Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Bajaj Discover 125ST

Motovento
    REKLAM ALANI
    felix_bjk1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Satan bir arkadaşla görüştüm, Kuralkan şirketinin getirdiğini söyledi Türkiye'ye, genelde Kanuni bayileri satıyor fakat bazı bölgelerde istisnalar olabiliyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    Bartin da oturuyorum

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    felix_bjk1903 bunu beğendi.

Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Dün açtım arka çanta demiri ilanını, güzel satıldı Allah'a şükür. Piyasda artmış bayağı discover 125..

Arkadaşlar merhaba,

20 gün önce kırmızı bir discover aldım.Yorumlarımı paylaşayım sizlerle..Bu sırada Antalyada yaşadığım 2000-2010 yılları arasında ybr ve tsv nin antalyadaki ilk müşterisiyim 40000 lerde sattım kendilerini sonra gs 500 vb..

Artılar;

-Farları çok iyi aydınlatıyor,uzunlar ilemi gidiyorum diye düşünerek ilk sürüşlerde ikilemde kalmanız mümkün.
    -Torku ybr ve apache ye göre oldukça iyi bu torkla bu makine nasıl bu şekilde gider kesin bunda bi ayarsızlık var depoyu 200 km de bitiricez muhtemelen endişesi mevcut.
    -Accelarationu oldukça iyi..Apacheyi hiç konuşmuyorum,ybr den iyi..
    -Frenleri kendi sınıfında kesinlikle en iyisi..Ön freni resmen çakıyor olduğun yere arkada diğer tecrübelere göre oldukça iyi.
    -Lastikleri oldukça başarılı..Islak-kuru 2 türlüde oldukça iyiler.
    -Konforu nitrox du sanırım o sistemle ilgili oldukça yerinde,seleside oldukça rahat..
    -Bu dtsi motor teknolojisi az yakıtla güç+tork konusunda oldukça mantıklı.Motor mekaniğinden anlayan arkadaşlar zaten mantığını kolayca kuruyorlardır.
    -Ben 60 tl yakıt ile 450 km yaptım tam olarak.Tabi rodajı osu busu düşünülürse normal kullanımda 525-550 leri görür uzun yolda da çok sıkılmaz ise 700 km lere doğru gider diye düşünüyorum.700 iddialı rakam olabilir fakat ben 450 km yi sabah erken ve gece gec saatler ağırlıklı(soğuk) ve kısa mesafelerde bindim.Dolayısı ile hep en fazla yakıt miktarı ile bindim ve sert bir kullanıcıyımdır her ne kadar ilk 100 km çok zarif davransam da.
    Kendi aracımı eşime verdim(ot.1,5 civic)350 tl gaz harcarken şuan 75 tl benzin harcamanın inanılmaz mutluluğunu yaşıyorum
    -Motorun hacmi oldukça iyi ben 177 90 kg biriyim 125 lik bi motor için altımda oldukça iyi duruyor.Sadece lastikleri biraz ince sanırım

Eksiler;

-Titreşim üst devirlerde oldukça belirginleşiyor.Alt devirlerde bi sıkıntı yok.Mevcut titreşimde aman aman değil tvs den daha az demek mümkün.1000 km den sonra bunu yorumlamak daha doğru olur sanırım.YBR ile kimse kıyaslamasın derim bu sınıfta ybr titreşim açısından bence iyi bir yere sahip.
    -İlk çalışmalarda sabah özellikle yada 2-3 saat durduktan sonra jikle istiyor illaki ve ısınana kadar gaz yemede biraz sıkıntı mevcut ama stop felanda etmiyor yada yol almayı engellemiyor.Hava filitresi sökülmüş bir motorun alt devirleri edasında..
    -Aynaların görüş alanı kısıtlı..Ben aparat kullanıp görüşü arttırmayı planlıyorum.
    -

-Çok fazla satmış fakat dist.depo kılıfı çanta demiri veya koruma demiri getirmesine olanak sağlayacak ve bizlerin uydurma parçalar yerine yine markanın üretimlerini kullanabileceğimiz bir satış sonrası destekleri yok..Aslında paranın burdan kazanıldığını düşünemediklerine inanmıyorum.Sanırım üretime yetişemiyorlar

-Ampulü bile söküp led taksanız aracınız garanti dışı kalıyor.Benim en mutsuz olduğum nokta bu açıkcası.Hep mercek far takıp 35 watt motor xenonlarından takmak hayalimdi hayal olarak kaldı..

Konunun özü tek eksi biraz titreşim diğer nerederyse her yönü ile tercih sebebi olmalı..Cin le karşılaştıran arkadaşlar var.Bence bu arkadaşlar hindistandaki fabrikaların kimlere neler üretip sattıklarını araştırsınlar.Onların en önünde neredeyse bajaj geliyor.Ona göre mantığını kursunlar derim.

Günde 300 km yapmıyorsanız kesinlikle tercih edilebilir uzun yol yapan kurye vb arkadaşların tek sıkıntısı titreşim olabilir belki oda onların ekonomi konfor dengesini nasıl yorumladığına bağlı..
    kaan898 ve fedos bunu beğendiler.

Motosikleti
    2016 Sym Fiddle 3
    Eski verilen link iptal, yeni link budur
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-bajaj-discover-125-arka-canta-demiri-160256073/detay/

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    Alıntı Cem 34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

20 gün önce kırmızı bir discover aldım.Yorumlarımı paylaşayım sizlerle..Bu sırada Antalyada yaşadığım 2000-2010 yılları arasında ybr ve tsv nin antalyadaki ilk müşterisiyim 40000 lerde sattım kendilerini sonra gs 500 vb..

Konunun özü tek eksi biraz titreşim diğer nerederyse her yönü ile tercih sebebi olmalı..Cin le karşılaştıran arkadaşlar var.Bence bu arkadaşlar hindistandaki fabrikaların kimlere neler üretip sattıklarını araştırsınlar.Onların en önünde neredeyse bajaj geliyor.Ona göre mantığını kursunlar derim.

Günde 300 km yapmıyorsanız kesinlikle tercih edilebilir uzun yol yapan kurye vb arkadaşların tek sıkıntısı titreşim olabilir belki oda onların ekonomi konfor dengesini nasıl yorumladığına bağlı..
    kardeş güle güle kullan .inanıyorum ki olanı tüm çıplaklığıyla yazmışsın.umarım insanlar bu doğru yazını referans alıp ona göre hareket ederler. ...
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Alıntı Cem 34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Artılar;

-Farları çok iyi aydınlatıyor,uzunlar ilemi gidiyorum diye düşünerek ilk sürüşlerde ikilemde kalmanız mümkün.
    -Torku ybr ve apache ye göre oldukça iyi bu torkla bu makine nasıl bu şekilde gider kesin bunda bi ayarsızlık var depoyu 200 km de bitiricez muhtemelen endişesi mevcut.
    -Accelarationu oldukça iyi..Apacheyi hiç konuşmuyorum,ybr den iyi..
    -Frenleri kendi sınıfında kesinlikle en iyisi..Ön freni resmen çakıyor olduğun yere arkada diğer tecrübelere göre oldukça iyi.
    -Lastikleri oldukça başarılı..Islak-kuru 2 türlüde oldukça iyiler.
    -Konforu nitrox du sanırım o sistemle ilgili oldukça yerinde,seleside oldukça rahat..
    -Bu dtsi motor teknolojisi az yakıtla güç+tork konusunda oldukça mantıklı.Motor mekaniğinden anlayan arkadaşlar zaten mantığını kolayca kuruyorlardır.
    -Ben 60 tl yakıt ile 450 km yaptım tam olarak.Tabi rodajı osu busu düşünülürse normal kullanımda 525-550 leri görür uzun yolda da çok sıkılmaz ise 700 km lere doğru gider diye düşünüyorum.700 iddialı rakam olabilir fakat ben 450 km yi sabah erken ve gece gec saatler ağırlıklı(soğuk) ve kısa mesafelerde bindim.Dolayısı ile hep en fazla yakıt miktarı ile bindim ve sert bir kullanıcıyımdır her ne kadar ilk 100 km çok zarif davransam da.
    Kendi aracımı eşime verdim(ot.1,5 civic)350 tl gaz harcarken şuan 75 tl benzin harcamanın inanılmaz mutluluğunu yaşıyorum
    -Motorun hacmi oldukça iyi ben 177 90 kg biriyim 125 lik bi motor için altımda oldukça iyi duruyor.Sadece lastikleri biraz ince sanırım

Eksiler;

-Titreşim üst devirlerde oldukça belirginleşiyor.Alt devirlerde bi sıkıntı yok.Mevcut titreşimde aman aman değil tvs den daha az demek mümkün.1000 km den sonra bunu yorumlamak daha doğru olur sanırım.YBR ile kimse kıyaslamasın derim bu sınıfta ybr titreşim açısından bence iyi bir yere sahip.
    -İlk çalışmalarda sabah özellikle yada 2-3 saat durduktan sonra jikle istiyor illaki ve ısınana kadar gaz yemede biraz sıkıntı mevcut ama stop felanda etmiyor yada yol almayı engellemiyor.Hava filitresi sökülmüş bir motorun alt devirleri edasında..
    -Aynaların görüş alanı kısıtlı..Ben aparat kullanıp görüşü arttırmayı planlıyorum.
    -

-Çok fazla satmış fakat dist.depo kılıfı çanta demiri veya koruma demiri getirmesine olanak sağlayacak ve bizlerin uydurma parçalar yerine yine markanın üretimlerini kullanabileceğimiz bir satış sonrası destekleri yok..Aslında paranın burdan kazanıldığını düşünemediklerine inanmıyorum.Sanırım üretime yetişemiyorlar

-Ampulü bile söküp led taksanız aracınız garanti dışı kalıyor.Benim en mutsuz olduğum nokta bu açıkcası.Hep mercek far takıp 35 watt motor xenonlarından takmak hayalimdi hayal olarak kaldı..

bilgi için teşekkürler. daha öncede yazdım, kullandığım 2 motorda da gaz yememe yığılma söz konusu idi. bu durum sizde de mevcutmu acaba? yada soğukken falan gazı açtığınızda silkeleme yığılma oluyormu?

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün discoveri bende test ettim izlenimlerini paylaşmak isterim.

motor tip olarak ybr den daha kaslı yakışıklı bir motor. malzeme kalitesi fena değil ama bana ybr den vasat geldi. titreşim apache den daha az yani çok rahatsız edici bir titreşim yok ama sonuç olarak titreşim yok diyemeyiz. motorun çekişi çok iyi çok atak bir motor fakat denediğim 2 motorda da gazı açtığımda bir süre yığılma yada tekleme olduktan sonra hızlanmaya başladı. ilk sürdüğüm test motoru diğeride başka bir arkadaşın satın aldığı motordu. 100 km deki 2 kullandığım motorun vites pedalı gevşemiş ve sallanıyordu bu kadar kısa sürede gevşemesi çok ilginç geldi. test motoru siyah maviydi, boya kalitesini çok beğenmedim yani mat soluk bir hava vardı hiç yeni bir motor havası yoktu.

sonuç olarak tip olarak güzel, malzeme kalitesi olarak orta seviye bir motor. dediğim gibi gazı açtığımda kullandığım 2 motorunda teklemesi ve yığılması canımı sıktı açıkcası. kronik bir sorunmudur bilemedim. aslında satın almak için gitmeiştim daha doğrusu beğenirsem yeni aldığım cryptonumu bırakıp discoveri alacaktım ama üzülerek vazgeçtim ve döndüm. zamanla sorunlar çözülür ve kendini apache gibi kanıtlarsa tekrar düşünebilirim ama şu an çokta içime sinmedi açıkcası...
    arkadaşım merhaba,
    iki sayfa içinde diğer arkadaşlarımızdan net cevap alamamışsın, durumu şu şekilde anlatayım.
    Motorda tekleme sorunu yok! sen kısa süreli test etmişsin anladığım kadarıyla. Discover 125'i anlaya bilmek için uzun km kullanmanız gerekiyor.
    Motorda eksoztek sistemi mevcuttur. Eksoztek ne demektir?
    alttaki gaz odasında gazı dolu tutması sonucunda alt ölü devirlerde motorumuzun vites değiştirme ihtiyacı duymadan 35-40 km hızla 5 viteste gitmeni sağlar.Sen ani gaz verdiğinde fazla gaz yığılması yaşadın. uzun bir yola çıkıp tekliyor dediğin yerde gazı sabit tuttuğunda anda sistem boşaltmayı yapıp bir anda hızlanmaya başlıyor. Senin tekliyor dediğin, yaşadığın olay bundan ibaret.
    Aynı zamanda motor molikot pistona sahip olduğundan rodaj süresi içinde sürücünün aracı sıkıştırıp motora zarar vermesin önlüyor. İlk 5-6 bin devirde sakin torklu bu devirlerden sonra hızlanma ve ivmelenme kazanıyor. Motosiklet ekonomik yakıt tüketim teknolojisine sahip olduğu için gaz tepkini dahi ölçen sensörlere sahiptir. Km yaptıkça (rodaj süresi)motor kendine daha fazla ivme kazandırıyor.

Motosikleti
    Alıntı aSuBaYaH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım merhaba,
    iki sayfa içinde diğer arkadaşlarımızdan net cevap alamamışsın, durumu şu şekilde anlatayım.
    Motorda tekleme sorunu yok! sen kısa süreli test etmişsin anladığım kadarıyla. Discover 125'i anlaya bilmek için uzun km kullanmanız gerekiyor.
    Motorda eksoztek sistemi mevcuttur. Eksoztek ne demektir?
    alttaki gaz odasında gazı dolu tutması sonucunda alt ölü devirlerde motorumuzun vites değiştirme ihtiyacı duymadan 35-40 km hızla 5 viteste gitmeni sağlar.Sen ani gaz verdiğinde fazla gaz yığılması yaşadın. uzun bir yola çıkıp tekliyor dediğin yerde gazı sabit tuttuğunda anda sistem boşaltmayı yapıp bir anda hızlanmaya başlıyor. Senin tekliyor dediğin, yaşadığın olay bundan ibaret.
    Aynı zamanda motor molikot pistona sahip olduğundan rodaj süresi içinde sürücünün aracı sıkıştırıp motora zarar vermesin önlüyor. İlk 5-6 bin devirde sakin torklu bu devirlerden sonra hızlanma ve ivmelenme kazanıyor. Motosiklet ekonomik yakıt tüketim teknolojisine sahip olduğu için gaz tepkini dahi ölçen sensörlere sahiptir. Km yaptıkça (rodaj süresi)motor kendine daha fazla ivme kazandırıyor.
    cvp için tşk ederim hocam...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:05 ----------

2.ele düşermi bilmem ama 2.el discover 125 st arıyoruz. satmak isteyen olursa 0532 603 92 38.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cvp için tşk ederim hocam...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:05 ----------

2.ele düşermi bilmem ama 2.el discover 125 st arıyoruz. satmak isteyen olursa 0532 603 92 38.

2. el 125 mh drift var 2013 model
    200 km de (ikiyuz km)
    memurdan
    faturali
    plakalı
    cok temiz sadece deposunda kargoda taşıma kaynaklı ezik var ufak birşey

ilgilenen olursa yazsin bir zahmet

adana sanliurfa osmaniye hatay
    gibi civar ilçelere satis yapılabilir
    motor şanlıurfa da

Motosikleti
    hocam 2. el discover arıyoruz ama yinede teklif için teşekkürler...

okan218 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Selamun aleyküm, Kullanıcılar güncel olarak + - yönleriyle bilgilendirme yaparsa memnun olurum, sonuçta birçok kişi yorumlara dayalı fikir sahibi oluyor. Nasip olursa ilk motorum olarak düşünüyorum. selametle

Motosikleti
    Alıntı okan218 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun aleyküm, Kullanıcılar güncel olarak + - yönleriyle bilgilendirme yaparsa memnun olurum, sonuçta birçok kişi yorumlara dayalı fikir sahibi oluyor. Nasip olursa ilk motorum olarak düşünüyorum. selametle
    hocam ilk sayfadan başlayıp okursan muhtemelen yarın bayinin önünde dikiliyor olursun.bu motor kesinlikle seni fazlasıyla tatmin edecek .hint motorları marka farketmeksizin gözü kapalı alınacak motorlar ve bajaj da bunların en başında geliyor kanımca...

okan218 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    Merhaba kaan898, Konunun uzun zamandır takipçisiyim. Başka birçok yerden de araştırma yaptım, %90 olumluyumda. Takıntı yaptığım konu uzun vadede ciddi bir sıkıntı çıkarmı , arasında 600 lira fark olan ybr 125'i aratırmı diye. Malum motor Türkiye'de toplanıyor ve satışa yeni çıktı. Huyunu suyunu bilmek lazım

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,Ekrem beyin verdiği bilgi ile ,kurye arkadaşımız Yılmaz beyi aradım.Sağolsun alman gereken her bilgiyi kendisinden almış bulunarak ,bu sabah oktay motor bağcılardan ,discovery 125st alımı gerçekleştirmiş bulunuyorum.ALLAH utandırmasın İNŞAALLAH.Sanırım pazartesi -salı plakamızda çıkacak .gezdikçe fikirlerimi beyan ederim.İlk planda lastiklerin duplex olmadığını belirteyim.Fakat bu durum kararımı etkilemedi.
    .
    Murat hayırlı olsun rabbim kaza beladan korusun. motor hakkında yorumlarını paylaşman dileğiyle.

Motosikleti
    Thrıller
    Arkadaşlarım,abilerim öncelikle Selamun Aleyküm ben de bu motordan almayı düşünüyorum bajajauto sitesine girip inceledim fiyatı 57000 rupi olarak yazıyor tl karşılığı 2000 lira gibi bir rakama denk geliyor benmi yanlış bakıyorum acaba.

Motosikleti
    Alıntı alicengel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlarım,abilerim öncelikle Selamun Aleyküm ben de bu motordan almayı düşünüyorum bajajauto sitesine girip inceledim fiyatı 57000 rupi olarak yazıyor tl karşılığı 2000 lira gibi bir rakama denk geliyor benmi yanlış bakıyorum acaba.
    kardeş aleyküm selam , eğer hindistan fiyatı şöyle burdaki fiyatı böyle diye karşılaştırma yapacaksan hiç bulaşma çıkamazsın bu işin içinden.hatta bu forumdaki yazıları okursan aynı hesabı yaptıktan sonra "enayi yerine konuyoruz ,bu fiyata hiç mantıklı değil "gibi atıp tutup ertesi gün alan arkadaşlar gördük. sen makinayı gör test et ,buradan yorumları oku,eğer kendince değer dersen al ,başkalarını dinleme,yok değmez dersen başka markaya yönel.al sana uç bir örnek :porsche panamera turbo Türkiye fiyatı 355.000 euro,ABD satış fiyatı 140.000 dolar...

Motosikleti
    Thrıller
    haklısın ama insanın zoruna gidiyor düdüklenmek sağlık olsun iyi akşamlar.

fsk87fsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kararsız
    Bugün bende gittim bursa bayine. Farklı model bakıyodum aslında ama satıcı bunu çok övdü kalite olarakta iyi duruyor. Hava dan dolayı test edemedim. H.içi tekrar gidicem. Büyük ihtimal alıcam. İşe gitgel ve şehir içi kullanıcam. Ama babamın üstüne yaptırsam sigortadan kar edermiyim diyorum? ben 27 babam 61 yaşında a2 si yok olur mu ki?
    Alan arkadaşlar sigortayı kaça yaptırdlar acaba

REKLAM ALANI
11. sayfa BirinciBirinci ... 91011121321 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler