Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

bmw e46 ve cbr 250 r resim çalışmam vol 2

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadaşlar aracımda var motorumda var ve kendimce bir resim çalışması yaptım ama nedense bi önceki konuda bazı insanlara bildiginiz bu durum BATMIŞ hiç sorun degil vol 2 devam siyah olanlar ve kırmızı bmw olan araçlar arkadaşlarıma ait beyaz olan e46 ve cbr 250 r bana ait çekim yaptıgımız alan ankara kuzey yıldızı vadisi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    korkmazunal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF150
    Kardeşim benden sana küçük bi tavsiye. Tam alt kısma girme çok fazla. Alt dingil çok görünmesin. Arabanın arkası zaten yukarı bakıyo senden alttan çekince görüntü hoş olmuyo. Cabrio olduğu için kamera açısı ön camın alt başlangıç noktasını görecek şekilde hatta göğüs kısmını görecek şekilde ayarla ki arkadan güzel görünsün. Yani ortalama şu anki kamera açısının 10 15 cm yukarısında olursa güzel olur diye düşünüyorum.

Keşke bende satmasaydım makineyi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı korkmazunal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim benden sana küçük bi tavsiye. Tam alt kısma girme çok fazla. Alt dingil çok görünmesin. Arabanın arkası zaten yukarı bakıyo senden alttan çekince görüntü hoş olmuyo. Cabrio olduğu için kamera açısı ön camın alt başlangıç noktasını görecek şekilde hatta göğüs kısmını görecek şekilde ayarla ki arkadan güzel görünsün. Yani ortalama şu anki kamera açısının 10 15 cm yukarısında olursa güzel olur diye düşünüyorum.

Keşke bende satmasaydım makineyi.
    önerilerini dikkate alıcam dostum ama malesef tripotun boyubiraz kısa ondanda kaynaklanıyor

Motosikleti
    Honda CBF150
    He bu arada sitemli atarımı da yapıyım. :d

Evimin önünde dolaşmayın arkadaşım gidin başka yerde oynayın :D
    Yavaş yaşa yaşlı öl

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Off maşallah kazasız belasız

Motosikleti
    pulsar ns200
    Güzel çalışma olmuş. Fakat resim çalışması degil de fotoğraf çalışması olmuș.
    KTMADDICTED bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Güzel kardeşim foruma batması senin sunum şeklinden kaynaklanıyor olabilir mi ?

Amaç fotoğraf çalışması değilde bakın arabamda var motorumda var şeklinde ego tatmini gibi algılanıyor buradan bakınca : )

Fotoğraf ile ilgili bir abin (46 yaşındayım) olarak sana tavsiyem asıl konusu fotograf olan forumları takip et, hem bu sayede çektiğinin resim olmadığını ve teknik detayları birazda konu üretmeyi öğrenirsiniz..

Böylece sunumun daha ciddi olur insanlar daha çok ilgi gösterir,yaptığın işten daha çok keyif alırsın..

Işığın bol olsun ;)
    Peripella bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    bu arada resim çalışmam demişsiniz ama fotoğraf koymuşsunuz.
    resim çizilir, fotoğraf çekilir. resim çeken makine mi olur
    ZaptNaMumkun bunu beğendi.

KTMADDICTED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 SMT & WR250R
    Ankara ve sport araba kulturu
    Seko bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Araçlara diyecek bir şey yok ama arka plana uygulanan efektler pek olmamış. Fotoğraf makinesi nedir?
    Ayrıca öyle büyük puntolarla başlık atman fotoğraflarını gölgeliyor. Arabam var motorum var battı mı? buyrun bu da fotoğrafları demişsin, ne bekliyorsun övgü mü?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Tamam araban var

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Şu süspansiyonları pıstırılmış, raşitik tekerlekli BMW'lerden hiç hazzetmiyorum yahu. Doğru dürüst spor araba alacak parası olmayan adamlar 100K üstü kilometrelerde bu eski arabaları alıp altında Lamborghini varmış gibi sürmeye çalışıyorlar. Tamamen kullanıcı profili kaynaklı bir yaftalama bu aslında. Bir de 06 plaka ile kural tanımamazlık item'ları tamamlanmış.

Evet sürmesi keyifli, arkadan itişli olması dolayısıyla her türlü hokkabazlığa geliyor ama aracı trafikte gördüğün zaman kullanıcısı ile ilgili pek çok olumsuz önyargı gerçeğe dönüyor. Bu sadece Türkiye'de olan bir mevzu da değil. Yabancı bir forumda şöyle bir muhabbet vardı:

" Why do you all BMW owners drive like jerks ? "
    " Because we can. "

Yine de kazasız, magandalık yapılmayan sürüşler dilerim. Bu arada fotoğrafların kompozisyon, ışık ve pek çok teknik açıdan çok amatör. Bu konuda forumda "Deryali" nickli bir üye var. Profesyonel anlamda bir fotoğraf sanatçısı mı bilmiyorum ama onunla fikir alışverişinde bulunmanı tavsiye ederim. Hem yakaladığı açılarla hem de kompozisyonunun vurgusunun çok belirgin ve doyurucu olması dolayısıyla çektiği fotoğraflarını çok beğenirim.

Bu arada fotoğraf tekniğinle birlikte, photoshop bilgilerini de geliştirmen lazım. Fotoğrafı çektikten sonraki düzenleme de en az fotoğraf kadar önemli.
    oxus bunu beğendi.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Yahu hala resim diyor; sulu boya vereyim mi?
    Bunlar biraz daha iyice, ilk foruma yazdıklarıma bir göz at. sonra konuşalım

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Bu ankara bebelerin tofaşk larına ne olduda bmw sardınız kidemmi atladınız bebeler

Havanı yenidoğandan başlar kızalay sonunda finiş yaparsın başkaa yerde saten insan yok

7.8.9 caddelerde 3 kuruşun varza cafe önüne çeker bi kahvenin içer yol alırsın

1 hafta araca binmez tasarüf ettiğin benzin parasıyla Karnın açsa bi ASPAVA ya uğrayı ver gözün gönlün doysun yok ben yapamam dersen

Yenidoğan askeri çarşısında acılı sucuklu kaşarlı yumurta veya melemen 1 tam ekmek birde büyük çay ucuza doyar yoluna bakarsın çarşıdaki hatunlarıda yiyicek gibi bakma senin gibi çok görüyorlar ekmek çıkmaz sana
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Honda CBF150
    Anlamadığım bi nokta var bu Ankara'daki BMW sahiplerini aşağılama hakkını kim veriyor size? Ya da ne yaranız var da milletin arabasına laf ediyosunuz. Laf atanlarda bu arabalar olmadığından mı kıskançlık çekememezlik var yoksa başka bi şey mi? Ankara'daki adam üstü açık BMW alamaz mı? Aynı tipler İstanbul'da ya da başka iller de yok mu? Yoksa paraları yoksa BMW alamayıp Şahin Doğanlarla mi "piyasa"yapmaya çalışıyolar. Ya da sizin paranız olmadığı için mi bu arabaları alamayıp alanlara şok atıyosunuz?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hadi ilki neyse de bu ikinci başlığı aynı konu için neden açıyorsun ? Oradan devam etseydin. Bu fotoğraflardaki mevzunun CBR'den çok o arabalar olduğunun herkes farkında...

Batma mevzusuna gelince, sokakta arkamdan makas atarak yaklaşan şehir magandası formatındaki arabaların nesi batacak bir söyler misin ? Ayrıca evet bana göre de motorcu olarak 06 plakalı araçlar 26, 48, 09, 16, 42, 41, 61 ve 20 ile birlikte genel olarak sorun anlamına gelir, hele ki bir de modifiye edilmiş BMW veya Audi ise bu tescilli sorun demektir.

İlk sazan ben olayım, ön ile arka plaka neden farklı beyaz araçta ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)