Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İlginç Mobylette fotoları

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    bende ilk deneyimini moped ile yaşayanlardanım.Hatta ilk Cross*enduro deneyimi onunla yapmıştım
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    esmercan59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar o motorların adı mobylette degil pata pat diyoruz biz burda onlara

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var

Mobylette

77-78 yıllarıydı. Dayım motosiklet tamirciliği yapıyordu ve bir Mobylette'i bir de adını yanlış yazarsam kusura bakmayın Station olarak aklımda kalmış iki motoru vardı.
    Station aşağıda ki gibi bir şeydi.

mobylette ise şunun gibiydi.

İlk sürüş deneyimlerimi bu iki motorla yaşadım. Ayaklarımı ancak ortadaki benzin deposunun bittiği yere basabiliyordum. Bu nedenle tek başıma kullanmama izin vermezlerdi. Dayım arkaya oturur ben sadece direksiyonu tutar kullanmaya çalışırdım.

1-2 yıl sonra ailesi Almanya'da yaşayan bir arkadaşımın bodrumunda bir motor buldum. Oda aşağıdakine benzer bir motosiklettti. Eğer çalışırsa bu bizim için büyük eğlence olacaktı.

Motosikleti artık tek başıma kullanabiliyordum Fakat kendi motorum olmadığından her zaman kullanma şansı yoktu. Bodrumda bulduğum bu motor büyük şanstı fakat çalışmıyordu.
    Sağnak yağış altında motoru ittirerek tamirhaneye götürdüğüm günü asla unutmam. Donuma kadar ıslanmıştım fakat mutluydum. Eğer çalıştırabilirsem geçici bir süre de olsa bir motorum olacaktı ve daha 10 yaşındaydım.

Aylarca parçası için para biriktirip en sonunda motoru çalıştırmayı başardım. Fakat dayım hayatımın adiliğini yapıp Station motorunu bana hediye etti. İşin bütün zevki kaçmıştı. Ben onca ay uğraşıp geçici de olsa bir motor sahibi olmuştum. Fakat Station daha hızlıydı ve damarlarımdaki kan galip geldi. Arkadaşımın motorunu tekrar bodruma kapattım.
    Motosiklet sevdasının başlama noktalarından olduğu için mobiletin kalbimde ayrı bir yeri vardır.
    Fakat bu sevda ile babamın harçlıklarının birlikte yürümeyeceğini anlamam uzun sürmedi ve okul dışında çalışmaya başladım. Sürekli yeni modeller çıkıyor ve ben onlara sadece uzaktan bakıyordum.
    Bir tek amacım vardı. Aşağıdaki motoru alabilmek..

Bu motor bu gün hala varmı bilmiyorum. Markası Puch ve biz ona puhş derdik.
    Fakat ben onu alacak parayı biriktirene kadar rahmetli dedemin Kara Jawa'sı ilgimi çekmeye başladı. O da aşağıdaki gibi bir şeydi.

Sonrası geldi. Bir daha motosiklet tepesinden inemedim.
    Aslında buraya sadece resim ekleyecektim. Fakat yukarıdaki resimleri bulunca birden geçmişe gidiverdim.
    Kendi kendime bir nostalji desem yerinde olur.
    O dönemlerde Mobylette ve pejo üstten depolu 50 cc lik modeller piyasaya sürmüşler ve çok tutulmuştu.
    Eğer resimlerini bulabilirsem onları da bir ara burada paylaşmak isterim.

Hey gidi günler

zonex2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çelık 150 cross
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya kücükken hatırlıyomda biizm burda bi arkdaşta radyatoru olan bi pejo wardı hatta kendi yaptırmamıştı heralde seri üretim olması lazımdı yoksa su sogutmalı bi i yokmuydu yanlış mı hatırlıyorum
    evet bendesu sogutmalı 93 bır 103 vardı ve sıme olayı yoktu tutulmamasının nedenı bence radyaturun bır tumsekten gecerken ezıklık yapacak sekılde on camurluga vurmasıydı aslında normal bır pejoya gore cok gosterıslı duruyordu
    [COLOR="Red"][I]CROSS ÖZGÜRLÜĞÜN FARKLI BİR ANLATIMI GUZEL BİR YAŞAM TARZI VE ENGEL TANIMAZLIKTIR[/I][/COLOR].
    OH BECOME RICH FOR SAKE DIE

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Station güzelmiş ben de Hercule kullanmıştım.
    Kolpa Adamları

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    ilginç mobilet asıl antalya, manisa,izmirde adamlar 120 yapıyolar pistonu kısaltıyorlar daha fazla hava ve yakıt girsin diye

egelim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda kınetıc zoom zx 110
    Alıntı bazen25 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilginç mobilet asıl antalya, manisa,izmirde adamlar 120 yapıyolar pistonu kısaltıyorlar daha fazla hava ve yakıt girsin diye
    işte sana örnek 120 yapan makina motor benim ustanındır otobanda yarışırlar her hafta

bişey değil
    ne sağcıyım ne solcu motorcuyum motorcu kalayım:cat:

Motosikleti
    VOLKSWAGEN GOLF FSİ
    airbag olayına hasta oldum valla...

ersankuneri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat150 siyah
    benım dedemde alıp satımını yapardı pejoların ben daha 7-8 yasında onlara bınıyodum bi yatık depolusu bıde dık olan vardı samsunda herkes bunlarla dolasırdı yaslı admalar camiye falan gıderlerdı bende bınerdım benzın koyarken yagda koyarlardı depoya bana cok ılgınc gelmıstı..ben benzin bıttıgınde yağvar evde onla calıstınıgın zannetıp bı bıdon yag koymustum içine dedemde yenı modelı vardı tryıp kolaon falan taktırmıstı hatta böle dız hızasına nıkalajdan dızlerı korumak için demır yapmışlardı onlara kolonları takmıstık cok guzeldı o yıllar.....

jawa lar cıkmıstı bana sankı o bmw gıbı gelırdı bide rus motorları vardı hhh adı bıseydı unuttum onlar vıteslı ya bırı o motordan gecerken bakarıdık vaybee adama bak jawa sı var derdık birde sepetlı acıkmavi beyaz iki renklı motor vardı unttum hatırlamıyorum onuda ama o zmanlardan hasır nesır oolmustum motorla dedem sayesınde sonra arkadasım kaza gecırıp vefat edınce bıraz ara verdım zaten evdekılerde istemedi ama neyse işte devam ne yapalımm.....

ozi2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Google arama motoru
    Su soğutmalı mobylette'nin modeli (Aqua),Peugeotunkide 103 Spxlc'idi bilginize.Peugeot'unki su soğutmalısı deilde,Mobylette'in su soğutmalısı çok güzeldi yedek parça sorunu ve üretimi bittiği için ortalıktan kayboldu
    [COLOR="red"][B][I] 4 zamanlı --> ::144:: <-- 2 zamanlı (A rh 2TT)[/I][/B][/COLOR]

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    ama o pejolarin su sogutmalisi sadece artistlikti.hicbi poka yaramiyodu.comtayi catlatincada masrafa yok aciyodu(tecrube konusuyo bu konuda )
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

Motosikleti
    cbr 600f (tweety)
    ulan bu ducatı olsun benim bisiklet hayabusa olur

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    hort hort hort neyse bide ben resim ekleyim

kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Hiç unutmam biz de bunlara binerdik zamanında..
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    TEABANWAEY m1000r
    waaay be gözümde canlandı sımdi gecen yıllar dayımında mavı bı pejosu vardı... mahallenın en guzel mobilletiydi... sattılar sonra ben cok küçüktüm am çok üzülmüştüm
    MÖTÖRÜM MÖTÖRÜM MÖTÖRÜMÜ VAR GALİ YÜCE YARABBİM:queen:

Motosikleti
    Motoran CJ Shenke
    mobylette demeyin bana ya hundai starex'e nasıl gömmüştüm ortadan frenleri tutmamıştıda gözlerimi açtığımda yerde sürükleniyordum
    hızlı yaşa genç öl cesedin yakışıklı kalsın :bounce:

Motosikleti
    beat gitti geriye ne kaldı şimdi
    ben yetişemedim ama babam anlatırdı bana nası yolda kaldıklarını amcamla

sonra bi kerede daga gecırmıs annemde arkasındaymıs o gunden beri annem

motora binmiyo benim beatimi bile

Wast* - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biz dün 2 kişi mobylettle 35 40 km yol yaptık rampalarda vardı ve hiç arza yapmadı.
    mobylette ve pejo zevki bambaşka anlatılmaz yaşanır :D

Alıntı İHTİYAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Demek bir zamanlar her motorcunun mutlaka bir kere de olsa bindiği mopedler şimdi kimsenin ilgisini çekmiyor.
    Nereden nereye.
    benim öyle bi ilgimi cekiyoki anlatamam ybr mi sattım bundan arıyorum 2 aydır temiz bulamadım bitane buldm tamire bakıma verdim birazdan gidip alcam
    (tüp & su bayilerinin vazgeçilmezidir o ...)

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    nerden hortlatdınız bu konuyu yaww

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler