Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
51. sayfa BirinciBirinci ... 414950515253 ... SonuncuSonuncu

Bu moto calibre 250cc

Motovento
    REKLAM ALANI
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    kimse kendini kandırmasın bence, bende kullandım diyorum iyi güzel hoş motor ama fabrikasına gidip ustası ile bizzat konuştum, adam yerden yere vurdu, kendi elemanları üstelik, adamların alakası yok motorla... umrunda değildim yani, alma derdim dedi bana sorsaydın... yuh dedim, gidin sizde konusun, 212 alışveriş merkezinin hemen arkasında R&E grup kocaman tabelası var görürsünüz gidin konuşun, motor bloğu berbatmışç

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Do1uNaYy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Calibre 250 gitti ZX-6R GELDİ
    Herkese hayırlı akşamlar.

MhmTesk gurup da ki arkadaşlara soruyorum, adam akıllı bana bir egzos alalım diye hepsi diyor yeter yeter tek silindir
    daha ne olsun bence gerek yok diyorlar. Motoru ilk aldığım da benim için biraz masraflı oldu, orjinal egzos yerine şimdilik ucuz yollu birşi alim dedim bir kaç ay sonra değiştirim dedim kaldı öyle. Üç hafta önce, kendim de çıkan sese gıcık oldum tiger gpm2 satan yer bulamadım.
    Ama şu yazının üzerine önümüzde ki ay ilk işim egzos değişicek

Motordan anlayanlar hadi egzosdan bakıyor diyelim ya diğerleri ?
    Denemesi bedava tam göremedim ama 600f kullanıyorsun sanırım, kap gel yarın akşam yedi de barlar sokağına hangisine ilgi olucak bir bakalım
    Akla gelebilicek ne varsa hiçbiri ile övünmem ama ilgi alaka da kesinlikle övünürüm..

Ve evet eskişehirden aldım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:53 ----------

Sabri0120 daha yeni farkettim affedersin: ben biraz sert kullanıyorum 100-110 km de 4 lt yakıyor.

Sorunları ile alakalı ise son 10 sayfayı okur isen ne nedir çözüm de neler yapılmış.
    Eğer gerçekten ilgileniyor isen calibre ile ilk sayfadan itibaren okusan daha iyi daha ne arkadaşların faydalı yazıları bulunmakta.

Benim de anlamadığım bir konu var aslın da, iki ay önce inat ile sohbet amaçlı fabrika ile görüşmeye karar verdim.
    Yeni açılan yerlerinin numaralarına ulaştım açıyorlar sekreter çıkıyor yok toplantıda lar şehir dışındalar bir türlü görüşemedim.

Ama nasıl oluyor ise ustam bana kırmızı grenajlar kırmızı çamurluk semer ıvır zıvır parçayı firma ile görüşüp getittirdi.
    Kesinlikle ikinci el falan değil di ambalajlı faturalı. İşte ben bu olayı hala çözemedim.
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı Do1uNaYy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

MhmTesk gurup da ki arkadaşlara soruyorum, adam akıllı bana bir egzos alalım diye hepsi diyor yeter yeter tek silindir
    daha ne olsun bence gerek yok diyorlar. Motoru ilk aldığım da benim için biraz masraflı oldu, orjinal egzos yerine şimdilik ucuz yollu birşi alim dedim bir kaç ay sonra değiştirim dedim kaldı öyle. Üç hafta önce, kendim de çıkan sese gıcık oldum tiger gpm2 satan yer bulamadım.

Denemesi bedava tam göremedim ama 600f kullanıyorsun sanırım, kap gel yarın akşam yedi de barlar sokağına hangisine ilgi olucak bir bakalım
    Akla gelebilicek ne varsa hiçbiri ile övünmem ama ilgi alaka da kesinlikle övünürüm..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:53 ----------

Sabri0120 daha yeni farkettim affedersin: ben biraz sert kullanıyorum 100-110 km de 4 lt yakıyor.

Sorunları ile alakalı ise son 10 sayfayı okur isen ne nedir çözüm de neler yapılmış.
    Eğer gerçekten ilgileniyor isen calibre ile ilk sayfadan itibaren okusan daha iyi daha ne arkadaşların faydalı yazıları bulunmakta.

Benim de anlamadığım bir konu var aslın da, iki ay önce inat ile sohbet amaçlı fabrika ile görüşmeye karar verdim.
    Yeni açılan yerlerinin numaralarına ulaştım açıyorlar sekreter çıkıyor yok toplantıda lar şehir dışındalar bir türlü görüşemedim.

Ama nasıl oluyor ise ustam bana kırmızı grenajlar kırmızı çamurluk semer ıvır zıvır parçayı firma ile görüşüp getittirdi.
    Kesinlikle ikinci el falan değil di ambalajlı faturalı. İşte ben bu olayı hala çözemedim.

dostum, ben fabrikaya gittiğimde ordaki yetkili ustaya sordum, parça desteğiniz nolcak dedim, elimzde olan sıfır motorları parçalayıp gönderiyorum dedi, onlarda bitince yapcak bişey yok dedi, oda parça yok deyip sipariş verdik deyip sallıyorum sonra arayan olursa parçalıyorum napim kardeş, getirmiyorlar parça felan dedi yani bilgin olsun !
    polo34 bunu beğendi.

dolunay cevabn icin tesekr ediyrm forumu okudum sonpol .. onun degerlendirmelerini biliyorum burdaki forumda hp cbr kullanicilari var kalibre yi cbr ye rakip o yuzden ön yargi cok bn şuna inaniyorumki bakimini eksiksiz yapip motora deger verirsen seni uzmez ...

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sabri0120 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dolunay cevabn icin tesekr ediyrm forumu okudum sonpol .. onun degerlendirmelerini biliyorum burdaki forumda hp cbr kullanicilari var kalibre yi cbr ye rakip o yuzden ön yargi cok bn şuna inaniyorumki bakimini eksiksiz yapip motora deger verirsen seni uzmez ...
    Böyle güçlü ve karizmatik bir motor hemde 5.000 TL'ye çok cazip duruyor demi kardeş ?
    Yedek parça yok diyoruz, servis yok diyoruz. Motorlar TR'de her gece 3-5 tanesi patlasa karşında muhatap yok diyoruz. Satacak olsan piyasası yok diyoruz. Anca sağdan soldan uydurma olarak ayakta kalabilir ise ne ala. Yuki falan al bari. En azından piyasada 2 ayda bir parça sipariş edilsede servisi var.

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Diger motorlarin parcalari uyuyorsa kim takar yalova kaymakamini digerlerinin sifirlariyla arasinda daglar gibi fark varsa neden olmasin, benim motoruma parcalari koreden 8 gunde kapima getirtiyorum, belki bunda da oyle seyler vardir, kanunide de parcalar var ama bazen pahali kaliyorlar, servis garanti bana uzak seyler, dogru durust bir usta her ufak motoru tamir ediyor, yeter ki dogru adreste olun, motorun anasi aglatilmamissa neden sifir performasina tamir sonradi ulasmasin...

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Diger motorun parçaları uyuyorgeçmiş sayfalardada yazdım fakat dedigim gibi pahalıya geliyor.

Örnek veriyorum radyatör degiştirmek istedik hiçbir model uymazken yamaha yzf 125'in radyatörünün uydugunu farkettik.

EE tabi parçalar yamaha haliyle tuzluda oluyor. Yedek parçası ve dispiratörü arkasında dursaydı calibre'nin belki bizde hala önerebilirdik.

Sonpol Soner benim yakın arkadaşım fakat bugunkü duruma göre onunda önercegini sanmıyorum.

Soner calibre kullandıgı zamanlar 1 telefonla adamlar yedek motor yolluyorlardı.

Fakat ozaman farklı.. Şuanki durum farklı. Karıştırmamak gerek..

Motorun arkasında duran kimse yok fabrika telefonlara bile cevap vermiyor ..

Demek istedigim yedek parça için karşınızda muhattap bulamazken yapılıcak hiç birşey yok.

Hyosung source bambaşka bir sistemdir. İyikide var..

Motosikleti
    Hornet 650
    Alıntı Do1uNaYy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ah kardeş güldürdün beni akşam akşam daha yeni başlamışsın bi heves yapıp almışsın ama öğreneceğin çok şey var. Herneyse.

Sanırım Eskişehirde 1 tane calibre vardı beyaz. Oda geçen sene kaza yapmıştı ocak aylarında. Seninki o değildir umarım.

Ön çamurluk gitmişti ön amortisörler patlaktı, ön jantı kırılmıştı (Nasıl kırılıyorsa artık neden yapılysa.)

Bi kaç karenajında kırık vardı falan herneyse ki bunlar sadece bir çukura hızlı girmekle olmuştu. Sana nasihatım çukurlardan uzak dur

Bu arada barlar sokağında asla işim olmaz. Çünki içki kullanmıyorum ve 1 kere bile gösteriş için girmedim ki. Çin malı motorla oraya girmek düşünemiyorum bile.

Hadi bilmeyen adamı kandırırsında, peki ya bilenlere denk gelirsen?

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Japonlarin parcalari direk uyuyorsa daha ne istiyorsunuz o parcalar zaten kolay kolay bozulmaz, varsin pahali olsun, motoru zaten ucuza aliyorsunuz ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:14 ----------

O parcalarda ebay ve aliexpress den uyguna bulunabiliyor fakat bu isler vakit alir, her gun motor lazimsa olmaz tabiki, hobi amacli biniliyorsa ugrasilabilir, benim tuzum kuru, aracim var, istedigim kadar motoru is yerinde kapali mekanda yatirabiliyorum, sizde elbette haklisiniz, sadece oneri olarak fikirlerimi yazdim, para varsa huzur var, elbette bunu almayin, gidin en iyisini alin, butce az ise ugrasacaksiniz, baska yolu yok millet bosuna ybr, cbf binmiyor, siz racing istiyorsunuz, bu paraya bu kadar kofte iste, megelli de olmadi, yuki de az satildi, kuba zaten kac ay gundemde kaldi belli degil, ucuza racing zor galiba...

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diger motorlarin parcalari uyuyorsa kim takar yalova kaymakamini digerlerinin sifirlariyla arasinda daglar gibi fark varsa neden olmasin, benim motoruma parcalari koreden 8 gunde kapima getirtiyorum, belki bunda da oyle seyler vardir, kanunide de parcalar var ama bazen pahali kaliyorlar, servis garanti bana uzak seyler, dogru durust bir usta her ufak motoru tamir ediyor, yeter ki dogru adreste olun, motorun anasi aglatilmamissa neden sifir performasina tamir sonradi ulasmasin...
    katiliyorum bnim simdiye kadar ki motorlarda servisi aramisligim yk taninan ve guvendiğim ustama gidiyorum alsamda alcam anasini satim elimde de kalsin keyifsizce cbr ye bineceğme değerini fiyatini degil degerini bilir kalibreye binerim ...

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Japonlarin parcalari direk uyuyorsa daha ne istiyorsunuz o parcalar zaten kolay kolay bozulmaz, varsin pahali olsun, motoru zaten ucuza aliyorsunuz ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:14 ----------

O parcalarda ebay ve aliexpress den uyguna bulunabiliyor fakat bu isler vakit alir, her gun motor lazimsa olmaz tabiki, hobi amacli biniliyorsa ugrasilabilir, benim tuzum kuru, aracim var, istedigim kadar motoru is yerinde kapali mekanda yatirabiliyorum, sizde elbette haklisiniz, sadece oneri olarak fikirlerimi yazdim, para varsa huzur var, elbette bunu almayin, gidin en iyisini alin, butce az ise ugrasacaksiniz, baska yolu yok millet bosuna ybr, cbf binmiyor, siz racing istiyorsunuz, bu paraya bu kadar kofte iste, megelli de olmadi, yuki de az satildi, kuba zaten kac ay gundemde kaldi belli degil, ucuza racing zor galiba...
    Merhabalar. İyi niyetle yazdıgınızı biliyorum fakat yanlış yönlendirme olmasın diye söylüyorum.

Aliexpres ve ebayde genelde dünyada tanınmış ünlü modellerin parçaları bulunur suzuki bandit r6 fazer gibi.

Böyle kıyıda köşede calibre adı altında kalmış bir motorun parçalarını bulmak oldukça zor.

Japon parçalarının tümü uymuyor fakat radyatörü örneklendirdim sonuçta japon radyatörlerde taş gelince deliniyor bence japon parçaları uyması pek bi + sayılmaz..

Başka bir örnek vereyim motorun conta takımını bulmak isteyen arkadaşlar ne yapıcaklar merak ediyorum.

Kendileri belki yaptırabilirler fakat orjinali kadar saglam olmayabilir bunun gibi birçok parçayı örneklendirebilrim.

bn alip motorunu bile yaksa baska bi motor takar kilifina uydurum yok con tasiymis puntasiymis durupdururken conta takimina ne olur kullanmasini bilmeyen kullanmasin..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:01 ----------

cem kardesim sen bu motoru kullandın mi ?

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    ben yzf radyatörü için ebay vs örneğini vermiştim, burada uyumlu parça tespit edildikten sonra aranırsa belki uyguna bulunur demek istemiştim, ben bu motorun sahibi olsam fabrikasına, yurt dışındaki bayilere email gönderip parça temini konusunda yardım isterdim, biraz kurcalamak gerekiyor, dertsiz başıma dert aldım olayları oluyor, ölme eşeğim de diyebilirsiniz, yerden göğe kadar haklısınız, uğraşırsanız sonuç alınır bence, yurt dışında bunların motorlarının kodlarına sahip başka markalarla satılan yaygın motorlar belki vardır, mesela gy6 ebay'a yazarsanız zibil gibi parça çıkıyor, belki bunlarında bir kodu vardır ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

son bir ekleme yapmak istiyorum, bu firmanın pek çok yeni model getirdiğini sahibinden.com'da gördüm, bu modelin akıbetini okuyanlar gidip o modelleri alır mı? calibre sahiplerinden biri onlara ulaşsa da bu modeli neden öksüz bırakma durumlarını yaşattıklarını burada resmi ağızdan açıklasalar, küba zamanında bir racing teşebbüsü yapmıştı, sonra motor sorunlu dediler ve çok kısa sürede ithalatı kestiler, bu motor sorunlu ise bumoto o kadar uzun süre neden sattı, illa ki onları arızalarıyla zarara sokan (çok kar etmelerini engelleyen) bir model ki milleti yalnız bırakma yoluna gittiler ...
    CEM. ve agrasiwe bunu beğendiler.

Arkadaşlar selamlar, motorun eski kullanıcılarındanım, motorun görüntüsü, sesi ve cüssesi bence hoştu, kötü olan yanları herkesin bildiği üzere radyatör, radyatör fanı ve kalitesiz grenajlarıydı, 2. el olarak satın aldım, henüz 1500 km de olmasına rağmen silindir conta kapağı yanıktı, tamire verdim, sağolsun ustam gerekli ne kadar parçası varsa 3 gün içinde temin etti ve motosikletimi tamir etti, tamir ettirdikten sonra motosikletimi sattım, fakat şöyle bir duyum aldım, Bumoto firması 2014 model motosikletlerle piyasaya girecekmiş, aklınızda bulunsun, 2012 model Calibre'cilere fabrika ve firma yetkililerinden kimse yardım etmedi, herkes başının çaresine baktı, 2014 modeller dünyanın en güzel görünümlü motosikletleri bile olsa, size tavsiyem ürününün arkasında olmayan bir firmanın motosikletlerini almamanız yönünde.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    polo34
    Bizim izmir Mt Grubundan bumoto firmasına avukat dahilinde dava açan arkadaşlarımız dahi var. Fakat o kişide motoru arızalı şekilde satmakta buldu çareyi.

sabri020
    Sabri merhabalar. Eger calibre kullanıcıları topigini baştan sona okusaydın bu motor ilk piyasaya çıktıgında sonpol'un almasıyla ve incelemesiyle benimde birlikte test ettigimi okurdun.

Ayrıca istanbulda disbiratör firmasıyla iletişime geçip calibrenin yeni modellerinide gördük.

Yazdıgım yazıda conta takımını bulabilirler fakat orjinali kadar saglam olmayabilir demiştim yaptıran arkadaşlarında uzun vadade zarar görmez umarım.

Bilirsinizki ısınan ve hararet yapan motorda conta yakma durumuda olabiliyor.

Conta takımı yazdım diye hemen conta bulunuyor yazmanız garip olayın mantıgı her parçanın uydurma bir şekilde tedarik edilemiyecegi .Kafa grenajını parçalarsanız ne olucak. Yada ön amortisörlerden birini yamultursanız.

Ben sayıyım siz cevaplayın Ne demek istedigimi anlamıssınızdır umarım yedek parça konusunda dagıtıcı firma birşeyler yapar.

Bu durumdan bizde yaknııyoruz diyorumya yzf 125 radyatörüne bi yıgın para verdik. Parçalarınıza dikkat edin.

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim izmir Mt Grubundan bumoto firmasına avukat dahilinde dava açan arkadaşlarımız dahi var. Fakat o kişide motoru arızalı şekilde satmakta buldu çareyi.

Sabri merhabalar. Eger calibre kullanıcıları topigini baştan sona okusaydın bu motor ilk piyasaya çıktıgında sonpol'un almasıyla ve incelemesiyle benimde birlikte test ettigimi okurdun.

Ayrıca istanbulda disbiratör firmasıyla iletişime geçip calibrenin yeni modellerinide gördük.

Yazdıgım yazıda conta takımını bulabilirler fakat orjinali kadar saglam olmayabilir demiştim yaptıran arkadaşlarında uzun vadade zarar görmez umarım.

Bilirsinizki ısınan ve hararet yapan motorda conta yakma durumuda olabiliyor.

Conta takımı yazdım diye hemen conta bulunuyor yazmanız garip olayın mantıgı her parçanın uydurma bir şekilde tedarik edilemiyecegi .Kafa grenajını parçalarsanız ne olucak. Yada ön amortisörlerden birini yamultursanız.

Ben sayıyım siz cevaplayın Ne demek istedigimi anlamıssınızdır umarım yedek parça konusunda dagıtıcı firma birşeyler yapar.

Bu durumdan bizde yaknııyoruz diyorumya yzf 125 radyatörüne bi yıgın para verdik. Parçalarınıza dikkat edin.
    verdiginiz bilgiler icin tesekur ediyorum dogrudur soner abinin bi arkadasiydiniz hic gelmemisti aklima conta bulunur yazmamistim tekrr okudum ama bulamadm neyse madm kalibre kucuk bi kazada perte cikiyor sizden fikir alayim cbr ve hyzung disinda hangi 250 racing motoru tavsiye edebilirsiniz syleyecegin motorlari muhtemelen taniyorumdu yinede fikrinizi ogrenmek istiyorum 125 cc bni tatmin etmeyeck die dusunuyorum ..

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı sabri0120 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    verdiginiz bilgiler icin tesekur ediyorum dogrudur soner abinin bi arkadasiydiniz hic gelmemisti aklima conta bulunur yazmamistim tekrr okudum ama bulamadm neyse madm kalibre kucuk bi kazada perte cikiyor sizden fikir alayim cbr ve hyzung disinda hangi 250 racing motoru tavsiye edebilirsiniz syleyecegin motorlari muhtemelen taniyorumdu yinede fikrinizi ogrenmek istiyorum 125 cc bni tatmin etmeyeck die dusunuyorum ..
    3 motoruda uzunca ve güzelce test ettim.

Hyosung zaten kendi motorumdu. Calibreyide seçeneklerinize eklemek isterdim fakat yedek parça konusu problem olmasa alınabilir bir makine.

Kazada hemen dagılmıyor tabiki fakat yan yatırdıgınızı düşünelim. Sol grenaj plastik kaynak olmıcak şekilde parçalandı. Hyosungda hyosung sourceden Yani koreden getirebilirsiniz.

Hondada ise sol grenajı servisten isteyebilirsiniz. Fakat calibre şuan için yedek parça tedarigi yapmıyor motorunuzu naked motora çevirmek durumunda kalırsınız.

Bu 250cc sınıfında racing görünümlü fakat aslında ss sınıfı ile alakası olmıyan motorlardır.

Tek silindir yada V motor ss motormu olur Hele hele hyosung chopper motoruna sahiptir. Fakat kötüleme babında degil 3üde çok sevdigim modeller.

Eger bu 3 motordan birini seçiceksiniz calibreyi yedek parçası olmadıgından dolayı elemenizi isterim. Fakat yedek parça ben bulurum yada dikkatli kullanırım diyorsanız 2nci elde satması problem olacaktır.

bir honda ve hyosung kadar tanınmadıgı için calibre daha zor satılan bir model kabul etmek gerek.

Hyosung ara ara ufak tefek arızalar verebilen bir model. Son kasalarıyla hemen hemen kusursuzlaşmaya dogru gitsede 2nci elde eski modelleri facia niteliginde.

2005 2006 2007 2008.

Hondaya gelirsek 2nci eli satması kolay. Daha kullanışlı ve daha rahat bir model.

Ben 250cc sınıfını geçiş modülü olarak kullanıcagımdan dolayı honda cbr 250 yi seçerdim.

Alımı ve satımı kolay olan bir model ayrıca gidon açısı ve oturuş posizyonu calibreden ve hyosungdan çok daha rahat.

Fakat bu 3ü motoru test etmeden ve denemeden karar vermeyiniz..

cbr hyosung dışında racing niteliginde ben 2nci el ve satması kolay olan bir model olduklarından dolayı başka modellere yönelmemenizi tavsiye ederim. SS sınıfında.

Önemli olan motorun cc'si degildir işin aslı tork ve hp degerleridir. ve hangi amaçla üretildikleri.

Bir cbr 250 derken aprilla rs 125 belirli kitlerle 200kmlere çıkabilmektedir.

Yada derby grp 125 ..

CC'ye degil tork ve Hp degerlerine bakınız.
    polo34, Do1uNaYy ve C&T bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    ben yzf radyatörü için ebay vs örneğini vermiştim, burada uyumlu parça tespit edildikten sonra aranırsa belki uyguna bulunur demek istemiştim, ben bu motorun sahibi olsam fabrikasına, yurt dışındaki bayilere email gönderip parça temini konusunda yardım isterdim, biraz kurcalamak gerekiyor, dertsiz başıma dert aldım olayları oluyor, ölme eşeğim de diyebilirsiniz, yerden göğe kadar haklısınız, uğraşırsanız sonuç alınır bence, yurt dışında bunların motorlarının kodlarına sahip başka markalarla satılan yaygın motorlar belki vardır, mesela gy6 ebay'a yazarsanız zibil gibi parça çıkıyor, belki bunlarında bir kodu vardır ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

son bir ekleme yapmak istiyorum, bu firmanın pek çok yeni model getirdiğini sahibinden.com'da gördüm, bu modelin akıbetini okuyanlar gidip o modelleri alır mı? calibre sahiplerinden biri onlara ulaşsa da bu modeli neden öksüz bırakma durumlarını yaşattıklarını burada resmi ağızdan açıklasalar, küba zamanında bir racing teşebbüsü yapmıştı, sonra motor sorunlu dediler ve çok kısa sürede ithalatı kestiler, bu motor sorunlu ise bumoto o kadar uzun süre neden sattı, illa ki onları arızalarıyla zarara sokan (çok kar etmelerini engelleyen) bir model ki milleti yalnız bırakma yoluna gittiler ...

DOSTUM YANLIŞ ANLAMAYIN AMA DAHA KAÇ DEFA YAZMAM GEREKECEK BİLMİYORUM, BENCE RİCA EDİYORUM ŞU MOTORU DURDUK YERE ÖNERMEYİN, DURUMUNU SÖYLÜYORUM, FABRİKASINA BİZZAT GİTTİM, KONUŞTUM, KENDİ YETKİLİ USTALARI İLE KONUŞTUM, ADAM YERDEN YERE VURDU, YETKİLİ SERVİSLERİ TEK TEK BIRAKTI İSTEDİĞİNİZ YETKİLİ SERVİSİ ARAYIN HİÇBİRİSİ FABRİKAYA ULAŞAMADIKLARINI SÖYLEYECEKLER, MOTOR BLOĞU BERBAT HOCAM, ONUN YERİNE BAŞKA 250 LİK MOTOR UYDURABİLİRSEN CBR YAMAHA MOTORU UYDURMAN GEREKİR SAĞLAM OLMASI İÇİN, SONPOL İLK KULLANICI BLİNÇLİ OLMASINA RAĞMEN O BİLE MOTOR YAKMIŞTI, ÜSTELİK KENDİ HATASI BİLE DEĞİLDİ, BİDE YETKİLİ SERVİSLERİNE GİDERSENİZ BU MOTORUN 1000 KMDE BİLE MOTOR YAKTIĞINI SÖYLEYECEKLER, ŞİMDİ GELİP HERKES KULLANMASIN BİLMİYORSA YAKAR DİYEBİLİRDE HOCAM, BEN DAHA ŞU FORUMDA 1000 KMDE MONDİAL, ASYA, KANUNİ, HONDA, YAMAHA' NIN 1000 KMDE MOTOR İSTEDİĞİNİ GÖRMEDİM, AMA BU MOTORUN FABRİKADAKİ USTASI BİZZAT SÖYLEDİ BUNU, ÜSTELİK BANA KOCA BİR KOLİ İÇİNDE MOTOR BLOĞU GÖSTERDİ, HAMUR GİBİ DEDİ BİR KEZ AÇTIM MI YUVALARI İLE ELİNDE KALIYOR MOTOR DEDİ, YENİ TAKMAK GEREKİYOR DEDİ, NEDEN ARKASINDA DURMADIĞINI DA SÖYLEDİ, İKİ ORTAKLARMIŞ AYRILMIŞLAR, DİĞERİ KADIKÖYE TAŞINMIŞ, TAŞINDIĞI İÇİN DAHA BELLİ BİR YERLEŞKESİ OLMAMIŞ SANIRIM, O YÜZDEN DE İSTANBULDA 212 ALIŞVERİŞ MERKEZİNİN ARKASINDAKİ R&E GRUBU KANUNİ OLARAK BELLİ SÜRE SORUMLU OLDUĞU İÇİN ARAYANLARA ELİMİZDEKİ SIFIR MOTORLARI PARÇALAYIP VERİYORLARMIŞ, ODA TAAAA GEÇEN SENE KONUŞTUM ADAMLA ŞİMDİ ONU BİLE YAPMIYORLARDIR EMİNİM BENİM TAVSİYEM ALMAYIN, AMA ALMAK İSTERSENİZDE BUNLARI BİLİP ALIN, UCUZA ALINIR, MOTORDAN ANLAYAN VARSA UĞRAŞIR, ANLAMAYAN VARSA MOTOR YATAR Bİ KÖŞEDE GİBİ GELİYOR BANA...

PARÇA KONUSUNDA DA BUNUN GRENAJLARI NASIL BULUNACAK ONUDA HİÇ BİLMİYORUM VALLA...

Do1uNaYy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Calibre 250 gitti ZX-6R GELDİ
    Agresiwe parça konusun da haklısın, daha ne kadar birşi lazım olduğun da temin edilir orası şüpheli.

Benim calibre stok halinden çıktı zaten, birkaç parçası diğer motorsiklet markaların dan araştırıp temin ettiğim de oldu.
    Yeni iki egzos buldum çok hoş sesleri var tatmin edici, ama ben de nasıl olur bilemem malum tek silindir denicez bakalım.

Bulan da buluyor ben beyaz grenajları söktüm fabrika dan kırmızı grenajları getittirdim daha hoş oldu. Son halinin fotoğrafları da önceki sayfa da.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

Cem yazın çok güzel, japon japon dur kimse birşi diyemez benim tek demek istediğim cbr 250 şuan ki fiyatı 12 bin az bir para değil benim için cbr 125 ile görüntü olarak bir fark yok kullanıcısı da aynısını diyor adam haklıda 125 cc den daha fazla para veriyor görüntü aynı. Sonuçta spor bir motora biniyorsun neden düzgün bir görüntüye sahip olmasın ki.

Ben de calibre hiç olmamış varsaysam 250 cc de sıfır hyosung düşünürdüm.
    Ve her zaman diyorum kişisel konuşuyorum ben fabrikaya bağlı kalmadım araştırıyorum ustam ile konuşuyorum ona göre hareket ediyorum.
    Fabrikaya bağımlı bir kullanıcı calibre düşünüyorsa düşünmesin bence eyvahlara kalır.
    CEM. ve C&T bunu beğendiler.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Spitzer ve diğer çin malı 250'lik motosikletlerin neden 17-19 beygir civarında üretilmeleri gerektiğinin en büyük kanıtı Calibre 250'dir.

Motor bloğu hoşaf dediğimde üstüme atlayanlar aradan 3 sayfa geçince aynı şeyleri yazmışlar.

Bu kadar yüksek sıkıştırmaya bu blok dayanmıyor, blok zayıf olduğundan en ufak ısınmada conta yakıyor, peki parçası var mı ? Yok, eğer usta hakikaten usta

ise o birşeyler uyduruyor, ama ustan yoksa motor elinde kalırsın.

Kaldı ki çin malı motorların 2. el piyasaları yok. Bugün 15-20 bin arası CBR 250 'ye adam 8-9 bin lira fiyat çekerken sen 7 bine aldığın çinliyi 4 e ancak satarsın o da istediğin zaman satılmaz.

Her ne kadar marka düşmanı olsamda şıpsevdi bir yapınız varsa paranızı Honda'ya vereceksiniz ki sonra geri alabilesiniz.

Baktığın müddetçe sıkıntı olmaz lafı vardır çin malları için, Bumoto hariç. Baksanda bakmasanda can yakıyor.

Ankara'da yeni bir ustayla tanıştım, adam gariban babası cinsinden :D 5 lira ver 10 lira ver her işini yapan cinsten. Muhabbet 10 numara. Yoldamı kaldın? Ara benzin parasına gelir seni alır. Bu adama dedimki abi Bumoto alıyım, sen ayakta tutarsın, 1 sezon sonra SS hevesim geçer dedim. Bana 6 aylık lazım dedim. 2005 model Kurye çıkması YBR'ye söz veririm ama bu dükkanın kapısından bir daha Calibre girmez dedi. Kemal sunal'ın hesabı gibi dağıtıp toplayınca her zaman fazlalık kalıyor dedi :D

Hyosung da almayın. KAsası yüzünden 10 numara apaçi tercihi ve belinizi doğrultamazsınız. El mahkum Honda'ya vereceksiniz parayı.

REKLAM ALANI
51. sayfa BirinciBirinci ... 414950515253 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)