Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
24. sayfa BirinciBirinci ... 14222324

Bajaj Discover 125ST

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Haojue 150-9
    Peki motorun ömrü Japon markalar kadar dayanırmı somut Örnekler verebilirmisiniz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Haojue 150-9
    Arkadaşlar 4.000 km de Bajaj Discovery 125 St motorum satılıktır motor sır gibi ne bi çizik nede kaza nede yan yatma vardır bakımları tamdır kayıtlıdır uygun fiyata veriyorum

Motosikleti
    Haojue 150-9
    Motoru sattım şimdi yeni hedefim Haojue geçenlerde test ettim titreşimi bırak vızıltısı yok desek yeri.

edim1234xxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    titreşim için
    0532 250 96 44 ara belki fikrin değişir
    çünkü benim fikrimi değiştirdi
    yarın Allah kısmet ederse deneme sürüşlerine başlayacağım

Motosikleti
    Haojue 150-9
    Geçtiğimiz ay Haojue 150-9 motorsikletimi almış bulunmaktayım. Motorun gerçekten titreşimi yok deneme Amaçlı 115 km hıza çıktım çok Şaşırtıcı yine titreşim yok. Malzeme kalitesi çok iyi ama amörtisörleri Discovery değil Artı discover cidden çok az yakıyormuş onu farkettim.
    Şimdi kıyaslayacak olursak Bajaj Discovery Yakıt ve konfor konusunda kesin konuşuyorum birinci Sırada. Birde şu balansör olayına el atsaydı tadından yenmezdi.tekrar ediyorum Discovery in arka amörtisörünün değerini çok ama çok iyi bilin diğer motorları test ederseniz demek istediğimi anlarsınız.
    Haojuede titreşim yok en çok Hoşuma giden kısım Artı devir göstergesi vites göstergesi yağ değişim vs hepsi ekranda mevcut ve ekran aydınlatması çok çok iyi artı olarak frenler iyi
    Özet olarak titreşimi vites göstergesini kafaya takmayanlar kesinlikle Discovery
    Tam tersi durumda ise kesinlikle ve kesinlikle haojue bakın derim

Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    yan çantalar mükemmel olmuş acaba İstanbul'da yapabilecek yerler var mıdır ? uygun fiyatlara.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:17 ----------

bende bu motordan aldım ama merak ettim . satma sebebini
    .

Motosikleti
    Haojue 150-9
    Satma nedenim dediğim gibi motor güven vermedi titreşim beni çıldırttı kronik sorun conta yağ sığdırmaya başladı daha 4.000 de iken bunu sebebinide titreşimden kaynaklandığını düşünüyorum. Sonra motoru sattığım kişi servise götürmüş yağ sızıntısı var diye servisin cevabı ise buna fazla yağ koymuşlar oldu sonra Beni aradılar iyiki aramış ne kadar yağ koydun diye sordu benim cevabım bakımda ne kadar yağ koyduysanız o dedim yani aslında bu kronik sorun gizlenmeye çalışılıyor fakat emin olun conta yağ sızdırması var araştırın görürsünüz Facebook'tan felan.
    Bu saydıklarım haricinde eğer bu sorunu hallediyorlarsa motoru çok sevmiştim ve açık konuşayım pişman oldum sattığıma nedeni ise amörtisörlerine aşık oldum Yakıt tüketimi süper oturum rahatlığı artçı dahil çok iyi tek eksiği balansör eğer gelecek zamanlarda balansör koyarlarsa tekrar bajaja döneceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:23 ----------

Tekrar hatırlatayım Haojue 150-9 sahibiyim bu motordan çok memnun kaldım arka amörtisör haricinde ama diğer herşeyi süper test etmenizi tavsiye ederim şu an 1000 km oldu
    edim1234xxx bunu beğendi.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Alıntı Fatih89 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satma nedenim dediğim gibi motor güven vermedi titreşim beni çıldırttı kronik sorun conta yağ sığdırmaya başladı daha 4.000 de iken bunu sebebinide titreşimden kaynaklandığını düşünüyorum. Sonra motoru sattığım kişi servise götürmüş yağ sızıntısı var diye servisin cevabı ise buna fazla yağ koymuşlar oldu sonra Beni aradılar iyiki aramış ne kadar yağ koydun diye sordu benim cevabım bakımda ne kadar yağ koyduysanız o dedim yani aslında bu kronik sorun gizlenmeye çalışılıyor fakat emin olun conta yağ sızdırması var araştırın görürsünüz Facebook'tan felan.
    Bu saydıklarım haricinde eğer bu sorunu hallediyorlarsa motoru çok sevmiştim ve açık konuşayım pişman oldum sattığıma nedeni ise amörtisörlerine aşık oldum Yakıt tüketimi süper oturum rahatlığı artçı dahil çok iyi tek eksiği balansör eğer gelecek zamanlarda balansör koyarlarsa tekrar bajaja döneceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:23 ----------

Tekrar hatırlatayım Haojue 150-9 sahibiyim bu motordan çok memnun kaldım arka amörtisör haricinde ama diğer herşeyi süper test etmenizi tavsiye ederim şu an 1000 km oldu
    Kardeş amortisörlerin hepsinin sertlik ayarı olur. Seninki en sertte olmasın sakın. Bendekide çok yumuşak ve rahattı. Ama iki kişi binince kapanıp vuruyordu amortisör. Ayarı sertleştirdim vurma olayı bitti, ama konfor azaldı. Gibi
    Titreşime için yapacak bişey yok. Balansörsüz motor titrer. Ybr cbf mühendisleri aptal değil motor güçlerından %10-%15 feragat edip balansör koyuyorlar. Ya güç ya balansör, gayet açık.
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 ST
    evet bence dayanır ben bilakis tes ettim hatta şu an sorunsuz 74500 km oldum yağ eksiltme yok performas düşüş yok yola devam

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Alıntı alefendo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bence dayanır ben bilakis tes ettim hatta şu an sorunsuz 74500 km oldum yağ eksiltme yok performas düşüş yok yola devam

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:33 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=OoY3RYTp36Y
    Hey maaşallah. Tebrikler iyi yol kattetmişsiniz.
    Önemli olan beygir değil, beygirin nekar yediği.

Motosikleti
    Bajaj Discover 125 st
    Selamın aleykum arkadaşlar öncelikle bnde bajaj discover kullanıcısıyım motordan memnun oldugu belirtebilirim gerek atiklik gerek az yakma konusunda cok iyi 125lik ama 150liklere kafa tutuyor benim asıl konum bu motoru alalı 4 gun oldu ve ben ciklenin ne yana acık ne yana kapalı oldugunu bilmiyorum n harfi ile gösterilen yeri itiyomuyuz yoksa cekiyomuyuz acıklarsanız sevinirim resim video olursa anlamam acısından daha iyi olur

Motosikleti
    bajaj discover 125 st
    aşağıya doğru bastırınca açık yukarı bastırınca kapalı sanırım dediğim gibi

Motosikleti
    Haojue 150-9
    Motorun sesi artarsa açık demektir

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Bu motoru alıp paket işi yapicam. Ya batak ya cikak diyorum. Boxer alıp sattım. 5 vites olmadığı için sinirimi bozuyordu. Bağırıyordu ve vites istiyordu motor

Motosikleti
    Haojue 150-9
    Mikıni tercihlerin arasına bajaj 125 St ve haojue 150-9 U kullanmış biri olarak kesinlikle haojue 150-9 U eklemelisin. İstanbul'da yaşıyorsan test et motoru daha iyi anlarsın anlatmak istediklerimi

Merhaba arkadaşlar .

Bende bir bajaj discover 125 kullanıcısıyım motorum şu an 2500 km de ve çok memnunum . Rahatlık konusunda çok iyi bir motor . Yakıt performans fiyat bakımındada ideal bir motor.Su güne kadar tek bir sorun yasadım sabah çalıştırırken stop ediyordu .Sultangazi bajaj servisine götürdüm debriyaj ayarı yapıldı ve 5 dk içinde sorunu hallettiler. Servisteki ustalar işten anlayan ve sattıgı malın arkadasında duran adamlar .Şüphe duymadan alınacak bir motor .tavsiyemdir

Herkeze iyi sürüşler

Motosikleti
    Ybr 125 Esd-Pulsar 200 NS(<3)
    İzmitte Ustalar Motosiklette test motosikletine bindim.(Sıfır tecrübeyle ehliyeti aldığım gün )
    Aynaların şekli görüş açısı iyi.
    Oturuş rahat dengesi kolay.
    Vites geçişlerinde debriyajı birden bırakmama ,gazı kapatıp hızlı açmama rağmen üstünden atma savrulma yapmadı
    Çinden sonra hintli motoru beğendim belki Japona binsem hintliyi beğenmiycem

Motorsikleti 10 ay once aldim suan 5000 kmde. Gecen hafta servise goturdum. Motorundan cok kotu sekilde yag kaciriyordu. Ve mars basmiyodu. Contasi degisti. Aku garantiden istendi. Ve bugun yine yag kacirmaya basladi. Hemde ilkinden cok fazla. 4500 km ye kadar keyifle kullandim. Ama son 500 zehir oldu. Daha yasini doldurmamis motor. Bukadar sikinti cikariyosa. Iki uc sene sonra ne olur bilmiyorum.
    Tuketici haklarina gidip sikayet edicem. Bu saatten sonra ben bu motora binmem. Satip baskasinin basini da yakmam.

şuan ki son durum nedir acaba uretimden kalkti deniyor dogru mu

motosikleti alalı 2 hafta oluyor. bundan önce sym joyride 200 ve yamaha cygnus l kullanmıştım. ilk vitesli motorum. yakıt konusunda efsane bir motosiklet. kış vakti, genellikle de artçıyla beraber şehir içinde kullanmama rağmen 100 km de 1.6 litre benzin tüketti. ki bu benim için müthiş bir rakam. hem sym joyride da hem de yamaha cygnus ta benzin tüketimi içime dert oluyordu. sym 100 km'de 4 litre tüketirken cynus da 3.5 litre ye yakın tüketiyordu ve bu beni gerçekten sinir ediyordu. çünkü benim mantığıma göre bu kadar küçük cc'li bir motor 2.5 lt yakıtı geçmemesi gerekiyordu. zaten kullandığım 1.4 dizel araç ş.içinde 5 litre yakıyordu. hasıl-ı kelam ben bu bajaj'a tek kelimeyle bayıldım. 2 litre yakarsa çok iyi diye düşünürken bugün ölçtüm 1.6 yı görünce günüme neşe kattı. herkese kazasız belasız sürüşler diliyorum.

REKLAM ALANI
24. sayfa BirinciBirinci ... 14222324

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler