Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosiklette kısa boy?

Motovento
    REKLAM ALANI

daha önce hiç motosiklet kullanmadım. 160 boyundayım, şu durumda sadece a1 ehliyeti alabilirim. uzun zamandır motosiklet istiyorum. ama dediğim gibi geçenki fuarı saymazsak hayatımda daha önce motora binmedim bile zaten. r125 baya ilgimi çekiyor mesela ama yüksek diyorlar. cbr diyodum o yüzden, sonra geçen okudum birisi demiş kısaysan o da olmaz falan. baya içimde kaldı. 2. el bir şey düşünüyorum zaten. bu boyla çok sıkıntı çeker miyim? ilerisi için konuşmuyorum, şu an 125lik bi motor bile zorlar mı beni? çok güçsüz olduğumu sanmıyorum ama tabii ayağın yere değmedikten sonra bek bi anlamı yok.
    etrafımda da yok kullanan birisi, buraya danışabilirim diye düşündüm. neyse uzattım baya. boş yapıp konudan sapmadıysam iyi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    yeni baslamak icin scooter derdi rahmetli.. birde onlara bak derim.

boy yetermi konusunda da su videoyu paylasayim..

matrax33 ve Ekrem_06 bunu beğendiler.

Kaptan Bazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250 ABS Ironmax
    Bir yıldır Yamaha X-Max 250 Ironmax kullanıyorum. Boyum 169 cm. Bilen bilir, selesi hem yüksek hem de geniş olduğu için bu motor boy ister. Selenin ön kısmına oturduğumda motosiklet botu ile ayaklarımın ucu ancak yere değiyor. İlk başlarda biraz zorlandım, ancak alıştıktan sonra hemen hemen hiç sıkıntı çekmemeye başladım. Halen daha arkama artçı almaya cesaret edemiyorum ama kendim gayet rahat kullanabiliyorum. Sözün özü;

- selesi nispeten alçak bir motosiklet modeli araştır -bazı motor modelleri alçak seleli opsiyon üretiyorlar-,
    - mutlaka ama mutlaka sürüş eğitimi al,
    - Motora alışana kadar temkinli kullan; arkana artçı alma, fazla yokuş yollara girme vs.

Merak etme, alıştıktan sonra gayet rahat bir şekilde kullanmaya başlarsın.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Bak sana 165 boyunda mt125 dekı bır arkadasın fotoyu atıcam. Yan ayaktan kaldıramıyordu ben yardım ettım.

https://i.hizliresim.com/JQJvqo.jpg

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    Alıntı ortygia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha önce hiç motosiklet kullanmadım. 160 boyundayım, şu durumda sadece a1 ehliyeti alabilirim. uzun zamandır motosiklet istiyorum. ama dediğim gibi geçenki fuarı saymazsak hayatımda daha önce motora binmedim bile zaten. r125 baya ilgimi çekiyor mesela ama yüksek diyorlar. cbr diyodum o yüzden, sonra geçen okudum birisi demiş kısaysan o da olmaz falan. baya içimde kaldı. 2. el bir şey düşünüyorum zaten. bu boyla çok sıkıntı çeker miyim? ilerisi için konuşmuyorum, şu an 125lik bi motor bile zorlar mı beni? çok güçsüz olduğumu sanmıyorum ama tabii ayağın yere değmedikten sonra bek bi anlamı yok.
    etrafımda da yok kullanan birisi, buraya danışabilirim diye düşündüm. neyse uzattım baya. boş yapıp konudan sapmadıysam iyi.
    cruiser almayı düşünebilirsin. selesi zaten yere çok yakın rahatlıkla kullanırsın. öbür türlü ayağının yere deymiceği motorlar öğrenme aşamasında seni çok zorlar. bu arada 125 lik cruiser var mı bilmiyorum. cf 150 nk kullanan arkadaş var boyu 1.65 https://www.youtube.com/watch?v=53pQLLiqfTA&t=44s rahat rahat kullanıyor cf yi düşünebilirsin.

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Bir ek yapayım mt ıle r 125 selesı aynı yukseklıkte ve r125 daha yatık sürüldüğü ıcın işin var

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Motor kullanmanın boyla hiç bir ilişkisi yoktur. Herkes aksini savunur, kısaltma uzatma aparatı konuları açılır. Boya göre motor tavsiyesi verilir. Ben anlam veremem.

boyum 1.30 ikende motor kullanıyodum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

Alıntı forzaBJK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni baslamak icin scooter derdi rahmetli.. birde onlara bak derim.

boy yetermi konusunda da su videoyu paylasayim..

http://www.youtube.com/watch?v=Bwjpc8I-0kw
    Şu video cuk oturmuş.

Motosikleti
    MT-07
    KTM'nin motorlarında alçak sele opsiyonları vardı orjinal olarak. Onlara bir kafa patlat istersen.

Kardeşim 165 boy ile r1den tut f800s e kadar birçok motosiklet kullandım.Tabi bazı motorlarda sadece tek ayağımın ucu yere zar zor değiyordu.Mesele sürmek değil zaten duruş kalkış veya aksi bi durum olunca idare edebilmektir.Ama tecrübeyi bırak motosiklet sürmeyi bile bilmediğini varsayarak iki ayağınında kesinlikle yere değeceği bişey bulmanı tavsiye ederim.En azından öğrenene kadar.Sonrasında zaten boy pek birşey ifade etmeyecek senin için.Cruiser tarzı motorlar yere yakın olur sürüş pozisyonu açısından da rahattır.A1 ehliyet için ancak kt125 önerebilirim.Düşe kalka öğrenirsin bi şekilde sürmeyi.Başka motor gelmedi aklıma malesef.

manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Boy konusunu asla sorun etme öncelik trafiği okumak ve anlamak, ehliyetlerimi almadan önce motosiklet kullandım ama hep sokakta motorum yokkende hayallerim vardı orada öğrendim motosiklet kullanmayı ciddiyim. Hep motorum olsa şöyle yaparim böyle yaparim derken bir cbf150m oldu ilk sahibi oldugum motosiklet;
    debriyajli alma zor olur,aman kafası dönmeyen motor alma zor olur diyenleri de hiç dinlemedim. Ehliyetimi elime alır almaz trafiğe daldım çünkü trafik korkum vardı birisi vurur mu kontrol edebilir miyim vs ama hepsini atlattim R25 sahibi de oldum crossrunner 800de, Africa twinde kullandim tenere de,R1 de kullandim 600rr'da. pratiğini bir oturtursan inan kendine herşey çok kolay iki şeyi sakın unutma bir anlık dikkatsizlik birisinin ömrüyle ödenebilir aman diyeyim tedbirini asla elden birakma istedigin kadar profesyonel ol ama asla gülüp geçme analiz ve doğru karar verme en önemlisi reflekslerin ehliyetten ve boydan daha çok lazım sana.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı manqa82 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boy konusunu asla sorun etme öncelik trafiği okumak ve anlamak, ehliyetlerimi almadan önce motosiklet kullandım ama hep sokakta motorum yokkende hayallerim vardı orada öğrendim motosiklet kullanmayı ciddiyim. Hep motorum olsa şöyle yaparim böyle yaparim derken bir cbf150m oldu ilk sahibi oldugum motosiklet;
    debriyajli alma zor olur,aman kafası dönmeyen motor alma zor olur diyenleri de hiç dinlemedim. Ehliyetimi elime alır almaz trafiğe daldım çünkü trafik korkum vardı birisi vurur mu kontrol edebilir miyim vs ama hepsini atlattim R25 sahibi de oldum crossrunner 800de, Africa twinde kullandim tenere de,R1 de kullandim 600rr'da. pratiğini bir oturtursan inan kendine herşey çok kolay iki şeyi sakın unutma bir anlık dikkatsizlik birisinin ömrüyle ödenebilir aman diyeyim tedbirini asla elden birakma istedigin kadar profesyonel ol ama asla gülüp geçme analiz ve doğru karar verme en önemlisi reflekslerin ehliyetten ve boydan daha çok lazım sana.
    Vay be abi r25 topicinde ilk alanlardandın şimdi MT9 SP ye geçmişssin 7

manqa82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT09 SP
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay be abi r25 topicinde ilk alanlardandın şimdi MT9 SP ye geçmişssin 7
    Hayatımda tadını tam alamadan satmak zorunda kaldığım ilk motosikletimdi R25 allah herkese daha iyilerini nasip etsin kardeşim, mt09 sp konusunda kararsızım çok almak istiyorum ama düşündürücü yanları da var ne olacak bekleyip göreceğiz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)