Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kemal Merkit 2.lik ödülü ile döndü

Motovento
    REKLAM ALANI
    ABZAH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

MERKİT:”HEDEFİM 10 KERE DAKAR’A KATILMAK VE BİRDEN FAZLA TÜRK SPORCUYLA FİNİŞE ULAŞABİLMEK.”

Dünyanın en zorlu Rallisi Dakar’da Türk sporcu Kemal Merkit, Mekanik Destek almadan yarışanlar kategorisi "Malle Moto" 'da 2.'lik kupasını almayı başardı.Kemal Merkit bugün akşam saatlerinde THY’nin tarifeli seferiyle Brezilya Sao Paolo’dan İstanbul’a geldi.Atatürk Havalimanı’nda ailesi ve Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nden bir grup Kemal Merkit’i alkışlarla karşıladı. 32. kez Arjantin’nin Başkenti Buenos Aires’de yapılan Dakar Rallisi’nde 7.yarışına katılan Merkit şimdiden gelecek yarışı düşünmeye başladığını söyledi.Merkit,”Hedefim 10 kere Dakar’ı bitirmek ama tabiî ki hedef bunların arasında bir Türk takımı ile birden fazla Türk sporcu ile katılmak.”dedi.
    Merkit,Atatürk Havalimanı’nda şöyle konuştu,”Bu 7.kez Dakar’a gidişim ve 6.finişim.Her zamanki gibi Dakar sert yüzünü gösterdi hatta bu sene fazlasıyla gösterdi.Ama bir şekilde üstesinden gelmeyi bildim. Çeşitli zorlukların tabiî ki bu işin bir parçası olduğunu biliyoruz.Şu anda burada olmaktan daha büyük bir mutluluk yok benim için. Bütün sevenlerime kavuştum.”dedi.Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Merkit,gelecek yarışa ilişkin düşüncelerini de paylaştı.Merkit,”Dakar’dan geldiğimde her zaman böyle bir durum oluyor. Dakar”dan geldikten sonra bir sonraki Dakar’ı özlüyor oluyorsunuz. Şu an ki durumum odur. Bir sonraki Dakar’a ne zaman kaç kişi gideceğiz onun planını yapıyorum. Bu sene biliyorsunuz çok önemli bir görev edinmiştim kendime..Tekerlekli sandalye konusunda o konuda ilerlemek istiyorum. Bundan sonraki bütün spor aktivitelerinde onlara destek olacağım.Şu anda Dakar ile ilgili önümüzdeki sene nerede olacak diye sorular var. Belki Afrika belki de yine Güney Amerika’da devam edecek.”dedi.Dakar ile ilgili tecrübelerini artık aktarmak istediğini ve birden fazla Türk sporcu ile yarışa katılmak istediğini belirten Merkit şunları söyledi,”Dakar o kadar enteresan bir yer ki her sene bir şey öğreniyorsunuz. Her sene yeni bir şey katıyor size. Dolayısıyla Dakar’da öğrenmenin sonu yok. Fiziksel olarak mental olarak yeni bir şeyler öğreniyorsunuz. Hedefim 10 kere Dakar’ı bitirmek ama tabiî ki hedef bunların arasında bir Türk takımı ile birden fazla sporcu ile katılmak. Hem onlara tecrübelerimi aktarmak hem de finişe birden fazla Türk sporcu ile katılmak.”

1 Ocak’ta Buenos Aires’den start alan 9605 km’lik yarışta 500’e yakın aracın Arjantin, Şili topraklarında zorlu parkurdaki mücadelesinde Merkit 186 motosikletin katıldığı ve yalnızca 94 motosikletin bitirebildiği bu zorlu yarışta genel klasmanda da 63. oldu.
    Kemal Merkit çok az kimsenin ulaşabildiği 7’de 6 kez Dakar’ı bitirebilen efsaneler arasında yerini aldı.

"Please refresh page for player"

Haber: ABZAH

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    barok34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco xciting 250 i
    tebrikler gerçekten zorlu ve tehlikeli bir ralli ve güzel bir sonuç
    Biz hepimiz, Gök ananın içinde dönen tek bir çocuğuz.

Motosikleti
    MONDIAL 100 KH
    Kemal Merkit...Zoru başaran adam,işte bu ülkeye böyle adamlar lazım.Tebrikler.

GÜNTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 & BMW F 650 GS
    daha önceki dakar açılışlarında türk bayrağını görünce duygulanmıştım. Gerçekten takdirle karşılıyor herşeyin gönlünce olmasını ve hedefine en iyi şekilde ulaşmanı diliyorum. ALLAH yar ve yardımcın olsun inşallah.
    Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz.

Helal olsun.Bahtın ,yolun açık olsun............

Motosikleti
    honda cg 125 ' 91 | Honda cbr 125 r ' 2012
    allah razı olsun ... inşallah bizimde bayragımız dalgalanacak artık motor sporlarında

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Bu dakara katılmak için gereken şartlar ne acaba? bilgisi dahilinde olanlar bizi aydınlatırsa sevinirim.
    ANGARAJ

Motosikleti
    şu anda yok
    Tebrik ederim..Büyük başarı..Ancak merak ettiğim bir konu var. Kaç kişi arasından 2. oldu? Mekanik yardımı olmadan motosiklet kategorisinde kaç kişi yarışmış? Bunlardan kaçı bitirebilmiş? Bu konuda bilgisi olan????

gs500inanc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat e kaldı :)
    bence gerçek manada dereceye girmemiş olabilir. bizim insanımız oo bravo modunda olduğu için ayrıntısını gaste yazmaz.ha türk sporcu katılmış memnun olduk..mejkanik yardımı olmayanlar bitirememiş de olabilir) 2kişi mi bitirmiş ayrıntısını yazacak arkadaş varsa sevinirim..
    suzuki address 50cc=)yamaha dt125=)93 gs500=)99 gs500=)yamaha tt600=)99 er5=) virago 250=)92 kle500=)2004 gs500=) 2005 fazer)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)