Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kenan Sofuoğlu'na şampiyon takımdan teklif

Motovento
    REKLAM ALANI

2010 Dünya Supersport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, Portekiz'de 5. olduğu kariyerindeki ilk Moto GP yarışının ardından, Moto2'de sezonu şampiyon tamamlayan İtalyan takımı Honda Gresini Racing Moto2'den teklif aldı.

Moto GP'nin dalı olan Moto2'nin Portekiz'deki Estoril Circuit Pisti'nde hafta sonu gerçekleştirilen koşusunu Technomag-CIP takımıyla 5. sırada tamamlayan milli motosikletçi, Avrupa takımlarının gözdesi oldu.

Kenan Sofuoğlu, önde götürdüğü yarışmayı motosikletinde yaşadığı sorun nedeniyle 5. sırada tamamlayabildiğini belirterek, koşunun kendisi açısından “çok iyi” geçtiğini söyledi.

“Benim için süper bir sonuçtu” diyen milli motosikletçi, “Kariyerimdeki ilk Moto GP yarışmasıydı. Bir anlamda antrenman yaptım, ama elde ettiğim beşincilik güzel bir derece” ifadelerini kullandı.

Koşudaki derecesinin kendisine yeni kapılar açtığını dile getiren Sofuoğlu, şöyle konuştu:
    “Portekiz yarışı sonrası Moto2'de sezonu dünya şampiyonu olarak tamamlayan İtalyan takımı Honda Gresini Racing Moto2'den teklif aldım. Görüşme yapmak üzere İtalya'ya geldim. Gençlik ve Spor Genel Müdürü Yunus Akgül de İtalya için bana destek verdi. İtalyan takımı beni 1 numaralı pilot olarak istedi. Perşembe günü anlaşma imzalayabiliriz. Eğer Moto2'de yarışmaya katılmasaydım böyle bir teklif alamazdım. Moto2'nin Portekiz yarışı benim Avrupa'daki değerimi artırdı.”

Honda Gresini Racing Moto2'de İtalyanların görev aldığını ve genelde dışarıdan kimseyi kabul etmediklerini anlatan Sofuoğlu, “Eğer Portekiz yarışında yer almasaydım şu an dünyanın 1 numaralı takımıyla görüşme halinde olmazdım. İspanya'daki Valencia yarışmasından önce sözleşme imzalamak istiyorum. Valencia yarışı sonrası şampiyonanın 1 numaralı motosikletiyle test sürüşü yapabilirim” diye konuştu.

Kenan Sofuoğlu, Honda Gresini Racing Moto2'nin Dünya Supersport Şampiyonası'nda HANNspree Ten Kate Honda takımında birlikte mücadele ettikleri İtalyan Michele Pirro'yu da ikinci pilot olarak takıma almak istediğini sözlerine ekledi.

A.A.

Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    "İtalyan takımı beni 1 numaralı pilot olarak istedi....

...Valencia yarışı sonrası şampiyonanın 1 numaralı motosikletiyle test sürüşü yapabilirim

Var mı böyle birşey yaa...Daha fazla söze gerek var mı?!?!

1 yarışta insan ancak bukadar başarılı olabilir... Kenana da böyle ciddi bir takım yakışırdı zaten

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Haber güzel. Yalnız çeviriyi yapan kişiye "Koşu" nedir diye özel ders vermek lazım. Motor ile yapılan bir yarışa "koşu" demek A.A. ya yakışmıyor.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    kenana da bu takım yakısırdı
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

T0LGA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Yok-
    Gerçekten mükembel bir haber Tonie Elias gidiyormu bu takımdan ?

tebrikler Kenan'a

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha ne olsun? Çok güzel bir haber, sonunda hakettiği üzere değeri anlaşılıyor Kenan'ın, daha çok yükseklerde göreceğiz onu İnşallah. Helal olsun. Gerek sporculuğu, gerekse kişiliğiyle örnek bir insan; gurur duyuyoruz.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bu durumda Toni Elias gidiyor demekki.
    LCR ile anlasti diye duyduyduk ama asli varmi bilmiyorum.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru. Elias LCR Honda'yla MotoGP'ye geri dönüyor. Kenan'la yaz başında röpörtaj yaptığımda da Gresini'den bahsetmişti. Hem MotoGP hem de Moto2'de mücadele eden bir takım ve sanırsam Moto2 için imkanları diğer takımlar gibi kısıtlı değil. Ne diyelim hayırlısı olsun.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğru galiba çünkü LCR de yarışan De'Puniet DUCATİ Pramac takımı ile anlaşmış büyük ölçüde. Diğer Pramac sürücüsü ise L.Capirossi olacak, orası kesin. Bence uydu DUCATİnin başarılı bir sezon geçiren "Mr.Paris" ve tecrübeli Capirossi ile anlaşmış olması, DUCATİnin sadece fabrika değil uydu takımı ile de tüm gücünü MotoGP ye vereceği anlamına geliyor. Yamaha Tech3'ye rakip olacaklar anlaşılan

San Carlo Gressini takımı da uzun süredir MotoGP'de HONDA ile yarışan sayılı takımdan birisi. Bence Kenana diğer tüm takımlardan daha fazla imkan sunacak ve tecrübe kazandıracak bir takım. Üstelik başarılı olması halinde rahatlıkla MotoGP deki takıma geçiş yapabilir...

Motosikleti
    -
    Dün Honda Gresini 2011'de Motogp'de mücadele etmeyeceğini açıkladı, tamamen moto2'ye konsantre olup 2012'de 1000cc motorlarla motogp'ye döneceklermiş.

giresunspor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3İ EVO
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster

...Valencia yarışı sonrası şampiyonanın 1 numaralı motosikletiyle test sürüşü yapabilirim

1 yarışta insan ancak bukadar başarılı olabilir... Kenana da böyle ciddi bir takım yakışırdı zaten
    aynen dedigin gibi. daha iyi bir motor daha iyi bir ekip ve daha cok imkan insallah anlasir ve kendisine yakisacak olan yer MOTO GP ye ulasir.
    dualarimiz seninle KENAN SOFUOGLU "54"
    ¥¥¥ 28 ¥¥¥

HERKESE KAZASIZ BELASIZ IYI SURUSLER

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Katılıyorum.
    Birde motosikletteki problem olmasaydı ve yarışı 5-10 sn. farkla lider tamamlasaydı neler olurdu
    Gerçi yarışı izleyen herkes, Kenan'ın liderliği motosikletindeki problem yüzünden kaçırdığının farkında.

Önümüzdeki yıl Moto2'nin tozunu attıracak bir Kenan izleyeceğiz sanırım.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    işte buna içilir

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Bu mükemmel bir haber...Türk oğlu dünya ve avrupadaki başarıları ile övünebiliyor, bizlerin göğsünü kabartıyor...Bravo Kenan
    Her daim başarılar Kenan kardeşimize.
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Müthiş bir haber çok sevindim.
    Umarım Kenan için en hayırlısı olur.

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Helal arkandayız kenan :D
    Hep destek tam destek :D
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

ufuk-*- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Emrah81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün Honda Gresini 2011'de Motogp'de mücadele etmeyeceğini açıkladı, tamamen moto2'ye konsantre olup 2012'de 1000cc motorlarla motogp'ye döneceklermiş.

moto2 deki motorların teknik özellikleri ne bilen var mı?kenan 1000 cc ye pek alışamadan yeniden 600 cc ye dönmüştü.şimdi moto2 de makineler 800 cc mi 1000 cc mi acaba? yoksa süpersporttaki gibi 600 de o yüzden mi kenan hiç uyum sorunu yaşamadan ilk yarışta esti gürledi pistte.

Şeyh Şamil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kenan için olumlu ve güzel bir haber. Zaman zaman '' basketbolculardan bile daha az

kazanıyorum ''diye haklı yakınması oluyordu.

Kelle koltukta yarışıyor. Moto2'de başarıdan başarıya koşmasını ve en üst seviyeden maddi

kazanç sağlamasını dilerim.
    Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..Ne elbiseler gördüm içinde insan yok..

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı ufuk-*- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    moto2 deki motorların teknik özellikleri ne bilen var mı?kenan 1000 cc ye pek alışamadan yeniden 600 cc ye dönmüştü.şimdi moto2 de makineler 800 cc mi 1000 cc mi acaba? yoksa süpersporttaki gibi 600 de o yüzden mi kenan hiç uyum sorunu yaşamadan ilk yarışta esti gürledi pistte.
    600cc tek tip HONDA üretimi motorlar kullanılıyor. Neredeyse WSS deki motorlar ile aynı güce sahip araçlar ancak çok daha hafif ve özel şasiye ve daha gelişmiş elektronik sistemlere sahipler. O yüzden Kenan yine motorun cılkını çıkardı

Buarada Gressini takımının doğrudan Kenana teklif yapması sponsor istemiyeceklerine yada o konuda çok daha kolaylık sağlayacaklarına işaret bence...İnşallah öyle de olur

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler