Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Marco Simonceli MotoGP Malezya'daki Feci Kazada Hayatını Kaybetti

Motovento
    REKLAM ALANI
    ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    http://www.facebook.com/photo.php?v=10150425203279365

Motordan ayrılamamış ne yazıkki ve rossinin darbesiyle kask çıkıyor hafasından..kahroldum....linkte kaza anı var...çok yazık oldu...
    Motosiklet...Aşktır..Görmesen..Sesini duymasan..Dokunmasan...Olmaz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Sanki diğerleri çarpmadan önce bayılmış gibi gidiyor yolun sağına doğru. Öncesinde birşey olmuş olabilir mi?

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    sanki sağ eli veya sağ ayağı motorda sıkışmış gibi daha çok

sol ayak ve bacağı motorun üstünde değil çünkü benim gördüğüm
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Ağır çekimde olduğu için size öyle geliyor. Bütün olay yarım saniyede olup bitiyor. Viraj çıkışında önce ön sonra arka tekerlek tutuşu kaybediyor klasik low side olacakken tutuşu tekrar kazanmayı başarıyor ancak kontrol kendisinde değil o noktadan sonra.

24 yaşında daha çok genç... Nur içinde yatsın. Pilot düşünce baş ve boyun çevresini saran hava yastıkları ciddi ciddi düşünülmeli. Şu anda alpinestars ve dainese'nin hava yastıklı tulumları var (hatta pilotlar kullanıyorlar) ancak baş/boyun çevresini saran tarzda bir koruma yok... Simoncelli'nin hayatını kurtarabilirdi böyle bir sistem.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

cancalskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Tekrar Tekrar izledim motordan kurtulammış zaten siyah motor tam üstünden geçmiş sağdaki kolunun üzerinden geçmiş çok kötü bir kaza iki motorun tekerinin önüne gelmiş ikiside sağına bakıyor fark bile edememişler çok üzücü :S
    S&T kanuni Gv 250

ayvazdeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 500F
    önce sola doğru yattı o yarış esnasında...ama sonra nasıl olduysa sağa doğru yöneldi..edwardsın önüne kayarken kurtulamamış motordan..edwards kalçasından çarpıyor sanırım..rossinin alt kısmı çıkarıyor kaskı...çok feci bir durum..şoktayım hala...
    Motosiklet...Aşktır..Görmesen..Sesini duymasan..Dokunmasan...Olmaz...

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Belki abartı gibi gelebilir ama Rossi bırakırsa veya ara verme kararı alırsa şaşırmam doğrusu.

Motosikleti
    KTM 200 Duke
    rossinin o çarpışmadan sonra düşmemesi de enteresan.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Arkadaşlar yarış yönetimi gereken incelemeyi videolar üzerinden yapıyorlardır , mutlaka bizim göremediğimiz açıdan videoları vardır kazanın. Özellikle Simoncellinin Rossinin ve Edwards ın motorlarındaki kameralarda olayın tüm detayları kayıtlıdır tek açıdan görüntü ile yorum yapmakla vakit kaybetmeyiniz.

24 yaşında gencecik bir insan çok vahim bir kazaya kurban gitti Allah rahmet eylesin.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

turbocharge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 200 (2014)
    yaw çok kötü oldum iyicene soğudum bu motor işinden daha almadan:// Yazık ya simoncelliye daha 2 dk önce yaşıyodu ilk turda çok sanssız bir kaza geçirdi.Benim anlamadğım o kaskın kafadan nasıl olupta çkdğı?

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    arkadaşlar şimdi çoğu arkadaşımız bana kızacak biliyorum ama söylemeden edemeyeceğim kusura bakmayın. müslüman olmayan birisine Allah rahmet eylesin denmez.saygılarımla.
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

bboy_iced - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki zx6r
    Gerçekten çok üzüldüm ben haberi istanbul parktaki yarışları izlerken aldım bir anda bütün neşem kaçtı çıktım eve geldim çok iyi bir pilottu çok yazık oldu.Rossi de yıkılmış o anda oda sanırım anladı o anda simoncelli nin öldüğünü.
    Albert EİNSTEİN derki;
    Biri sana çok kötüsün derse boşver takma. Banada GERİZEKALI sın dediler, ATOMU PARÇALAYIP ELLERİNE VERDİM

retox70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok üzüldüm.toprağı bol olsun.umarım bu gibi durumlar için yeni güvenlik önlemleri geliştirilir.indycar dan sonra bu kötü oldu...
    And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok üzgünüm , çok severdim kendisini

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Ne desem bilmiyorum ki , gencecik bir insan daha hayatını kaybetti

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    çarpışma anı artık virajın bittiği düzlüğün başladığı yer.yani burada yarışçılar düzlüğe geçme sırasında simonceli hala sağa doğru gitmeye devam ediyor.benim de şahsi düşüncem kaza olmadan hemen önce bayıldığı yada o tarz bir problem yaşadığı..birde kazadan hemen önceki viraja yatışına bakın,o şekilde viraja yatılmaz.hele hele düzlüğe geçiş başlamış,hala viraja yatmaya devam ediyor.kazadan hemen önce bayılmış olabilir..yazık gencecik çocuk..allah rahmet eylesin.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Alıntı anaconda84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şimdi çoğu arkadaşımız bana kızacak biliyorum ama söylemeden edemeyeceğim kusura bakmayın. müslüman olmayan birisine Allah rahmet eylesin denmez.saygılarımla.
    Neden denmez o insanda Allah'ın yaratığı bir canlı değilmidir? İncili gönderen Allah ile Kuran-ı Kerim'i gönderen Allah farklımıdır?

---------- Post added at 15:28 ---------- Previous post was at 15:26 ----------

Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çarpışma anı artık virajın bittiği düzlüğün başladığı yer.yani burada yarışçılar düzlüğe geçme sırasında simonceli hala sağa doğru gitmeye devam ediyor.benim de şahsi düşüncem kaza olmadan hemen önce bayıldığı yada o tarz bir problem yaşadığı..birde kazadan hemen önceki viraja yatışına bakın,o şekilde viraja yatılmaz.hele hele düzlüğe geçiş başlamış,hala viraja yatmaya devam ediyor.kazadan hemen önce bayılmış olabilir..yazık gencecik çocuk..allah rahmet eylesin.
    Bende buna yakın bir sey düşünüyorum.. ama belkide viraj içnde dengeyi kayıp edip çok yatmış ve kalkamamışda olma ihtimali var. Başka görüntüleri gelirrse nete daha net konusulabilir.
    S&T kanuni Gv 250

Motosikleti
    125CC
    nur içinde yatsın.toprağı bol olsun

---------- Post added at 15:56 ---------- Previous post was at 15:54 ----------

Alıntı cancalskan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden denmez o insanda Allah'ın yaratığı bir canlı değilmidir? İncili gönderen Allah ile Kuran-ı Kerim'i gönderen Allah farklımıdır?
    hocam yeri değil ve banada kızabilirsiniz ama arkadaş haklı. söylenmez, çünkü Allah aynı ama inanış şekli farklıdır. nasıl hayattayken bir hristiyan ölmeden önce kelimeye şahadet getirmezse, ölen müslümanın ardından klisede ağıt okunup mum yakanmaz yada cenazesinde şarap içilmez.hristiyan ölüyorsa o kişi içinde cenaze namazı kılınmaz. onların inanışına göre ölen kişinin ardından Allah rahmet eylesin anlamına gelen rest in peace cümleciği kullanılır. Türkçe si nur/huzur içinde yat demektir.

Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Alıntı gokmenkurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nur içinde yatsın.toprağı bol olsun

---------- Post added at 15:56 ---------- Previous post was at 15:54 ----------

hocam yeri değil ve banada kızabilirsiniz ama arkadaş haklı. söylenmez, çünkü Allah aynı ama inanış şekli farklıdır. nasıl hayattayken bir hristiyan ölmeden önce kelimeye şahadet getirmezse, ölen müslümanın ardından klisede ağıt okunup mum yakanmaz yada cenazesinde şarap içilmez.hristiyan ölüyorsa o kişi içinde cenaze namazı kılınmaz. onların inanışına göre ölen kişinin ardından Allah rahmet eylesin anlamına gelen rest in peace cümleciği kullanılır. Türkçe si nur/huzur içinde yat demektir.
    Ben zaten Müslüman gibi cenazesi düzenlensin demedim sadece senin soylediğin gibi huzur içinde yatsın ile Allah Rahmet Eylesin demek arasında bir fark göremyorum, ben sonuç itibari ile onun canını veren Allah birdir bunun aksini idda etmiyorsak her rahmetli olan insan için soylebilir cünkü taptığın dua ettiğin inandığın Allah aynıdır, zaten bu ayrımcı yaklaşma düşman etmiyormu insanları, Allah ın bir olduğunu unuttuğumuzdan değilmi? hepimiz aynı yöne gidiyoruz ama farklı yollardan aynı yöne gidiyorsak aynı noktaya gidiyorsak isek yolumuz farklı olması bir sey değiştirmez inancındayım. Daha fazla yazmayacağım burAnın yeri olmadğınıı düşünüyorum.
    S&T kanuni Gv 250

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Üzüntüm büyük.
    Hayatimizi renklendiren,monoton günlerimize heyecan katan, güzel insanlardandi.
    Nur içinde yatsin.
    Cennette melekler yoldasi olsun.
    Allah Rahmet eylesin.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler