Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

karbon kaplamayı kendim yaptım

Motovento
    REKLAM ALANI
    philetoaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250 ABS, 640 LC4 SM
    hatta kendi kaskımın resimlerini koyayım

Ridin' through this world, all alone. God takes your soul, you're on your own

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    willy_chorlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr sattım kısmetse z 750 veya fazer s2 abs
    gerçekten süper olmuş ya
    Dört teker bedenimi İKİ TEKER RUHUMU TAŞIR..!: rahmetlinin sözü

karbon kaplama

wolkey78@gmail.comarkadaşlar motorlarınızın jantları dahil her yerini carbon kaplayabiliriz ankara bana ulaşın wolkey78@gmail.comkaplama değil akrilik boyama yani yapışmama ve kalkma gibi bir sıkınıtı olmaz çünki folyo değil ilgilenenlere bir kaç resim gönderebilirim

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu kask SELÇUK abinin kesin...
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

kocc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS 650 Custom
    Carbon fiber kaplama yani parçalarin üstüne epoxy firça ile carbon fiber yapistiriliyor aslinda hiç de zor degil , geçenlerde bende yaptim çok basit firça tutmasini ve zimpara yapmasini biliyorsan sende yaparsin.
    burda detayli gösteriliyor nasil yapildigini :
    http://www.youtube.com/watch?v=6rTWaV1imzs
    üstelik parçanin kalibini aldim degismeler yapip sonra fiber yapistirdim sonrada boya attim muhtesem oldu ama daha bitmedi yakinda bitecek ugrasiyorum..
    Kestim biçtim oldu chopper (önemli olan baskasinin yaptigini degil kendi zevkini yapip binmek).
    Benim askim http://www.motosiklet.net/forum/members/58264-albums466.html

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    ya bu karbon kaplama yağışkanlı sticker gibi bir şey..orjinali bu sayfadaki kaskta olanı..aldanmayınız..

Motosikleti
    bombardier outlander 400
    Merhaba arkadaslar bu karbon kaplama konusunda en cok ılgılı kısı kımdır acaba yardıma ıhtıyacım var atv motorumun bellı kısımlarını kaplatmayı planlıyorum?acaba malzeme karbon kumasımı yoksa pvc yapıstırmamı cevabınızı acılen beklıyorum yesekkurler..

c@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSX600F
    saf karbondan oluşan ince kıl gibi fiberlerdir. son derece sert vedayanıklıdır. kompozit melzemelerin önemli bir fiber kaynağıdır. polimerler matrisin içine katılır.
    Çok hafif ama çekmeye dayanıklı olması beklenen materyallerin hazırlanmasında kullanılır. darbeye dayanımın artırılması ve en önemlisi karbon liflerinin bir arada durabilmesi için epoxi ile desteklenir. sürtünme katsayısı çok düşük olduğundan, otomotiv sanayiinde kaplama malzemesi olarak kullanımı yaygınlaşmaya başlamıştır.

hafifliği ve yüksek mukavemeti ile f1 araçlarının neredeyse tüm kısımları bu malzemenin içerdiği kompozitlerden yapılmıştır. pek çok uygulama alanı vardır. fakat öküz gibin pahalı olduğu için performansın en ön planda olduğu tasarımlarda tercih edilirler.

tek paşına mukavemet açısından beş para etmez başka açılardan da bir işe yaramaz fakat polimer matris içine serpilmiş kompoziti 10 kaplan gücünü geçebilir.
    Veeeee
    camelyafının abisidir. diyebiliriz

türkiyede 1 kaç firma yapıor gerçek karbonu istanbulda omsa prime firması yapıor bursa da da omsa prime yapıor

Motosikleti
    S&T Kanuni GT 250 R
    süper olmuşş ellerine sağlık ;)
    K-aza A-nında S-izi K-orur....

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)