Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mac555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250, ?
    Merhaba Arkadaşlar!
    Aranıza Konya'dan katılıyorum, uzun süredir forumu okuyorum ve GV 250 hakkında araştırma yapıyorum, sonunda motoruma da kavuştum, şu anda 160 km ye gelmiş durumdayım, yeni bir motor kullanıcısı olarak tecrubelerinizden ve tavsiyelerinizden faydalanmak isterim, ben de fırsat buldukça öğrendiklerimi ve yaşadıklarımı burada paylaşacağım, hoşbulduk!
    ogzcngdk bunu beğendi.
    Çay var içersen...Ben var seversen...Yol var gidersen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Arkadaşlar cruizer tecrübem hiç yok şu an ybr kullanıyorum gv250 modeline ilk gördüğümden beri vurgunum hepinize kazasız sürüşler dilerim.
    Sorum şu; aranızda ybr den gv 250 ye geçen arkadaşlar vardır rica etsem bu arkadaslar memnun kaldıkları ve kalmadıkları yönlerini yazabilirmi.
    Sizde taktir edersinizki oturuş pozisyonu farklı , frenle duruşu ybr ye göre farklımı? , şehirçinde aralara girilebiliyormu ? Şimdiden cevap verecek arkadaslara teşekkürler

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı Mirkuza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cruizer tecrübem hiç yok şu an ybr kullanıyorum gv250 modeline ilk gördüğümden beri vurgunum hepinize kazasız sürüşler dilerim.
    Sorum şu; aranızda ybr den gv 250 ye geçen arkadaşlar vardır rica etsem bu arkadaslar memnun kaldıkları ve kalmadıkları yönlerini yazabilirmi.
    Sizde taktir edersinizki oturuş pozisyonu farklı , frenle duruşu ybr ye göre farklımı? , şehirçinde aralara girilebiliyormu ? Şimdiden cevap verecek arkadaslara teşekkürler
    daha önce ybr tarzı motorum olmadı ama test motoru olarak bir kaç kere communter kullandım, oturuş olarah daha rahatsın zamanla gidonada alışırsın o problem değil, daha sonra çok rahatmış dersin kollara hiç yük binmiyor çünkü. GV 250 nin frenleri 90-100 km altında güzel tutuyor, daha yukarıdaki hızlarda aniden yavaşlamak veya durmak için motor freninde yardım almak gerekiyor tek disk ve kampana fren 180+sizin ağırlığınızı durduramıyor yani ybr ile kıyaslarsak belki frenler ybr de daha iyi olabilir.
    Şehir içinde araya girme işi sizin tecrubenize kalmış ama girerseniz büyük risk almış olursunuz şahsen ben 30 km/h nin üzerine çıkamam aralarda zaten sıfır geçiyorum her arabayı

bunların yanında gaz kolunu çevirmeden rampa nasıl çıkılır onu görürsün ybrden sonra ve seni yıpratacak olan şey bakımları ve arızaları olucaktır. parçaları ybrden çok daha pahalı çünkü benim senede 500-600 lira giderim oluyor mesela bakım olarak..

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    Alıntı blackarca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konjektor hakkinda bilgisi olan varmi. ..
    Mesela gt250 konjektoru gv250'ye uyarmi. saticilar konjektorun altina iki modelide yazmislar ama aralarindaki fiyat farki anormal
    ENJEKSİYONLU karbüratörlü farklıdır.senin conjöktörün gv650 ile aynı artık.yani pahalısı üzerinde çıkan nın ölçüleri ne uygun alacan

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    rks cruiser 250 neden almayıp neden gv250 tercih etmeliyim sizce?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

hyo gv 250 bana göre görünüş olarak max 4 yıldız ise, rks yıldızlı beş yıldız, bariz iri büyük bir araç, harley fat boy işte ...
    hyo 25 hp, rks 17,5 hp ...
    hyo son sürat 130-140, rks 110-120 ...
    hyo sağlamlık güven konusunda 4 yıldız ise, rks max 3 yıldız...
    hyo parça bulma sorunsuz, rks ? ...
    hyo 10750 tl, rks 7500 tl

SONUÇ ne olmalı

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Boyutlar: 2282 x 875 x 1096 mm hyosung gv250
    Uzunluk 2250 x 880 x 1110 mm rks 250

Motosikleti
    Artık Yok...
    hks dediğin eski keeway superlight değilmi.. ne gerek var .. hyo 2006 dan beri piyasada ikinci eli var parçası var ustası var kendini ispat etmş bir motor..

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hks dediğin eski keeway superlight değilmi.. ne gerek var .. hyo 2006 dan beri piyasada ikinci eli var parçası var ustası var kendini ispat etmş bir motor..
    eski keeway landcruiser, ancak bu full enjeksiyonlu yeni nesil ...

Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyutlar: 2282 x 875 x 1096 mm hyosung gv250
    Uzunluk 2250 x 880 x 1110 mm rks 250
    kağıt üzerinde pek fark görünmüyormuş, sağol ama bakınca belki de ön cam ve yan çanta rks de albeniyi artırıyor ...
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Motosikleti
    Hyosung GV 250, ?
    Tekrar Merhaba arkadaşlar, GV 250 me ön cam taktırmak istiyorum nereden alsam ve nasıl bir şey alsam, kullandığınız ön camların resmini koyabilir misiniz ve nereden aldığınızı (özelden de yazabilirsiniz) şimdiden teşekkürler..

Blackmailer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 ZN
    arkadalar merhaba ,

epeydir üyeyim ancak yeni girebiliyorum malesef. hemen hemen 500 sayfa yazı okudum iyi ve kötüsüyle bir çok şey öğrendim bu motor hakkında ve almaya karar verdim.

elindeki motoru satmayı düşünen kimse varsa lütfen bana bir mesaj atsın.

buradan tel no yazılıyor mu bilmediğimden dolayı telefonu mu yazamadım herkese saygılar sevgiler.

sorunlu17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    git al bir çin malı bin o zaman yani o kadar saçma konuşuyosunki sana neden cevap veriyorlar anlamıyorum gv 250 25 değil 28 beygirdir senin dediğin motor 17 beygir camı var yok çantası var hks daha albenili demişin o zamansorma git al daha önce motora binmemişin gelmişin burda elmayla armutu karşılaştırıyosun verirsin 250 lira gv 250 ye çantada takarsın camda senin dediğin o dandik motor 250 liraya 28 beygire çıkarmı kağıt üzerinde fark görünmüyomuş ne demek onu bile anlamadım saçma sapan sorular sormayın kaç sayfadır aynı sorular dönün geriye okuyun armut piş ağzıma düş
    ogzcngdk bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    mac555 bunu beğendi.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rks cruiser 250 neden almayıp neden gv250 tercih etmeliyim sizce?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:44 ----------

hyo gv 250 bana göre görünüş olarak max 4 yıldız ise, rks yıldızlı beş yıldız, bariz iri büyük bir araç, harley fat boy işte ...
    hyo 25 hp, rks 17,5 hp ...
    hyo son sürat 130-140, rks 110-120 ...
    hyo sağlamlık güven konusunda 4 yıldız ise, rks max 3 yıldız...
    hyo parça bulma sorunsuz, rks ? ...
    hyo 10750 tl, rks 7500 tl

SONUÇ ne olmalı
    ben bu karşılaştırmay hiç beğenmedim yanlız hyosungla ancak kymco venox 250 yi karşılaştırabilirsiniz.. kaliteye 4 yıldız vermişsiniz mesela hadi japonlar 5 yıldız olursa hyoda 4 olur ama bu rks neden 3 yıldız ?, hyosunun son hızı teknik olarak 145, zorlarsanız 150 görür. 130 la uzun yolda yüzlerce km gidersiniz

mesela 2005 model rks ve hyosungu yan yana görün o zaman kalite ne demek anlarsınız zaten

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    burada gerçekten polemiğe açık sorunlu nezih arkadaşlar varmış, kusura bakmayın SAÇMALAMIŞIM, özür diliyorum zatı hazretlerinizden ...

Motosikleti
    Hyosung GV 250, ?
    Alıntı mac555 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar Merhaba arkadaşlar, GV 250 me ön cam taktırmak istiyorum nereden alsam ve nasıl bir şey alsam, kullandığınız ön camların resmini koyabilir misiniz ve nereden aldığınızı (özelden de yazabilirsiniz) şimdiden teşekkürler..
    Yardım edebilecek kimse yok mu bu konuda?
    Çay var içersen...Ben var seversen...Yol var gidersen

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Alıntı sorunlu17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    git al bir çin malı bin o zaman yani o kadar saçma konuşuyosunki sana neden cevap veriyorlar anlamıyorum gv 250 25 değil 28 beygirdir senin dediğin motor 17 beygir camı var yok çantası var hks daha albenili demişin o zamansorma git al daha önce motora binmemişin gelmişin burda elmayla armutu karşılaştırıyosun verirsin 250 lira gv 250 ye çantada takarsın camda senin dediğin o dandik motor 250 liraya 28 beygire çıkarmı kağıt üzerinde fark görünmüyomuş ne demek onu bile anlamadım saçma sapan sorular sormayın kaç sayfadır aynı sorular dönün geriye okuyun armut piş ağzıma düş
    arkadaşım on numarasın yemin ederim
    sorunlu17 bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    25i 28i aksama gozune sokucam merak etme
    Simdilik enjeksiyonlu ve karburatorlu arasindaki farki ogrenip gelsin diyorum
    http://www.hyosung.com.tr/cruiser/3/gv250

sorunlu17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    [QUOTE=polo34;3446157]25i 28i aksama gozune sokucam merak etme
    Simdilik enjeksiyonlu ve karburatorlu arasindaki farki ogrenip gelsin diyorum
    http://www.hyosung.com.tr/cruiser/3/gv250[/QUOTE

arkadaşlar kusura bakmayın bir sorum var 100.000 lira param var araba almak istiyorum şahininde camı,direksiyonu,tekerleği falan var mercedesinde o zaman neden mercedes alayım benim kafam hiç çalışmıyorda yardımcı olacak varmı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:02 ----------

Alıntı mac555 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yardım edebilecek kimse yok mu bu konuda?
    dostum sana 4 tane tavsiyem var hangisini istersen onu yap çünkü motor üzerinde yapılan hangi işlem olursa olsun bence zevke göre değişir
    1.benim tercihim ki bende öyle yaptım dragstar camı aldım 2.el, bağlantıları uymadı bir demircide yaptırıp taktım orjinal givi önündeki krom aparatlarıyla beraber sıfırı 650 lira ben 2.el olarak 200e mal ettim
    2.motorun siyahsa kelebek cam diye tabir edilen bir cam var 30-40 lira falan o camdan alıp arka tarafından siyaha boyadım arkadaşın motoruna taktım bildiğin batwing gibi oldu küçük harley oldu çok yakıştı.179561403 ilan numarası sahibindende
    3.Sahibinden comda gv 250 ler için üretilmiş hem siyah hem şeffaf bir cam var 120 lira ben beğenmedim senin tercihini bilemem ilan numarası 124250768 bir bak istersen
    4.çok ünlü bir büyük motorcumuzunda dediği gibi (( kağıt üzerinde pek fark görünmüyormuş, sağol ama bakınca belki de ön cam ve yan çanta rks de albeniyi artırıyor )) diyerekten gv 250ni satıp RKS al ilerde ön dişliyi büyütüp arkayı küçültürsün bizi yolda görürsen bize yetişmeye çalışırsın
    Yinede bu konu hakkında kafanda bi şeyler varsa sor yine bişeyler buluruz.
    mac555 bunu beğendi.

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    sana ne yazsam bilmiyorum, kaç yaşındasın? eğitim durumun nedir? nato kafalardanmısın? yazsam anlarmısın? yazmaya değermisin? nesin kimsin sen? nerden çıktın? yeni üyesin, bu forumu baltalamak için mi buradasın?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

bende de hyo var, benim motor ile adamın teki koreden avrupaya tek başına gidip gelmiş, bizim konuda linkini zamanında vermiştim, ben bu markanın değerini biliyorum, motorumu seviyorum ve satmıyorum, ancak bu marka bazı ülkelerde popüler, dünyanın her yerinde yok, ben dünyanın pek çok yerinde bulundum, ama bir tane dahi hyosung ya da keeway ya da çinli görmedim, ne hikmetse bu motorlar belirli ülkelerde var galiba...

keeway elbette pek çok modeli ile hyosung değil, olamaz ama internette keeway dorado 250 diye arattığınız zaman kullanıcılarını yurt dışında görüyorsunuz ve kronik bir sıkıntısı yok görünüyor, sonuçta keeway çin üretimi de olsa bir marka ve bizim mondial kanuni çelik vs gibi değil, onlardan bir gömlek yukarıda, Japonlar 5 yıldız, hyosung 4 yıldız ise izin verinde keeway de 3 olsun, mondiale kanuniye 2 yıldız verelim, çelik çançinçonlar da tek yıldız olsun ...

benim senelik yaptığım km az olduğu için aradaki farkı ödemeye değer mi diye düşünüyordum, sonuçta hyo motorunda 100000 km belki sorun çıkacaksa keewayde belki yarısında motor arızası olacak ki o km ye ben gelene kadar çok vakit geçer diyorum....

neyse ben hyosung a denk motor olarak keewayi yazmadım, sadece karşılaştırdım, superlight gibi titreşim makinası değil, v motor sonuçta, enjeksiyon olduğu için de sorun çözümü kolay diyorlar, bilemiyorum ...

Motosikleti
    Artık Yok...
    250cc chopper / cruiser kategorisinde gv dışında bir şey almak bence büyük hata olur..
    yerleşik ikinci el artık kemik bir kullanıcı kesmi var , yaygın servis ağı, yaygın parça ağı ve netten direk hysoungsource dan bile sipariş verme imkanı yani parçada sıfır sıkıntı ve sorun, dayanıklı büyük sorunları olmayan kaliteli bir motor.. kendini ispat etmiş.. fiyatıda gayet uygun ikinci elide öyle.. yani ikinci elde gv bence tekeldir rakibi yoktur cruiser/chopper segmentinde... diğer markalar modeller macera olur..

bunu yazan ben 20 yılı sele üstünde geçirmiş biriyim v gv falan motorumda yok yani gv sahibi değilim o yüzden motorun fanatikliğinide yapmıyorum.. sadece bana göre mantıklı olanı söylüyorum..

ben şahsen gv alsam proje olarak alıcam road rider tarzı modernizayon donanım odaklı bir motor yapıcam.. immolu alarm,gps,ısıtmalı elcik,led sinyaller,led stop,xenon far,sele ısıtma v.b tabi orjinal parçalar üstünde yapılıcak custom çalışmalar şeklinde olucak.. dışardan uyduruk parçalar takmıycam.. uzun zamandır kafamda ama vakit ve nakit..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler