Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
35. sayfa BirinciBirinci ... 25333435363745 ... SonuncuSonuncu

Bu moto calibre 250cc

Motovento
    REKLAM ALANI
    130'u_gördüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS & Kanuni Windy S
    Bende sırf kalibreyi görmeye gittim fuara inceledik beğendik vs yanımdaki arkadaşlardan biri motoru beğenmediğini aynen sizin gibi o işaretlediğiniz parçayı gösterdi ne bu böyle dedi ve bende hak verdim neden böyle diye daha sonra diğer standlarda dünya devleri BMW S1000 rr da , Mw Agustanın bir kaç modelinde hatta diğer bir çok model de de o şekilde olduğunu gördük ondan sonra o parça ile ilgilidi bir tereddütüm kalmadı İnşallah yaza beyaz calibre alıyorum .

Dünya devlerinden 58.000 tl'lik S1000 RR

Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Xallez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Calibre 250R
    Alıntı 130'u_gördüm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende sırf kalibreyi görmeye gittim fuara inceledik beğendik vs yanımdaki arkadaşlardan biri motoru beğenmediğini aynen sizin gibi o işaretlediğiniz parçayı gösterdi ne bu böyle dedi ve bende hak verdim neden böyle diye daha sonra diğer standlarda dünya devleri BMW S1000 rr da , Mw Agustanın bir kaç modelinde hatta diğer bir çok model de de o şekilde olduğunu gördük ondan sonra o parça ile ilgilidi bir tereddütüm kalmadı İnşallah yaza beyaz calibre alıyorum .

Dünya devlerinden 58.000 tl'lik S1000 RR

http://www.motoradictos.com/images/2...-rr-0905-3.jpg
    Hocam haklısınız doğrudur ama çok cins duruyor ve göze çok batıyor. Bu kadar modernize araçlarda nasıl böyle kıytırık hazne kullanılır anlam veremiyorum. Hatta acaba tüm motosikletler böyle mi acaba diye fuar çıkışı kapıdaki motosikletlerin çoğuna baktım. Bazılarında ilk mesajımda tarif ettiğim gibi siyah ve daha az göze batan hazneler vardı. Bnde bu yüzden acaba değiştirilebilir mi diye umutlanıp burada sormak istedim.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Xallez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam haklısınız doğrudur ama çok cins duruyor ve göze çok batıyor. Bu kadar modernize araçlarda nasıl böyle kıytırık hazne kullanılır anlam veremiyorum. Hatta acaba tüm motosikletler böyle mi acaba diye fuar çıkışı kapıdaki motosikletlerin çoğuna baktım. Bazılarında ilk mesajımda tarif ettiğim gibi siyah ve daha az göze batan hazneler vardı. Bnde bu yüzden acaba değiştirilebilir mi diye umutlanıp burada sormak istedim.
    wolrath bunu beğendi.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

byOzturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok :)
    Merhaba arkadaşlar.
    Aslında uzun süredir burada olan, ancak aktif olarak forumu kullanmaya yeni yeni başlayan biriyim. Bundan sonra sanırım biraz fazla görüceksiniz beni
    Dediğim gibi aylardır forumu ve özellikle bu başlığı takip ediyorum. Haziran ayı kısmet olursa bende bir calibre almak niyetindeyim. Bugün çok beğendiğim calibreyi yakından görmek için fuara gittim. Aklımda hep beyaz rengi vardı ama kırmızısını yakından görünce epey kafam karıştı Herneyse... Motoru genel olarak beğendim. (Belirtmek isterim ki tecrübe ve bilgim çok kısıtlı olduğu için beğeni kıstasım görsellikti)
    Oldukça heybetli ve üstüne bindiğinizde altınızda çinli falan filan ama ciddi ciddi bir makina olduğunu hissediyorsunuz. Ancak hiç beğenmediğim bir ayrıntı dikkatimi çekti. Bunu aşağıdaki fotorafta işaretleğim alanda görebilirsiniz.
    http://f1303.hizliresim.com/17/3/kqdxp.jpg

Şimdi bu parça böyle bir motosiklette hiç olmuş mu sizce? Jilet gibi motosiklette tabiri caizse ... konan kelebek vari gibi durmuş orda. Dediğim gibi benim motosiklet tecrübem çok çok az. Ancak yaklaşık 5 yıl profesyonel anlamda çeşitli takım ve gruplarda bisiklet sürdüm. Genelde oradaki haznede hidrolik yağı bulunur ve frenlerdeki yağı besler. Bu parça da burada bu işlev için mi kullanılmış tam bilemiyorum. Sormak istediğim bu hazne değiştirilebilir mi? Eğer öyle ise bunu en azında siyah renkli ve biraz daha estetik duran bir hazne ile değiştirmek isterim.
    Şimdilik düşündüklerim ve sormak istediklerim bunlar.
    Yanıtlarsanız sevinirim
    Böyle soruları ben de soruyordum açıkçası kendime. Bence çok güzel olmuş adamlar koca koca yapmış. Bildiğiniz üzere orası fren hidroliği. Fren hidroliği motosikleti yavaşlatan ve durduran fren sistemini destekleyen yağ. Bu hidrolik olmazsa motosiklet hiçbir şekilde durmaz ve kaza yapmanıza %10000000 sebep sunar. Burada kelebek gibi durmasının sebebi ise adam GÖZÜMÜZE GÖZÜMÜZE sokmuş fren hidrolik deposunu. BAK KONTROL ET diye Fren sistemi için elektronik bir şey de yapabilirlerdi ama şuan M Agusta, DUCATİ ve BMW gibi firmalar yapmadıktan sonra böyle durması gayet iyi...

Amaç adam oraya göze batacak şekilde koymuş ki dikkatini çeksin, bak gör, eksikse tamamla hayatın önemli gibi gibi derin bir vurgu yapmış
    Motosiklet kara sevda gibidir, kör bırakır!

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    kardesımızın tepkısı, aletın nerede oldugu degıl malzeme kalıtesı ve estetıgı...

600rr ı ma da on ve arka set rızoma sıparıs ettım.bıraz tuzlu(280tl) ama ben de kardesımız gıbı orjınalını hıc sevmıyorum

http://www.anesmotor.com/?urun-820-Rizoma-CT027A-Universal-Hidrolik-Kutusu.html
    viper17 bunu beğendi.

Motosikleti
    Calibre 250R
    Alıntı byOzturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle soruları ben de soruyordum açıkçası kendime. Bence çok güzel olmuş adamlar koca koca yapmış. Bildiğiniz üzere orası fren hidroliği. Fren hidroliği motosikleti yavaşlatan ve durduran fren sistemini destekleyen yağ. Bu hidrolik olmazsa motosiklet hiçbir şekilde durmaz ve kaza yapmanıza %10000000 sebep sunar. Burada kelebek gibi durmasının sebebi ise adam GÖZÜMÜZE GÖZÜMÜZE sokmuş fren hidrolik deposunu. BAK KONTROL ET diye Fren sistemi için elektronik bir şey de yapabilirlerdi ama şuan M Agusta, DUCATİ ve BMW gibi firmalar yapmadıktan sonra böyle durması gayet iyi...

Amaç adam oraya göze batacak şekilde koymuş ki dikkatini çeksin, bak gör, eksikse tamamla hayatın önemli gibi gibi derin bir vurgu yapmış
    Bahsettiğiniz açıdan düşününce evet vermesi gerektiği "BEN BURDAYIM" mesajını veriyor. Ama en azından bunu daha estetik bir görünümle yapabilirlermiş. Bunu demek istemiştim.

---------- Post added at 00:40 ---------- Previous post was at 00:38 ----------

Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardesımızın tepkısı, aletın nerede oldugu degıl malzeme kalıtesı ve estetıgı...

600rr ı ma da on ve arka set rızoma sıparıs ettım.bıraz tuzlu(280tl) ama ben de kardesımız gıbı orjınalını hıc sevmıyorum

http://www.anesmotor.com/?urun-820-Rizoma-CT027A-Universal-Hidrolik-Kutusu.html
    hocam bende bunun gibi bir parçadan bahsediyordum işte İçime su serptiniz
    Yalnız arka fren motor blogunun yakınında olduğu için haznesi hiç dikkatimi çekmedi. Sanırım bu değişikliği yaptığımda sadece ön fren için yapıcam.
    wolrath bunu beğendi.

Bahsettiğiniz açıdan düşününce evet vermesi gerektiği "BEN BURDAYIM" mesajını veriyor. Ama en azından bunu daha estetik bir görünümle yapabilirlermiş. Bunu demek istemiştim.

---------- Post added at 00:40 ---------- Previous post was at 00:38 ----------

hocam bende bunun gibi bir parçadan bahsediyordum işte İçime su serptiniz
    Yalnız arka fren motor blogunun yakınında olduğu için haznesi hiç dikkatimi çekmedi. Sanırım bu değişikliği yaptığımda sadece ön fren için yapıcam.
    pahalı geldi sanırım

Motosikleti
    Calibre 250R
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pahalı geldi sanırım
    pahallılık değil de arka fren haznesi göze batmadığı için gereksiz masraf diye düşünüyorum.

pahallılık değil de arka fren haznesi göze batmadığı için gereksiz masraf diye düşünüyorum.
    Kutu değil de boru gibi bi tasarımı var arka frenin o yüzden zaten uymaz gibi

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Arkadaşlar merhaba, nele yapıyorsunuz? Paylaşım yapmıyorum diye mi siz de paylaşım yapmıyorsunuz . Doyuramadık sizi bir türlü şu paylaşım konusun da . Neyse, yakın bir zaman da tekrar paylaşımlar yapacağım.

Motoru satacağım diye, ekipmanlarımı paldır küldür satmıştım. Şimdi satmaktan vazgeçince, tekrar almak zorun da kaldım :D. Shoei X-Spirit 2 kask, spidi gp deri ceket filan aldım. Fakat kask'ın üzerin de bir takım kılcal çizikler olduğu için geri yolladım. 1 ay kadar maalesef bekletecekler beni. Bu süre zarfın da yeni renk seçenekleri gelecekmiş, onların içinden seçeceğim. Hevesim kursağımda kaldı anlayacağınız .

Hey diğer calibre sahipleri; Biraz canlanın...
    CEM., viper17 ve hellboys bunu beğendiler.
    Önce emniyet, sonra hareket...

korba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Calibre 250RR
    Sonpol calibreyi tanıttığın günden beri hastası kaldım. Çok güzel tanıtmışsın bende düşündüm taşındım aranıza katılmaya karar verdim. Pazartesi günü bende calibreme kavuşuyorum. En kısa zamanda resimlerini koyacağım

Motosikleti
    -
    Alıntı korba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonpol calibreyi tanıttığın günden beri hastası kaldım. Çok güzel tanıtmışsın bende düşündüm taşındım aranıza katılmaya karar verdim. Pazartesi günü bende calibreme kavuşuyorum. En kısa zamanda resimlerini koyacağım
    Rica ederim. Hakkında hayırlısı olsun .
    korba bunu beğendi.

Motosikleti
    Bumoto Calibre 250
    evet ben de cidden çok etkilendim bu tanıtımdan. Sıfırını alamadım , ama olsun 4000km de 2. elini aldım. Beyaz renk süper duruyor. Yalnız arka balata biraz sorunlu ayar yapsanız da tutmuyor aldığımda eski sahibi de söylemişti. Çanakkalede servis olmadığından gösteremedim. Saplamayı sıkıyorsunuz belirli bir zaman sonra yine gevşiyor ve tam olarak tutmuyor. Sizde de böyle bir sorun var mı sn soner bey

Motosikleti
    -
    Alıntı epack17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet ben de cidden çok etkilendim bu tanıtımdan. Sıfırını alamadım , ama olsun 4000km de 2. elini aldım. Beyaz renk süper duruyor. Yalnız arka balata biraz sorunlu ayar yapsanız da tutmuyor aldığımda eski sahibi de söylemişti. Çanakkalede servis olmadığından gösteremedim. Saplamayı sıkıyorsunuz belirli bir zaman sonra yine gevşiyor ve tam olarak tutmuyor. Sizde de böyle bir sorun var mı sn soner bey
    Motorunuz hayırlı olsun. Kazasız, belasız kullanın. Yaşadığınız sıkıntı ben de yok. Kendi servisi dışında başka bir ustaya gösterdiniz mi motosikleti? İzmir'de olsaydınız, sizi yönlendireceğim kişiler olurdu...

Motosikleti
    Calibre 250R
    Alıntı epack17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun motorunuz. Bende yakında calibreyi almayı düşünüyorum ama 2. el ya da sıfır alma konusunda kararsızım. Siz ne kadara aldınız acaba?

Motosikleti
    -
    Bugün calibre'ye aldığım Caberg kaskım geldi. Ön inceleme olarak çok beğendim. Daha sonra testini yaparım ve buradan paylaşırım. F/P oranı oldukça iyi bir kask'a benziyor. Çarpışma testinden 5 yıldızlı, güneşliği içinde, buğu yapmayan vizör özelliği ve yeterli hava kanal girişleri var üstün de.

Sizler için yeni aldığım ceketimle beraber, caberg kaskımın fotoğrafını çektim ;).

http://www.motoplus.com.tr/urun/9997...-BEYAZ-KIRMIZI
    http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/caberg-v2rr

Motosikleti
    Bumoto Calibre 250
    hayırlı olsun motorunuz. Bende yakında calibreyi almayı düşünüyorum ama 2. el ya da sıfır alma konusunda kararsızım. Siz ne kadara aldınız acaba?
    6250 den açtık pazarlığı 5750 de el sıkıştık. Motorun sol alt grenajı kırıktı ve arka fren problemliydi. Buna göre fiyat belirledik. Şu bir gerçek ; honda , yamaha, kawasaki veya suzuki kalitesi beklentiniz olmasın bunu aldığınızda.

Bu arada teşekkür ederim iyi dilekleriniz için sayın sonpol ve Xallez

Motosikleti
    Calibre 250RR
    Dünden beri okuyorum yazılanları motorda olmuş olacak bütün arızalar vs. şeyler dile getirilmiş ve bende bunları öğrenmiş oldum. Bir ara okadar daldım ki he yarın bende bakayım radyatöre dedim. Sonra fark ettim ki hayal görüyormuşum okadar aklım başımdan gitti

Motosikleti
    Calibre 250R
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün calibre'ye aldığım Caberg kaskım geldi. Ön inceleme olarak çok beğendim. Daha sonra testini yaparım ve buradan paylaşırım. F/P oranı oldukça iyi bir kask'a benziyor. Çarpışma testinden 5 yıldızlı, güneşliği içinde, buğu yapmayan vizör özelliği ve yeterli hava kanal girişleri var üstün de.

Sizler için yeni aldığım ceketimle beraber, caberg kaskımın fotoğrafını çektim ;).

http://s23.postimage.org/vfdiq64rf/IMAG0752.jpg

http://www.motoplus.com.tr/urun/9997...-BEYAZ-KIRMIZI
    http://sharp.direct.gov.uk/testsratings/caberg-v2rr
    Kask değilde ben ceketi çok beğendim. Sade bir görüntüsü var. Koruma konusunda da iyiyse tam benlik diyebilriim

Motosikleti
    -
    Kask değilde ben ceketi çok beğendim. Sade bir görüntüsü var. Koruma konusunda da iyiyse tam benlik diyebilriim
    Koruması gayet iyi. Fakat sırt kısmın da bir şey yok. Kanguru derisi olduğundan dolayı gerçekten iyidir, tavsiye ederim.

http://www.hondamototal.com/?urun-58...eri-Ceket.html

Bu da kask'ı merak eden arkadaşlar için inceleme yazım;

http://www.motosiklet.net/forum/test...ncelemesi.html

REKLAM ALANI
35. sayfa BirinciBirinci ... 25333435363745 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)