Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

5. Balıkesir Motosiklet Festivali 15-16-17 Ağustos 2014

Motovento
    REKLAM ALANI
    dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Arkadaşlar giden var mı ?

Ben Tekirdağ/Malkara'dan gitmeyi düşünüyorum. Ben tek gitmeyeceğim eğer 3-5 kişi bir araya gelirsek daha iyi olur hem yolda güzel vakit geçer birbirimize yardımcı oluruz hemde orada birlikte oluruz.

Cuma gecesi yani Cumartesi sabaha karşı 04:00 gibi yola çıkabilirim (Malkara'dan) ve pazar günü zaten sabah kahvaltısından sonra festival bitiyor. Pazar öğleden sonra dönüş yoluna geçeriz diye düşünüyorum.

Zaten Festival cumartesi sabah açılış falan derken anca başlar biz gidene kadar

10Riders Balıkesir Motosiklet Kulübü Derneği tarafından geleneksel hale gelen ve 2014 yılında 5.cisi düzenlenecek Balıkesir Motosiklet Festivalini kaçırmayın ...

Doğa ile iç içe 180 dönüm arazi üzerine kurulu, termal suyu, havuzları, doğası ile muhteşem bir ye Susurluk Vadi Misya'da yapılacaktır. Google Maps : https://maps.google.com/maps?q=39.83...num=1&t=h&z=15

Cuma 15.08.2014
    Kayıt Masası İşlemleri ve Kamp Alanına Yerleşim
    Gün Boyu Çay Ücretsiz
    Dj Ceren Özdemir Performance
    Mary Jane Konseri
    Fasıl Gecesi

Cumartesi 16.08.2014
    Kayıt Masası İşlemleri ve Kamp Alanına Yerleşim
    Gün Boyu Çay Ücretsiz
    Resmi Açılış Töreni
    Halk Oyunları Gösterisi
    Yarışmalar
    - Yavaş Gitme
    - Havuzda Halat Çekme
    - Atıver Göbecikleri
    - Deve Güreşi
    Dj Ceren Özdemir Performance
    Retrobüs Konseri
    Sürpriz Dans Gösterileri
    Fasıl Gecesi

Pazar 17.08.2014
    Gün Boyu Çay Ücretsiz
    Kahvaltı ve Uğurlama

Festival boyunca Vadi Misya tesisinde yer alan açık ve kapalı havuzlar dahil olmak üzere,diğer tesis imkanlarından ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Festival giriş ücreti 5 TL olarak belirlenmiştir. Kayıt masasında katılımcılara ücretsiz hediyelerimiz olacak ve festival boyunca çay standlarımız yine ücretsiz hizmet verecektir.

Festival çekilişine katılmak isteyenler, 2,5 TL karşılığında 1 adet çekiliş biletini yine kayıt masasından temin edebilecekler.

Etkinlikler ve diğer detaylar çok yakında !
    www.facebook.com/events/1388482331391547
    www.facebook.com/balikesirmotorfest
    www.twitter.com/#balikesirmotorfest

Saygılarımızla
    10Riders Balıkesir Motosiklet Kulübü
    Yönetim Kurulu adına
    Başkan
    Özgür CANDAR

Sponsorluk, stand, reklam ve iletişim : onriders@gmail.com
    Gsm : 0530 112 50 31
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Guncel.....

biyeybaraküs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2017 HONDA CBR 1000 RR SP
    havuz falan iyiymiş be yetkili varsa açabilirmi şu olayı çadır olayı falan tecrübesizim bu festival işlerinede
    ESGEL bunu beğendi.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    kamp alanı olacak çadır falan kuruluyor ben tam teçhizat gideceğim

geçen yıl ki yapılan şenliklerden örnekler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

Birde kafama takılan sorular var.

Orada etkinlikleri izlemek için gittik diyelim. e çadırımız kurulu olacak o kadar çanta malzeme falan nereye koyacağız çadırın içine koysak aklım orada kalacak nasıl etsek acaba ?

Var mı daha önceden katılan bilgisi tecrübesi olan ?
    ESGEL bunu beğendi.
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Gece saat 01.00 da geldik. Cok sapa yerde festival alani ilk defa gelen icin zor oldu bizim gibi ama geldik sonunda ve hemen cadirlari kurduk yorgunduk direk yattik.

Bakalim cumartesi gunu ne gibi faaliyetler olacak. Festival alani baya kalabalik.

Bu arada MT forum ailesinden olanlar varsa irtibaslasip bulusup iki laf edip tanisalim.

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Cuma akşamı festival alanına geldik Düzce'den 2 kişi. O kadar aksaklık vardı ki, cumartesi günü öğlene kadar ancak dayanabildik.
    Beklentilerimiz yüksek de değildi oysa ki.
    ESGEL bunu beğendi.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Suan itibariyle festival sona erdi sadece millet oynuyor egleniyor sabah erkenden toplanip yola cikacagim. Video ve resimleri eve gidince atarim.

Aksakliklar vardi ama olsun yine de iyidi haftasonumuz oyle boyle gecti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:59 ----------

Sabah saat 08:00 da teker döndü ve saat 15:00 itibariyle evdeyim. Fotoğraflar ve videolar telefonda şuan pc ye aktarıyorum düzenleyip yükleyeceğim

Gidenler varsa fotoğraflarını paylaşabilirler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:00 ----------

Evet arkadaşlar şimdi sırada resimler ve videolar var

Cuma günü akşam başlayan yolcuğumuz gece saat 01:20 de tamamlanmıştır. Yer çok sapada ve öyle hop diye bulunacak yerde değildi tabi ki ilk defa gidenler için bu söylediğim.

Normalde bu kadar uzun sürmezdi yolculuğumuz fakat dediğim gibi gece yolculuk yapınca ve ilk defa bölgeye gidince sorun oldu biraz ama şükür kaza bela olması mola da verdik çayda içtik rahat rahat gittik.

Şansızlığımız gece yolculuk yaptığımız için tabela, yol vs gibi işaretleri kaçırmış ve görmediklerimiz de olmuştur.

Cuma öğleden sonra çanta hazırlığı falan yaptım yükledim ve lastikleri değiştirmek için çıktım evden. Normalde iki gün önce değişecektim fakat gelmemeşti halen daha ve gittiğimde bile yeni gelmişti cuma akşam 17:00 da lastikleri Michelin Pilot Street ön ve arka takım olarak değiştim ve depoyu tam doldurdum 17:30 da yola çıktım.

Gündüz ortalama hızım 90-110 km arası oldu ve karanlık çöktükten sonra gece trafiğinde hızım 70-90 km arasında gittim.

Balıkesir / Susurluk'a kadar yollar gayet temiz ve güzel akıp gittim. Bir kaç yerde 1-2 km lik sadece yol çalışmaları vardı. Vadi Misya Susurluk Yıldız köy tarafında kalıyor yani 25 km civarı uzaklıkta ve yol toprak çakıllı 30-40 km hızla anca gidebildim zaten olması gereken de budur çünkü motor yüklü sorun olmasın dedim.

Arka lastik takılırken

Veee Feribottayız yolculuk denizden devam ediyor.

Lapseki'den çıkarken güneşin batışı ve resim çekmeden gitmem dedim.

Buradan itibaren karanlığa karıştık ve yolumuza devam ettik gidip direk çadırlarımızı kurduk ve
    yattık.

Sabah oldu... Resimler devam ediyor.

Çadırım ve yatağım

Festival alanından görüntüler. Çevre illerden onlarca motosiklet kulüpleri gelmişti.

Bu görünenlerin 2 katı kadar etrafta çadır ve insan var ben sadece kendi görüş açımda olan yerleri çektim.

Çeşitli firmalarında satış tezgahları vardı. Fakat hiç memnun kalmadım, çünkü adamlar hep mont, ceket, tişört, kask vs gibi şeyler vardı. Tamam bunlarda lazım ama bana göre eksik olanlar bot, eldiven (az vardı çeşit yoktu), gözlük gibi şeylerin yani en çok yıpranan kullanılan şeylerin olması lazımdı. Hadi hepsini geçtim insan festivalde o kadar insanı bir arada bulmuş ucuz satar mallar satılsın diye ama tam tersine parası olan alır misali satış yapıyorlar.

Kamp alanının ortasından dere geçiyor ve ördek yavruları suyun içinde dolanırken

Ayrıca 3 tane kümes tarzı kulübe yapmışlar ve içinde ördekler tavuklar horozlar var.

Evet şimdi cumartesi gecesine geçiyoruz

Videodaki abimize dikkat edin kooppp koppp

Gece 02:00 ye kadar eğlence oyun vs devam etti ben gittim yattım

Sabah 07:00 gibi uyandım ve hemen toplarlanmaya başladım. Zaten cumartesi geceden de gidenler olmuştu ve çoğunluk sabah erken saatte toplandı yola çıktı.

08:00 itibariyle teker döndü ve 09:00 da Balıkesir / Manyas'a geldik çarşıya girdik börekçi bulduk kahvaltımızı yaptık ve yola devam.

Molalar ve başıma gelen olay yüzünden yolda pek durmadım.

Sağ kolumdan içeri bileğimden aniden bir acı hissettim ve frenledim dörtlüleri yaktım hemen çıkardım eldiveni bir baktım arı sokmuş ve iğnesini çıkardım ama fena sızladı acıdı.

Yaklaşık yarım saat sonra yola devam ederken bir baktım sol dizimin üzerine etime bişe battı yaktı resmen hemen durdum dizliği çıkardım bir baktım yine arı hay Allah'ım ya bu ne iştir dedim neyse kaşıdım biraz ayağımı pantol üzerinden de iğneyi aldım dizliği giyindim yola devam.

Gidiş ve gelişimiz de feribotta sıkıntı yaşamadık 6 tl bilet alarak direk bindik ve hemen yola çıktı feriboat

Dönüş yolundayız ve deniz yolundan devam ediyoruz feribota giriş için beklerken.

Hava zaten sıcak fırsattan istifade soyunduk denizin serinliğinde yolculuğa devam..

Veee yolculuk burada biter 637.5 km ile evin önündeyim

Kazasız belasız uzun veya kısa sürmesi sorun değil sağ salim gittik eğlendik dolaştık geldik.

Festival de giriş ve kayıt masasında 5 tl giriş ücreti ve hediye çekilişleri için kayıt yaptırdık.

Giriş ücretini istemezsek vermezdik çünkü kimse durdurmuyor gelen direk içeri giriyor yerleşiyor sonra canı isterse kayıt yaptırıyor 5 tl veriyorsun bir adet tişört bir adet şapka ve bir tane de isminizin yazdığı belge veriyorlar (ismi hemen orada yazıp veriyor). Hediye çekilişlerine katılmak isteyenler ayrıca 2.5 tl vererek çekiliş bileti alıyor ben 2 tane bilet aldım 3'ün 1'i çıktı

Şimdilik bu kadar,elimden geldiğince gezdiğim dolaştığım yaptığım faaliyetlerimi sizinle paylaşacağım.

Kalın sağlıcakla.
    ESGEL ve fofer bunu beğendiler.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Balıkesir in ayvalık akçay altınoluk gibi bir sürü güzel yeri varken gitmişler nerde yapmışlar festivali, ben asla gitmem böyle yerlere.
    ESGEL bunu beğendi.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda

ilovetechn0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    güzel oldu çokta iyi oldu. pazar öğleden sonra dönüşte soldan rüzgarı ala ala yan yan geldik ama güzel oldu yakında eskişehir var ona belki gelemiycem belli de olmaz ancak yalovaya gelicem inş. tabi iptal olmazsa.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)