Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011

Geçen Ay YANAN CBR 125 R ımın Son Hali :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    gerçekten eline sağlık..biçok insan uğraşmak bile istemez ama sen büyük bir istekle ve azimle mükemmel birşey yapmışsın..belkide eskisinden daha iyi olmustur..
    allah kimsenin başına böyle bir şey vermesin..
    güle güle kullan artık...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Komurden motor yaratmak diye buna derler.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    Alıntı _ToLGa_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana bak arkadaşım ! Sizin gibiler yüzünden artık 2. el motor alamaz olduk herşeyi göze alarak sana bu yazıyı yazıyorum siteden banlayabilirsiniz beni bu yaptıgımın yanlış oldugunu düşünebilirsiniz ama ben bunu buraya yazmazsam gece rahat uyuyamam! Çakallık yapma ! bu topic i okudugumda senin adına çok üzülmüştüm umarım mutlu olur demiştim taaaki şu ilanını görene kadar ;

http://www.sahibinden.com/kredi_borc...XQQdisplayitem

Çiziklerden dolayı boyatmışmışmış !
    Biraz adam olun gururunuzla ilan verin sahtekarlık yapmayın !
    Lütfen beni haklı bulanlar desteklesin..Haksızmıyım arkadaşlar bu yapılan ayıp değilmidir ?..böyle adamlar yüzünden kimseye inanamaz 2. el motor alamaz olduk ! Yaşadığın şanssızlık büyük bi şanssızlık olabilir bu olaydan olabildigince az zararla kurtulmak isteyebilirsin ama bu yaptıgın diğer insanın hakkını yemektir..Sırf 1000 ytl daha fazla para alayım diye belkide kredi çekip borç alıp şöyle böyle bu motoru zar zor alabilen bi adama bu motoru bu yalanla satarsan ben senin insanlıgından şüphe ederim..Gerçi artık devir çok değişti..Görüldüğü gibi
    Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumun başında motoru görünce ilk önce arkadaşın yanan o motoru toplama başarısını tebrik ettim ben olsam çoktan hurdaya ayırmıştım neyse bu arada içimden umarım bu duruma getirip sonrada piyasaya şöyle temiz böyle sorunsuz diyerek satmaz dedim ama dediğim olmuş,olanlara üzümüştüm ama o ilanı görünce yine üzüldüm bu sefer alacak olan kişiye...ikinci ellerde daha neler görücez bakalım çatlak kırık grenaj,bitik debriyaj,kazalı veya yanık motor,vs...bende bu ilanı gördükten sonra Tolga'ya hak verdim...aman dikkat deyim siz siz olun expertiz verip ustanın kralına gösterin!
    Alıntı ofc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım bende ilk " motorum durduk yerde yandı " diye bir konu açtığında üzülmüştüm. Toplamışsın bak ne güzel sevindim ama biraz dürüst olalım lütfen

2.el alırken çok dikkat etmek lazım gerçektende.
    Alıntı melocann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal olsun güzel tesbit

haklısınız böleleri olduktan sonra

yazıklar olsun
    ben tespit eden tolga arkadaşımızı tebrik ederim ama alan almış satan satmış herkese geçmiş olsun böylelerinin önüne geçmek zor,kimin borcu yokki bu zamanda önemli olan doğruyu söylemektir...bu yazıları okuyupta ikince el almayı düşünen kaç kişi tereddüte düştü birde bunu düşünün bakalım kimsenin sokağa atılacak parası yok hele bizim ülkemizde ekmek aslanın miğdesindeyken hiç kimsenin,motoru güzel toplamış güzel okutmuş umarım o motor alana hayırlı olur satana da aldığı o para
    Alıntı _ToLGa_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim böyle bir durumu farkedip ortaya çıkarmak bir insanlık borcudur..0 almaya bütçem yetmediği için sürekli 2. el motor alan birisi olarak bu durumdan hiç hoşnut olmadım keyfim bozuluyor böyle şeyleri gördükçe..Motor güzel toplanmış kesinlikle çok güzel yapılmış ancak böyle satılması hiç yakışmamış..Herneyse alan mutlu olur umarım..
    Alıntı c@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu motoru alan adam girse su siteye vallaha deli olur yaaa yazık yazık
    Alıntı gkhnkzy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki yalan söylemesine ne gerek var?

diyelimki sen motoru öyle bildin ve aldın, sonra bu konuyu gördün...
    adam gibi gerçeği söylesin.. ya varya.. (adam gibi) satacağını buraya yazsa forumu baştan aşağı okuyan forumdan birisi alırdı bu motoru.. motora yeni başlarken rastgelseydi ben bile alırdım.. kredi çekmeme gerek kalmazdı..

ben bu adamı yarın bi arıyim yaaa... deli oldum şimdi yaaaa
    Alıntı remzi66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay vay vay. Piskinlik bukadar olur yani..
    Yurdum insani demiycem cünki böyle seyler heryerde var..
    Buradada var böyle kazasiz diyerek kazali araclari satmak isteyen.

Ama arkadasim böyle bir planin vardi neden buraya aktardin yanmis motorunu.
    Yoksa sonradanmi geldi aklina bu plan.. Geldiyse bu topigi neden sildirtmedin?
    Alan kisi simdi sana gelip seni öpse hicmi hakki yok?

Birde benim anlamadigim o sayfalarin hala orada durmasi.. SATILDI yaziyor.
    Benim motorumu satin almami bazilariniz hatirlar belki..
    Motorumu aldiktan en fazla 3 saat sonra nette baktim hala ilan duruyormu diye.. Acan kisi tarafindan silindi yaziyordu ve yoktu..

Biraz dürüst olalim yaaaaa..
    insan olmak olabilmek bukadar kolay ve ucuz olmamali..
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadasım motoru toplama azmine sevindim tebrikler ama motor sevdalısı bir garibanıda kandırmanı hoş göremem keşke sen gerçekleri yazsaydın.zaten motorun temızdı alan allır almayan almazdı en azından kimsenin ahını almazdın.kimbilir belkide onu alan arkadaş ne zorluklarla biriktirdi parasını ama böyle olmamalı motorcu destek olmalı alan arkadaşa.yinede azminden dolayı tebrikler..satış işlemin içinse hiç hoş degil.yanmış motoru geri boyatıp ciziklerden dolayı boyalı diye satılmaz....................
    Alıntı vitalx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır kadar temiz toplamışsın, ama satarken gerçeği söylemeliydin
    Alıntı ozan150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım alan kişi bu topiği görmez
    Eğer görürse kendimi onun yerine koyamıyorum yani..
    İyi reklam10 senide kınıyorum..
    Ne olursa olsun Oraya motorun plastik aksamının yandıgını ve yenisiyle degıstırıldıgını yazmalıydın bence..
    O fiyatlara cok güzel orjinal motorlar düşüyor
    Keşke birazda alan kişiyi düşünseydin be kardeşim..
    Alıntı -majesty- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuzun durumu gayet iyi, fiyatı da güzel. Açıkçası geçirdiği talihsiz olayı bilsem dahi bu motora alıcı olurdum. Keşke çizik vs. demek yerine daha açık ve net olsaydınız.

Motorunuz alan kişiyi eminim üzmeyecek, ancak alıcı bu sayfaları okuduğunda epey üzülecek.
    Alıntı ozan150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Piyasada dolandırıcı çok Sende bu kervanamı katılmak istiyorsun..
    Orjinali ile bire bir olsa bile o motorun basından geçen olayı Çiziklerden dolayı boyattım diyecegine ufak çaplı bir yangın cıktı bende şuşu parcasını degıstırdım..
    Herşeyine kefilim bu sebepten dolayı 300-500 lira aşşagısına satıyorum deseydin kötümü olurdu adama..
    Millet sizin yüzünüzden 2. el motor alırken birkez daha düşünüyor..

Sen motorunu sattın diye kimse seni burda kötülemiyo kardeşim..
    Yalan dolan işlerin dönmesi ve bu camianın içindeki insanlara yanlış yapılması bizi üzüyor..
    Bu motosiklet yandığında Hondaya mail atmıştım duyarsızlıklarından dolayı
    Sana yardımcı olmaları için tüm mt elimizden geleni yapmıstık hatırlarsan!
    Sen hala bize burda kelime oyunu yapıosun;)
    olan olmuş biten bitmiş...kimse senin başına geleni yaşamak istemez ama hiç kimse de yanmış bir motor almak istemez,sen sattığın kişiye motorun başından geçenleri söyledin mi???
    Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam plastik donanım yanabilir değişebilir.hatta motor bşle yenisiyle değişir ve böyle satılabilir.hiç sorun yok.burada herkesin tek istediği orda ilanda(ilanı okuma şansım olmadı çünkü silinmiş) net bi şekilde en azından alacak insanı dogru yönlendir istiyorlar. yanmış olması belki daha iyi yaptı motoru belki daha kötü.ama yeter ki o motor satılırken böyle oldu ama hala eskisi gibi denmesi isteniyor tüm motorcu arkadaşlarım tarafından.bu dürüstlük gösterilmezse kim kime güvenecek.lütfen biraz daha bu konularda hassas olun.
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konu hala devam ediyor mu ya..?? Hala bu yüzsün insana cevap yazıyor musunuz?? Adamın birde dövmediği kalmış insaları, olayı eleştirenlere "GERİ ZEKALI" demekten bir hal olmuş ama nedense hakaretten de sayılmıyor bunlar..

İşin üzücü tarafı hala "gerçek motor aşkı..., helal olsun..., hayırlı olsun..." gibi yorumlar yazılabiliyor. Bende böyle düşünen insanalara helal olsun diyorum. Hakkatten helal olsun! böyle bir sahtekarlığın neresinde hayır görüyorsunuz...Helal olsun yani...
    alıntı yaptığım arkadaşlarım hepinizle hemfikirim

ilanda yazanları okudum okumayanlar için ekliyorum

''arkadaslar kis geldigi için araba aldim motorsikelitmi satiyorum kredi borcuma sikistgim için zararina sadece bu ayin sonuna kadar sonra 2999 lirada verseniz satmiyorum... lütfen çek vade gibi luzumsuz tekliflerle gelmeyiniz alani üzmeyecek bakimi yeni yapilmis bir motorsiklet.. ön arka michelin lastikler = 400 tl ön arka fren balatasi : 300 tl yeni degistirdim daha 800 km gititim motorsiklet 25,000 km de garajda yatiyor.. çalismayan bir yeri kirigi dökügü yok.. motorsikelitn alt sakali gri oldugu için ben siyaha boyattim ust kisimlarida depo ve grenajlarida zaman içinde olusan çiziklerdendolayi boyattim motorsikleitn kazasi yoktur zevkime göre boyattim. sonradan abi neden boyali kazami yaptin die kimse gelip kafami agritmasin.. resimlerde görüldügü gibidir.. bakimlari yeni yapilmistir.. fiyat sondur bu kadar temiz sorunsuz makine ile ayni durumda olmayan 2004 - 2005 - 2006 model cbr larla mukayese etmeyiniz lütfen.. fiyat 2,750 liradir.. sondur kredi borcum nedeni ile bu fiyattir.. sadece 2 haftaligina sonrasinda 3000 liradan asagi vermiyorum ve siteyi doalsin bakin bukadar temiz ve düzgün motoru saglam baska motorsikelt varsa gelsin sölesin...''

gerçekten hiçde iç açıcı değil

Peygamber efendimizin dediği gibi kendine yapılmasını istemediğin birşeyi başkasına yapma.

Bir Müslüman kendi için istediği birşeyi başka bir Müslüman kardeşi için istemediği sürece gerçek Müslüman olamaz buyurmuşlardır.

Nerde bizim Müslümanlığımız nerde bizim insanlığımız.

motorun sahibi arkadaşımız demiş yanmış ne olmuş sana yanmış kazasız az kullanılmış sonra toplanmış 1000rr getirsem normal bir motor gibi almak hoşuna gider mi cevabın evetse sorun yok

İkinci el motorsiklet almak yalan satın almak gibi olmuş bu devirde

Bende mal sattım ama böyle yapmadım gerçekten üzücü bir olay ki forumcu bir motorcunun böyle yapmayı bırakın bir tarafa aklından bile geçirmemesi gerektiğini düşünüyorum

ReBeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 GY Enduro
    öncelerde görüp yorumumu bildirmiştim. bu kesinlikle ayıp. ben bir motor alacak olsam, bilmeden yanmış motor almak istemem (detaylar görüşülür anlaşılır ayrı) alsam kendimi kazıklanmış, satıcıyıda üç kağıtçı olarak görürüm. bu kadar yalan sölemekte olmaz. bir arkadaşım 2006 model 9000de cbr rrr 600 ü 15500e sattı. kaza yapmıştı, motor orijinal kmsinde de olsa kazalıydı, servisinde toplandı orijinal parça ile. ilanda da belirtti, isteyen istediği usataya göstersin diye. geldiler inceleyip olur verdiler, aldılar gittiler. piyasasından sattı motorunu.

eğer motoruna güveniyorsa, arkadaş neden bunu belirtmedi? bilinçli kullanıcı motor aksamı ve tesisatı sağlamsa gereğini yapardı, ve bilinçsiz adam da bulaşmamış olurdu.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne olursa olsun dürüstlük şart.
    Burada yazdığın gibi açık açık herşeyi aktarsaydın, zaten alıcının da kafasında soru işareti kalmaz, sen de sonradan "sahtekar" pozisyonuna düşmezdin.
    Hoş olmamış.

halitcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 2006
    helal olsun sana valla billa

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı halitcix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    helal olsun sana valla billa
    hala konuyu bilmeden başlığa göre yorum yapanlar var
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    bu motoru satmışmı acaba duruyormu hala yoksa binecekmiş gibi topladı ama satış açıklaması yanlış tabiki bence de
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı barok34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motoru satmışmı acaba duruyormu hala yoksa binecekmiş gibi topladı ama satış açıklaması yanlış tabiki bence de
    dostum motor satılalı ne oldu buradaki mevzu bhis satarken motorun yandığını söylemeden hiç bişey olmamış gibi satması
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Guzel olmuş. Kazasız suruşler.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Ulen biz sağlam motoru satamıyoz yanık motor satılıyor....
    Helal olsun derim ben..... Ama gerçekten helal olurmu bilmem...
    En azından alan kişiye azıcık yandı falan deseydin...
    Yada bu topiği gösterseydin...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    Alıntı aggressive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alıntı yaptığım arkadaşlarım hepinizle hemfikirim

ilanda yazanları okudum okumayanlar için ekliyorum (İLAN İÇERİĞİ)

''arkadaslar kis geldigi için araba aldim motorsikelitmi satiyorum kredi borcuma sikistgim için zararina sadece bu ayin sonuna kadar sonra 2999 lirada verseniz satmiyorum... lütfen çek vade gibi luzumsuz tekliflerle gelmeyiniz alani üzmeyecek bakimi yeni yapilmis bir motorsiklet.. ön arka michelin lastikler = 400 tl ön arka fren balatasi : 300 tl yeni degistirdim daha 800 km gititim motorsiklet 25,000 km de garajda yatiyor.. çalismayan bir yeri kirigi dökügü yok.. motorsikelitn alt sakali gri oldugu için ben siyaha boyattim ust kisimlarida depo ve grenajlarida zaman içinde olusan çiziklerdendolayi boyattim motorsikleitn kazasi yoktur zevkime göre boyattim. sonradan abi neden boyali kazami yaptin die kimse gelip kafami agritmasin.. resimlerde görüldügü gibidir.. bakimlari yeni yapilmistir.. fiyat sondur bu kadar temiz sorunsuz makine ile ayni durumda olmayan 2004 - 2005 - 2006 model cbr larla mukayese etmeyiniz lütfen.. fiyat 2,750 liradir.. sondur kredi borcum nedeni ile bu fiyattir.. sadece 2 haftaligina sonrasinda 3000 liradan asagi vermiyorum ve siteyi doalsin bakin bukadar temiz ve düzgün motoru saglam baska motorsikelt varsa gelsin sölesin...''

gerçekten hiçde iç açıcı değil

Peygamber efendimizin dediği gibi kendine yapılmasını istemediğin birşeyi başkasına yapma.

Bir Müslüman kendi için istediği birşeyi başka bir Müslüman kardeşi için istemediği sürece gerçek Müslüman olamaz buyurmuşlardır.

Nerde bizim Müslümanlığımız nerde bizim insanlığımız.

motorun sahibi arkadaşımız demiş yanmış ne olmuş sana yanmış kazasız az kullanılmış sonra toplanmış 1000rr getirsem normal bir motor gibi almak hoşuna gider mi cevabın evetse sorun yok

İkinci el motorsiklet almak yalan satın almak gibi olmuş bu devirde

Bende mal sattım ama böyle yapmadım gerçekten üzücü bir olay ki forumcu bir motorcunun böyle yapmayı bırakın bir tarafa aklından bile geçirmemesi gerektiğini düşünüyorum
    Arkadaşlar konunun başını okuyup helal olsunu basmayın bu yanık motor satıldı İLAN İÇERİĞİ yazan yazıyla satıldı okudukttan sonra yorum yapın

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulen biz sağlam motoru satamıyoz yanık motor satılıyor....
    Helal olsun derim ben..... Ama gerçekten helal olurmu bilmem...
    En azından alan kişiye azıcık yandı falan deseydin...
    Yada bu topiği gösterseydin...
    Helal olsun derken sattığından bahsettim zaten...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

masrafı yeni motoru geçmştir

orhanyldz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzey qm250
    valla öncelikle geçmiş olsun diyeyim. ama hocam resmen yoktan varetmişsiniz. tebrik ederim
    .

necathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora 200 Tiger
    emeğin takdire değer kazasız belasız şürüşler ...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    updullah

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)