Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

ASYA POLO 50cc

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Jawa red style
    Sigortalar can alıcı bende 6 gün önce yaptırdım ki cezalı sigorta yaptırmama rağmen .....en uygun fiyati verdi 481.00tl ama aralık çok geniş ..... firması 2300tl verdi ,
    Hayırlı olsun motosiklet çok sık görünüyor , aslında bende araştırdım uzun uzun bu 50cc leri ama fiyatlari daha uygun olmalı bence

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:41 ----------

Alıntı atalay012 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polislere sordugumda 50 cc altı sadece eski mobilet yani pejo motorlar m sinifi olur 50 cc scooter olmaz diyorlar net bilen yok malesef :(
    Bu konuda işlem yapmaları yasal değil , açık açık kanun maddesinde yazıyor 50cc ye kadar m sınıfı sürücü belgesi yeterli diye.
    Herhangi bir işlem yaparlarsa hukuk yolu ile sorun çözülür.
    (Ama 50cc ye kadar diyor yani 49cc olmalı (benim gorusum))

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Today 50 CC
    Birkac polise sorup çok emin konuştuklarında kararsız kaldım iyice peki tutup ceza yazmak isterler ise itiraz hakkımız vardır herhalde yasaya göre b sınıfı yeterli görünmekte

Motosikleti
    Jawa red style
    Alıntı atalay012 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birkac polise sorup çok emin konuştuklarında kararsız kaldım iyice peki tutup ceza yazmak isterler ise itiraz hakkımız vardır herhalde yasaya göre b sınıfı yeterli görünmekte
    Tabi cezai bir işlem uygulanırsa
    Dava açılarak çözülür

blk_pasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda SH300i NF02
    karayolları trafik kanununda ve resmi gazetede yer alıyor karar ve yeni ehliyetlerin arkasında da b sınıfı için moped kullanabilir ibaresi yer alıyor kanuni açıdan bir sıkıntı yok yani henüz beni polis durdurmadı ama kararı yanımda taşıyorum olası bir durumda göstermek için işin özü kanunsuz bir şey yok gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz ibare 50cc ye kadar diyor her hangi bir şekil tip belirtmiyor yani bu scooter de olabilir normal eski pejolar gibide olabilir hatta 50cc hayabusa kasasında bir motor bilir olabilir ruhsatta yazan cc önemli.

Motosikleti
    Honda SH300i NF02
    bu arada merak eden arkadaşlar olmuştu araç şuan için 10krş yakıyor ve rodaj süresi dolmadı.

mehmetseza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM / GTS 250, FİDDLE 2, ORBİT 2, JOYMAX, JET 4
    bu aletten ben ogluma almıstım
    100 kg ben 55 kg oglum 155kg yokusu 20-30km hızla anca cıkabılıyordu
    duz yolda ve bayır asagı 80km ıbre sonunu goruyordu
    ancak senın dedgın gıbı ısıklarda ılk cıkacak halını ben hıc yasamadım
    zıra bu motorların tepkıme suresı gec gazı verdın mı gec alıyorlar
    yakıt olarak gercekten cok az yakıyordu.
    daha 1000km olmadan ben sattım ve yerıne oglum ıcın 125cc sym orbıt2 aldım.
    sıte ıcınde bınerım manava pazara gıderım yada motosıklet surmeyı ogrenırım dersen bu motor bulunmaz nımet
    ama trafıge gıreyım ıse gıdeyım hanımı sevgılımı cocugumu arkama alayım bır dolanayım gezeyım dersen bu kabılıyete sahıp degıl alet

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı blk_pasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada merak eden arkadaşlar olmuştu araç şuan için 10krş yakıyor ve rodaj süresi dolmadı.
    Şu hesabı artık kuruş hesabıyla yapmayın. 100 km de yakacağı litre benzin ölçüsünü yapın.

Ayrıca 1 km de 10 kuruş yakıyorsa 100 km de 10 tl benzin yakar.
    10/4,55= 2,2 litre demek.
    Açıkçası 100 km de 2,2 litre çok çok aşırı bir rakam bu tarz bir motor için. (tabi daha rodajda belki düşer ama ne kadar?)

cbf, ybr ile 2,5 lt civarında yaktığını düşünürsen bence fazla
    Machair ve fedos bunu beğendiler.

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Bende hem kendim işe gider gelirim hem de eşim mevcut B ehliyeti ile kullanır böylece öğrenir ve ısınır diye 50 cc motor bakıyordum. Today az deselerde çok yakıyor, fiyatları uçmuş. Mondial ve Yuki öneren yok. Yamaha fiyatları ayrı bir dert. Tam Asya Polo'da karar kılmıştım verilen yakıt tüketimi beni benden aldı. Bende litre fiyatı 4.61 den hesapladım ve 2,16 / 100 km bir tüketim buldum. PCX bundan daha az tüketiyor. Eğer bu tüketim doğru ise, hadi 4T güçsüz 2T alayım desem onlarda en az %30 daha fazla yakıyor. O da ayrı yalan oldu. Son hızlar çok düşük kaldığı için hep tapa gaz gidilecek. Bu da yakıt tüketimi maksimumda ve motor ömrü minimumda olacak demek. Ben en iyisi Tenere ile gidip geleyim. Sakin kullanımda 3.8 görüyorum en azından.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Machair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X 2018
    Bugün köyden dönerken evin yakınlarında satılık ilanı bulunan bir Yamaha Neo's ilanını görmeye gittim. Sahibi ile motor başında konuştuk. Motoru 800 km'dir kullanıyormuş. Bana "hiç hesaplamadım ama 6-7 kuruş yakıyor" dedi. Açıkçası bu pek inandırıcı gelmedi. Bende Yamaha beyisindeki arkadaşımı arayıp sordum, o da "6-7 kuruş imkansız, 49cc bile olsa o makine eğer kullanırsan YBR'den fazla yakar" dedi. "Şu an Japon olup, güvenilir ve az yakan sadece 49cc segmentinde Todayler var" diye ekledi. Motor 2T olduğu için kalkışı çok iyi. Tek seferde 55e çıktı. Ama 2T ancak yeterli. 4T bir 49c yazlık ya da köy yeri için alınır ancak. Eşim öğrensin, sevsin diye bakıyordum ama gereksiz yatırım olur. Ehliyet alması daha ucuz ve kalıcı bir yatırım.
    CRF 250L 11000 Km, GW 250 12000 Km, XT 660Z 39000 Km, VFR 800X 6000 km

Motosikleti
    Honda SH300i NF02
    Alıntı mehmetseza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu aletten ben ogluma almıstım
    100 kg ben 55 kg oglum 155kg yokusu 20-30km hızla anca cıkabılıyordu
    duz yolda ve bayır asagı 80km ıbre sonunu goruyordu
    ancak senın dedgın gıbı ısıklarda ılk cıkacak halını ben hıc yasamadım
    zıra bu motorların tepkıme suresı gec gazı verdın mı gec alıyorlar
    yakıt olarak gercekten cok az yakıyordu.
    daha 1000km olmadan ben sattım ve yerıne oglum ıcın 125cc sym orbıt2 aldım.
    sıte ıcınde bınerım manava pazara gıderım yada motosıklet surmeyı ogrenırım dersen bu motor bulunmaz nımet
    ama trafıge gıreyım ıse gıdeyım hanımı sevgılımı cocugumu arkama alayım bır dolanayım gezeyım dersen bu kabılıyete sahıp degıl alet
    evet hız olarak dediğiniz gibi ışıklarda önde çıkmada motorun bir kavrama noktası var ışık yanmadan önce o noktada gaz açıp beklediğinizde çıkış seri oluyor yoksa bir 125cc değil ama arabalardan önce kalkıyorum ana yol motoru değil evet İstanbul Anadolu yakasında sahil yolundan rahatlıkla gidebiliyorum ama e 5 asla girilmez

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:02 ----------

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu hesabı artık kuruş hesabıyla yapmayın. 100 km de yakacağı litre benzin ölçüsünü yapın.

Ayrıca 1 km de 10 kuruş yakıyorsa 100 km de 10 tl benzin yakar.
    10/4,55= 2,2 litre demek.
    Açıkçası 100 km de 2,2 litre çok çok aşırı bir rakam bu tarz bir motor için. (tabi daha rodajda belki düşer ama ne kadar?)

cbf, ybr ile 2,5 lt civarında yaktığını düşünürsen bence fazla
    evet haklısınız litre olarak yapmalıydım ama sağolun siz benim yerime yapmışsınız teşekkürler. Kuruş olarak konuşursak 7km yola her gün 1,75tl minibüs parası veriyordum birde dönüş 1.75tl toplam 3,5tl ama şuan 7km+7km=14km yakılan yakıt 1.4tl her türlü kardayım benim hesabım bu yönde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:06 ----------

Alıntı Machair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende hem kendim işe gider gelirim hem de eşim mevcut B ehliyeti ile kullanır böylece öğrenir ve ısınır diye 50 cc motor bakıyordum. Today az deselerde çok yakıyor, fiyatları uçmuş. Mondial ve Yuki öneren yok. Yamaha fiyatları ayrı bir dert. Tam Asya Polo'da karar kılmıştım verilen yakıt tüketimi beni benden aldı. Bende litre fiyatı 4.61 den hesapladım ve 2,16 / 100 km bir tüketim buldum. PCX bundan daha az tüketiyor. Eğer bu tüketim doğru ise, hadi 4T güçsüz 2T alayım desem onlarda en az %30 daha fazla yakıyor. O da ayrı yalan oldu. Son hızlar çok düşük kaldığı için hep tapa gaz gidilecek. Bu da yakıt tüketimi maksimumda ve motor ömrü minimumda olacak demek. Ben en iyisi Tenere ile gidip geleyim. Sakin kullanımda 3.8 görüyorum en azından.
    evet motorlar arası kıyaslama yapıldığında haklısınız ama malum otomobillerle kıyaslarsak yakıt 4lt yaksa ne olur İstanbul içi 8-9-10 lt lerle dolaşıyoruz arabalarda onun için her türlü tasarruf var ama arabalarda olduğu gibi motorlarda da az yakan çok yakan vergisi olan olmayan var tabi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:12 ----------

Alıntı Machair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün köyden dönerken evin yakınlarında satılık ilanı bulunan bir Yamaha Neo's ilanını görmeye gittim. Sahibi ile motor başında konuştuk. Motoru 800 km'dir kullanıyormuş. Bana "hiç hesaplamadım ama 6-7 kuruş yakıyor" dedi. Açıkçası bu pek inandırıcı gelmedi. Bende Yamaha beyisindeki arkadaşımı arayıp sordum, o da "6-7 kuruş imkansız, 49cc bile olsa o makine eğer kullanırsan YBR'den fazla yakar" dedi. "Şu an Japon olup, güvenilir ve az yakan sadece 49cc segmentinde Todayler var" diye ekledi. Motor 2T olduğu için kalkışı çok iyi. Tek seferde 55e çıktı. Ama 2T ancak yeterli. 4T bir 49c yazlık ya da köy yeri için alınır ancak. Eşim öğrensin, sevsin diye bakıyordum ama gereksiz yatırım olur. Ehliyet alması daha ucuz ve kalıcı bir yatırım.
    bir bayanın motora alışması için motoru sevmesi için 50cc bence biçilmiş kaftan 125cc scooterler gibi gaza basınca alıp başını gitmiyor hakimiyet kurmak daha kolay ama öte yandan ehliyet almak tabi ki de daha iyi bir yatırım.
    Faith makes all things possible.
    Honda SH300İ NF02 Owned. / Yamaha BWS100 Owned. / Honda CBX250 Twister Sold. / Honda CBR125R HRC Sold. / Honda PCX125 Limited edition Sold. / Asya Polo 50 139QMBGY6 Sold.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    satılıkmı fiyat nedir ?

gurcan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben agility 50CC var ciddi anlamda isiklarda ara gazi bile yapmadan ilk kalkan ben oluyorum temden umraniye maceram da var biraz sonuk kaldik daha cikmam ama 70sabit hizla gittik valla...ama 70sonra gaz kesiyorum polo da asla 70yapmam daha ufak

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı gurcan34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben agility 50CC var ciddi anlamda isiklarda ara gazi bile yapmadan ilk kalkan ben oluyorum temden umraniye maceram da var biraz sonuk kaldik daha cikmam ama 70sabit hizla gittik valla...ama 70sonra gaz kesiyorum polo da asla 70yapmam daha ufak
    Motor 10 sene dayanmış ama senin elinde 2 ayda pert olacak bu gidişle.

gurcan34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    mengu haklisin sanirim 5gunde 400km yol yaptim sikinti yok suanlik ama artik 1saat suruyorsam 20dk dinlendiriyorum kisa zamandada kayis buji vsvs bi degistircem suanlik sikinti yaratmadi ama agresif kullaniyorum cok bayan kullanmis benden onceki 5sene yatmis motor 10binde aldik

Motosikleti
    Alıcaz
    Agılıtyden memnun musun bendensiniz bulursam almayı dusunuyorumda

MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Alıntı MustafaTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Agılıtyden memnun musun bendensiniz bulursam almayı dusunuyorumda
    Böyle temiz bulursan kene gibi yapış yağına suyuna bak devam yeni modeleri ülkemize gelse patlama olur heralde
    CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Alıcaz
    30bin km den asabımı yok mecbur revival alıcamm galiba hem retro duruyorrr

SağdaÇalışma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Dash VX
    Merhaba bu motorun ruhsatında cinsi motosiklet mi yazıyor yoksa moped mi?
    Ben de bu tür bir motor arıyorum b sınıfı ehliyetim var.10-15 km mesafelerde işimi görür gibi.

Merhaba,
    Bu motordan almak istiyorum ama asya motorun kendi sayfasında bile yedek parçaları görünmüyor. İnternette de herhangi bir yerde rastlamadım. Yedek parça konusunda naptınız sıkıntı yaşadınız mı? Bu sayfa dışında incelemesi bile yok

Motosikleti
    Honda SH300i NF02
    Alıntı mehmetpara adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,
    Bu motordan almak istiyorum ama asya motorun kendi sayfasında bile yedek parçaları görünmüyor. İnternette de herhangi bir yerde rastlamadım. Yedek parça konusunda naptınız sıkıntı yaşadınız mı? Bu sayfa dışında incelemesi bile yok
    yedek parca olarak sıkıntı yasamadım çünkü motorun kodu 138qmb diye geçiyor aliexpreste bile binlerce parcası var bu motorun aynısını amerikada bile gördüm önümden geçti motorun koduyla parca aratırsanız hersey mevcut hatta 80cc 100cc hazır kitler bile mevcut
    Faith makes all things possible.
    Honda SH300İ NF02 Owned. / Yamaha BWS100 Owned. / Honda CBX250 Twister Sold. / Honda CBR125R HRC Sold. / Honda PCX125 Limited edition Sold. / Asya Polo 50 139QMBGY6 Sold.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)