Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Cup Modifiye Yaptım Oldu

Motovento
    REKLAM ALANI

Sağ olasın hocam.Aslında o kadar cub var piyasada ama cub için üretilmiş hazır bir kit yok.Bunu da diy şeklinde yapıyoruz...Kolay gelsin.D2s merceği de başka projede kullanırsın.
    Karbon kaplama olayı da kolay.Parçayı söküyorsunuz.Güzelce cam sille temizleyip yapıştırıyorsunuz.Gördüğüm bazı yerler cam filmi çeker gibi yapıyor.Bu sayede hava kabarcığı az kalıyor.Ayrıca kullanırken fön makinesi,ısı tabancası kullanırsanız şekillendirmek çok kolay oluyor.Kaliteli bir karbon kaplama yapabilirsiniz.Fiyatta karbonun kalitesine göre değişiyor.O parçayı kaplayacak kadar karbon 10 tl civarıdır diye tahmin ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağ olasın hocam.Aslında o kadar cub var piyasada ama cub için üretilmiş hazır bir kit yok.Bunu da diy şeklinde yapıyoruz...Kolay gelsin.D2s merceği de başka projede kullanırsın.
    Karbon kaplama olayı da kolay.Parçayı söküyorsunuz.Güzelce cam sille temizleyip yapıştırıyorsunuz.Gördüğüm bazı yerler cam filmi çeker gibi yapıyor.Bu sayede hava kabarcığı az kalıyor.Ayrıca kullanırken fön makinesi,ısı tabancası kullanırsanız şekillendirmek çok kolay oluyor.Kaliteli bir karbon kaplama yapabilirsiniz.Fiyatta karbonun kalitesine göre değişiyor.O parçayı kaplayacak kadar karbon 10 tl civarıdır diye tahmin ediyorum.
    Anlatım güzel olmuş

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EyvAllah hocam,çok teşekkürler

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Egzoz öneriniz var mı?

Hocam apaçiler gibi egzozu kesip sonuna araba egzozu takacaksan boşver.En güzeli komple egzoz almak.Manifolt,ara borular ve son susturucu şeklinde.Fiyatları da çok değişken.Geçen gün 200 liraya bulmuştum.Markası aklımda değil.Ama Hatay ilindeydi.Kullanılmamış egzozdu bu arada.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Güzel bişey olsun istiyorum.

poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    üçgen egzos diyolar ama güzel ses çıkarıyo yani gür gür gür değilde giderken ses var rolantide normal ses fiyatlarıda çok değil bende onu düşünüyorum.

Bu arada güzel olmuş abartıda yok. Far karartmayı bende denicem bakalm
    Sen istiyor temiz bir yamaha ? Verecek 2.500 $ ..

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    seni yerim ben yer
    Mustafa Kemal Atatürk

güle güle kullan allah kaza bela vermesin....

Hocam şu tarz bir şey alabilirsin.Bence çok para bağlama egzoza.He kalite olsun dersen iş değişir.Motor parası kadar hatta daha fazla para veririm dersen sana şunları tavsiye edeyim.Takegawa,yoshi,akrep...Gerisi boş bence...
    Linki veriyorum.Amaç burada tek orjinal egzoza zarar vermemek.Bu sayede istediğinde takarsın yerine.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...74505351/detay
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...28716309/detay

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Gayette güzel olmuş, abartılı değil, özellikle far karartma güzel, aynalara da karbon kaplayabilirsin güzel olur
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    eline ayağına emeğine sağlık , çok güzel olmuş

yalnız benim kafama bir şey takıldı af buyur motorunun orjinal far tası pilastik mi metalmi ? lakin içine montajını yaptığın mercekler ısınma yaptığında far tasını eritme şekillerine girermi ? sen onları düşünmüşsündür gerçii

aynı şeyi bende düşündüm fakat motorum daha yeni olduğu için sağını solunu pek kırmaya kıyamıyorum , artı mercekli fara 55 watlık ampul mü kullandın ? gözümden kaşmış olabilir bahsi geçen zonon u mu kullandın kesinlikle çok işlevsel olacağı kanaatitindeyim

eee bizede güle düle kullan demek düşer
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Egsoz işinden vaz geçtim

Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eline ayağına emeğine sağlık , çok güzel olmuş

yalnız benim kafama bir şey takıldı af buyur motorunun orjinal far tası pilastik mi metalmi ? lakin içine montajını yaptığın mercekler ısınma yaptığında far tasını eritme şekillerine girermi ? sen onları düşünmüşsündür gerçii

aynı şeyi bende düşündüm fakat motorum daha yeni olduğu için sağını solunu pek kırmaya kıyamıyorum , artı mercekli fara 55 watlık ampul mü kullandın ? gözümden kaşmış olabilir bahsi geçen zonon u mu kullandın kesinlikle çok işlevsel olacağı kanaatitindeyim

eee bizede güle düle kullan demek düşer
    Far tası pilastik. ve şu an merceksiz xenon var. Gündüz farı olarak kullanıyorum şimdilik Geceleri kullanmıyorum far merceksiz olduğu için. Hiçbir sorun olmadı. YAptığım mercekli far mercek çok büyük olduğu için montajı olmadı. Şimdi h3 mercek satın aldım küçük. O gelince h3 xenon ampul(35w) alıp onu kullanacağım. Bi ara sis farları takmıştım 55w ampulleri vardı. Sisleri yakınca far kapanıyordu. Zarar verir diye söktüm. Başka 55w kullanmadım O taktığım sisler sayesinde aküm bitti ama şu an dolu gibi. Gezince doluyor sıkıntı yok

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Egzoz sesinin biraz kalınlaşmasını istiyorum. Ne yapabilirim?

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    egzosa matkapla bi kaç delik aç yada ucuna pırpır takabilırsin

_halil_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba XY100-E 2011
    Egzozu alttan kestir pencere şeklinde bir susturucu aldır. Ses biraz kalınlaşır okadar rahatsız edici olmaz ama bana kalırsa orj. egzozu bozma. Cuplar için tiger egzozlar üretiliyor fazla pahalı değil 150 130 lira o civada olması lazım onları tavsiye ederim.
    - Yanlış Bir Hayat Doğru Yaşanmaz..

- Yanlış Yapmadan Doğru Bulunmaz..

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı DarkSeleCT93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    egzosa matkapla bi kaç delik aç yada ucuna pırpır takabilırsin
    Ucuna 5 tane küçük delikler açtım. Biraz ses değişti ama kalın değil. Yine orjinal sesi çıkıyor.

Alıntı _halil_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzozu alttan kestir pencere şeklinde bir susturucu aldır. Ses biraz kalınlaşır okadar rahatsız edici olmaz ama bana kalırsa orj. egzozu bozma. Cuplar için tiger egzozlar üretiliyor fazla pahalı değil 150 130 lira o civada olması lazım onları tavsiye ederim.
    Bir susturucu aldırmayı deneyeceğim

_halil_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba XY100-E 2011
    keşke egzoz kapağına dokunmasaydın
    - Yanlış Bir Hayat Doğru Yaşanmaz..

- Yanlış Yapmadan Doğru Bulunmaz..

Hocam orjinal egzozu bozmasaydın.Sana şöyle özetleyeyim.Cub motosikletler aslında hacimlerine ve vites kutusu yapılarına göre torklu aletlerdir.Bunun bir nedeni vites ve debriyaj olayı,diğeri ise de sıkıştırma oranları.Sen egzozu tamamen söktüğünde oh be motor rahatladı desende aslında öyle değil.Bu egzoz bir parça olsun motoru sıkacak.Bu da motorun içindeki basıncı artırarak performansı olumlu etkileyecek.Yani egzozu açtığında basınç düşecek ve tork azalacak.Diyeceksin ki o zaman neden herkes açıyor.Psikolojik.Ama eğer kaliteli ve motorun için üretilmiş bir egzoz bulursan.Güzel bir sübap ayarı yaparsan,karbüratörü ayarlarsan o zaman çok verimli olur.Yoksa araba egzozu takıp içini boşaltsan bile hiç bir işe yaramayacaktır.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı _halil_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    keşke egzoz kapağına dokunmasaydın
    Dokunduk artık Egzozun ucuna güzel bir egzoz ucu kaynattırırım görünmez o zaman

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)