Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Trafik İşaretleri Değişti !!! Haberiniz Varmı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Merhabalar,

Trafik işaretleri ve nasıl kullanılacağı hakkında motoBaBa ile yaptığımız keyifli söyleşi videosu...

Sevgilerimle

Carbondioxid, Mamba09, oluroyle ve 7 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosiklet yolu/bölgesi giremez/yasaklama durumu keşke eski siyah/çapraz band olaydı kafa karıştırıcı doğrusu , Ceylan anektodu , Cies ^^ , anlatım güzel , dilerim tüm işaretleri grafik/görsel olarak tanıtırsınız , elinize sağlık abi.
    Okan Sinan Ocan bunu beğendi.

planet58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattı...
    Yine çok faydalı oldu, teşekkürler.

Mr.Wish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    :(
    Sayın hocam, malumunuz motosiklet sevdası insanda pek geçmeyen bir sevdadır. Gençlik zamanlarımızda aile engeli yüzünden ne öğrenebildim nede kullanabildim. 2006 yılında kursun birinden almış olduğum A2 sınıfı ehliyetim var. Tahmin edebileceğiniz gibi, eğitim olarak bir otoparkta turlandı biraz ve sınavda da 4 kukanın arasından geçerek alındı. Ne bir trafik eğitimi ne de sizin bahsettiğiniz detaylar öğretilmedi. Öğrendiniz tamamsınız dediler. O yıl Regal Raptor 250 almıştım.Ne trafik tecrübem nede motosiklet tecrübem olmadığı için Regal i de satarak bu güne kadar yine uzaktan sevmeye devam etmiştim. Honda nın eğitimine katılsam şunu bir başarsam diye hayıflanırken (Motosiklet.net tişörtümü-hala kullanıyorum- giyince tekrar foruma girmek aklıma geldi)sizin bağlığı görünce yine içimde bir kıvılcım ateşlendi. Nasıl bir yol izlemeliyim. Güvenli ve sıkıntısız bir öğrenim nasıl olabilir? Tavsiye de bulunursanız mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    okan hocam, paylaştığınız faydalı videolar ve bilgilendirici örnekler ile forumda daha fazla aktif olmalısınız

AWESQME - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CRF 250 L
    Değişti de peki yollarda değişti mi? Ben trafik tabelalarına dikkat etmeye çalışan biriyim ve hala eski tabelalar duruyor.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Mr.Wish adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın hocam, malumunuz motosiklet sevdası insanda pek geçmeyen bir sevdadır. Gençlik zamanlarımızda aile engeli yüzünden ne öğrenebildim nede kullanabildim. 2006 yılında kursun birinden almış olduğum A2 sınıfı ehliyetim var. Tahmin edebileceğiniz gibi, eğitim olarak bir otoparkta turlandı biraz ve sınavda da 4 kukanın arasından geçerek alındı. Ne bir trafik eğitimi ne de sizin bahsettiğiniz detaylar öğretilmedi. Öğrendiniz tamamsınız dediler. O yıl Regal Raptor 250 almıştım.Ne trafik tecrübem nede motosiklet tecrübem olmadığı için Regal i de satarak bu güne kadar yine uzaktan sevmeye devam etmiştim. Honda nın eğitimine katılsam şunu bir başarsam diye hayıflanırken (Motosiklet.net tişörtümü-hala kullanıyorum- giyince tekrar foruma girmek aklıma geldi)sizin bağlığı görünce yine içimde bir kıvılcım ateşlendi. Nasıl bir yol izlemeliyim. Güvenli ve sıkıntısız bir öğrenim nasıl olabilir? Tavsiye de bulunursanız mutlu olurum. Şimdiden teşekkürler.
    Merhabalar,

Tavsiyem doğal olarak eğitim almanız olacaktır. Eğitime kendi güvenlik ekipmanınız (kask ,eldiven,bot dizlik veya pantolon , mont) ile katılmalısınız. Ancak motor olarak öncelikle eğitmenin motoru ile kirinizi pasınızı atıp daha sonra yine eğitmeniniz ile karşılıklı istişare ederek motora karar vermenizi tavsiye ederim. Motosiklet bir zevk işidir. Öncelikle gönlünüzde yatan tipteki motorun seviyenize uygun bir model olmasına özen göstermelisiniz.

Tavsiye edeceğim eğitmenler
    Murat Denizhan http://www.muratdenizhan.com/

veya

Aydın Korkmaz http://www.smartridingacademy.com/

hocalarımdır.

Her ikisi de Japon ekolünün deneyimli eğitmenleridir .

Arzu ederseniz benim İstanbul programlarıma da katılabilirsiniz.

http://www.osocanriders.com

Sevgilerimle

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okan hocam, paylaştığınız faydalı videolar ve bilgilendirici örnekler ile forumda daha fazla aktif olmalısınız
    Elimden geldiğince aktif olmaya özen gösteriyorum ancak forumdan gelen soru sayısı o kadar az ki :(

Maalesef pekçok üye forumda onların sorularını cevaplamaya hazır bir eğitmen olduğunun bile farkında değil.

Sevgilerimle

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

Alıntı AWESQME adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değişti de peki yollarda değişti mi? Ben trafik tabelalarına dikkat etmeye çalışan biriyim ve hala eski tabelalar duruyor.
    Ben çok sık eski tabelaya rastlamıyorum . Sizin bölgenize bakan ekipler işi biraz boşlamış anlaşılan.

Motosikleti
    MT-25
    Merhaba,

Pek çok üye bende dahil,bir eğitmenin burada olduğundan habersiz olduğu doğru..Nickin altında kırmızı yazı ile motosiklet eğitmeni yazıyor olması , farkındalığa sebep olacaktır.Şimdi farkediyorum bende..

Paylaşım için teşekkürler
    Saygılar

Motosikleti
    BMW
    Kavşakta hiç araç yoksa normal hızınızda geçebilirsiniz demişsiniz. E o zaman kırmızı ışıkta da kimse yoksa geçelim mi?
    Hayal kur, inan, yaşa (S.Altug)

Motosikleti
    Honda CB 125 Ace
    elbette geçmeyeceksiniz.Burada anlatılan hızınızı maximum 70te tutabileceğinizi gösteren bir levha.Haricinde başka uyarı varsa uymanız gerekecektir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)