Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

Bu moto calibre 250cc

Motovento
    REKLAM ALANI
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -

hellboys ve speed_dream bunu beğendiler.
    Önce emniyet, sonra hareket...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sonercim Paylaşımların Beni Utandırıyor

Bi Kaç Resim Benden.

hellboys, 112BM ve speed_dream bunu beğendiler.

112BM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Beyaz CBR125 R- versys 650
    Alıntı ERCA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuz hayırlı olsun, sonpol'den başka bi calibre sahibinin bişeyler paylaşması çok güzel
    Motor hakkındaki izlenimlerinizide bizle paylaşabilirseniz çok seviniriz, tekeriniz düz bassın..

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Sonpol bizim viper'ı bi dürtsen ya arada bi foruma girse

Alıntı 112BM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuz hayırlı olsun, sonpol'den başka bi calibre sahibinin bişeyler paylaşması çok güzel
    Motor hakkındaki izlenimlerinizide bizle paylaşabilirseniz çok seviniriz, tekeriniz düz bassın..
    Öncelikle Teşekkürler.

Daha önceki Mesajlarımda Motorum Hakkında İzlenimlerimi Okuyabilirsiniz

Motosikleti
    -
    Eline sağlık Ercağ'cım. Devamını bekliyoruz. Motosiklet hakkında yorumlarını da eksik etme . Sanırım sen benden önce almıştın calibre'yi. Yanılıyor muyum?

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonpol bizim viper'ı bi dürtsen ya arada bi foruma girse
    )). Vize davasına çok görüşemiyoruz Mengu'cüm . Ama senin için dürterim.

Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline sağlık Ercağ'cım. Devamını bekliyoruz. Motosiklet hakkında yorumlarını da eksik etme . Sanırım sen benden önce almıştın calibre'yi. Yanılıyor muyum?
    Evet Senden Önce Almıştım

Ama Vakit Bulup Binememekten Ziyade, Ehliyetim Yok Biliyorsun

Bugün Girdim Direksiyon Sınavına. Fotolarıda Sabah Kursun Önünde Çektim Zaten

Valla Sonercim 375 KM de Şuan.

Her Gören Hasta Oluyor Motora

Cumartesi Günü Ön Frene Biraz Sağlam Asıldım Denemek Amaçlı. Biraz Ani Fren Tecrübesi Adına, Lastik Kilitledi Ön Taraf Sağa Doğru Kaymaya Başladı. Freni Bırakır Bırakmaz Topladı. Sola Yatıcağımı Zannetmiştim Biran Neyseki Ucuz Atlattık

Motorla İlgili Bi Problemim , Sorunum Zaten Yok Biliyosun

Motosikleti
    -

Cumartesi Günü Ön Frene Biraz Sağlam Asıldım Denemek Amaçlı. Biraz Ani Fren Tecrübesi Adına, Lastik Kilitledi Ön Taraf Sağa Doğru Kaymaya Başladı. Freni Bırakır Bırakmaz Topladı. Sola Yatıcağımı Zannetmiştim Biran Neyseki Ucuz Atlattık

Kilometre daha bayağı düşükmüş . Ehliyetten sonra ilk hafta 1.000'i geçersin diye tahmin ediyorum . Ehliyetsizliğin acısını çıkartırsın artık . Bu arada geçmiş olsun. Dikkat et kendine...

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R

erca dikkatli ol ehliyetini yeni aldıgına göre çok tecrüben yok sanıyorum o teker kilitlemeleri daha çok başına gelir motorun her anı adranelin günde 5 kez ciddi anlamda ölüm tehlikesi atlattgın bile olucak :D frenleri böyle duruş mesafesine göre arka ön arka ön hafif basman arada motor freni falan ortaya karışık birşeyler yapmandır . honda cbr 125de ben ön teker kitlenmesi sonucu düşmüştüm ilk aldıgımda motorun frenlerını tanımıyordum hafif paniklemeylede sıkınca yerdeydim.

tekerin düz bassın dostum gece gündüz farın açık ola.

Motosikleti
    -
    Şu radyatörüme biliyorsunuz ki ufak bir kaynak işi yapmıştık. Fakat ben biraz kıllatmaya başladım. Açıkçası başıma bir daha gelir mi acaba korkusu sardı . Gezmeyi seven biri olarak, böyle bir olayla uzun yol da karşılaşmak istemem. Acaba diyorum iyi bir radyatör mü taktırsam? Orjinal dişliye de almak istemiyorum. Çünkü motosikletim performansı tam kıvamın da şu anda. Şu an sıkıntım olmasa da, tedirgin olarak kullanacağıma değiştireyim radyatörü diyorum.

Neyse, bu işe kalkışırsam gelişmeleri yazarım .

Saygılarımla.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu radyatörüme biliyorsunuz ki ufak bir kaynak işi yapmıştık. Fakat ben biraz kıllatmaya başladım. Açıkçası başıma bir daha gelir mi acaba korkusu sardı . Gezmeyi seven biri olarak, böyle bir olayla uzun yol da karşılaşmak istemem. Acaba diyorum iyi bir radyatör mü taktırsam? Orjinal dişliye de almak istemiyorum. Çünkü motosikletim performansı tam kıvamın da şu anda. Şu an sıkıntım olmasa da, tedirgin olarak kullanacağıma değiştireyim radyatörü diyorum.

Neyse, bu işe kalkışırsam gelişmeleri yazarım .

Saygılarımla.
    ben hatırlayamadım.

olay neydi ?

kaçak mı var dı ?

Motosikleti
    -
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hatırlayamadım.

olay neydi ?

kaçak mı var dı ?
    Geçenler de hararetim olması gerekenin çok üstüne çıkmıştı. Ve durup kontrol ettiğim de radyatörün su damlattığını gördüm. Bu iş için ustama gittiğim de radyatörün ince olduğunu ve büyük ihtimal titreşimden kaynaklanın ufak bir çatlak olduğunu öğrendim. Ön dişli değişiminden sonra sanırım benim fark edemediğim bir titreşim artışı oldu motosiklette makseli. Çünkü öncesin de böyle bir olay yaşamadım. Dişli değişimlerinden sonra bu olayın başıma gelmesi bence tesadüf değil .

Ben de şimdi doğal olarak kıllanıyorum acaba olur mu bir daha diye. Ondan böyle bir düşünce sardı beni. Aslın da şu anda hiç bir problemim yok ve ufak bir kaynakla olayı çözdük. Hatta para vermedim bu iş için. Ama takıntılı adamım, ben ne yapayım :D.

Bir önceki sayfa da yazmıştım. Belki gözünden kaçmıştır.

Bu arada radyatörümün sorunu da çözüldü. Radyatör maalesef ki olması gerekenden inceymiş. Titreşim de çatlamasına sebep olmuş ve haliyle suyu akıtmış. Şimdilik ustam kaynak yaptırmış. Ücret filan da almadı. Bakalım daha sonra tekrar bu sorun çıkacak mı karşıma. Eğer çıkarsa alternatif yollar yaratarak çözümleyeceğiz. Belki de ön dişli'yi bir tık düşürmem benim farkına varamadığım bir titreşime sebep olmuştur bilemiyorum. Ama en son dişli muhabbetinden sonra böyle bir olayın karşıma çıkması, böyle düşünmeme sebep oluyor.

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    hiç parça fiyatlarını sordunmu ne kadar cok merak ediyorum fabrikada benim buralarda :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Motosikleti
    -
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç parça fiyatlarını sordunmu ne kadar cok merak ediyorum fabrikada benim buralarda :D
    Valla Alper'cim ben de merak ediyorum yedek parça fiyatlarını. Erçağ motosikletini fabrika da bakıma sokuyor. Bir ara bizim için öğrenecek. Veya senin yolun düşerse, sen bizim için öğren. Süper olur .

Motosikleti
    -
    Arkadaşlar merhaba,

Merak edenler için bazı yedek parça fiyatlarını öğrendim sizler için. Parça listesi kalabalık. Aklıma ilk gelenleri sordum. Sizlere fikir olacaktır. Şubat ayı gibi web sitelerin de tüm yedek parça listesi ve fiyatları sergilenecekmiş. Bilginiz olsun. Fakat kanuni gibi internet üzerinden sipariş geçilemeyecekmiş. Sadece servisler aracılığı ile yedek parça temini sağlanacakmış.

- Yan grenaj komple sağ-sol (tek): 85 TL.
    - Yan grenajların orada bulunan siyah renkli hava peteği sağ-sol (tek): 45 TL.
    - Far grenajı: 45 TL.
    - Komple far: 165 TL.
    - Arka amortisör: 155 TL.
    - Ön amortisör(tek): 365 TL.
    - Benzin Deposu: 305 TL
    - Benzin Depo Kapağı: 25 TL.
    makseli bunu beğendi.

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    fiyatları çok uygun benim motorun yan grenajı 280 lira sadece ortadaki beyaz grenaj

Motosikleti
    AFRİCA TWİN OLMASINI İSTİYORUM
    Merhaba.Uzun zamandır izliyorum bu motoru.Kalitesiz olduğunu çok söyleyen oldu.Yaramaz olduğunu,bunu almaktansa ikinci el japon alınmasını tavsiye edenler de.Biri alsa kullansada neymiş ne değilmiş bize bildirse diye bekledim.Sonpol,bilgilerin bize çok faydalı oldu.Forumda bir çoğunun dikkatini çekti anlatımların.Millet zaten tipini beğeniyordu ama kalite ve performans bilinmiyodu.Şimdi hepimiz bu motoru alabiliriz.O kadar parayı japonlara bayılmaktansa,artan parayla bi dünya gezi yapılır.Ellerine sağlık.Bilgi veren diğer arkadaşlarında ellerine sağlık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

Ayrıca bişey daha,yukardaki gece fotosunda ,motorun 8000 devirde 152 km gösteriyor.Red line na kadar sanırım 180 ni rahat görür.
    SonpoL bunu beğendi.
    MOTOSİKLET AZGIN DUYGULARI GÖSTERME VE İNSANLARI RAHATSIZ ETME VASITASI DEĞİLDİR.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı ESAD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.Uzun zamandır izliyorum bu motoru.Kalitesiz olduğunu çok söyleyen oldu.Yaramaz olduğunu,bunu almaktansa ikinci el japon alınmasını tavsiye edenler de.Biri alsa kullansada neymiş ne değilmiş bize bildirse diye bekledim.Sonpol,bilgilerin bize çok faydalı oldu.Forumda bir çoğunun dikkatini çekti anlatımların.Millet zaten tipini beğeniyordu ama kalite ve performans bilinmiyodu.Şimdi hepimiz bu motoru alabiliriz.O kadar parayı japonlara bayılmaktansa,artan parayla bi dünya gezi yapılır.Ellerine sağlık.Bilgi veren diğer arkadaşlarında ellerine sağlık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:45 ----------

Ayrıca bişey daha,yukardaki gece fotosunda ,motorun 8000 devirde 152 km gösteriyor.Red line na kadar sanırım 180 ni rahat görür.
    Yok daha neler hocam.O hızdan sonra 1 devirde bir 10 km/h artması lazım Son hızı tahminimce max 160tır bu motorun

MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Yanlış görmediysem vitesi de gösteriyor ekranda di mi abi
    SONUNA KADAR İZİNDEYİM ATAM!

Dört teker bedenimi, iki teker ruhumu taşır.

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    Şu motorda Yamaha amblemi olsa Türkiye de yok satar
    SonpoL bunu beğendi.

REKLAM ALANI
17. sayfa BirinciBirinci ... 7151617181927 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)