Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Foto realistik Airbrush

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HArley Davidson Softail Heritage Deluxe
    Son zamanlarda Airbrush da photorealistic Airbrush (gerçek resimli Airbrush )çok trend oldu... eh bizde bu modaya uyalım dedik..

1)

2)

3)

4)

5)

6)

7 ) 8)

VE ...... SONUÇ.............!!!!!!!!

YENİ YAPMIŞ OLDUĞUMUZ KASK

1) 2) 3) 4)

AİRBRUSH YAPILMIŞ Bilgisayar Kasası

1) 2- 3- 4- 5 - 6-7-8- 9-

Mondial Mct 250 yapılan çalışmamız..

Aşağıdaki resimler bana ait değildir.. sadece fotorealistik bir Airbrush nasıl bir tarz olduğunu ve size fikir vermesi açısından bazı örneklerdir.

Sakın bu resmin bir fotoraf olduğunu düşünmeyin ... gerçek manada bir Airbrush çalışmasıdır..Yani Foto realist Airbrush..

Asıl idrak etmekte zorlanacağınız gerçek üstü ve de olağan üstü bir Fotorealistik Airbrush çalışması..

yüksek çözünürlükte yapılmış bir airbrush çalışması olağanüstü!!! özellikle yukarda yapılış şeklini verdim ki inanın diye yoksa ben bile inanmakta güçlük çektim..
    " Thia is not a photograf!" Bu bir fotoraf değildir !! yazısına DİKKAT!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 --(SİYAH)
    bunu yapan usta benimde fotomu çizermi lütfeeeeeeeennn..

gzl olmuş ellerine sağlık ^^
    ama bu boyutta bi boya altı resim motordan fazla dikkat çektiği için işin boyutunu değiştiriyor

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı maltintash adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son zamanlarda Airbrush da photorealistic Airbrush (gerçek resimli Airbrush )çok trend oldu... eh bizde bu modaya uyalım dedik..
    Yapılan ve ortaya çıkan emeğin elinden öperim..

Süper bir işçilik..

Benim sizden ricam şu yukarıda bahsettiğiniz sanat hakkından daha detaylı bilgi
    nerede bulacağımız..

Yani Photorealistic Airbrush....
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

Motosikleti
    Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapılan ve ortaya çıkan emeğin elinden öperim..

Süper bir işçilik..

Benim sizden ricam şu yukarıda bahsettiğiniz sanat hakkından daha detaylı bilgi
    nerede bulacağımız..

Yani Photorealistic Airbrush....

Sanırım google 'dan airbrush artists veya photorealistic airbrushing diye yazarsan bulma şansın yüksek

CTRL_1975 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Modifiyeli KAISAR 200
    Eline Sağlık güzel çalışma olmuş. Sitede Airbrush bölümü olsa iyi olurdu . İşi öğrenmek isteyen ( Ne tür malzeme - nereden Alınır - Nasıl yapılır ) arkadaşlara bilgi verebiliriz.

mODİFİYE cANAVARI

Motosikleti
    Yamoto 150T
    yorum yapmak çok zor muhteşem olmuş insan kendi pc sinede yapmak istiyor hemen çok gzl bi çılgınlık tebrikler...
    Ruhunu Değil Lastikleri Yak

Motosikleti
    Alıntı CTRL_1975 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eline Sağlık güzel çalışma olmuş. Sitede Airbrush bölümü olsa iyi olurdu . İşi öğrenmek isteyen ( Ne tür malzeme - nereden Alınır - Nasıl yapılır ) arkadaşlara bilgi verebiliriz.

Dostum aynı kanaatteyim...Bu arada Airbrush ile uğraşmış olman çok sevindirici.Tebrik ederim. Yaptığın çalışma da harika olmuş.. Yalnız bir iki bişi ilave etmeme izin ver. Işık ve gölge oyunlarına biraz ağırlık verirsen yaptıkların çok daha muhtelem görünecektir..Sadece bir öneri

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    bayılıyorum bu işe ben okadar güzel fikirler çıkıyoki ortaya yanlız aırbrush ile ilgili hiç bi açıklama yok biryerde nasıl yapılır şekiller nasıl çizilir boyaları nasıl boyadır vs vs ...

guzel fıkırr aslında dusunuyorum kendımde bırseyler yapmayı yardımcı olursanız sevınırımm
    :pr:içimdekı sokaklardayım yanlız gezer hayallerım gelde bıtsın bu özlemın soyle sevdıgını yar ben öleyım:cat:

Motosikleti
    Eğer Airbrush ile ilgili sorularınız olursa yardımcı olmaya çalışalım...

Motosikleti
    Modifiyeli KAISAR 200
    Konu hakkında bir miktar bilgiye uzmantv internet adresinden ulaşabilirsiniz.
    Konuyu airbrush diye orada aratmanız yeterli olacaktır. Sitede link yayınlamak doğrumu bilmiyorum ben yine de bir link veriyorum. http://www.uzmantv.com
    mODİFİYE cANAVARI

Motosikleti
    Konu hakkında bir miktar bilgiye uzmantv internet adresinden ulaşabilirsiniz.
    Konuyu airbrush diye orada aratmanız yeterli olacaktır. Sitede link yayınlamak doğrumu bilmiyorum ben yine de bir link veriyorum. http://www.uzmantv.com

Ben o yayını izledim...çok eğitici bulduğumu söyleyemem. Bence bu konuda Türkiyede bir Custom airbrush dergi çıkartılması şart.Naapsak ki çaırtasak mı ki bir dergi İyi olurdu valla .. bu konuda bir eksikliği kaptmış olurduk hehe

Motosikleti
    yoq:(ama olujak. hıh
    ellerinize sağlık abilerim 2 side birbirinden güzel

Motosikleti
    Modifiyeli KAISAR 200

Uzman Tv Yayını

Alıntı maltintash adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben o yayını izledim...çok eğitici bulduğumu söyleyemem. Bence bu konuda Türkiyede bir Custom airbrush dergi çıkartılması şart.Naapsak ki çaırtasak mı ki bir dergi İyi olurdu valla .. bu konuda bir eksikliği kaptmış olurduk hehe
    İşin gerçeği bende izledim ama pek fayda getirecek bilgi yok . Ayrıntıya inmemiş. İşin püf noktalarını söylemiyor , izleyen kişi sanıyorki söylenen malzemeleri alınca iş tamam . Bu işi yapmak isteyen kişinin öncelikle resim - karikatür - grafik vb... tekniklerden en az birinden anlıyor olması bu işi yapması sırasında kişiye yardımcı olacaktır. Fakat bunların hepsini çok iyi bir şekilde yapıyor olsanız bile airbrush kullanımı bambaşka bir konudur. Burda çizimi yapabilecek yetenekte olmanız yetmez, Airbrush tetik mekanizmasını öyle iyi kullanmalısınız ki basıncı istediğiniz an değiştirerek çizimi bozmadan çizimi tamamlayabilmelisiniz. Aleti ilk kullandığınızda karşılaşacağınız ( kesin ) hayal kırıklığı sizi yıldırmamalı . Bir de bu işte çok sabırlı olmalısınız tabanca temizliğinin yarım saat sürdüğü oluyor . Çok sayıda airbrush yoksa her farklı renk kullanımında airbrush iyice tinerle temizlenmeliki renk karışıklığı olmasın . 500.00YTL. gibi bir parayı gözden çıkararak malzemeleri internetten ve piyasadan alabilirsiniz. Not : Almadan önce bu işi yapan kişilerden bilgi alınız.
    Dergi olayı zor gibi bir sürü teferruatı var ama olsa süper olurdu.
    mODİFİYE cANAVARI

Motosikleti
    Evet arkadaşlar Airbrush öğrenmek isteyenler eğer ingilizceniz varsa www.howtoairbrush.com adresinden gerekli teknik ve bilgiyi alabilir..Bu arada biraz renk te katalım... son çalışmalarımızdan...

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    ben bunun eğitimini almayı düşünüyorum.ama nerden onu bilmiorum işte
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    Eğer arkadaşlar biraz teknik bilgiisterseniz daha önce açmış olduğum topic ten faydalanabilirsiniz. Çok değil ama en azaından Air brush ile ilgili ilk temel hareketleri burdan görebilirsiniz işte linki

http://www.motosiklet.net/forum/foto...eknikleri.html

1 DERS:

Öncelikle Airbrush çalışmasına başlamadan önce malzemelerimiz toplamamız gerekiyor. bunun için ;,
    1 veya bir kaç adet kaliteli Airbrush tabancası ( marka olarak tercih edilmesi gereken (İWATA yada PAASCHE) yoksada ilk etapta Çin işi Airbrush tabancalarıda iş görür.
    2) Değişik renklerde boyalar ( Tercihe göre değişir Akrilik boya ,yağlı boya vs.. ) bu renklere uygun Tiner ( Akrilik tiner tercih dir eğer akrilik boya kullanacaksanız) yapışkan Band
    3) Kompresör ( Bunlar boy ve ebat olarak piyasada satılmaktadır.)
    4) Resim kartonu yada uygun bir tual( Rersim kartonunu tercih ederim ... )

Eveeet... malzeme hazırsa pişirmeye başlaya biliriz
    Öncelikle koyu tercihan siyah bir renk kullanmanız ilk etabta çalışmalarınızda size daha kolaylık sağlayacaktır.Resim yada tualiniz duvara montesini yaptıktan sonra işe başlayabilirz..

Şimdi rahat olun ve yaptığınız bu egzersiz çalışmasından keyif almanın tadını çıkartmaya çalışın. Bu göstereceğim egzersizler aklınızı ve tetiğe basacak olan parmağınızı ve bilek hareketlerini çalıştıracaktır.Kimse anne karnında Airbrush yapmasını öğrenmedi. Ben öğrenebildiysem sizde öğrenebilirsiniz.

İlk etapta Airbrush fırçamızı nasıl tutmamız gerektiğini gösterelim:

1 )

Resimde görüldüğü gibi Airbrush tabancasını tıpkı kalem tutar gibi kavrayınız ve ve işaret parmağınızı tetiğin üzerine koyunuz. Gayet rahat oturmalı ve sıkmamalısınız. Gerektiğinde diğer elinizlede destek verebilirsiniz ama ilk önce tutmasını öğrenelim.

2)

Resimdede gördüğünüz gibi tetiğe üstten basıyoruz.Bu durumda Tabancanızdan önce hava püskürtecektir.Boya atmaması gerekiyor.Atıyorsa tabancanın iğnesinde problem var demektir.Evet ilk önce hava atacaktır.

3)

işte şimdi sihir yönüne geldik olayın ; Resimdede açıkca görüldüğü gibi tetiği yavaşca hem basılı tutup hemde geriye doğru çekerseniz artık hava ile birlikte haznedeki boyayıda satıha atmaya başlayacaktır. Acele etmeyin ... Bastığınızda önce Hava, geriye doğru basılı şekilde çektiğinizde bıyayı atacaktır. Bunu unutmayalım..

4)

Eminim daha önceden spray boyalarla herhangi bir yere boya yapmışsınızdır.Dikkat ederseniz her spray boyayı uzak bir mesafeden püskürtürseniz,satıhta geniş ve dağınık bir desen veya doku elde edersiniz. Eğer yakın bir şekilde püskürtme yaparsanızda küçük ve keskin hatlı bir daire elde ederdiniz. Aynı durum Airbrush tekniğindede mevcuttur. Yukardaki resimleri incelerseniz sizde bu dokluları elde edebilirsiniz. Airbrush tabancasını biraz uzak mesafeden püskürtürseniz ilk resimdeki dokuyu elde edersiniz. Daha yakına getirisenizde ikinci resimde gördüğünüz gibi nokta şeklinde keskin ve detaylı bir desen elde edersiniz. gayet basit deneyin..

Şimdi de Air brush tabancamızla düz bir çizgi atmasını öğrenelim..

Burada yapacağımız basitce bir düz ,çizgisel bir çalışma yapmak olacaktır.Bunu yaparken her iki elimizde kullanmamız gerekiyor.Çizgiyi çizerken yavaşca tüm bedenimizi çizginin yönünde hareket ettirmemiz gerekmektedir.
    DİKKAT: ÖNCE TETİĞE BAS HAVA ÇIKSIN SONRA YAVAŞCA TETİĞİGERİYE DOĞRU ÇEKMEYE BAŞLA. HER İKİ ELİNİDE KULLANARAK VÜCUDUNUDA ÇİZGİSEL YÖNE DOĞRU HAREKET ETTİR.
    Diyagramı takib edelim :
    a) Havayı ver
    b) resim kartonunun her hangi bir noktasını belirle.
    c) boyayı atması için tetiği yavaşca geriye doğru çek.
    d) çizgiyi çimeye başlarken yavaşca tetiği öne çekerek boyayı atmasını sınırla (daha ince olur )

Motosikleti
    yeni yapılan kaskımız..

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    bilgiler için teşekkürler Maltintash ...
    peki bu söylediğin malzemeleri ( tabanca- kompresor vs...) ne kadara alabiliriz? çin malının fiyatı nedir? kaliteli olanın fiyatı nedir? airbrush için özel bir kompresör var mı yoksa herhangi bi kompresör olur mu? biraz fazla bilgisizim sanırım bu konuda yardımcı olursan sevinirim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler