Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Marco Simonceli MotoGP Malezya'daki Feci Kazada Hayatını Kaybetti

Motovento
    REKLAM ALANI
    Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı cancalskan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben zaten Müslüman gibi cenazesi düzenlensin demedim sadece senin soylediğin gibi huzur içinde yatsın ile Allah Rahmet Eylesin demek arasında bir fark göremyorum, ben sonuç itibari ile onun canını veren Allah birdir bunun aksini idda etmiyorsak her rahmetli olan insan için soylebilir cünkü taptığın dua ettiğin inandığın Allah aynıdır, zaten bu ayrımcı yaklaşma düşman etmiyormu insanları, Allah ın bir olduğunu unuttuğumuzdan değilmi? hepimiz aynı yöne gidiyoruz ama farklı yollardan aynı yöne gidiyorsak aynı noktaya gidiyorsak isek yolumuz farklı olması bir sey değiştirmez inancındayım. Daha fazla yazmayacağım burAnın yeri olmadğınıı düşünüyorum.
    Alıntı gokmenkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nur içinde yatsın.toprağı bol olsun

---------- Post added at 15:56 ---------- Previous post was at 15:54 ----------

hocam yeri değil ve banada kızabilirsiniz ama arkadaş haklı. söylenmez, çünkü Allah aynı ama inanış şekli farklıdır. nasıl hayattayken bir hristiyan ölmeden önce kelimeye şahadet getirmezse, ölen müslümanın ardından klisede ağıt okunup mum yakanmaz yada cenazesinde şarap içilmez.hristiyan ölüyorsa o kişi içinde cenaze namazı kılınmaz. onların inanışına göre ölen kişinin ardından Allah rahmet eylesin anlamına gelen rest in peace cümleciği kullanılır. Türkçe si nur/huzur içinde yat demektir.

Yahu allah aşkına şu konuda bile böyle saçma sapan tartışmalara girmeyin. Tanrı bir tane isa musa muhammed de aynı tanrının peygamberi ise kime ne benim kime nasıl rahmet okuduğumdan.. Sen Çanakkale Şehitleri için rahmet okumuyor musun hiç ? Sadece müslümanlar mı şehit oldu sanıyorsun orada ? Bırakın bu işleri.. Gencecik çocuk ölüp gitmiş işte. Neyin derdindesiniz anlamıyorum ki
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    carsvegas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yenisi bekleniyor
    Allah rahmet eylesin çok sempatik bir insandı valentinodan sonra en sevdiğim italyandı başarılı olacaktı ileride neden bu dünyadan hep önce iyiler göçer ya mekanı cennet olur inşallah...
    Yaratan rabbinin ismi ile oku!

ufuk-*- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kask parçalanmış mı yoksa bana mı öyle geldi?sanki ikiye bölünmüş gibi geldi bana kask iki motorda çimenlere girmeye başlayınca arka tarafta görünüyor.bir kısmı yok kaskın sanki.

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    Allah tektir kardeş ama denmez müslüman değil evet o da bir insan ama müslüman değil.müslüman olmayan birine Allah rahmet eylesin denmez kardeş iyi değildir. istediğin yerede gidip sorabilirsin.
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

motodrift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    WR 250 R
    nedense inanasım gelmiyor...gercekten sürüşünü beğendiğim bir yarışcıydı.agresif sürerdi motoru.keşke motoru toplamaya çalışmasayıp pist dışına cıksaydı ama olacağı var mış....

toprağı bol olsun
    Benim hayatta yegâne fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir ! ϜϓſϞ BAŞBUĞ ATATÜRK

Motosikleti
    CBF150
    Alıntı anaconda84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah tektir kardeş ama denmez müslüman değil evet o da bir insan ama müslüman değil.müslüman olmayan birine Allah rahmet eylesin denmez kardeş iyi değildir. istediğin yerede gidip sorabilirsin.
    yahu tamam sus artık.Gencecik adam ölmüş hala denmezde denmez.Ne demesini bekliyorsun tüm hristiyanlar ölsün sürünsün falan mı demesini bekliyorsun milletin.Sende farkındasın tepki alacağının ısrarla tepki gelene kadar aynı şeyi söylemeye devam ediyorsun sus işte artık.

Motosikleti
    RR 250E-9
    Sen deme biraderim. Ben derim, günahı sevabı benim boynuma. Bak dalgana sen.

Faruk.UZN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ne dicez peki ? yok böle bi saçmalık allah gani gani rahmet eylesin kalanlara sabır versin.

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    arkadaşlar şimdi çoğu arkadaşımız bana kızacak biliyorum ama söylemeden edemeyeceğim kusura bakmayın. müslüman olmayan birisine Allah rahmet eylesin denmez.saygılarımla.
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu allah aşkına şu konuda bile böyle saçma sapan tartışmalara girmeyin. Tanrı bir tane isa musa muhammed de aynı tanrının peygamberi ise kime ne benim kime nasıl rahmet okuduğumdan.. Sen Çanakkale Şehitleri için rahmet okumuyor musun hiç ? Sadece müslümanlar mı şehit oldu sanıyorsun orada ? Bırakın bu işleri.. Gencecik çocuk ölüp gitmiş işte. Neyin derdindesiniz anlamıyorum ki
    Aynen bu konuda bile polemik yaratıyorlar. Adam ölmüş sizler neyin peşindesiniz.
    Allah rahmet eylesin
    Huzur içinde yat
    Baba oğul kutsal ruh, İsa seni kutsasın farkedermi adam ölmüş.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    inanamıyorum yıldız tvden izledim tekrarını
    bu kazayı gördüm noldunu merak ettim ilk bu siteye girdim inanamadım
    inanın ağlıcak kadar oldum ben çok üzüldüm
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Aprilia RS "08
    İyi bir pilottu Allah rahmet eylisin üzüldüm :(
    HONDACBR125RAPRİLİARS125YAMAHAR6

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Kötü bir kaza, kask ile ilgili de gerekli araştırmalar yapılacaktır.
    Çok üzücü, yarışa heyecan katıyordu.
    Allah rahmet eylesin

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bulunduğu takıma göre gayet güzel sezon geçiriyordu.Yetenekli ve gencecik insan.

Allah rahmet eylesin.Mekanı cennet olsun.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Mekanı cennet olsun.

arkadaşlar şimdi çoğu arkadaşımız bana kızacak biliyorum ama söylemeden edemeyeceğim kusura bakmayın. müslüman olmayan birisine Allah rahmet eylesin denmez.saygılarımla.
    Allah'ın kime rahmet eyleyeceği sana mı kalmış ukala? İsterse Müslümana eyler isterse Yahudiye. Sana mı soracak?

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin. Yakın zamanda moto-2 dede ölüm olmuştu.

Bu kazaya karışan diğer 2 pilot içinde çok sarsıcı bir durum

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus

Rahmet bir tek müslümanlara mı yağar?...
    Rahmet in kelime anlamını biliyormusun?...
    Akşam akşam sinir germekten başka işe yaramadın...
    Boş işler peşindesiniz...
    Sen ve senin gibi düşünenler...
    Bıktık artık sizin gibilerden..
    Sıkıldık....
    Siz hala bıkmadınız sıkılmadınız....
    Allah bildiği gibi yapsın...

Ölen yarışçıya çok üzüldüm... Gelecek vaadeden bir yarışçıydı... Talihsizlik.... Mekanı cennet olsun....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Kaza ile ilgili yazacaktım ama zıvanadan çıktım yine, sadece ALLAH RAHMET EYLESİN diyorum.
    Eğer bir kişi için Allah'tan rahmet dilemek günahsa bana gönderin o günahları.

google sağ olsun ilgili ayeti açtım okudum. adamın kafir olduğunu kesin biliyorsunuz herhalde ki günah olduğunu fetva verdiniz.

Dini konularda hassas arkadaşlar boşuna kendinizi yormayın, dünyadaki bütün alimleri toplayıp her bir ağızdan Müslüman olmayana "Allah rahmet etsin denmez" dedirtseniz onlar için birşey farketmez. Siz üzerinize düşeni yapıp hakikati anlattınız, gerisi onlar ile Allah arasında.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Allah rahmet eylesin,limitlerde gitmenin sonuçlarından en ağırı bence.Sırf bu tür kazaları görmeyeyim diye bugün istanbul park yarışlarına gitmedim...Mutlaka her yarışta küçük büyük kazalar oluyor ve insanın morali sıfır oluyor.Cidden çok riskli bir iş bu ....çok yazık.....Kısacası bizlerin kullandığı gibi değil pistlerde ölümle kalım arasında makina kullanıyorlar ve çok çok riskli bi şey bu....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı 0tt0man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dini konularda hassas arkadaşlar boşuna kendinizi yormayın, dünyadaki bütün alimleri toplayıp her bir ağızdan Müslüman olmayana "Allah rahmet etsin denmez" dedirtseniz onlar için birşey farketmez. Siz üzerinize düşeni yapıp hakikati anlattınız, gerisi onlar ile Allah arasında.
    Kime göre neye göre hakikat ? Sizin gitmişliğiniz kadar dönmüşlüğüm var benim. Saçmalamayı kesin de iki dua okuyun şu gencecik insanın ardından; bu kadar dini bütünseniz.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler