Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
33. sayfa BirinciBirinci ... 23313233343543 ... SonuncuSonuncu

Bu moto calibre 250cc

Motovento
    REKLAM ALANI
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Bumoto sahiplerinin, dikkat etmesini istediğim bir husus var. Hararet problemi yaşayan arkadaşların, radyatörlerini kontrol etmesini rica ediyorum. Baksınlar bakalım su damlatıyor mu? Facebook üzerinden görüştüğüm, ilk nesil calibre sahibi olan bir arkadaş bana hararet probleminden bahsetti. Ben de kendinesine bu sıkıntının fandan kaynaklanmayacağını, çünkü stok hal de hiç bir şekilde sıkıntı yaşamadığımı söyledim. Bir ihtimal dedim, radyatörün çatlamış olabilir mi, bir kontrol et dedim. Aynen tahmin ettiğim gibi, arkadaş kontrol ettiğin de, radyatörün su damlattığını görmüş. Radyatör de su kalmadığı veya azaldığı için, doğal olarak hararet tavan yapabiliyor.

Bu sıkıntıyı yaşayan arkadaşlar olursa, kaynak ile bu sorunun önüne geçebilirler. Ben uğraşmayayım, kafam rahat olsun diyelenler ise, daha iyi bir radyatör yaptırabilirler. Benim yaptığım gibi. Eğer bu hususta diğer arkadaşlar da benzer sıkıntı yaşarlarsa, kronik tek problem radyatör olacak benim gözlemlediğim. Bir de diğer arkadaşların belirttiği, led gündüz sürüş farları.

Kullanıcıların da görüşlerini bekliyorum.

Saygılar.
    wolrath bunu beğendi.
    Önce emniyet, sonra hareket...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _EgemeN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhaba. Forumu bir süredir takip ediyorum, sonunda bumoto aklımı çeldi 28 Şubat'ta başlayacak olan Motosiklet Fuarına gidip yerinde incelemeyi istiyorum ama kullanıcıları olarak bana 0-100 hızlanması hakkında bilgi verebilir misiniz?

Motosikleti
    -
    Alıntı _EgemeN_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. Forumu bir süredir takip ediyorum, sonunda bumoto aklımı çeldi 28 Şubat'ta başlayacak olan Motosiklet Fuarına gidip yerinde incelemeyi istiyorum ama kullanıcıları olarak bana 0-100 hızlanması hakkında bilgi verebilir misiniz?
    Ortalama 8 saniye gibi... Profesyonelce ölçüm yapmak lazım.

Altın Elbiseli Adam
    Uzun süredir vatandaşın 250cc karşılaştırma sorularına cevap vermek için bir karşılaştırma çekeceğiz.

Inazuma 250, CBR 250, 250 Ninja, Daelim Roadwin 250'yi bulduk.

Motosikletinizi çekime getirmeyi düşünüyorsanız, renklerinin ve hemen her tarafının orijinal ve en az 2011 model olmasıdır.

İhtiyacımız olanlar:

KTM Duke 200,

Hyosung GTR 250,

Bumoto Calibre 250 (bunun için mesaj yağıyor),

Megelli 250,

Sym Wolf 250,

Çekim günü hava durumuna göre ya 23 (Cumartesi) veya 24 Şubat (Pazar) olacak.

Çekim sabahın erken saatlerinden akşama kadar sürebilir.

Eğer haftasonu programınız varsa uymayacaktır.

İletişim için
    Facebook'taki Altın Elbiseli Adam sayfasından mesaj atınız.

Hemen, "filanca motoru da ekleyin" nidaları yükselmeden uyaralım, sadece bu motorları çekeceğiz.

Slmlr,
    Brkn
    SonpoL istersen bi mesaj at inceleme için ben çok merak ediyorum açıkcası. Ya da İstanbul'da olan bir Calibre kullanıcısı lütfen iletişime geçin.
    anadol bunu beğendi.

Motosikleti
    yok daha...
    Alıntı saturn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SonpoL istersen bi mesaj at inceleme için ben çok merak ediyorum açıkcası. Ya da İstanbul'da olan bir Calibre kullanıcısı lütfen iletişime geçin.
    İstanbulda olan birileri buna el atarsa çok dua alır ...

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı saturn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    """...hemen her tarafının orijinal ve en az 2011 model olmasıdır.""" demıs barkın. sonerın motorunda bırcok aksesuar & parca var fazladan...

byOzturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok :)
    BuMoto BM Calibre 250R sahibi arkadaşlarım Motosikletinizin meşhur olması için bir konu var

Şaka bir yana Altın Elbiseli Adam (Barkın Bayoğlu) 250cc motosiklet karşılaştırma klasmanında BuMoto BM Calibre 250R i yoğun istek üzerine sınıflarına dahil etmiştir. Motosiklet sahibi arkadaşlarımızın http://www.motosiklet.net/forum/moto...-araniyor.html adresine tıklayarak ulaşması iyi olur. Olmazsa Altın Elbiseli Adam'ın facebook sayfasından iletişime geçebilirsiniz. Facebook Adresi ise -> http://www.facebook.com/altinelbiseliadam

Motosikletlerin en az 2011 model olması isteniyor. Tavsiyem 2012 model siyah kafa şeritli olmasıdır. Canı alınmış motosiklet götürmeyin bu herkesin aklındaki soru işaretini kaldıracak

İlgilenecek arkadaşlara teşekkür ederim...
    Motosiklet kara sevda gibidir, kör bırakır!

Motosikleti
    -
    Arkdaşlar, ben motosikletimi ilk test ettiğim ve bu forumlar altında paylaştığım zaman, Barkın abi de testimi beğendiğini söylemişti. Hatta kendisinin İzmir'e gelirse ağırlyacağımı ve motosikletimi test için seve seve vereceğimi söylemiştim.

Fakat benim motor artık orjinal değil maalesef . Çok değişiklik yaptık. Doğal olarak stok olanlardan çok daha iyi. Bu sebeple, motoruna düzgün bakmış, duyarlı bir arkadaşımız Barkın ile iletişime geçerse çok daha iyi olacaktır. Bir de sanırsam İstanbul'dan katılım bekleniyor? Ben yine de kendisine yazarım. Facebook'ta ekliyiz zaten.

---------------------------------

Kendi motorumun orjinal fanı arızalanmıştı. Bu sebeple ucuz bir fan takmıştık, tanesi 20 TL'den. Ben bu fanlardan hiç memnun kalmamıştım. Bu sebeple arkadaşımla beraber araştırma yaptık. Daha doğrusu arkadaşım bir fan buldu. PC fanı fakat çok kaliteli ve uygun fiyatlı. Şu anda onu taktırdık, çok güzel bir performansı var . Fan o kadar hızlı dönüyor ki, uçak fanı gibi ses çıkıyor. Acayip bir şey valla :D. Onun marka ve linkini bilmiyorum şu anda. Akşam arkadaşıma söylerim, buradan gerekli paylaşımları yapar. Eğer radyatörün de sıkıntı olmayıp, fanı arızalanan veya daha iyi performans beklentisi olan varsa, düşünmeden alsın. Normal fiyatı 70 TL. Ben 55 TL'ye kampanyadan aldım.

Son olarak bugün kü etkinliğimizi kokareç ile kapattık . Sizler için fotoğraf çekmeyi ihmal etmedim elbette .

Saygılarımla.
    viper17, wolrath ve DjKarakurt bunu beğendiler.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Sarper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Bu açıdan egzoz çok şık duruyor.

Motosikleti
    Bumuto Calibre 250R düşünüyorum...
    http://www.youtube.com/watch?v=gTbSfYVdlwU

Kask kilidi derken burada ki video gibi kast etmiştim.Böyle bir şey var mı onu merak ettim.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Hadi beyler yokmu istanbulda Bu moto kullanıcısı? Altın Elbiseli Adamın testi için bir el atın...
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Motosikleti
    -
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi beyler yokmu istanbulda Bu moto kullanıcısı? Altın Elbiseli Adamın testi için bir el atın...
    Kullanıcısı var da, bu test'e gönüllü olanı yok. Çıkmayacak galiba .

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    direk 3-0 mağlup sayılıcak :D karşımıza cıkıcak bu moto yokmu ulan :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    -
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    direk 3-0 mağlup sayılıcak :D karşımıza cıkıcak bu moto yokmu ulan :D
    Alper'cim, Barkın her ne kadar stok olacak demişse de, bu cumartesi işim olmasaydı basıp getirirdim motorumu . Artık önümüz de ki maçlara bakacağız gibi . Bu arada 28 şubatta 5 kişi fuar için geliyoruz. Orada olacak arkadaşlar varsa tanışalım...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...04744137/detay

Bu motor ikinci nesil midir? birinci nesil midir? bumoto kullanıcıları gözünüze carpan neler? uygun fiyat verirse belki alabilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:52 ----------

aradim ön çamurluk kırımıs 100 150 liraya yaptırırsın dedi mumkun mu bu fiyatlara ? akü bitikmiş başka sorunu yok diyor vazgectm snrm

Calibre için 150-70-17 dişli teker olazmı? enduro tekeri.yada naked tekerin az daha dişlisi.biz köylüyüz .rampada devirden düşüyo

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KukLa13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...04744137/detay

Bu motor ikinci nesil midir? birinci nesil midir? bumoto kullanıcıları gözünüze carpan neler? uygun fiyat verirse belki alabilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:52 ----------

aradim ön çamurluk kırımıs 100 150 liraya yaptırırsın dedi mumkun mu bu fiyatlara ? akü bitikmiş başka sorunu yok diyor vazgectm snrm
    Usta o egzoz varken o motordan uzak dur.
    wolrath ve xawa bunu beğendiler.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

soner kardeşim öncelikle forumda ki açıklamaların için teşekkür etmek istiyorum.Ancak çözümün bu olduğunu düşünmüyorum.Plakası ile nerdeyse nakitte 8000 tl ye alınan bir motorun radyatör gibi hayati önem taşıyan parçasını servisi daha hacimli bir radyatörle derhal değiştirmeli.Bu kullanıcının eline bırakılmamalı.Benim calibre 250 rr da hararet ve radyatörden su kaçırma olayı vardı.(Halende var)yeni bir radyatör istedim.Fabrika elimizde yok dedi ben başka bir bayiden ücretini vererek aldım.Bu tür radyatörlerde kaynak tutma olayı çok zayıftır.Aynı yerden tekrar kaçak yapar kısa bir süre sonra haberiniz olsun.
    Radyatörün su kaçırma ve hararet yapma olayının çözüme ulaşması için firmanın kaliteli ve geniş hacimli radyatör lerini çinden ithal ederek getirmesi ve satın alan tüm müşterilerini servislerine davet edip değişimi gerçekleştirmesi ile olur.Saygılarımla

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:04 ----------

Değerli Egemen kardeşim öncelikle merhaba diyerek konuya girmek istiyorum.BuMoto calibre 250 hakkında öncelikle bilmen gereken birkaç teknik bilgiyi sana 4000 km kullanmış biri olarak sunmak isterim.Çünkü henüz yenisin ve haklı olarak merakların var.
    Artıları;kasası gösterişli,Dohc motor,üstten çift ekzantrik
    eksileri;Radyatörün hararet yapması,su kaçırması,fan arızası,ön fardaki park ledlerinin arızası,uzun kısa selektör mandalının olmayışı,Tanıtım broşüründeki gibi 29 hp değil,25 hp ve 210 km sürate ulaşmanın mümkün olamayacağı 150 km hıza ulaşırsan ve hararet yaptırmadan uzun bir süre gidebilirsen nemutlu sana))bide sonuçta çin malı çok fazla birşey beklememen gerekiyor.Aksi taktirde hayallerin yıkılabilir.
    100 kmye ulaşma meselesini bence enson düşün derim.

Motosikleti
    -
    Alıntı pas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soner kardeşim öncelikle forumda ki açıklamaların için teşekkür etmek istiyorum.Ancak çözümün bu olduğunu düşünmüyorum.Plakası ile nerdeyse nakitte 8000 tl ye alınan bir motorun radyatör gibi hayati önem taşıyan parçasını servisi daha hacimli bir radyatörle derhal değiştirmeli.Bu kullanıcının eline bırakılmamalı.Benim calibre 250 rr da hararet ve radyatörden su kaçırma olayı vardı.(Halende var)yeni bir radyatör istedim.Fabrika elimizde yok dedi ben başka bir bayiden ücretini vererek aldım.Bu tür radyatörlerde kaynak tutma olayı çok zayıftır.Aynı yerden tekrar kaçak yapar kısa bir süre sonra haberiniz olsun.
    Radyatörün su kaçırma ve hararet yapma olayının çözüme ulaşması için firmanın kaliteli ve geniş hacimli radyatör lerini çinden ithal ederek getirmesi ve satın alan tüm müşterilerini servislerine davet edip değişimi gerçekleştirmesi ile olur.Saygılarımla[COLOR="Silver"]
    Zaten kaynaklı hiç içime sinmediğim gibi, öyle bir sıkıntının devam etmesini kesinlikle istemediğim'den, en önemlisi benden sonra motosikleti alacak kişinin de üzülmemesi için yeni radyatör yaptırdım.

---------------------------------------

Bu arada arkadaşlar motosikletimi önümüz de ki hafta satmayı düşünüyorum. Önümüz de ki ay işlerim başlamakla beraber, yoğunluk kazanacak. Bu sebeple motosiklet hem yatacak, hem de ilerleyen tarihler de satış vermem çok zor olacak. İlgilenen arkadaşlar varsa iletişime geçebilirler benimle. Motosikleti bilmeyen arkadaşlar ise konu başından itibaren yazılıp, paylaşılanları gözden geçirebilirler. Şu kadarını söyleyeyim, benim motorum şu anda Türkiye'de tek. Çok güzel yaptık, çok içime sindi fakat birlikteliğimize hacim yükselterek devam edeceğiz. İlanı açtığım da buraya da elbette link atacağım.

Saygılarımla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

wolrath bunu beğendi.

REKLAM ALANI
33. sayfa BirinciBirinci ... 23313233343543 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)