Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
31. sayfa BirinciBirinci ... 21293031323341 ... SonuncuSonuncu

Bu moto calibre 250cc

Motovento
    REKLAM ALANI
    SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı semih39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar dün ihtibari ile 150cc olan lıfan motoru satmış bulunuyorum.simdi 250cc gecmek istiyorum ama ortalama 5bin tl var.sonpol arkadaş sayesinde anlatmalarından dolayı bu motora içim ısındı.motoru satmadan once aklımda honda cbr250 vardı devamlı ama sonpol arkadasın yazdıklarını gorunce bi anda kafam karıştı bıde para dolayından daha cok yoneldım bu motora. daha once çin malı motor kullandığım için sıkıntı etmıyorum bunu sadece motorumu satarken motorun pazarı olmadığı için bi süre sıkıntı cektim satmakta.şimdi fiyat ve artıları bakımından bu motora cok aklım yatıyor ama hondada dayanıklılık servis ve pazarı olmasından dolayıda aklım ondan bide fiyat tabi 250c duzgun bi makıne 8bin tlden başlıyor. o yuzden sizce ne yapmalıyım yenı kasa honda cbr125r mı 5 bın tl veriyim 2.el yoksa calibre mi ? yada dahada fazla para biriktirip honda cbr250r mı bakmalıyım ?
    Buna kendin karar vermelisin. Honda'nın en büyük avantajı marka bilinirliği. Aynı fiyata daha iyi bir performans almak varken, 125'le yetinmek yine sizin kararınıza bağlı bir durum.

Alıntı e9ehan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aylardır araştırıyorum ve öğreniyorum ve ilk günden itibaren aklımda calibre vardı. tbi ilk günler aklımda soru işaretleri olsa şuan bunlardan eser yok bunun üzerinde soner abinin etkisi çok büyük ve izmirde yaşamamda istemeden soner abiye yakınlık duymamı sağlıyor. kısmetse seneye dokuz eylül tınaz tepe kampüsünde calibremle birlikte okumaya başlıycam ve tabi kabul ederlerse fırsatım olduğu her an onlarla etkinliklere katılmak isterim ama şuan önümde maddi problemler var tabi yazın elime 15.000tl gibi bi para geçmesini beklediğim için ilk iş soner abiyle birlikte konaktan motorumu almak istiyorum umarım ozamana kadar calibreni satmazsın ve bi calibre ustasından onu öğrenme ve birlikte birkaç birsey ypmak isterim
    saygılarımla..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:20 ----------

bu arada bu konuyu okumaya sabah 9da başladım ilk sayfa harici öncesinde bakmamıştım en ince detaya kadar inceliye inceliye bu saate kadar uğraştım ve etkisini gördüm içimdeki calibre arzusunu ateşlediniz ve inanıyorumki o bi gün benim olucak..
    Egehan merhaba.

Hakkında hayırlısı olsun inş. Ben mayıs, haziran gibi motorumu satmayı düşünüyorum. Hangi marka ve modeli alırsan al, elimizden gelen yardımı gösterir, seni yalnız bırakmayız merak etme. En kısa sürede tanışmak dileği ile, kib..
    Önce emniyet, sonra hareket...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BM calibre 250 gelicek bu yıl içinde
    çok tessekurler

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:53 ----------

birşey sorayim bu arada kimse sormamış ama daha önce benim ağzım yandı bu konuda. motoruyan sehpaya yaslayınca cok dik duruyor gibi gözüküyor yani ters eğimli bi yere koyunca devrilme olmaz mı??

Alıntı Pistolero_10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu-Moto nun ana üreticisi http://www.kinbomotor.com/ProductShow.asp?ID=229 bizim topicde bi arkadaş paylaşmış ben de burda paylaşıyım dedim
    Heyytt ben paylaştım onu :D İrtibata geçmeye çalışıyorum firmayla. Adam gibi cvp vermediler bi türlü. Boyna Motorun özelliklerini gönderiyorlar :D. Motoru gönderin motoruuu :D Numune Muhabbeti Varmış onu araştırıyorum. İthalatçı Bir arkadaştan yardımcı olurum şeklinde bi söz aldım. Numune olarak ( Tabi kendime kullanmalık :D ) almaya çalışıyorum. Eğer Sıkıntısız Atlatır Ve Türkiyede Kullanabilecek Duruma Getirebilirsem Sizede Anlatırım.

Motosikleti
    calibre 250rr

SATILIK 2012 MODEL 3500 KM DE MUĞLA / FETHİYE 05325774303
    leons bunu beğendi.

Alıntı SonpoL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka fren her zaman yardımcı gibidir. Tek başına bir etkisi olmaz. Dediğiniz gibi ön+arka kullanılması, kullanıcının bu şekilde kendini adapte etmesi, her zaman yararınadır. Bu arada amortisör çatladı derken sanırım, patladı demek istediniz? Ben de her türlü yolda kullandım, köy yolları dahil, her hangi bir sıkıntı yaşamadım. Hatta o kadar sertte kullanıyorum ki, geri tepme neredeyse yok ön amortisörler de . Geçmiş olsun.

Motorun öncelikle hayırlı olsun.

İlk başlar, yani rodaj zamanı boyunca, ani hızlanmalardan, düşük vitesler de yüksek devir çevirmelerden ve üst devirler de gezinmekten kaçının. Fakat arada da gazla oynayın. Yani sürekli yavaş gitmenize gerek yok. Saniyelik hız yükseltebilirsiniz.

Benim kesinlikle değiştirin diyeceğim tek şey; Maksimum 5.000 km. de zincir olacaktır. Onun dışında lastik filan iş görür. Maddi sıkıntı yoksa, daha kaliteli lastik takmak elbette kendi yararınıza.

Paylaşımları ve gelişmeleri bekliyoruz.
    İnternete giremiyorum bu aralar. Yazdıklarınız için sağolun Motoru İstanbul'dan satın aldım. Çorum'da bayileri var merkezde. Oraya sevk edecekler ve bende ordan teslim alacağım Pazartesi günü. Salı günü fatura vs geliyor. Plakayıda hallettim. Babamın üzerine olacak motor ve babamın Ankara'da ikameti var. Çorum'da da var. Fatura vs gelsin. Babamın ikametini kullanarak 06 plaka yaptıracağım. İstediğim oldu. Tekrardan teşekkürler

Alıntı sirvan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amortisör ayarının en yumusak moda sakın getırmeyın ben getırdım onumu dolmus cıkdı kapı acdı ani fren tutdum farların oldugu bolum esneyerek on camurluga carpdı ve onu kırdı bunuda bılmenızde yarar var degısıklık olarak karbiratör ayarı olabılır ve bence kesınlıkle 2.cı bır fan takılması lazım cunku bumoto ya tek fan yetmıyor ben suan 3 .üncü fanı beklıyorum 2 tanesı yandı maddi durum olmadıgından kendı ımkanlarımla 2 . fanı takamıyor burda pahallı fıyat cekıyorlar bana tekrardan hayırlı olsun ve ii sürüşler arkadaslar
    Öncelikle cevabınız ve uyarınız için ellerinize sağlık. Aklımda tutacağım. Kullanacağım yer soğuk aslında. Babamın da eski model bi arabası vardı. 97 model Concorde. Çorum'da hararet yapmıyor fakat İstanbul'a İzmir'e vs. gittiğimizde hararet yapıyordu. Bu aralar motoru pek kullanamayacağım. Yaza doğru karbüratör ayarı , zincir değişikliği ve çift fan taktırabilirim.

Benim merak ettiğim bir şey daha var. Motoru alanların çoğu led iptali yapmış. Çabuk bozuluyor sanırım?

Motosikleti
    calibre 250rr
    Alıntı Nektar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnternete giremiyorum bu aralar. Yazdıklarınız için sağolun Motoru İstanbul'dan satın aldım. Çorum'da bayileri var merkezde. Oraya sevk edecekler ve bende ordan teslim alacağım Pazartesi günü. Salı günü fatura vs geliyor. Plakayıda hallettim. Babamın üzerine olacak motor ve babamın Ankara'da ikameti var. Çorum'da da var. Fatura vs gelsin. Babamın ikametini kullanarak 06 plaka yaptıracağım. İstediğim oldu. Tekrardan teşekkürler

Öncelikle cevabınız ve uyarınız için ellerinize sağlık. Aklımda tutacağım. Kullanacağım yer soğuk aslında. Babamın da eski model bi arabası vardı. 97 model Concorde. Çorum'da hararet yapmıyor fakat İstanbul'a İzmir'e vs. gittiğimizde hararet yapıyordu. Bu aralar motoru pek kullanamayacağım. Yaza doğru karbüratör ayarı , zincir değişikliği ve çift fan taktırabilirim.

Benim merak ettiğim bir şey daha var. Motoru alanların çoğu led iptali yapmış. Çabuk bozuluyor sanırım?
    evet çabuk bozuluyor iptal etmek en mantıklısı

Motosikleti
    calibrenin uzun vadede sürücü hatası harici çıkardığı sorunlar neler sıralayabilirmi calibre kullanıcıları??
    [B] BM Calibre 250R tutkum ve o benim olucak![/B]

Motosikleti
    Ben konuya el atınca niye ölüyo bu konu

130'u_gördüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS & Kanuni Windy S
    sorduğunuzun sorunun cevabı önceki sayfalarda mevcut okursanız göreceksiniz .
    Ey insan ! Yalnızlıktan şikayet etme sakın ! Öyle bir dostun var ki; şah damarından yakın...

calibrenin uzun vadede sürücü hatası harici çıkardığı sorunlar neler sıralayabilirmi calibre kullanıcıları??
    Ben motoru bugün teslim aldım. Konuyuda başından sonuna kadar okudum.

Bilgilerime göre;
    1-Ledler yanıp sönmeye başlıyor. Zamanla bozuluyor.
    2-Fan yeterli olmuyor. Hararet yapıyor
    3-Karbüratör ayarı gerekli.
    4-Zincir pek iyi değil. Max 5.000 kmde değiştirilmesi gerekli.
    5-Stock lastikler (bir çok motorda olduğu gibi) pek kullanışlı değil. Değiştirilse iyi olur

Ek olarak şunları ekleyebilirim motorun eksileri olarak;
    *Çin malı (fakat aldığım bayiye sordum, hiç şikayet gelmemiş şuana kadar ufak tefek(bir çok motorda olan) şeyler.) Çin malının iyiside vardır kalitelisi de elbette. Türkiye'de de fazlaca bayiisi var. Racing e başlangıç olarak F/P olarak çok çok iyi. 250'liklerin arasında en iyisi olmadığını biliyoruz fakat başlangıç için uygun fiyatlı kullanışlı bir motor, tercih edilmeli bence. Elbette herkesin kendi kararı ben görüşümü söylüyorum yanlış anlaşılmasın Benim kanaatimce de Ninja 250 en iyisi 250 cc motorlar arasında fakat ben başlangıç için çok para vermek istemedim. Elimde de değildi zaten. Öğrenciyim bu motorun parasını biriktirene kadar çok zorlandım zaten
    *Sinyal olayı yok

Sonuç olarak , ben motoru aldım bugün kutusunu dahi açmak nasip olmadı. İşyerine bıraktım babamın(servisle). Kullandığımda görürsem başka eksilerini de söyleyebilirim

İşine yaradıysa ne mutlu bana

Motosikleti
    Tesekkurler, motorun hayirli olsun kazasiz belasiz kullan hiyirlisiyla.

Lastik ve zincir tavsiye.Hangi marka yada numara .calibre için.şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    -
    Alıntı hunkar28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik ve zincir tavsiye.Hangi marka yada numara .calibre için.şimdiden teşekkürler.
    Lastik olarak iyi bir şeyler olsun derseniz, Metzeler M5 tavsiyemdir. Ayriyeten Pirelli Diablo Rosso II'ler de mükemmel lastiklerdir. Daha önce cbr250r'da tecrube ettiğim Michealin Pilot Activler, daha uygun fiyat ile tercih edilebilir. Fakat yukarıda saydığım modellere göre, biraz geride kalıyor. Marka ve model çok. Siz paradan haber verin :D. Bridstonelar da çok güzel lastikler.

Kısacası, Metzeler, Pirelli, Bridstone benim için ilk tercih edilecek markalardır. Bu 3 marka bir yana, diğerleri bir yana demek istiyorum .

Uygun fiyat ile lastik almak isteyen arkadaşlar, eğer beklemeyi göze alırlarsa, http://www.motolastik.com/ sitesini tercih edebilirler. Benim yüz yüze görüştüğüm insanlar. Ve oldukça güvenilirler. Lastikleri yurtdışından taze olarak getiriyorlar. Yanlış olmaz hiç bir şekilde. Kendilerine kefilim. Sipariş geçmeden evvel, Köksalla görüşebilir, benim yönlendirdiğimi söyleyebilirsiniz. Size yardımcı olacaktır.

Bu yazım tüm arkadaşlar içindir.

Saygı ve sevgilerimle.
    Sarper Kaya, e9ehan ve hunkar28 bunu beğendiler.

Teşekkürler.sonpol.metzeler M5 150.60.17 olurmu.calibre arka lastik ölçüleri 150.70.17

Tesekkurler, motorun hayirli olsun kazasiz belasiz kullan hiyirlisiyla.
    Ben teşekkür ederim. Alınmayacak bir şey değil. Lisedeyim hala ben. 4 sene boyunca yediklerimden kıstım. Body building yapıyorum protein tozlarına , amino asitlere vs. para vermedim bu oaraları biriktirdim ve aldım motoru sonunda. Gündelik harçlıklarımı biriktirerek aldım yani. İbret alın hikaye size falan anlamında yazmıyorum bunu , istedikten sonra olmayacak bir şey değil bunu kanıtlamaya çalışıyorum. Seninde en kısa zamanda bu motora kavuşman temennim. para biriktirmek için sana tavsiyem: açılmayan kumbara

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Nektar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben teşekkür ederim. Alınmayacak bir şey değil. Lisedeyim hala ben. 4 sene boyunca yediklerimden kıstım. Body building yapıyorum protein tozlarına , amino asitlere vs. para vermedim bu oaraları biriktirdim ve aldım motoru sonunda. Gündelik harçlıklarımı biriktirerek aldım yani. İbret alın hikaye size falan anlamında yazmıyorum bunu , istedikten sonra olmayacak bir şey değil bunu kanıtlamaya çalışıyorum. Seninde en kısa zamanda bu motora kavuşman temennim. para biriktirmek için sana tavsiyem: açılmayan kumbara
    İyiki öyle yapmışsın en azından 22 yaşına falan gelmeden protein tozu amino asit falan kullanmak çok zararlı. zaten gelişim aşamasındasın gelişimine standart dışı besin veya kimyasallarla müdahele etmen iyi olmazdı.

xxrated - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&t Kanuni GT250
    Sonpol ve motor hakkında yorum yapan arkadaşlara gönülden teşekkür ederim. Bu motoru çok begendim ben bir gt250 naked kullanıcısıydım 3 sene kullandım 25bin kmde sattım. Kullandığım süre boyunca pek çok ufak problem yaşadım vites müşürü,fren,elektriksel problemler bunlar hariç hiç durmadan 600 700 km yol yaptığımda oldu uzun yolda beni hiç üzmedi. Sanırım calibre ilede bukadar hatta daha fazla mutlu olacağıma eminim. Fakat merak ettiğim bir motor daha var klasmanı biraz farklı bilgisi olan var ise yardımcı olabilirse sevinirim motorsiklet ( BM EAGLE XR 250CC ) bu motor hakkında bilgi edinebilirsem en az kalibre kadar iyiyse aranıza BM EAGLE XR 250CC kardeş kullanıcı olarak katılmak isterim. Ayrıca tekirdağ'da bu motoru kullanan arkadaş varsa görüşmek isterim.
    seT By eXe

Motosikleti
    -
    Alıntı hunkar28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler.sonpol.metzeler M5 150.60.17 olurmu.calibre arka lastik ölçüleri 150.70.17
    Elbette. Ben de 150 60 70 kullanıyorum zaten.

Alıntı xxrated adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonpol ve motor hakkında yorum yapan arkadaşlara gönülden teşekkür ederim. Bu motoru çok begendim ben bir gt250 naked kullanıcısıydım 3 sene kullandım 25bin kmde sattım. Kullandığım süre boyunca pek çok ufak problem yaşadım vites müşürü,fren,elektriksel problemler bunlar hariç hiç durmadan 600 700 km yol yaptığımda oldu uzun yolda beni hiç üzmedi. Sanırım calibre ilede bukadar hatta daha fazla mutlu olacağıma eminim. Fakat merak ettiğim bir motor daha var klasmanı biraz farklı bilgisi olan var ise yardımcı olabilirse sevinirim motorsiklet ( BM EAGLE XR 250CC ) bu motor hakkında bilgi edinebilirsem en az kalibre kadar iyiyse aranıza BM EAGLE XR 250CC kardeş kullanıcı olarak katılmak isterim. Ayrıca tekirdağ'da bu motoru kullanan arkadaş varsa görüşmek isterim.
    İşinize yarar birşeyler yazabildiysem ne mutlu bana. Eagle modelini canlı görmüştüm. Bana çok fazla övüldü o model. Fakat genel olarak bir fikir sahibi değilim maalesef. Bir de o tarz motosiklet üzerin de deneyimli biri olmadığım için, yorum yapmam çok sağlıklı olmaz. Eğer calibre hakkında bir şey sorarsanız, elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Saygılar.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyiki öyle yapmışsın en azından 22 yaşına falan gelmeden protein tozu amino asit falan kullanmak çok zararlı. zaten gelişim aşamasındasın gelişimine standart dışı besin veya kimyasallarla müdahele etmen iyi olmazdı.

Konunun dışına çıkmak gibi olmasın ama;
    Protein tozları peynir altı suyunun kurutulup toz haline getirilmiş şekli diyebiliriz. Ne yazık ki protein tozları, insanlarımız tarafından zararlı vücut geliştirmeyi aniden tetikleyen ilaçlar sanılıyor. Bu konunun uzmanı olmayan doktorlar sırf bloglarında daha fazla bilgi olsun diye bunların zararlı olduğunu söylüyor. Kutuların üzerlerinde 15 yaşından küçüklerin uzman tavsiyesince kullanması gerektiği yazıyor. Google'a 'protein tozu nedir?' yazmak yeterli olacaktır.
    http://www.gercekportal.com/2012/09/10/protein-tozu-nedir-protein-tozu-kullanimi-ve-zararlari/

Vücut geliştirme hakkında bilgim var paylaşayım dedim. Bm calibre 250 konusu olduğunun farkındayım. Kusura bakmayın konu dışına çıktım. :(

Motoru babamın işyerine getirdiğimi söylemiştim. Okul çıkışları uğrayıp antreman yapmaya başladım motorla. Kaskımı montumu ve eldivenlerimi motorun faturasıyla gönderecekler. Faturasıda henüz gelmedi bundan dolayı plakada alamadım. Bundan dolayı motoru dışarıya çıkarmıyorum hiç. Trafiğe kapalı alanlarda sürüyorum. Bu gün uzun zamandır tanıdığım bir motosiklet servisine uğradım. Konuştum görüştüm. Bana BM yerine Hyo önermişti bende 10.000 nakit vermek istemediğimden BMyı tercih ettim. Artan parayı da kask mont ruhsat vs. harcıyorum işte. Herneyse, orda çalışan tanıdığım motorcunun yanındaki eleman geldi onunla konuştum. Benim motorsikletimi yerden yere vurdu. 'Onunla bi Amasya'ya git gel, motorun dağılacaktır.' Vs dedi. Sizce de motor üzerindeki vibrasyon o kadar da çok mu? Ben vibrasyondan şikayetçi olmadığımı söyledim(daha rodaj döneminde üst devirlere çıkmamaya dikkat ediyorum). Moralim bozuldu biraz elbette ama belli etmemeye çalıştım :/

Benim için motorda önemli olan aldığım zevk. Pizzacı kuryeliği yapmıyorum. Hobim benim motor. Zevk de alıyorum üstüne oturduğumda dahi.
    Benim merak ettiğim vibrasyon ileride (rodaj bittiğinde) şehirlerarası yol gitmek istediğimde motor parçalarına zarar verecek mi? Elbette elimin ayarı var hız sınırlayıcı olmadığını bildiğimden redline'a çıkmayacağım. (Şuan yakınına dahi gelmiyorum, rodaj motor performansını etkiliyormuş bundan dolayı çok dikkat ediyorum. Rodajda hırpalanmış bir motorum olsun istemem)

Uzun yazdım biraz,
    Sonuç;
    Vibrasyon uzun vadede şehirlerarası yollarda motor parçalarına zarar verecek mi?
    viper17 ve Zippo's bunu beğendiler.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış düşünüyosun.Bende vücut geliştirmeyle uğraşıyorum 20 yaşındayım.Amino acid,protein tozu,creatin,glutamine gibi bi çok supplement kullandım halen kullanıyorum çok araştırarak başladım bu işe.Kimyasal demişşsin abartmışsın steroid vurmuyoruz ne yaptın

REKLAM ALANI
31. sayfa BirinciBirinci ... 21293031323341 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)