Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Milli Gururumuz "Şakir Şenkalaycı" Kimdir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Dakar Rallisi'nin 5. etabında yarışçılarımızdan Kemal Merkit, Selçuk Bektaş'ın yarış dışı kalmasının ardından bilindigi gibi ülkemizi tek başına Şakir Şenkalaycı temsil etmektedir. Peki Şakir Şenkalaycı kimdir?

1981 Gaziantep doğumlu olan Şakir Şenkalaycı Türkiye’nin Tek Milli Motosiklet sporcusu ve MotoKros, Süpermoto, Süperspor, Enduro klasmanlarında yarışıyor.

Şakir Şenkalaycı ,1989 da 8 yaşında Yarışlara başladı,1989-2006 arası sayısız yurtiçi ve uluslar arası Şampiyonluklarla geçen bir ömre imzalar atıyor.

Motokrosta 1989-2006 arasında sayısız başarılar kazanan Şakir Şenkalaycı Türkiye’nin rakipsiz tek şampiyonu.

80 cc’de 1989'dan 1995'e kadar kendi kategorisinde Türkiye Şampiyonu olarak tamamladı

125 cc Türkiye Motokros Şampiyonası/nda 1996 ve 1997 yıllarında Türkiye 2.si olarak tamamladı.

250 cc Türkiye Motokros Şampiyonası'nda 1998-2006 yılları arasında Türkiye Şampiyonu;

2001 Yılında Enduro Klasmanında da yarışmaya başlayan Şakir Şenkalaycı 2001 den 2006 sezonuna kadar Türkiye Şampiyonu;

2002 Yılında Süpermoto kategorisine de başlayan Şakir 2002 den 2008 e kadar *Türkiye Şampiyonu, ve bu kategoride 2005 Balkan Şampiyonu 2006 Balkan 2.si ve aynı yıl
    Avrupa 3.sü olmuştur.
    2005 yılında Süpersport kategorisinde de yarışmaya başlayan sporcu 2005 Türkiye Şampiyonu, 2006 Süpersport A birincisi ve 2006 Türkiye 3. sü olarak bu kategoride de
    başarılı sonuçlar elde etmiştir.

Milli sporcumuzun Uluslar arası başarıları ise 2005 Yılı 650 – 1300 cc Balkan Süpermoto Şampiyonu , 2006 *250 cc Avrupa Süpermoto 3.lüğü

2006 *250 cc Balkan Süpermoto 2,liği ve Redbull Last Man Standing de yarışan tek Türk sporcu ünvanını da alarak Türkiye'nin sayılı sporcuları arasına ismini yazdırmıştır.

Şakir Şenkalaycı'ya destek olmak ve gelişmeleri takip etmek için:

Facebook-Şakir Şenkalaycı

sakirsenkalayci.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    hazerfende yim orda bir atlama rampası vardı .Motocros sporu ile uğraşan arkadaşıma dönüp demiştimki bu rampadan neden kımse atlamıyor süs mü yada sırasımı değil şimdi o da bana dedıki bu rampayı kullanan bir kişi var o da şakir şenkalaycı ordan ters takla atıyormuş tabiii bunun başka ismide olabılır o zaman ismini öğrenmiştim .ama seyretmek nasıp olmamıştı. Kendisine başarılar dilerım

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Facebook grubu için yeni gönderdiği mesaj:

Kampa sağ salim ulaştım. Herşey yolunda. Yarınki start için hazırlıklarıma başladım. Desteklerinizi eksik etmeyin :-)

https://www.facebook.com/pages/Sakir...=wall&filter=2

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    kemal merkit abinin tecrube ve deneyimiyle,
    hadi şampiyon şakir gayretlerinle mücadele ruhunla
    türkün gücünü göster tüm dünyaya,osmanlı torunu görsün elalem işallaaaaah
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    böyle yetenekli insanlara sonsuz saygı duyuyorum..yolun açık olsun

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Şakir Şenkalaycı'dan gelen son haber:

Bugün 7.etabın startı için 750 km yol katettim. Andes dağlarından geçtim muhteşemdi ama nefesim kesildi resmen. Elime zehirli bir diken battı ve iltihaplandı. Elimi zor sıkıyorum ama herşey yolunda :-) Mekanik servisimi kendim yaptığım için günde en fazla 4-5 saat uyuyabiliyorum. Şu anda bu klasmanda 2. genel klasmanda 54.sıradayım. Finish'i görmek için taz gaz devam :-)

https://www.facebook.com/pages/Sakir...=wall&filter=2

edoxk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xl 1000 varadero bmw 650 gs vtsrm 650 xt660
    şakir şen kalaycı kimdir ,bana 2005 te bmv 650 f satmıştı aynıgün otobanda motor kitledi iki kişi yere çakıldık bukadar dandik motoru satçak kadar yaramaz adam
    DÖNERSEN ISLIKÇAL. ....Huzur islamda,sen nerdesin

Motosikleti
    Yamaha MT 09 Tracer, SYM Fiddle II
    Türkiye'de motosiklet kullanımı neden az sorusuna en başta vergi cevabını vermiş. Belki montajda kaynamıştır ama ben katılmıyorum. İnsanların motor kullanmaktan kaçınmalarının sebebi vergiler olsaydı adam 5 K'lık motor yerine 40 K'lık arabaya binmezdi. En önemli nedeni genel bilinç ve trafik, direksiyon eğitimlerinin yeterli olmamasından kaynaklanan "motor tehlikelidir" durumu. Bence vergi, para falan ikinci sırada.

Syanur bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)