Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

!!!!!Aman Dikkat Arkadaşlar!!!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Bu Tür Gerksiz Akrobasilerin Sonu...

Çoğu Zaman Pek İyi Bitmiyor

Dün Ankara Keçiören Kalabadan aşağıya doğru yürüyorum.Çok değil ama yine de yokuş bir yol.Bir ses duydum kendi kendime güzel bi SS geliyo dedim.Aradan beş saniye geçti veya geçmedi yanımdan yeşil bir zx-6r(636) hızla geçti.Yalnızca hızlı olsa neyse adam yokuş aşağı yanımdan şehiriçi için fazla olan bir hızda tek teker yapmış(ön kaldırmış) olarak geçmesin mi?Ben yalnızca dondum ve bakakaldım.Plakasını alıp sitede yayınlamak isterdim ama hızından ve şaşkınlıktan alamadım.Bunun gibi bazı bilinçsiz........ insanlar yüzünden motora olan önyargı ve düşmanlıkların artması benim çok canımı sıkıyor.Zaten ya böyle düşüncesiz insanlar ya da dört tekerli taşıtlar yüzünden kazalar artmadı mı?Lütfen bunlara izin vermeyelim.Bizlerden böyle yapacak kişilerin olmayacağını biliyorum ama en azından görürsek gerektiği şekilde uyaralım

Herkese kazasız belasız sürüşler...
    :bestmt:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Vay beceriksiz erkekler Alacaksın bunların altından motorlarını
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Starsailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    Niye kırmızıyla yazdın ben onu anlamadım?
    Ducatista:)

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    sondan 3. resimde araç kusurlu arkadan çarpmış
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay beceriksiz erkekler Alacaksın bunların altından motorlarını
    Tubis ayıp oluyo ama niye erkekler beceriksiz ya Tabi böylelerinin motorunu alıcaksın

Alıntı Starsailor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye kırmızıyla yazdın ben onu anlamadım?

İçimden öyle geldi bi nedeni yok

Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katılıyorum ama sonuçta kötü bi kaza

sessizsakin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    benelli tnt25
    arkadan çarpanın kusurlu olması motorcunun mazereti olamaz. sonuçta ömrünün geri kalanını tekerlekli sandalyede geçirme riski daha yüksek olan motorcu . bu kazada motorcu da en az çarpan araba kadar kusurlu sayılmalı.
    çünkü birinin kendine arkadan çarpmasına olanak vermiş. kaçamamış yada kaçamayacağı bir yolda gitmemesi gereken bir seyir şekliyle gidiyormuş olmalı. yada dikkatsiz olabilir. yada frenlediğinde arkadakinden kaçamayacağı bir süratte ve takip mesafesi içinde kalmak gibi bir çok şey sayılabilir. elbetteki anlık trafikte her birine dikkat etmek imkansız gibi birşeydir. ama sonuçta kusur kusurdur

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadan çarpanın kusurlu olması motorcunun mazereti olamaz. sonuçta ömrünün geri kalanını tekerlekli sandalyede geçirme riski daha yüksek olan motorcu . bu kazada motorcu da en az çarpan araba kadar kusurlu sayılmalı.
    çünkü birinin kendine arkadan çarpmasına olanak vermiş. kaçamamış yada kaçamayacağı bir yolda gitmemesi gereken bir seyir şekliyle gidiyormuş olmalı. yada dikkatsiz olabilir. yada frenlediğinde arkadakinden kaçamayacağı bir süratte ve takip mesafesi içinde kalmak gibi bir çok şey sayılabilir. elbetteki anlık trafikte her birine dikkat etmek imkansız gibi birşeydir. ama sonuçta kusur kusurdur
    öncesinin ve sonrasının resmini görmediğimiz bir sahnenin neyle sonuçlandığını bilmediğimiz için, tertışmaya gerek yok. arkadan çarpmaların bir diğer sebebide öndeki arabaya çarpmamaktır. kusurlu yada kusursuz, Türkiye de arkadan bir araca çarpmak trafik raporlarında kusur teşkil ediyor.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı BikerBoyz34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tubis ayıp oluyo ama niye erkekler beceriksiz ya Tabi böylelerinin motorunu alıcaksın
    Niye her fırsatta kadınların ehliyetine el koyanlar siz değil misiniz ? Bize ayıp olmuyor tabiiii.....
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    honda varadero xl1000v & sym mio 100
    1. bayanlar kaza yapmaz genellikle kazaya sebebiyet verir 2. arkadan seyredenler için belli bir takip mesafesi vardır herkesinde bildigi gibi 3. teker yapamıyorum diye bazıları kıskanmasın o kendini bilir

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    adamlar normal hareketlerde bulunmuyolarki ben bunların hiçbirine gerek duymuyorum acıkcası

efendy_iso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1_8
    Böyle şeylerle uğraşıpta düşemeyenler utansınnnnn Helal olsun diyorummmm
    [I]315 ile uzaklaştım,aynamda görünmüyorsun...I]

Alıntı tubis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niye her fırsatta kadınların ehliyetine el koyanlar siz değil misiniz ? Bize ayıp olmuyor tabiiii.....
    ben öyle düşünmüyorum tubis eğer düzgün kullanıyorlarsa hiçbirşey demem ama türkiye şartlarında özellikle büyük şehirlerde insanlar çok tahammülsüz.Bayanlar biraz daha dikkatli kullandıkları için yavaş gidiyorlar insanlar buna tahammül edemiyo hemen kornaya basıyolar veya gereksiz sıkıştırmalar falan filan...Halbuki benim gördüğüm kazaların çoğunu erkekler yapıyo bu da bi tartışma konusu kimin iyi şöför olduğu göreceli bir kavram.Bence böyle gereksiz akrobasiler yapıpta kimsenin hem kendinin heme çevresindekilerin canını riske atmaya hakkı yok

Alıntı varadero48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teker yapamıyorum diye bazıları kıskanmasın o kendini bilir
    teker yapmak zor bir iş değil herkes yapabilir hatta motosiklet kullanmaktan çok daha kolay(Herkes motosiklet kullanır önemli olan adam gibi kullanmak.Gerektiği gibi). Ancak çevresindekileri riske atmadan.İsteyen canına susayan istediği kadar çılgınlık yapabilir buna kimse birşey diyemez ama TRAFİĞE KAPALI ALANLARDA yaptığı sürece.Orda yaptığı bir hata yalnızca kendine maal olur ama trafikte hem kendine hem çevrene zarar verirsin.Buna kimsenin hakkı yok

Motosikleti
    YBR 125
    Kendileri dışında başkalarını da tehlikeye atan beceriksiz soytarıların sonu
    kaza olmayacak da ne olacak...
    [COLOR="Red"] Özgürlük ona bağımlı olunduğu sürece diğer bağımlılıklardan uzak tutandır[/COLOR]

[B] [COLOR="navy"]Bu dünyada çok güzel yaşanabilir, yeterki isteyelim![/COLOR][/B]

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    maalesef bizim ülkemizde motora binenlere serseri gözüyle bakılıyor...(Kenan Sofuoğlu)
    kenan sofuoğlununda dediği gibi 3-5 tane kendini bilmez yüzünden insanlar bize karşı önyargılılar,ben motor aldığımda bile çoğu kişi bana " sen serserimisin senin motorla falan ne işin var demişlerdi..."
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Alıntı sessizsakin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    walla adam havadanda düşse birden frende yapsa her zaman arkadaş toslayan suçludur, adamlar takip mesafesi denen birşey koymuş hızına göre o mesafede gidersen önünde ne olursa olsun durusun

Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    maalesef bizim ülkemizde motora binenlere serseri gözüyle bakılıyor...(Kenan Sofuoğlu)
    kenan sofuoğlununda dediği gibi 3-5 tane kendini bilmez yüzünden insanlar bize karşı önyargılılar,ben motor aldığımda bile çoğu kişi bana " sen serserimisin senin motorla falan ne işin var demişlerdi..."
    serseri olayını çok doğru

yani binenler serseri değil

serseri gözüyle bakılması olayı doğru

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Onun kayıp sürücüsünde ışıklarda beklerken ön frene abanma alışkanlığı varmış sanırım...

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    Evet amman dikkat arkadaşlar
    Gerçi benim için pekh hakrobatik hareketler değil, evden İTÜ ye tek teker yaparım genelde, enstitünün önünde mecburiyetten iki tekere inmek bile raatsız ediyor beni O kadar yani. Ama dikkatim eksiksiz, özellikle sele üzerinde amuda kalkıp gerçek bir motorcu olduğumu hissettiğim o gaza geldiğim anlarda, cep telefonumla az konuşmaya çok dikkat ediyorum Tek teker ile 5. fitesle mesela, viraca girmemeye çalışırım mecbur kalmadıkça, dikkati daalabiliyor insanın Dikkatliyim ben.

Arkadaşlar, normel bir şekilde sürünüz, hız-fren kontrolü, konsantrasyon, tedbir, ekipman vs. Daha yıllarca sürelim şu afacanları
    Poturdak

Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, normel bir şekilde sürünüz, hız-fren kontrolü, konsantrasyon, tedbir, ekipman vs. Daha yıllarca sürelim şu afacanları
    Abicim sana kesinlikle katılıyorum motorunu ve canını seven kimse böyle şeyler yapmasın.Ne motorunuzu ne de sevdiklerinizi üzün...Tabi motorunuzdan başka kimseniz yoksa kiolabilir ona yazık bakın benim yok siz olduğuna şükredin bence diş fırçasıyla her sabah temizleyin

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Alıntı denizcimuzaffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçi benim için pekh hakrobatik hareketler değil, evden İTÜ ye tek teker yaparım genelde, enstitünün önünde mecburiyetten iki tekere inmek bile raatsız ediyor beni O kadar yani.
    Ama dikkatim eksiksiz, özellikle sele üzerinde amuda kalkıp gerçek bir motorcu olduğumu hissettiğim o gaza geldiğim anlarda, cep telefonumla az konuşmaya çok dikkat ediyorum Tek teker ile 5. fitesle mesela, viraca girmemeye çalışırım mecbur kalmadıkça, dikkati daalabiliyor insanın Dikkatliyim ben.

Yaa bu koyuyla yazılmış olanları tanıdığımız bi arkadaş yapıyo biliyo musunuz???
    Hattaa tek teker viraja girerken bide kaza yapmıştı

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)