Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uçar'dan Kenan Sofuoğlu'na destek

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Moto2 İspanya Grand Prix'inde İspanyol pilot Julian Simon'a çarptığı gerekçesiyle yarışma organizasyonu tarafından hakkında soruşturma başlatılan milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu'nun arkasında olduklarını söyledi.

Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, Barcelona yarışmasında Sofuoğlu'nun talihsiz bir kaza geçirdiğini belirterek, kazayla ilgili soruşturmanın ise kendilerini tereddütte bıraktığını bildirdi.

Kenan'ın her yarışmada yaşanan kazalardan birisini yaşadığını ifade eden Uçar, ''Eğer bize farklı uygulama yaparlarsa, gerekli girişimlerimizi yapacağız. Biz Kenan'ın arkasındayız. Her türlü desteği vereceğiz'' dedi.

Milli motosikletçinin de geçen yıl Dünya Supersport Şampiyonası'nda benzer kazaya maruz kaldığını anımsatan Uçar, ''Geçen yıl Eugene Laverty, aynı şekilde Kenan'a çarptı. Kenan dünya şampiyonluğundan olabilirdi. Bu kazalar motosiklet sporunda pilotların başına gelebiliyor. Eğer Kenan'a çifte standart uygulanırsa, biz de gerekeni yaparız. Organizasyon şirketinin kendi sporcularını korumak için böyle bir karar vereceğini sanmıyorum. Profesyonel şirketin böyle amatör karar alacağını düşünmüyorum'' diye konuştu.

Kenan Sofuoğlu, pazar günü koşulan Barcelona yarışmasında 15. turda 3. sıradayken önünde giden İspanyol pilot Julian Simon'a virajda arkadan çarparak kaza yapmış ve Simon'un ayağı kırılmıştı.

Kaynak:NTV Spor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    stepfunk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSR600 K9
    Helal olsun başkana, Kenan'ınımıza da sonsuz başarılar.
    Moto2'deki ilk podyumunu iple çekiyorum.

Motosikleti
    Triumph Street Triple
    +1 Budur işte ön alınarak olası bir cezalandırma durumuna karşı insanların dikkatini çekmek. Kenan o anki adrenalin ve olayın sıcaklığıyla daha duygusal bir açıklama yapmış olsada yapılan açıklamalar doğrudur. Kimsenin yalnız olunmadığının bilinilmesasaçısından.

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Başkanımızın çalışmalarından memnunuz....Yunanistan ve bulgaristanda bulundum teşekkürler.....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Güzel açıklama , federasyonun arkasında durması güzel.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Eski federasyonu düşününce gerçekten insanın gözleri dolabilir şu yazılanları okuduğunda... Çok güzel ve doğru bir tavır bence federasyondan.

Ancak kafama takılmıyor değil, eğer şöyle,böyle olursa biz gerekeni yaparız demişler... Ne yapmayı planlıyorlar bilemedim doğrusu. İspanyolların bizi sallayacağını pek sanmıyorum.
    #sürenadam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)