Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
18. sayfa BirinciBirinci ... 81617181920 ... SonuncuSonuncu

1-2-3Nisan 2011 Eskişehir-sarıcakaya kampı etkinlikleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Ben ne yazikki katilamiyorum fakat bizim gruptan ( 10N ROAD RIDERS) https://www.facebook.com/pages/On-Ro...6361310?ref=ts

3 motor geliyor... Ama söyle de bir durum var. Hava tahmininde yagis görünüyor..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    işkembe ve kokoreç e bayılırım....
    Ramazan gardaşım , sen gel hem kokoreç hem işkembe içip ordan festivale gideriz . Bana yarın faceden mesajla ulasırmısın , hesapta olmayan bır durum söz konusu olduda
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    bende motordaki ufak bir arızadan dolayı katılamıyorum gibi
    belki parça elime ulaşır ve taktırabilirsem bir ihtimal.
    ama havanın akşamları yağışlı oldugu bir gerçek Nisan yağmurlarına devam.giden arkadaşlar sağlam giyinsinler sonra hasta olup dönmesinler.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı nadrov adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah nasip ederse birde hava uygun olursa gelicem inşallah saat 10.00 10.30 arası opet te görüşmek üzere sağlıcakla kalın
    bekleriz her zaman.....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:37 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:35 ----------

Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramazan gardaşım , sen gel hem kokoreç hem işkembe içip ordan festivale gideriz . Bana yarın faceden mesajla ulasırmısın , hesapta olmayan bır durum söz konusu olduda
    tamamdır dostum..... sorun yok sen bana özelden de mesaj atabilirsin...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:37 ----------

Alıntı kaldera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakatat severler nede çokmuş

50 günde 86 kilodan 66 kiloya düştüm..20 kilo fazlalık çok şeyi değiştirdi..
    yoğun kalori ve karbonhidrat içeren yiyeceklerden uzak duruyorum artık.

Çıkış noktamız için tıklayınız BULUŞMAYERİMİZ

cuma günü gelecek olanlar için;
    saat 10:00 da buluşup 10:30 da çıkıyoruz.

cuma gününe 4 motoruz galiba..
    1)speedy2
    2)kaldera
    3)tektekerramço
    4)esirci01
    5)nadrov
    bu sayfayıda güncelleyelim...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    BMW R 1200 GS ADVENTURE-2012-
    Sarıcakaya Hakkında
    İÇANADOLU'NUN AKDENİZ'İ SAKARYA VADİSİ

Sakarya Nehri’nin milyonlarca yılda oluşturduğu 220 Rakımlı vadi, tam bir Akdeniz iklimi özelliğine sahiptir.

Her mevsim özellikle de bahar ayları gezi meraklılarına eşsiz güzellikler sunmaktadır.

Anadolu hep sürprizlerle doludur. İnsanların karşısına ne çıkacağı belli olmaz bir günde dört mevsim yaşanabilir. Karlar içinde ilerlerken birkaç kilometre sonra bahar çiçekleri arasında buluverirsiniz kendinizi. Eskişehir- Bilecik sınırları içinde Sakarya Vadisi veya bölge insanının deyimiyle Sakarı Vadisi de böyle bir yerdir.

Bozdağ’ın sırtlarında karlar arasında ilerlerken bir anda bahar çiçekleri kelebekler arasında kalırsınız.

Sarıcakaya Osmanlı İmparatorluğu döneminde İzmit Sancağı’nın Göynük kazasına bağlı bir köydür. Daha sonra idari açıdan 1884 yılında Söğüt’e bağlanmış, Cumhuriyet döneminde de Eskişehir’e bağlı bir ilçe merkezi olmuştur.

Sarıcakaya’yı özel kılan ise tüm İç Anadolu’da Akdeniz iklimini yaşayan yegâne bölge olmasıdır. “Vadi”nin denizden yüksekliği sadece 220 metredir. Oysa 47 km uzaklıktaki Eskişehir’in denizden yüksekliği 950 metre civarındadır. Bu özellik burada bir “Mikro Klima” iklim sisteminin oluşmasını sağlamıştır.

Bölgede zeytin pamuk yetiştirilmekte seracılık yapılmaktadır. Bölgenin sebze ihtiyacının büyük bir kısmı buradan karşılanmaktadır.

Sakarya nehri boyunca çok sayıda köy vardır. Bunların bir kısmının varlıkları 1460 yılından beri bilinmektedir. Bu köylerden Beyköy Küplü Laçin Bozaniç Ilıca Alpagut Düzköy İğdir günümüze kadar gelmiş köylerdir. Özellikle Söğüt ve göynük civarında göçebe yaşayan bazı aşiretler de 18. yy’dan başlayarak Sakarya Vadisi’nde yerleşik düzene geçmişlerdir.

Bu aşiretler SARILAR ve BARAKLAR’ın birleşerek BURNAKLAR Köyünü Kurdukları ve bu köyün bugünkü Sarıcakaya’nın temeli olduğu bilinmektedir.

Sakarya Vadisi’nin tüm dağ yamaçlarını kaplayan ormanları şelaleleri, karlı zirveleri, termal suları ve maden sularıyla hafta sonu kaşiflerinin, dağcıların gözde mekanlarındandır. Ayrıca vadinin hemen hemen her yerindeki pınarlar da piknikçilerin vazgeçemedikleri mekanlar asındadır.

Özellikle hafta sonları vadinin yamaçlarında dağcılarla, yürüyüş yapanlarla, dağ bisikleti kullananlarla karşılaşırsınız.

Eskişehir-Sarıcakaya Yolu üzerinde yer alan yarımca, Dağküplü, Mayıslar rotası güvenli yolculuk için tercih sebebidir. Ilıca kaplıcaları 57 derece sıcaklıkla ülkemizin en sıcak suları arasında gösterilir.

Bahar aylarında yolda göreceğiniz kar yığınları gözünüzü korkutmasın. Birkaç kilometre sonra sizleri; yemyeşil bir doğa ılıman bir ilklim ve bol oksijen beklemektedir. Yanından geçeceğiniz bahçelerden alacağınız meyveler seralarda yetişen taze sebzeler gezinin cabası olacaktır.
    -------------------------------------------------------------------

cuma gününe 4 motoruz galiba.

Yol Üstü molalarda okey için kare tamammı?

1)speedy2
    2)kaldera
    3)tektekerramço
    4)esirci01

Bilgilendirme için teşekkürler sanırım soğuk için korkulacak birşey yok görülüyor.

Motosikleti
    Alıntı Cihat Taygut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgilendirme için teşekkürler sanırım soğuk için korkulacak birşey yok görülüyor.
    şeker değiliz erimeyiz... yağmaz abilerim doğa motorcunun yanındadır...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

esirci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V-Strom DL 650 K7+Ramzey 200 cross

cuma gününe 4 motoruz galiba.

Yol Üstü molalarda okey için kare tamammı?

1)speedy2
    2)kaldera
    3)tektekerramço
    4)esirci01
    Son durum nedir arkadaşlar,incelediğim birçok sitede hava salı gününe kadar yağış gösteriyor,nasıl davranıyoruz.

KALDERA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    visal 125 DOMİNAR 400 UG-HERO XPLUS 200 4V
    Alıntı esirci01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son durum nedir arkadaşlar,incelediğim birçok sitede hava salı gününe kadar yağış gösteriyor,nasıl davranıyoruz.

Programımızda bir farklılık şuana kadar yok.Ancak dediğiniz gibi hava tahminleride
    çadır kampı için uygun olmadığı yönünde..
    Yolda yağış olursa çok sıkıntı olmaz,mola vere vere akşama kadar gideriz.ama kamp alanı yağışlı olursa ciddi sıkıntı olabilir.belkide hiç yağmaz fevkalede güzel olabilir..karar sizin
    Sizde böyle düşünüyorsanız eğer;yarın çıkacağınız noktadan itibaren yağışlı olursa gelmeyebilirsiniz..
    saat 10:30 da gelmeyeceğinize hükmederiz.

sanırım cumartesi günüde gelenler olacak;alternatif olarak düşünebilirsiniz..

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Arkadaşlar 31.03.2011 saat 20:30 itibariyle tahminim Cumartesi günü İstanbul için çok büyük ihtimalle yağış olacağı yönünde.
    Aynı tahmin Eskişehir için de geçerli. Gökgürültülü sağnak yağmur tahmini var.

Eş zamanlı 5 internet sitesi verileri (tahmin değil veri analizi) ve uydu modellerine bakarak söylüyorum bunları. Özel ilgi alanıma giriyor hava işleri birazcık

Cuma günü ise yağış ihtimali daha düşük. Bilhassa Cuma gecesi İstanbul'da yağmur yok gibi görünmekte.

Neyse, tahminlerim bunlar, bilginiz olsun.
    Ben ise karar veremedim durum böyle olunca. Sanırım Cuma gecesi belli olur durumum.

Neticede yağmurda sürmekte zevkli bir şey ama kıştan yeterince sıkıldıysanız bilemem tabi. Mesela ben bilemiyorum

Motosikleti
    kamp alanında yağış olur tatsız durumlar oluşursa sereriz postu bir kaplıcaya,havuza girer kemikleri dinlendiririz..
    her durumdan kendimize uygun bir pozisyon çıkarabilme imkanımız var diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Var
    kamp alanında yağış olur tatsız durumlar oluşursa sereriz postu bir kaplıcaya,havuza girer kemikleri dinlendiririz..
    her durumdan kendimize uygun bir pozisyon çıkarabilme imkanımız var diye düşünüyorum.
    Çözüm çok tabii de ben hakikatten ıslak sürmekten bıktım motoru sanki. Şöyle bol güneşli bir hava görmeden çıkmam gibime geliyor ama dediğim gibi belli de olmaz.
    Beri yandan sezonun ilk festivali olma özelliğinde, kaçırmamak da gerekli sanki
    Bir de kokoreç mevzuu var ki hiç girmeyelim

Motosikleti
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çözüm çok tabii de ben hakikatten ıslak sürmekten bıktım motoru sanki.
    Ben ne zaman şehirdışına çıksam motorla mutlaka yağmıştır bir yerlerde.
    yağmurda otobanda bilindik nedenlerden dolayı ne kadar rahatsız olunuyorsa;
    tali yollarda,köy kasaba yollarındada o kadar keyifli oluyor.

rutumuza otobanı bu yüzden koymadık.yağmura yakalansak kaçacak yer yok,büyük araçların özellikle su püskürtmeleri vs.. hiç gereği yok..

dönüşümüz pazar günü için ise orada program yapabiliriz,daha kalabalık olup daha eğlenceli olabilir..

Motosikleti
    Programımızda bir farklılık şuana kadar yok.Ancak dediğiniz gibi hava tahminleride
    çadır kampı için uygun olmadığı yönünde..
    Yolda yağış olursa çok sıkıntı olmaz,mola vere vere akşama kadar gideriz.ama kamp alanı yağışlı olursa ciddi sıkıntı olabilir.belkide hiç yağmaz fevkalede güzel olabilir..karar sizin
    Sizde böyle düşünüyorsanız eğer;yarın çıkacağınız noktadan itibaren yağışlı olursa gelmeyebilirsiniz..
    saat 10:30 da gelmeyeceğinize hükmederiz.

sanırım cumartesi günüde gelenler olacak;alternatif olarak düşünebilirsiniz..
    sabah 10 00 buluşma noktasında olacağım... çadırım battaniyem yağmurluğum ve ben... her şekilde keyif almayı bilmek lazım.....

Motosikleti
    Var
    Ben ne zaman şehirdışına çıksam motorla mutlaka yağmıştır bir yerlerde.
    yağmurda otobanda bilindik nedenlerden dolayı ne kadar rahatsız olunuyorsa;
    tali yollarda,köy kasaba yollarındada o kadar keyifli oluyor.

rutumuza otobanı bu yüzden koymadık.yağmura yakalansak kaçacak yer yok,büyük araçların özellikle su püskürtmeleri vs.. hiç gereği yok..

dönüşümüz pazar günü için ise orada program yapabiliriz,daha kalabalık olup daha eğlenceli olabilir..
    Çok mantıklı. Aynı düşüncedeyiz. Ama dediğim gibi ruh halime bağlı biraz. Yarın karar vereceğim sanırım. Dönüşü birlikte yaparız mutlaka bence de keyifli olur.

Motosikleti
    Çözüm çok tabii de ben hakikatten ıslak sürmekten bıktım motoru sanki. Şöyle bol güneşli bir hava görmeden çıkmam gibime geliyor ama dediğim gibi belli de olmaz.
    Beri yandan sezonun ilk festivali olma özelliğinde, kaçırmamak da gerekli sanki
    Bir de kokoreç mevzuu var ki hiç girmeyelim
    abi sen yağmurdan çamurdan korkan biri değilsin .....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:10 ----------

Çok mantıklı. Aynı düşüncedeyiz. Ama dediğim gibi ruh halime bağlı biraz. Yarın karar vereceğim sanırım. Dönüşü birlikte yaparız mutlaka bence de keyifli olur.
    bencede baya keyifli olur.....

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Şu an 21:30 itibarı ile Sarıcakaya da hava sıcaklığı 18 derece yağmur yok
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an 21:30 itibarı ile Sarıcakaya da hava sıcaklığı 18 derece yağmur yok
    benim arabanın sıcaklık göstergesi şun 11 dereceyi gösteriyor pendikte... o zaman orası buraya göre çok güzel....üstelik burda şuan yağmurda atıştırıyor.. gerçi yağmur yağsada ben geleceğim...

Motosikleti
    Var
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sen yağmurdan çamurdan korkan biri değilsin .....

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:13 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:10 ----------

bencede baya keyifli olur.....
    Ramazan'ım aşağıda vakti zamanında çektiğim seksi bacaklarımın fotoğrafını paylaşıyorum

Mesele korkmak değil de artık bıkmak. Ben şu sıralar feci şekilde güneşli hava ve asfalt kokusu ikilisinin özlemini çekmekteyim açıkçası

Motosikleti
    Ramazan'ım aşağıda vakti zamanında çektiğim seksi bacaklarımın fotoğrafını paylaşıyorum

Mesele korkmak değil de artık bıkmak. Ben şu sıralar feci şekilde güneşli hava ve asfalt kokusu ikilisinin özlemini çekmekteyim açıkçası

abi seninde benden aşşağı kalır yanın kalmamış... eşim beni boşayacak diye bazen korkmuyor değilim yani... ya üstüm başım yağlı , yada çamurlu tozlu...

Motosikleti
    son hazırlıklar ve kontroller....

REKLAM ALANI
18. sayfa BirinciBirinci ... 81617181920 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)