Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İŞte Bİsİklet Meraki

Motovento
    REKLAM ALANI
    VOYAGER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250 , HONDA BEAT , HONDA TODAY
    Biz lüks otolara merak sarıp benzinin her geçen gün zamlanmasını umursamadan arabalarımızla gezerken (ayranı yok içmeye hesabı......) gelişmiş ülkelerin bu davranışını takdir etmek gerekir diye düşünüyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    saykoshey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-12R, Hayane?
    Ikincisi Amsterdam merkezi istasyon, birincisi nere oldugunu bilmiyorum. Zaten amsterdam icinde mecburen bisikletle veya tramvay;la gitmen lazim cunku araba ile hic bir yere gidemesin, hedefine ulasinca park yeri bulamassin. Eskiden istasyonun orda bisikletleri her bir yana yayiyorlardi. Cirkin goruntu oldugu icin oraya bisiklet garaji yapdilar.
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Bu fotolarda benden olsun.

Danimarka Kopenhag'de çektiğim birkaç foto. (sıcaklık 3 derece)

Oturmuş yemeğimi yerken vatandaşın biri bisikletini bu yığının arasına bıraktı ve gitti, 2 dakika sonra br bayan geldi bu adamın bisikletine bindi ve gitti. "Vay utanmaz, birde Avrupalı olacak nasılda soğukkanlı hırsızlık yaptı" diye içimden geçirdim. 5 dakika sonra bisikletini parkeden adam geldi kendi bisikletini bulamayınca o da başka bir bisiklet aldı gitti.

Merakımdan dayanamayıp birisine durumu sorduğumda; Bisikletlerin ücretsiz olduğunu kidin 10 kron atınca açıldığını işin bitip bisikleti tekrar kilitleyince 10 kronu geri verdiğini. Tamiratlarının ise devletin maaş ödediği engelli vatandaşlar tarafından yapıldığını anlattı.

Sonra ne mi oldu? Bir bisiklette ben yürüttüm, ver elini kopenag yaptım

İnsanlar otomobil sahibi oldukları halde ağır yüklerini bile bisikletle taşımayı tercih ediyorlar.
    İlginç bir aile bisikleti. Ön taraf çocuklar için tabiki.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Abi biz zengin ülkeyiz toplutaşımacılık,motosiklet bisiklet neymiş hem bisikletin façası yok biliyon mu

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    motorum olmasına rağmen bisikletimi özlüyorum.motor şu anda evde duruyor ama bisikletin yeri ayrı keşke motorlu bisikletimin pedallarını sökmeseydim.

avrupalı bisikletin kıymetini anlamış yaz kış biniyor. bizde ise "koca adamsın yakışıyor mu sana bisiklet"anlayışı hakim.

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    Ülkemizde bir sıkıntı da yükseklik. Türkiyenin yükseklik ortalaması 1300 metre. böyle olunca Hollanda gibi dümdüz ülkeler ile bisiklet kullanımı konusunda mukayese etmek zor tabii. Ancak motosiklet çok daha kullanışlı bizim ülkemiz için. İşin garip tarafı haftalık bir trafik kazasında 43 kişinin öldüğü ülkemizde kime sorsan motosiklet tehlikeli. yolda yürümek, durakta beklemek belki daha tehlikeli ancak diğer trafik kazaları o kadar kanıksanmış ki, motosiklet kazaları az olmasına rağmen çok daha fazla dikkat çekiyor. bereket versin Çin'liler harıl harıl çalışıyorlar ülkemizdeki motosiklet sayısını artırmak için.

Motosikleti
    Abi siz nediyorsunuz yav? Hadi tamam Hollanda Bisiklet ulkesi ama okadarda abartmayin. Burda Bisikleti sadece mecburiyetden kullaniyorlar, yoksa her Ailede hemen hemen iki araba var.

2 sene Amsterdam'da kaldim, Hollandanin baskenti olarak cok kucuk bir yer. Bisikletle hemen hemen her yere ulasa biliyorsun. Araba desen park sorunu var, eski sehir oldugu icin trafik cok yogun. Bisikletle gitmek daha kolay oluyor, yoksa adam surdan suraya arabasiz gitmez. Ankara'da boyle birsey imkansiz, Batikentden Kizilay'a bisikletle gitmen en azindan yarim gununu alir.

Su an koy gibi bir yerde kaliyorum. Alis Veris merkezi yuruyerek 5 dakkika. Komsularim araba ile gidiyor alis verise. Ben bile bazen, aman ne yurucem diyerekten araba'la gidiyorum.

Gercekleri gormeden ve bilmeden lutfen baska ulkelere ozenmiyelim.
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

sherrnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L & Kawasaki Versys 650
    bunlar karışır ya...

Denizli İl Temsilcisi BLACK_ICE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha YZF r125 2014
    türkiyede olsa adamın biri o bisikletlerin hepsini toplar bize yada devletimize tekrar satmaya çalışır

masken37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    evet motorum var ama bisikletin yeri başka

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    way bea.. harika ya..
    CBR 600F Honda,

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    cok duygulandım
    Yeni yine yeniden

Motosikleti
    Alıntı BLACK_ICE adlı üyeden alıntı
    türkiyede olsa adamın biri o bisikletlerin hepsini toplar bize yada devletimize tekrar satmaya çalışır
    Hollanda'da oyle yapiyorlar. Bisikletini park disi bir yere birakirsan kilidini kirap depoya goturuyorlar. O depoda bisikleti bulmak zaten bir dert ve 6 ay icinde almazsan satisa veriyorlar.
    HER TÜRK ASKER DOĞAR

DUDULALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat 2006
    Arkadaşlar İstanbul için konuşuyorum. Bizde bu kendini bilmez otomobil sürücüleri varken, daha motor kullanmkata güçlük çekerken bu bisikletleri sürmeye kalkışsan her halde en fazla 1 hafta içinde herkes ölür.
    BİBER MUHAKKAK YAKAR, "YA GİRERKEN YA ÇIKARKEN"... By NaZmİ

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bisikler sehir icinde sadece park sorununu cozer , Istanbul gibi bir sehirde ornegin en iyisi scooter dir.Italya ve Ispanya bu konulari zaten cozmus durumda. Italyada scooter ve bisiklet sayisi coktur Roma belediye baskani bile scooter ile isine gidip gelmekte.
    Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

ustaoglu4840 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YbR 125 :)
    gerçektende bisikletin yeri ayrı arkadaşlar ben 10 seneden beri her zaman kış ayları bile (yağmurlu havalar hariç)bisiklete binerim çünkü yeri ayrı ben vücudumu bisiklet sahesinde geliştirdim inananlara yazıyorum tabi
    İnsanlara ne söylerseniz söyleyin karşı tarafın alabileceği kadarıyla sınırlıdır !

speedygonzales - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :-(
    Alıntı sherrnova adlı üyeden alıntı
    bunlar karışır ya...
    bencede.. bizde böyle olsa bu benim bisekletimdi şu senin diye hergün birini gömeriz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler