Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kenan Sofuoğlu Moto2'de ilk kez podyumda

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500

Motosikletteki gururumuz, 2 kez Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, Moto2'de ilk defa podyuma çıkma başarısı gösterdi. Kenan Sofuoğlu, Hollanda'nın Assen Pisti'nde koşulan sezonun 7. yarışını 2. sırada tamamlamayı başardı.

Kenan Sofuoğlu, Hollanda'nın Assen Pisti'nde koşulan sezonun 7. yarışını 2. sırada tamamlamayı başardı. Sezona iyi başlayamayan ve ilk 5 yarışta puanla tanışamayan Kenan Sofuoğlu, performansını yükseltmeye devam ediyor.

Sezonun 6. yarışında 8 puan alarak ilk puanlarını alan Kenan Sofuoğlu, ilk kürsüsüne de 7. yarışta ulaştı. Yarışa 7. sırada başlayan Kenan Sofuoğlu, 3 kez liderliği ele geçirdiği yarışta finişi 2. sırada görerek hanesine 20 puan daha yazdırdı. Kenan Sofuoğlu, yarışın sonunda Türk bayrağıyla tur attı. 28 puana ulaşan Kenan Sofuoğlu, pilotlar klasmanında 8 sıra yükselerek 7. yarış sonrasında 14. sırada yer aldı.

VE YARIŞ

Assen'de Kenan Sofuoğlu'nun sevdiği şekilde ıslak pistte 24 tur üzerinden yapılacak yarışa Kenan iyi başladı. 7. sıradan başlayan Kenan Sofuoğlu, ilk virajda 5. sıraya yükseldi. Sırasıyla 2 rakibini daha geride bırakan Kenan Sofuoğlu, ilk turu 3. sırada bitirdi.

Pol pozisyonunu elde eden Stefan Bradl'ın önünde devam eden Kenan Sofuoğlu, ön tarafta büyük bir çekişmenin içine girdi. 3.'lük için İtalyan Simone Corsi ile çekişen Kenan, 2. turu 4., 3. turu ise yeniden 3. sırada geçti.

4. turun sonunda Marc Marquez'i geçerek 2. sıraya yükselen Kenan, başlangıç düzlüğünde yerini yine Marquez'e kaptırdı. Milli gururumuz Kenan'ın ikincilik mücadelesi nefes kesmeye başladı.

KENAN YARIŞ LİDERİ

Marquez'i geçtikten sonra Brandon Smith'i de geçen Kenan Sofuoğlu, bir anda yarış liderliğini ele geçirdi. Çok sayıda geçişe uyggun olan Assen Pisti'nde, Kenan 6. turun ilk metrelerinde bir anda yeniden 3. sıraya geriledi.

KENAN YENİDEN 3. SIRADA

6. turda liderliği kaptıran Kenan Sofuoğlu, Japon Takahashi'nin önünde 3. sırada yarışı sürdürdü. İlk 2 sırayla arası biraz açılan Kenan Sofuoğlu, Japon pilotun önünde kürsü mücadelesi vermeye başladı.

KENAN'DAN EN HIZLI TUR ZAMANI

3. sıradaki Takahashi'den uzaklaşan Kenan Sofuoğlu, 1.50.29'luk derecesiyle en hızlı tur zamanını elde etti ve 9. turun sonuna doğru, ilk 2 sırayla aradaki farkı azalttı. Kenan Sofuoğlu, 10. tura girilirken Marquez'i geçti ve 2 sıraya yükseldi.

KENAN SOFUOĞLU YENİDEN LİDER

Kenan Sofuoğlu, 10. turun sonunda yarış lideri Brandon Smith'i de geçti ve yarışta 2. kez liderliğe yükseldi. Liderliği ele geçiren Kenan Sofuoğlu, önünün de boş olmasıyla arayı açmayı başladı. Kenan, yarışın yarısı geride kalırken, 1.49.503 ile en iyi tur zamanını geliştirdi.

LİDERLİK 6 TUR SÜRDÜ

10. turda liderliği ele geçiren Kenan Sofuoğlu, pistin de kurumasının ardından 16. turda önce Marquez'e daha sonra ise Smith'e geçilerek 3. sıraya düştü. Takahashi de Kenan'ı sıkıştırmaya başladı.

MÜTHİŞ YARIŞ

18. turda Marquez ve Smith'i geçip 3. kez liderliğe yükselen Kenan Sofuoğlu, yaptığı sert virajın ardından bir anda kendini birkaç saniye içinde kendini 4. sırada buldu. İlk 4 sırada diğer yarışçılakdan koptu ve müthiş bir mücadele yaşandı. Yarışın bitmesine 6 tur kala sıralama Marques, Takahashi, Smith ve Kenan, ilk 4 sırayı oluşturdu.

İKİNCİ TAKAHASHI YARIŞ DIŞI

19. turun son metrelerinde motorunun kontrolünü kaybeden yarış ikincisi Japon Takahashi kendini pistin dışına buldu ve Kenan da 3. sıraya yükseldi. Kenan Sofuoğlu, 21. turda İngiliz pilot Smith'in hatasını değerlendirdi ve 2. sıraya yükseldi.

KENAN 2. OLDU

Son 3 turda önü boş olan Marc Marquez'e yetişemeyen Kenan Sofuoğlu, ikinci sırada yerini ise başarıyla korudu. Kenan Sofuoğlu, büyük bir başarı gösterdiği yarışta damalı bayrağı 2. sırada görmeyi başardı ve Moto2'de ilk kez kürsüye çıktı.

İspanyol Marc Marquez 1. olurken, Kenan'ın ardından, İngiliz Brandon Smith 3. oldu. Marc Marquez, 44 dakika 30 saniyelik performansıyla 1. olurken, Kenan, İspanyol pilotun 2.5 saniye gerisinde kaldı. İspanyol pilot, bu sezonki 2. zaferine ulaşırken, pilotlar klasmanında Alman pilot Stefan Bradl açık ara liderliğini koruyor.

Kenan Sofuoğlu, yarışın ardından Türk bayrağıyla tur attı.

8 BASAMAK BİRDEN ATLADI

İlk kez 6. yarışında 8 puan alarak bu sezonki ilk puanlarını alan Kenan Sofuoğlu, sezonun 7. yarışında 2. olarak hanesine 20 puan birden yazdırdı.

28 puana yükselen Kenan Sofuoğlu, pilotlar klasmanında 8 basamak birden yükselerek 14. sıraya yükseldi...

1 - MARQUEZ M.Team Catalunya Caixa Repsol
    2 - SOFUOGLU K.Technomag-CIP+2.397
    3 - SMITH B.Tech 3 Racing+6.418
    4 - WEST A.MZ Racing Team+22.803
    5 - DE ANGELIS A.JIR Moto2+25.882
    6 - PASINI M.Ioda Racing Project+26.851
    7 - RABAT E.Blusens-STX+28.125
    8 - LUTHI T.Interwetten Paddock Moto2+28.712
    9 - KRUMMENACHER R.GP Team Switzerland Kiefer Racing+29.744
    10 - NEUKIRCHNER M.MZ Racing Team+39.767
    11 - BALDOLINI A.NGM Forward Racing+47.158
    12 - IANNONE A.Speed Master+50.846
    13 - HERNANDEZ Y.Blusens-STX+57.118

Kaynak: Sporx
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Tebrikler. Bu sefer gayet ihtiyatlı gitti ve yer yer ıslk olan pistte ayakta kalmayı başardı.

Motosikleti
    hyundai 125
    bende izledim güzel yarış oldu kenan için
    kadir 1973

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Süper bir yarıştı, birkaç defa 1. liğe yükseldi 6 tur boyunca elinde de tuttu, çok iyi bir iş çıkardı, tebrik ederiz, inşallah bundan sonra hep podyumda görürüz
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    çok heyecanlıydı gerçekten, tebrikler kenan inşallah arkası gelir...

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Tebrikler Kenan.. Sezonun bundan sonraki bütün yarışlarında kürsüde ve birinciliklerde olman dileği ile.
    Birşey merak ediyorum, Kenan son birkaç yarıştır; kaza yaptığı yarışta dahil olmak üzere iyi bir performans sergilemeye başladı acaba takımından talep ettiği eski motoru ilemi yarışmaya başladı da böyle oldu, yoksa istemediği motorlamı yarışarak bu puanları aldı?
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

emre_tnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ahh yarışı kaçırdım,normalde pazar günü oluyordu yarış c.tesi neden oldu ?
    Kahya Motorumu Hazırla Çıkıyorum!

eren1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600
    Yürü be Kenan...
    undefined

CanTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800 (2012)
    Alıntı emre_tnl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahh yarışı kaçırdım,normalde pazar günü oluyordu yarış c.tesi neden oldu ?
    hollanda mantığı (!!) işte........

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Moto GP halt yemiş Moto2 yarışlarının yanında...

Her yarış ayrı bir heyecan, son 10 turda ilk dörtlü sürekli birbirini geçti.
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kenan i kutluyorum..

Kutluyorumda benim halim ne olacak simdi??
    Ben yaris yarin saniyorum ve arkadaslara haber verdim gidiyoruz Assen e diye..
    Hepsi de tamam dedi.. 5 kisi..
    YANDIM
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kenan i kutluyorum..

Kutluyorumda benim halim ne olacak simdi??
    Ben yaris yarin saniyorum ve arkadaslara haber verdim gidiyoruz Assen e diye..
    Hepsi de tamam dedi.. 5 kisi..
    YANDIM
    Olum bana saati soracagina, gününü sorsaydin ya.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler gece tekrarını veriyor bazen 2 den sonra ben kaçırdım verirlerse kesin izlerim

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler gece tekrarını veriyor bazen 2 den sonra ben kaçırdım verirlerse kesin izlerim
    Bende....Kenan alayını paketler artık Allah yar ve yardımcısı olsun
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    nası ya ben yarın bekliyodum yarışı yine bu heycanı indirip izliycez artık

Motosikleti
    Aprilia RS "08
    Tebrikler Kenan.. başarıların devamı gelir inşallah...

100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer

tarık81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tebrikler kenan sofuoğlu.

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bu sezon ilginç bir şekilde yarışın belirli dönemlerinde performansı düşüyor Kenan'ın...

Genelde o performans kaybından sonra yarış dışı kalıyordu, bu yarışta da 2. defa liderliğe yükselip arayı açtıktan sonra ne olduysa yine performansı düştü, 3.lüğe geriledi hatta bir ara öndeki ikilden koptu... Bunun sebebi ne sizce? Benim aklıma lastikler geliyordu ancak bu sefer toparlanmayı bildi...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

japon düşmeseydi işi zordu.. bide virajlarda neden ayagını açıyo onu anlamadım acaba boyu uzun ya ayagınımı rahatlatıyo.. ama şu bi gerçek moto gp
    en iyisi 600cc

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler