Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

1-2-3Nisan 2011 Eskişehir-sarıcakaya kampı etkinlikleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    sherrnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L & Kawasaki Versys 650
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O güzel virajları ve doğayı gördüğünüzde motosiklet ile gelmediğinize pişman olursunuz bence araba alternatifini çok mecbur değilseniz rafa kaldırın.
    Hocam toplamda 3000 km yaptım şu ana kadar ve bunun sadece 500 km'si şehirlerarası.

Motosikletim ise 125 cc commuter.

Bu şartlarda mümkünmü sizce? Sorun yaşar mıyım yolda?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda PS150i
    Alıntı sherrnova adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam toplamda 3000 km yaptım şu ana kadar ve bunun sadece 500 km'si şehirlerarası.

Gel kardeşim hiç bi sıkıntı olmaz;)

Motosikleti
    BMW R 1200 GS ADVENTURE-2012-

Geçen seneki ISPARTA-Eğirdirdeki etkinliğimize Bursa dan katılan bi arkadaşımız Eğirdir e 125lik skuturu ile gelmişti.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bende yamaha ybr 125 ile istanbuldan geleceğim...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

esirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650 K7+Ramzey 200 cross

Önce kendine sonra motosikletine güvenmen şart,biri eksik olursa yola çıkma.bu ikisi varsa uzun yol sorun olmaz,zaten küçük gruplar yapılır birlikte sürüş olur.

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    ilk motorum YBR125 ile ilk haftasında istanbuldan kıyıköye gidip döndüm. Yolu birazda uzatarak 350-400 km yol yaptım. Hayatımda ilk kez motora biniyordum.
    Henüz bir haftalık sürüş deneyimim vardı. Yıllar sonra yüzümde çocuksu bir gülümseme yaratan nadir şeylerdendi. O gün motora aşık oldum. Zaten çok eski bir olay değil tam bir yıl oldu.

Geçen nisan ayında da istanbuldan balıkesire gittim. 600 km.
    Paşalar gibi gidip geliyorsun.

Yaşayacağın sorunlar şunlar:
    Bölünmemiş yollarda, yani gidiş geliş işleyen yollarda, hızın yüksekse (90 üzeri) Tırların yarattığı türbülans çok sallıyor. Sen 100 le bir tarafa tır zaten 120 ile öbür tarafa giderken yanyana geçerseniz rüzgar önce tıra doğru sonra dışa dogru iyi bir sallıyor.
    Motorsiklet kullanırken tek korktuğum zaman o zamandı. Ama hızını biraz azaltırsan bu durumda pek sorun olmuyor.
    Hız artınca YBR nin elciklerinde çok tiz bir titreşim oluşur. Eldivenlerinin avuç içlerinin dolgulu olmasını öneririm, yada yumuşak kauçuk elcik kullan yoksa iki saatlik bir sürüşten sonra ellerinde uyuşma olur.
    Birde göğüs hizana çok rüzgar alıyorsun. Havalar tam ısınmadığından kısa mesafelerde pek farkedilmiyor ama şehir dışına çıkarsan montun içine göğsünü koruyacak bir şey koy (Karton bile olur ) Ama montu açarken karizmayı çizdirmemek için gizliden kartonu çekmek lazım, Mazallah.
    İyi kötü bir şanımız var onuda kartonla heder etmeyelim.
    Hafif motorların tek sıkıntısı rüksek hızlarda yaprak gibi sallanmaları başkada bir problem yok. Dünyayı bile gezersin.

Bir aksilik çıkmazsa bende ordayım.
    Haksızlığın önünde eğilmeyin, hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz.

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    İnşallah 10 ve küsür motosiklet ile gebzeden çıkış yapacağız.
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

Motosikleti
    BMW R 1200 GS ADVENTURE-2012-
    Alıntı mayildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk motorum YBR125 ile ilk haftasında istanbuldan kıyıköye gidip döndüm. Yolu birazda uzatarak 350-400 km yol yaptım. Hayatımda ilk kez motora biniyordum.
    Henüz bir haftalık sürüş deneyimim vardı. Yıllar sonra yüzümde çocuksu bir gülümseme yaratan nadir şeylerdendi. O gün motora aşık oldum. Zaten çok eski bir olay değil tam bir yıl oldu.

Geçen nisan ayında da istanbuldan balıkesire gittim. 600 km.
    Paşalar gibi gidip geliyorsun.

Yaşayacağın sorunlar şunlar:
    Bölünmemiş yollarda, yani gidiş geliş işleyen yollarda, hızın yüksekse (90 üzeri) Tırların yarattığı türbülans çok sallıyor. Sen 100 le bir tarafa tır zaten 120 ile öbür tarafa giderken yanyana geçerseniz rüzgar önce tıra doğru sonra dışa dogru iyi bir sallıyor.
    Motorsiklet kullanırken tek korktuğum zaman o zamandı. Ama hızını biraz azaltırsan bu durumda pek sorun olmuyor.
    Hız artınca YBR nin elciklerinde çok tiz bir titreşim oluşur. Eldivenlerinin avuç içlerinin dolgulu olmasını öneririm, yada yumuşak kauçuk elcik kullan yoksa iki saatlik bir sürüşten sonra ellerinde uyuşma olur.
    Birde göğüs hizana çok rüzgar alıyorsun. Havalar tam ısınmadığından kısa mesafelerde pek farkedilmiyor ama şehir dışına çıkarsan montun içine göğsünü koruyacak bir şey koy (Karton bile olur ) Ama montu açarken karizmayı çizdirmemek için gizliden kartonu çekmek lazım, Mazallah.
    İyi kötü bir şanımız var onuda kartonla heder etmeyelim.
    Hafif motorların tek sıkıntısı rüksek hızlarda yaprak gibi sallanmaları başkada bir problem yok. Dünyayı bile gezersin.

Bir aksilik çıkmazsa bende ordayım.

Çok haklısınız

sherrnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L & Kawasaki Versys 650
    Beni cesaretlendiriyorsunuz. Hepinize teşekkür ederim. 500 km gidiş geliş Zonguldak-İzmit yapmıştık iki kişi. Herhangi bir sorun yaşamamıştık. Saat başı 10 ar dakikalık molalar vermiştik. Ama ben biraz çabuk üşüyorum herhalde. Tek sıkıntım soğuk. Soğuktan korkuyorum açıkcası. Termal içlik aldım alt ev üst olmak üzere. Bir tanede tulum yagmurluk aldım. termal çorapta var. Bunların hepsi eskişehire gidebilmek adına. Bakalım arabaylamı yoksa motosikletlemi gelicem. Herhalde karar vermem ay sonunu bulur. Herkese saygılar...

Rota:

http://img846.imageshack.us/i/83164185.png

Motosikleti
    Beni cesaretlendiriyorsunuz. Hepinize teşekkür ederim. 500 km gidiş geliş Zonguldak-İzmit yapmıştık iki kişi. Herhangi bir sorun yaşamamıştık. Saat başı 10 ar dakikalık molalar vermiştik. Ama ben biraz çabuk üşüyorum herhalde. Tek sıkıntım soğuk. Soğuktan korkuyorum açıkcası. Termal içlik aldım alt ev üst olmak üzere. Bir tanede tulum yagmurluk aldım. termal çorapta var. Bunların hepsi eskişehire gidebilmek adına. Bakalım arabaylamı yoksa motosikletlemi gelicem. Herhalde karar vermem ay sonunu bulur. Herkese saygılar...
    Nisan'da havalar daha iyi olur inşallah merak etme,

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Bende bir kez yağmur altında sapancadan istanbula dönmüştüm öyle üşüdüğümü
    hatırlamıyorum, zaten ertesi gün yataktan kalkamadım Zatüre almadığıma şükür.
    O günden beri motorsiklette daima vücut ısıtıcı paketlerden taşıyorum.
    Küçük birşey zaten fiyatıda pahalı değil ben tanesini 3 TL ye bulmuştum
    birkaç tane alıp stok yaptım. 12 saat boyunca sıcak tutuyor. Denemek için bir tanesini
    açıp montun gögüs hizasındaki iç cebine koydum. Hamam oluyor. Uzun yolda muhakkak
    çantada iki tane bulundurmak lazım.

farukyayla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dylan.Honda NT 700 Deauville
    İstanbuldan gelecek arkadaşlar http://www.enduroist.com/forum/ toplu halde gelecek dostlarımız onlarla birlikte gelebilirler

http://www.bursaenduro.com/index.php dostlarımızı http://www.anatoliariders.org/ dan Bilal Kılınç ve http://www.eskisehirenduro.com/news.php dan bendeniz Faruk Yayla şenliğe davet ettik

Mekan konusuna gelince arkadaşlar Akdeniz iklimi hakim olduğundan ve rakım yüksek değil o yüzden soğuk olmaz buyrun gelin http://www.saricakaya.gov.tr/default...x?content=1004

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    akşamları kutup iklimi var gecen yıl bizzat tecrübe ettim
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı farukyayla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar Akdeniz iklimi hakim olduğundan ve rakım yüksek değil o yüzden soğuk olmaz buyrun gelin
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akşamları kutup iklimi var gecen yıl bizzat tecrübe ettim
    arkadaşlar,bir adanalı olarak akdeniz iklimi konusunu takdir edersiniz ki en iyi biz biliriz.bu arada,bu yaz temmuz 18 de,çanakkale gezimiz dönüşü,1 gece eskişehir de konakladık.otelde split klima yoktu ve biz sadece camları açarak gayet rahat bir uyku çekmiştik.eskişehirli arkadaşlara sormak istiyorum,nisan başında,geceleri arkadaşın bahsettiği gibi kutup iklimi şeklinde oluyorsa,uyku tulumu+kalın giysiler getirmelimiyiz?
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,bir adanalı olarak akdeniz iklimi konusunu takdir edersiniz ki en iyi biz biliriz.bu arada,bu yaz temmuz 18 de,çanakkale gezimiz dönüşü,1 gece eskişehir de konakladık.otelde split klima yoktu ve biz sadece camları açarak gayet rahat bir uyku çekmiştik.eskişehirli arkadaşlara sormak istiyorum,nisan başında,geceleri arkadaşın bahsettiği gibi kutup iklimi şeklinde oluyorsa,uyku tulumu+kalın giysiler getirmelimiyiz?
    valla gündüzleri sıcak olsada geceleri soguk olur kalın giysi degilde güzel bir uyku tulumu yetecektir umarım hava güneşli olurda güzel bir hafta sonu gecirebiliriz tanısabiliriz..
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    bende umarım,bir aksilik çıkmazsa orada olacağız.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    nisana motosikletin çanta sistemini yetiştirebileceğimden emin değilim.
    çantalar olmadan da nasıl uzun yola çıkayım.
    yatar benim için kısaca :(
    What goes around, Comes back arround...

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    uyku tulumu mat ve çadır hazırda , 2 kişi ve bunlarla nasıl gelicez biz
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    Eskişehirde iki senem geçti, eskişehirin kış soğuğu acayiptir. Mutfak tezgahının üstündeki ayçiçek yağının gres yağı kıvamına geldiğini hatırlıyorum. Buz dolabının içine ayçiçek yağı koysanız bile öyle olmaz artık siz düşünün nasıl bir soğuk var eskişehirde.
    Sarıcakayanın mikro iklim bir yer olduğunu yazmış arkadaşlar.
    Mart sonu hava raporlarınada bakıp ona göre çıkmak lazım.
    Micro iklim derken kuyruğu titretmeyelim.
    Sarıcakayanın bugün itibari ile gece hava sıcaklığı -7 derece
    Şevkinizi kırmasın tabi nisana daha çok var.

Motosikleti
    Kamp olupta çoban ateşi olmayacakmı arkadaşlar,zaten gece yarılarına kadar ateş başında çay,muhabbet vakit geçirilecek,

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456715 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)