Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
52. sayfa BirinciBirinci ... 2425051525354 ... SonuncuSonuncu

Bu moto calibre 250cc

Motovento
    REKLAM ALANI
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Spitzer ve diğer çin malı 250'lik motosikletlerin neden 17-19 beygir civarında üretilmeleri gerektiğinin en büyük kanıtı Calibre 250'dir.

Motor bloğu hoşaf dediğimde üstüme atlayanlar aradan 3 sayfa geçince aynı şeyleri yazmışlar.

Bu kadar yüksek sıkıştırmaya bu blok dayanmıyor, blok zayıf olduğundan en ufak ısınmada conta yakıyor, peki parçası var mı ? Yok, eğer usta hakikaten usta

ise o birşeyler uyduruyor, ama ustan yoksa motor elinde kalırsın.

Kaldı ki çin malı motorların 2. el piyasaları yok. Bugün 15-20 bin arası CBR 250 'ye adam 8-9 bin lira fiyat çekerken sen 7 bine aldığın çinliyi 4 e ancak satarsın o da istediğin zaman satılmaz.

Her ne kadar marka düşmanı olsamda şıpsevdi bir yapınız varsa paranızı Honda'ya vereceksiniz ki sonra geri alabilesiniz.

Baktığın müddetçe sıkıntı olmaz lafı vardır çin malları için, Bumoto hariç. Baksanda bakmasanda can yakıyor.

Ankara'da yeni bir ustayla tanıştım, adam gariban babası cinsinden :D 5 lira ver 10 lira ver her işini yapan cinsten. Muhabbet 10 numara. Yoldamı kaldın? Ara benzin parasına gelir seni alır. Bu adama dedimki abi Bumoto alıyım, sen ayakta tutarsın, 1 sezon sonra SS hevesim geçer dedim. Bana 6 aylık lazım dedim. 2005 model Kurye çıkması YBR'ye söz veririm ama bu dükkanın kapısından bir daha Calibre girmez dedi. Kemal sunal'ın hesabı gibi dağıtıp toplayınca her zaman fazlalık kalıyor dedi :D

Hyosung da almayın. KAsası yüzünden 10 numara apaçi tercihi ve belinizi doğrultamazsınız. El mahkum Honda'ya vereceksiniz parayı.

valla sözlerine katılıyorum ama sanki motor bloğu ben hoşaf derken üzerime çullananlar şimdi aynını yazmış dediğin benmi oluyorum eğer bensem hatalısın çünkü eski sayfalara git bak, bende fabrika ile konuştuğumda ilk yazdığım yorumda da bunu belirtmiştim, fabrika ustası diyorsa vardır bişey güven olmaz demiştim )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 motoruda uzunca ve güzelce test ettim.

Hyosung zaten kendi motorumdu. Calibreyide seçeneklerinize eklemek isterdim fakat yedek parça konusu problem olmasa alınabilir bir makine.

Kazada hemen dagılmıyor tabiki fakat yan yatırdıgınızı düşünelim. Sol grenaj plastik kaynak olmıcak şekilde parçalandı. Hyosungda hyosung sourceden Yani koreden getirebilirsiniz.

Hondada ise sol grenajı servisten isteyebilirsiniz. Fakat calibre şuan için yedek parça tedarigi yapmıyor motorunuzu naked motora çevirmek durumunda kalırsınız.

Bu 250cc sınıfında racing görünümlü fakat aslında ss sınıfı ile alakası olmıyan motorlardır.

Tek silindir yada V motor ss motormu olur Hele hele hyosung chopper motoruna sahiptir. Fakat kötüleme babında degil 3üde çok sevdigim modeller.

Eger bu 3 motordan birini seçiceksiniz calibreyi yedek parçası olmadıgından dolayı elemenizi isterim. Fakat yedek parça ben bulurum yada dikkatli kullanırım diyorsanız 2nci elde satması problem olacaktır.

bir honda ve hyosung kadar tanınmadıgı için calibre daha zor satılan bir model kabul etmek gerek.

Hyosung ara ara ufak tefek arızalar verebilen bir model. Son kasalarıyla hemen hemen kusursuzlaşmaya dogru gitsede 2nci elde eski modelleri facia niteliginde.

2005 2006 2007 2008.

Hondaya gelirsek 2nci eli satması kolay. Daha kullanışlı ve daha rahat bir model.

Ben 250cc sınıfını geçiş modülü olarak kullanıcagımdan dolayı honda cbr 250 yi seçerdim.

Alımı ve satımı kolay olan bir model ayrıca gidon açısı ve oturuş posizyonu calibreden ve hyosungdan çok daha rahat.

Fakat bu 3ü motoru test etmeden ve denemeden karar vermeyiniz..

cbr hyosung dışında racing niteliginde ben 2nci el ve satması kolay olan bir model olduklarından dolayı başka modellere yönelmemenizi tavsiye ederim. SS sınıfında.

Önemli olan motorun cc'si degildir işin aslı tork ve hp degerleridir. ve hangi amaçla üretildikleri.

Bir cbr 250 derken aprilla rs 125 belirli kitlerle 200kmlere çıkabilmektedir.

Yada derby grp 125 ..

CC'ye degil tork ve Hp degerlerine bakınız.
    teşekr edyrm ama fark ettiyseniz bu üc motorun disinda hangi motorlari onerebilirsiniz bn hayzung hondayi cikardim kalibreninde parcasi yok yani bunlarin disinda megeli 250 kadirga 250 yuki spitzer 250 dealim 250 vs bilmedigim farkli motorlarda olabilir tavsiye bkliyorum ..

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı sabri0120 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekr edyrm ama fark ettiyseniz bu üc motorun disinda hangi motorlari onerebilirsiniz bn hayzung hondayi cikardim kalibreninde parcasi yok yani bunlarin disinda megeli 250 kadirga 250 yuki spitzer 250 dealim 250 vs bilmedigim farkli motorlarda olabilir tavsiye bkliyorum ..
    valla illa bunlardan birini alıcam dersen git yuki yi al kardeşim, en azından sorun morun olduğunda zorda olsa yetkilisi var, bide yuki 125cc kadar beygire sahiptir onuda bil, 250 yazmasına bakma, tırt yani... bunların hepsini zamanında araştırdım ama sorunsuz modele denk gelmedim çinliler içinde.

Do1uNaYy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Calibre 250 gitti ZX-6R GELDİ
    mhmtesk eskişehir de bir calibre daha vardı ilk çıktığın da, beni onun ile karıştırma o kazadan sonra kayboldu gitti

Neden çin malları ile barlar sokağına girilmez diye bir kanun mu var ?
    Motor dan anlayanı anlamayanı beni ırgalamıyor ki ;

motorum bana keyif veriyor mu veriyor
    250 cc olarak (stabil 160)-170 vuruyor mu vuruyor
    tip olarak da dikkat çekiyor mu, alasını çekiyor
    ben ona bakıyorum o da bana bakıyor
    yakıtından da memnunum

sanırım bu cevabım sana yeterli ;)

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen bana bütçeni söyle, bizde tavsiyede bulunabiliriz belki.

Yukiden başlayalım;

Adamlar kalitesiz motor ürettiklerini bildikleri için 17 beygirlik bir motor takmışlar. Ben yuki hakkında çok sorun duymadım ama 5. vites 8 bin devirde 105 km hız görüyor düz yolda. Senin anlayacağın motor yırtsa düz yoldaki hızı 110 km/h Aynı hızı benim mondial drift de görüyor vallaha. İzmirden kayseri git-gel yaptım full gaz bozulmadı da :D Böyle bir motor alırsan ancak tipi olur. Uzun yol gitmek çok zahmetli olur. bassan basılmaz, ss olduğu için grenajları pahalı. Bence para vermeye değmez. Bulursan 4-5 bin arası alınır.

Megelli diye bir motor var, aklına geldikçe felak-nas oku.

Kadırga ne abi? Öyle motor mu olur. Günün birinde kadırga almaya niyetlenirsen git BuMoto al

Daelim 250 Roadwin,
    Hakkındaki yaygın şikayet titreşim, onun dışında ben pek şikayet hatırlamıyorum. Motor bloğu kalitelidir. Kore malı. Dünya üzerinde en az 35-40 ülkede satışı yapılıyor. Hızı ve performansı tatmin edici. Parça kalitesini bilmem. Titreşim için, apache 150'de çok titreşim var diyorlar mesela. Ben kendisi ile otobanda 3 saat gazı bırakmadan gittim. Titreşimsiz denen Mondial drift ile bir fark göremedim. Otoban çıkısında benzincide durduğumda yürüyebilir haldeydim. Yani titreşim etkileri kişiden kişiye göre değişiyor. Forumda satan birisi vardı hatta. Ucuza vereckse git onun motoru al. BEnce bunar arasında en mantıklısı daelim. Kendisi hakkında çakma 1000 lik derler. Yapısı çok iri, diğer 250 liklerin yanında 2 boy atası gibi duruyor.

Mondial Destro var 250 lik, Bununda adını duyunca felak-nas okumasanda en azında 3 gülhü bi elham hak ederi var. 2012 modelleri 3500 liraya 2 yıldır bayide satlık bakanı yok. En son yaşlı bi amca köyde kullanmak için 125 lik mondial-asya almaya geldiğinde ona verdiler :D

Ben olsam 6.000 Tl bir para ile üzerinde apaçilik yapılmamış bir daelim alırdım, lastiklerini de michelin yaparsan yağı tuzu zamanında değişir, İYİ BİR USTA tarafıdan bakılırsa tadı yenmez. Bu paraya anca bu. Alırken satarken bana giren çıkan olmasın, yaygın parçası olsun falan dersen 250 CBR aklında bulunsun.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Bugun radyatörü taktırdık ve calibreyi alıp getirdim ve arkadaşıma teslim etim..

Görünen şuki motor ne kadarda arıza verse ne kadarda problem çıkarsa hatta ciddi diyorum 1 yıldır tamir sürecide geçirse arkadaşımı gerçekten mutlu eden bir motor.

Satalım diyorum yok diyor başka bişi alalım yok diyor.

Sonuçta kişinin mutlulugu'da önemli o yüzden dolunay arkadaşımıza çok yüklenmeyelim.

Sabri arkadaşımızada diger çin modellerini zaten önermedigim için açıklama geregi bile duymadım.

Fakat çin oldukları için degil problemli ve türkiye piyasası ve koşullarına göre mantıksız seçim oldukları için.

Buda bizim pehlivan . Fotoların kalitesi için kusura bakmayın

cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Hornet 650
    Alıntı Do1uNaYy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mhmtesk eskişehir de bir calibre daha vardı ilk çıktığın da, beni onun ile karıştırma o kazadan sonra kayboldu gitti

Neden çin malları ile barlar sokağına girilmez diye bir kanun mu var ?
    Motor dan anlayanı anlamayanı beni ırgalamıyor ki ;

motorum bana keyif veriyor mu veriyor
    250 cc olarak (stabil 160)-170 vuruyor mu vuruyor
    tip olarak da dikkat çekiyor mu, alasını çekiyor
    ben ona bakıyorum o da bana bakıyor
    yakıtından da memnunum

sanırım bu cevabım sana yeterli ;)
    Aynen ya cevabin benim için yeterli sen bildiğinyoldan devam et. Bakalim ne kadar surecek :D

bu gun kadırga 250 ile dealim radwin 250 yi gordum dealimi pek tutmadim ama kadirganin seklide şekildi hani ama biraz goz boyamasi vardi kendini degilde yamahaya benzetilmisti sahibi 6 bine brakirim dedi yinede pek tutmadim hava sogutmali felan bide egzozu begenmedim ..

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    bu gun kadırga 250 ile dealim radwin 250 yi gordum dealimi pek tutmadim ama kadirganin seklide şekildi hani ama biraz goz boyamasi vardi kendini degilde yamahaya benzetilmisti sahibi 6 bine brakirim dedi yinede pek tutmadim hava sogutmali felan bide egzozu begenmedim ..
    Sabri cbr 125 yeni kasalardan almanı öneririm. kdr250'den cbr 125 hem hız hemde kalite olarak üstün.

Tabi bütçen varsa cbr 250 hyo 250gtr'da olabilir. İnazuma tbs apache vs vs.

Bilindik ve satışı kolay olan motorlar alırsan benim yaptıgım hataya düşmezsin.

cbr yeni kasa derken cbr 250 kasali olanimi ? haklısinn tecruben var ama bn cbr nin farlarini sevmiyorum biraz daha spor olsa ..

Motosikleti
    Cümleten s.a. arkadaşlar.

Fuara gidenleriniz görmüştür, yeni model daha sağlam olduğunu söylediler. Ve iki beygir fazla artı piyasa da parça ucuzluğun da
    devam edicez dedi özcan bey.
    Kendisinin samimiyetine ne bilim güvendim ki kendisi ile birebir tanışmayı istiyordum.
    BuMoto ve maranta ayrılmış olduğunu söyledi.
    bsronur bunu beğendi.
    Ata eyer gerek, eyere er gerek.
    Motora er gerek, ere ful koruma gerek

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Hemşerim eskişehide bir tane bumoto bulamadım 2. el haberin olursa bir mesaj at bana da

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Do1uNaYy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cümleten s.a. arkadaşlar.

Fuara gidenleriniz görmüştür, yeni model daha sağlam olduğunu söylediler. Ve iki beygir fazla artı piyasa da parça ucuzluğun da
    devam edicez dedi özcan bey.
    Kendisinin samimiyetine ne bilim güvendim ki kendisi ile birebir tanışmayı istiyordum.
    BuMoto ve maranta ayrılmış olduğunu söyledi.
    BuMoto diye bir şirket/firma yoktu zaten. Tofaş / Doğan gibi Bumoto denen motor Maranta motorlu taşıtların bir markasıydı. Piyasadaki kötü namlarını temizlemek için artık motorların ismi BuMoto değil Maranta yapılmış.

Hamam aynı hamam, tas aynı tas.

C&T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CbRr (Limited Edition;)
    valla alanada satanada allah kaza bela vermesin...

güzelim motora! (performans değerleri ve şeklen) yazık ediyorlar ortaklık karmaşasından dolayı, benim fikrim calibre gibi alternatiflerin olması gerekiyor ki piyasa alıp başını gitmesin .. umarım ya Bu-moto toparlanır yada pazara yeni alternatrifler girer (HERO girecekmiş bu sene haberlere göre )

allah kaza bela vermesin arkadaşlar hayırlı sürüşler .
    Beni Bilerek sıkıştıran Hıyarın! Trafikteki çilesine hastayım...

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Valla bence guvenmeyin cunku benm daha once olumsuz yorumlar duydugum ustada ordaydi yeni modeli ovdu yalan yok bende dedi calibreyi alma ama bu motoru al derim dedi bende hayatta almama snn o soylediklerinden sonra ama firma bu sefer arkasinda durcakmi onu soyle dedim valla onun icin soz vermiyim dedi... hee tmm eyvallah dedim bence hicmi hic tipine aldanmayin bence firma yine arkasinda degil...

bi arkadaşta vardı inceledim grenajlar çok kalitesiz. Parça kalitesi iyi değil ben beğenmedim.

Motosikleti
    Beni yedek parçacım delirtecek başkası değil, adama ön cam siparişi verdiriyorum o gidiyor ön çamurluk getiriyor
    Sağlı sollu sinyal istiyorum tek gelmiş ya sabırrr şu söylediklerimin nesi karmaşık yahu !
    Bir de ustayım diye geçiniyorlar.
    Hiç işin yoksa bir hafta daha bekle.

2013 model 4,700 tl civari satacak varsa aliciyim forumu takip ediyorum..

kalibre kullanan yokmu son durum ne dir motorun piyasasi ne durumda 2014 kalibre gelecekmi lutfen sacma cevaplar vermeyelim...

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    4.700 2013 varsa 1.5 da ben alim .

REKLAM ALANI
52. sayfa BirinciBirinci ... 2425051525354 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)