Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Objektifime Yansıyanlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    free13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam moto dostlar fotoğrafcılığa yeni merak sarmış biri olarak objektifime yansayanları sizler ile paylaşmak istedim. Bu aralar pek vakit bulamıyorum ama fırsat buldukça paylaşımlarım devam edecek.

gursus, Guven, MANKU ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba

Benim çok hosuma gitti özellikle üçüncü resim
    Ellerinize sağlık.
    free13 bunu beğendi.

Teşekkürler umarım gün geçtikçe daha güzel işler çıkarabilirim.
    Saygılar.

T3Z - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16 Yamaha YZF-R6
    Çok güzel fotoğraflar, güzel iş. Başarılarının devamını dilerim.
    free13 bunu beğendi.

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Mutlaka devamını getirin,
    Teşekkürler
    free13 bunu beğendi.

Geçici bir heves değil tabiki,ama cidden zaman emek ve maddiyat isteyen bir iş amatörce devam etmeyi düşünüyorum
    Teşekkürler.

hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üçüncü güzel bir fotoğraf.

Genel olarak, hazır filtre kullanıyorsan ya da değerleri daha önce not edip kullanıyorsan, bunu değiştir, fotoğraflarda detay ve kalite kaybı olur, çünkü her fotoğrafın değerleri farklıdır.

Bunun dışında perspektif ve kadraj önemli. Arkada düzensizlik oluşturan objeleri kadraja almamaya bak. Genelde arabalardan uzak dur. Bunlar fotoğrafı yorucu hale getirir. Genellikle üçler kuralını göz önünde bulundurmanı tavsiye ederim.

Daha ilerilere gitmek istersen, david prakel - yaratıcı fotoğrafçılığın temelleri gibi kitapları okumanı tavsiye ederim.

Bol sabır ve eğlenceler dilerim. Zaman ve emek isteyen bir hobi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:50 ----------

Birde saturated or not saturated, that is the question.

Renklerin bazen patlamaması, patlamasından daha iyidir.
    Tecimen, potasyum ve free13 bunu beğendiler.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    fazla karartmışınız. sadece 1200 gs olduğu kare "diğerlerine göre" güzel görünüyo.
    free13 bunu beğendi.

hattoi yorumun için teşekkürler tavsiyelerini dikkate alacağım .Evet genelde hazır filtreler kullanıyorum her fotoğrafı farklı işlemeye çalışıyorum lightroom ve PhotoScape fotoğrafları işlediğim programlar bunlarıda prof olarak değilde acemi olarak kullanıyorum,biraz keskinlik biraz kontras,pozlama...işin bu tarafı fotoğrafçılığın bana göre en zor tarafı.
    DKN yorumun ve beğenin için teşekkürler

Alıntı free13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hattoi yorumun için teşekkürler tavsiyelerini dikkate alacağım .Evet genelde hazır filtreler kullanıyorum her fotoğrafı farklı işlemeye çalışıyorum lightroom ve PhotoScape fotoğrafları işlediğim programlar bunlarıda prof olarak değilde acemi olarak kullanıyorum,biraz keskinlik biraz kontras,pozlama...işin bu tarafı fotoğrafçılığın bana göre en zor tarafı.
    DKN yorumun ve beğenin için teşekkürler
    Zamanla post processing değil fotoğrafı çekmenin daha zor olduğunu göreceksin. Birde ne kadar iyi fotoğraf o kadar az post process.. mümkün olduğu kadar çok fotoğraf izle. Bu işleri en iyi yapanları takip et. Görünü arttırır.

Tekrar söylüyorum hazır filtreden uzak dur, yüksek kontrast ve keskinlik iyi fotoğraf demek değildir.

Lightroom ve photoshop herşeye yeter, başka programları kullanmana gerek yok. Mümkün olduğu kadar Raw çek sonra işle. Youtube dan lightroom ve photoshop örnek işlemeleri izlersen bir şeyler kaparsın.

500px ve 1x ten ilerlemek istediğin tarzda güncel işleri takip edersen ve merak ettiklerini sorarsan daha hızlı ilerlersin. Yerli forumlar pek bir sey katmaz mümkün oldukça uzak durmanı tavsiye ederim. Post process i şeytan işi ilan eden yobazların, 3binlira altında makineyi adam yerine koymayan görgüsüzlerin arasında sinir olmanın anlamı yok.

Lens hastalığına düşüp 15 yıldır bir tane elle tutulur fotoğraf çekmeyen koca koca adamlar tanıyorum. Amacın fotoğraf olduğunu unutma.

Benim tavsiyelerim bu kadar. Umarım yanlış anlaşılmamışımdır, sadece 6 ay sonra iyi çalışmalar görmek isteyen ve bir kişi bile olsa doğru yolda ilerlemesi için ufacık bir yardımda bulunabilirse mutlu olacak birisiyim.

Tekrar bol şans ve sabır dilerim.
    free13 bunu beğendi.

Hattoi yanlış anlaşılacak hiç birşey yok hatta yazdıkların benim için yol gösterici olacaktır.
    Şuan da canon 700d ve kit lens kullanıyorum(18-55 Stm) uzun bir süre bu lens ile devam etmeyi düşünüyorum belki ilerde bir 50mm alabilirim.

Bu işe başlamadan bayağı bir araştırdım okudum nerdeyse tüm forumları gezmişimdir dediklerin çok doğru çoğu kişi bu lens işe yaramaz şunu alın bunu alın diyor ama azınlıkta olsa bu lens ile güzel işler çıkacağını savunanlarda var.

Tüm fotoraflarımı raw çekiyorum ve gözüme güzel geldiği şekilde işlemeye çalışıyorum,ama dediğim gibi belkide daha önce bu tarz programları kullanmadığımdan bana bu kısım bayağı zor geliyor.

Yorumun ve tavsiyelerin için tekrardan teşekkürler bunlara uygulayacağım.

Alıntı free13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hattoi yanlış anlaşılacak hiç birşey yok hatta yazdıkların benim için yol gösterici olacaktır.
    Şuan da canon 700d ve kit lens kullanıyorum(18-55 Stm) uzun bir süre bu lens ile devam etmeyi düşünüyorum belki ilerde bir 50mm alabilirim.

Bu işe başlamadan bayağı bir araştırdım okudum nerdeyse tüm forumları gezmişimdir dediklerin çok doğru çoğu kişi bu lens işe yaramaz şunu alın bunu alın diyor ama azınlıkta olsa bu lens ile güzel işler çıkacağını savunanlarda var.

Tüm fotoraflarımı raw çekiyorum ve gözüme güzel geldiği şekilde işlemeye çalışıyorum,ama dediğim gibi belkide daha önce bu tarz programları kullanmadığımdan bana bu kısım bayağı zor geliyor.

Yorumun ve tavsiyelerin için tekrardan teşekkürler bunlara uygulayacağım.
    Rica ederim. Lensi ne çekmek istediğine göre seçip alırsan isabetli seçimler sayesinde zarar etmemiş olursun, piyasada çok sirkulasyon var. Yongnuo nun 50mm 1.8 portre lensi var galiba 1.4 ünüde yaptılar. Canon lensin birebir kopyası bazı fotoğraflarda daha bile iyi sonuçlar alanlar var. Haberin olsun.
    free13 bunu beğendi.

Araştıracağım teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:08 ----------

Bugün çekmiş olduğum birkaç kare...

onurordek ve Guven bunu beğendiler.

Bugünkü ufak gezintimden objektifime takılanlarla devam edelim...

Guven bunu beğendi.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Bence en güzel resim,

İlk Fotoğraf Sıralamasındaki SON RESİM,

BMW GS,,,

Herkes Uyuyor,
    Ben Uyanıkım Dercesine bakmış
    free13 bunu beğendi.

Motosikleti
    cıks
    hattoi ilk yaptığın açıklamada hislerime tercüman olmuşsun, fotoğrafçı değilim teknik açıdan yorum yapamam fakat iyi bir gözlemci olduğumu düşünürüm
    ilk resimlerde arabaların bulunduğu resimler bir anda irkilmemi sağladı, mesela 2. sırada bulunan resim yolu tam ortalayarak çekilseydi hemen yanında bulunan bisikletle iyi bir tema oluşturabilirdi sizin dünyanız ve benim dünyam gibi...
    sadece fotoğraf çekmek isteyen telefonla da çeker, fakat an ı yakalamak için, konunun özüne dahil olmak ve karşındaki kişiye de bu duyguyu geçirmek için profesyonel makinalar kullanılmakta

bu arada tebrikler... keyifli bir uğraş
    free13 bunu beğendi.

Yorumlarınız için teşekkürler,daha yolun başında sayılırım eleştirilerinizi dikkate alarak ilerisi için daha iyi işler çıkaracağıma inanıyorum
    Saygılar.

Güzel.
    http://hizliresim.com/qBoA4Z
    free13 bunu beğendi.
    ||| 500Px.com/Arranger ||| Flickr.com/photos/132925453@N03 ||| Youtube.com/channel/UCpMYGwzlf5cTevF5uVbXWeg |||

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Ellerine sağlık.
    free13 bunu beğendi.

keremkrmn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05 Ninja 636 - 15 Xmax
    Çalışmalar çok güzel olmuş elinize gözünüze sağlık,tebrik ediyor devamını kesinlikle bekliyorum. Ayrıca resimlere bakarken sizin adınıza çok sevindim ama kendi adıma da çok üzüldüm maalesef İstanbul gibi bir yerde yaşadığım için, yahu motorların bir tanesinde bile kilit yok ne kadar hoş bir manzara öylece ulu orta bırakılabiliyor.
    free13 bunu beğendi.
    ¡Por la sonrisa de mis padres que vale un millón!

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)