Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sofuoğlu'nun suçu ne?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Olağan! Motosiklet tamircisi bir babanın çocuğu olarak 1983'ün Ağustos ayında doğdu. Motor gürültüsü, onun için bir ninniydi.

Birçok insan için çekilmesi zor olan, Kenan Sofuoğlu için olağandı. Motor sesi değil sadece, ölüm de bunlardan biriydi..

"Ölüm bizim için olağan. En büyük abimi daha 1 yaşındayken hastalıktan kaybetmişiz. Bahattin ve Sinan abim vefat ettiklerinde 24 yaşındaydılar" diyordu bir söyleşisinde.

Bir amaç uğruna koşarken gelen ölümün, en güzel ölüm olduğuna inanıyor Kenan..

**

Kaskında ağabeyleri Bahattin ve Sinan'ın isimleri yazıyor.

**

Bahattin Sofuoğlu 2002'de karşıdan karşıya geçen bir otomobilin çarpmasıyla aramızdan ayrıldı. Aynı yılın mayıs ayında bu kez Sinan Sofuoğlu veda etti hayata. Onun ölümü, motosiklet üstünde oldu.

Dilinden tek kelime, hatta konuşmalarından en ufak bir ima çıkmadı Kenan'ın, isyana dair.. Olağan şekilde "Olağan" diyor, ölüm için..

İbretse ibret, dersse ders işte..

**

Peki bizler?

Bu olağandışı hayat hikayesinin başrol oyuncusunun, yarış pistlerinde İstiklal Marşı'nı ilk kez okutturan adam olduğunu biliyor mu herkes?

Supersport Şampiyonluğu'nu 3 yılda iki kez kazandığını?

Michael Schumaer kadar tanıyor mu bu millet Kenan'ı?

Hatta, 'Bihter' kadar!

Birçoklarımıza niye olağan geliyor bu şampiyonluklar?

**

Kenan'ın kutlama sırasında taktığı masumane kavuktan mesele çıkarmaya çalışanlar bile var bu ülkede.

Zannediyorlar ki bu millet, bu toprağa gökten indi!

Kavuklu ecdadın torunları, ecdadını beğenmiyor ya..

Ve bu sorgulama çok "olağan" karşılanıyor ya..

Pes arkadaş!

**

Hayatı kitap, hatta en kralından film yapılacak bir adam Kenan Sofuoğlu. Ağabeylerinin vefatları üzerine değil sadece; bu öykünün içinde 1999 depremi de var. Oturdukları apartman tamamen yıkılırken, burunları bile kanamadan kurtulan bir aile onlar.

En üst kattaydılar. Apartmanda ölen 15 kişiden daha şanslıydılar. Bir süre köye dönüp orada kaldılar. Ancak hayat işte..

**

Neyse..

Asıl mesele şu; biz ne kadar tanıyoruz Sofuoğlu'nu?

Gerçek bir hayat filmi, niye 'tecavüz sahneleri kadar bile' ilgisini çekmez bir milletin?

Sofuoğlu'nun suçu ne?

Kaynak: Bugün Gazetesi / Ahmet KONANÇ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Hakkında yazılar yazılması hem motosiklet sporu, hem de Kenan için iyi tabi. Yalnız bu kişileri çok samimi bulduğumu da söyleyemem. Konulardan bir haber sadece nabza şerbet yazılar gibi geliyor bana. Konuyla birazcık ilgisi olan biri Bahattin ve Sinan'ın aynı yıl öldüğü gibi bir hata yapmaz yazısında. Bilmiyorsa bile internette iki sayfaya bakıp öğrenebilir doğrusunu. Geçen bir başkası da SüperSport kategorisini öyle bir yazmışki sanırsınız MotoGP'den daha üst kategori.

Ama dediğim gibi dikkat çekmesi açısından iyi gelişmeler bunlar.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

DNGe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Gerçek manada bir KÜLTÜR DEVRİMi'ne ihtiyacı var bu ülkenin..çok yol almamız lazım çok...

johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ante adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakkında yazılar yazılması hem motosiklet sporu, hem de Kenan için iyi tabi. Yalnız bu kişileri çok samimi bulduğumu da söyleyemem. Konulardan bir haber sadece nabza şerbet yazılar gibi geliyor bana. Konuyla birazcık ilgisi olan biri Bahattin ve Sinan'ın aynı yıl öldüğü gibi bir hata yapmaz yazısında. Bilmiyorsa bile internette iki sayfaya bakıp öğrenebilir doğrusunu. Geçen bir başkası da SüperSport kategorisini öyle bir yazmışki sanırsınız MotoGP'den daha üst kategori.

Ama dediğim gibi dikkat çekmesi açısından iyi gelişmeler bunlar.
    Artık Kenan'ın sportif başarısı daha çok ön plana çıkmalı,
    ne kadar popülerlik belli kesimlerden o kadar ilgi bu doğru ama asıl ihtiyaçkalıcı ilgide, en azından buda birşeydir

diğer taraftan ne yalan söyleyeyim kavuk, özelliklede etrafındakilerinin fes giymesi olayını pek tasvip edemedim seyrederken ama saygı duyuyorum, kendi tercihleridir, benim açımdan Kenan'ın başarısını hiç bir şekilde gölgelemez, bir Türk dünya şampiyonu olmuş, dünya görüşü ne olursa olsun bir önemi yok, artık bu tip şeylere takılmamak lazım,

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125 City-Siyah
    bence sucu cıtını cıkarmadan bunca sonrunla bogusup ve bunların ustesinden gelmesi.malesef ulkemizde iyi işler yapanlar surekli taslanır oldu,sahip cıkıp ükle olarak gurulanmamız gerekken yerdee malesef insanlarımız sofuoglunun sevinme şekline bile laf söylüyo.gercekten cok yazıkkk.

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Alıntı johnny_rook adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık Kenan'ın sportif başarısı daha çok ön plana çıkmalı,
    ne kadar popülerlik belli kesimlerden o kadar ilgi bu doğru ama asıl ihtiyaçkalıcı ilgide, en azından buda birşeydir

diğer taraftan ne yalan söyleyeyim kavuk, özelliklede etrafındakilerinin fes giymesi olayını pek tasvip edemedim seyrederken ama saygı duyuyorum, kendi tercihleridir, benim açımdan Kenan'ın başarısını hiç bir şekilde gölgelemez, bir Türk dünya şampiyonu olmuş, dünya görüşü ne olursa olsun bir önemi yok, artık bu tip şeylere takılmamak lazım,
    Yarış sonrası Kavuk takması neden yadırgandı ben anlam veremiyorum. Bu konudaki yazıları okumadım. Sanırım bazı yazarlar eleştirmiş medyada.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Alıntı Skullhunter adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bahattin Sofuoğlu 2002'de karşıdan karşıya geçen bir otomobilin çarpmasıyla aramızdan ayrıldı. Aynı yılın mayıs ayında bu kez Sinan Sofuoğlu veda etti hayata. Onun ölümü, motosiklet üstünde oldu.
    Sinan ı 08 de kaybettik
    GKN MOTORS

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu ülkede hiç bir başarı cezasız kalmaz...
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok güzel bir yazı, üzerine ne söylenebilirki başka?

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Olayin gereginde fazla dramatize edilmesi dogru degil. Cunku bu sekilde kucuk emrah modelinde lanse edilen bir dunya sampiyonu, o madalyayi kazanmis kudretli goruntusunden birden halkin acidigi zavali bir cocuk durumuna dusecek. Basin yine yanlis islerden pirim yapmaya calisiyor.

Ayrica zorlu yada degil biraz ozel hayata saygi gostermek ve her sey desifre etmemek lazim.

Burda bence konusulmasi gereken ,

1-Kenanin tek basina yurt disinda kariye kosmasi ,
    2-Devletin ona destek cikmamasi ve Turkiyeden sponsoru dahi olmamasi dir.

Tv deki dizilerden Fatmagulun sucu ne , Kenanin sucu ne gibi acitasyon isleri tek konu odakli cahil kesime verilen verimsiz bir gida gibi. Gercekler ve gercek sorunlari gormemizi engeleyecek yanlis konular konusuluyor.

Kenan kendine kendini yetistirmis bir dunya sampiyonu, ve Moto GP gecmesi gereken biri. Ama su andaki imkanlari buna yetersiz. Milyon Eurolarin havada ucustugu , sponsorlarin kapistigi , en iyi muhendislerin bulundugu bu kulvarda kenanin da yer almasi icin , onun ve ailesini asan bazi destekler var. Bunu devlet yada global buyuklukteki dev firmalar saglayabilir ancak.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

mavibuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 r
    **

Kenan'ın kutlama sırasında taktığı masumane kavuktan mesele çıkarmaya çalışanlar bile var bu ülkede.

Pes arkadaş!

**

KESTANE ÇIKTIĞI KABUĞU BEYENMEZMİŞ
    AZRAİL herzaman artçıdır ona göre kullan, yoksa

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Saçma sapan bir yazi olmus.
    Sezon boyunca Kenan'in adini agzina almayanlar simdi uzerinden prim yapmaya çalisiyorlar.

Kavuk meselesini açiklayayim musadenizle.
    Kavugu takan biziz çunku.

Kenan'in boyle bir talebi kesinlikle olmamistir.
    Kavuk meselesi, yillardir Kenan'in pesinden dunyanin öbür ucuna bile giden, sevgili Varol abinin fikriydi.
    Onceki sampiyonlugunda taç takmistik.
    Fakat bizim kulturumuzde taç yoktur.
    Olaydan sonra Varol abiyle konustugumda, o da bana o zaman ben de bir dahaki sefere kavuk takarim dedi.

Kavuk konusunun itiraz edilecek bir tarafi yok.
    Bizim geçmisimizde var olan bir nesne.
    Ustelik kutlamanin sekli konusunda en büyük hak sahibi Varol abidir.
    Iyi gününde de kötü gününde de o hep Kenan'in yanindaydi.
    O öyle uygun gördü, bize de emegine saygi duymak düstü.

Abarti olan tek sey fes konusudur.
    Fakat su bir gerçek ki Kenan'in pesinden o yaris bu yaris kosan toplulugun buyuk bolumu milliyetçi ve maneviyatçi insanlardan olusuyor.
    Onlar o fesleri takmaktan gurur duydular.
    Ben ayni fikirde degilim belki ama insan olmanin yolu, birbirimizi farkliliklarimizla sevmek,dusuncelerimize saygi gostermek, birbirimizi hazmetmekten geçiyor.
    Bizler ogün o tribünde farkli görüslerde onlarca insandik.
    Ama bizi birlestiren sey,oyle buyuktu ki, kardes gibiydik.
    Umarim derdimizi anlatabilmisimdir.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    kenan herzaman bizim gurur kaynağımız olacaktır..!

emomen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 1100 xx
    Bu yazar bayağı bir saçmalamış...
    Kenan zor olanı başardı sen başarılarını yaz onun...
    Kenan hakkında bilği sahibi olmayan ve onu hiç tanımayanlar bile çıkıp makale yazıyor...
    Yok Kenan şöyle Kenan böyle nerdeydiniz daha önce kardeşim...
    Bu makaleyi yazmadan önce keşke Kenan hakkında bilgi sahibi olsaydı, çok sallamış...

Behlül'ü herkes tanıyorsa bu medyanın suçudur...
    Kenan'ı kimse tanımıyorsa buda medyanın suçu...
    Bedenimdeki Ruhun ^3^ günlük sahibiysem istedigim gibi yaşarım.

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    sofuoglunun suçu ne ?
    bu yazıyı yazan tam bir hödük olmalı. yazar 2 abisini aynı sene içinde topraga vermiş.

muhtemelen yazar fatmagülün suçu ne projesinin sahibiydi. elinden fırsatı kaçırınca kenan'da aramış umudunu.
    muhahah. ay çok güldüm ya.

ne ezik insanlar var ya. ya bir de benim anlamadıgım bu kadar ezik ve sorumsuz insanlar nasıl oluyorda gazete gibi ciddi bir kurumda iş bulabiliyorlar...

okuma yazma bilmeyen adamın eline kagıt kalem versen daha kaliteli bir yazı yazardı...

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    bence kavuk çok yakışmıştı
    değişik komik olmuş ama alaycı bir gülüşle değil gerçekten içten bir gülümsemeyle komik olmuş diyorum
    ecdanını unutan zaten yok olmaya mahkum
    şu an büyük denen devletlerin bizim gibi ecdadı bizimki gibi tarihi yok

ayrıca şunu da belirtmek istiyorum;
    ben motorla bu kadar ilgilenmesem Sofuoğlu'nu ve hayatını ve hatta başarılarını bilmezdim, ilgilenmezdim
    zaten bu forumda da olmazdım
    tabiki çok doğru söylenmiş millet olarak aramızda kaliteyi o kadar çok düşürdük ki
    bunda sadece parasal sosyal etkilerin yanında bireysel olarak kendimizi geliştirmemizin de etkisi çok

normalde motorla ilgilenmesem bile kültürlü olmam gerektiği için bu tip başarıları bu tip sosyal etkinlikleri bilmem gerekirdi
    ama kültürlü olmak, sosyal olmak memleketimizde çok farklı ve çok yanlış anlaşılıyor

sofuoğlunun suçu yok, suç var ise kendimizde

ümidim var

ve son olarak Kenan, her zaman gururumuzsun
    birinci değil 2. olsa da gururumuzsun çünkü teksin en azından benmi bildiğim başka bir Türk yok böyle yarışan
    saygılar

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Sofuoglu'nun suçu ne derken, bende Kenan'in yaptığı spora göre elde ettiği düşük gelir'den bahsediliyor sandım.
    Yazı ve başlık biribiriyle alakasız olmuş.

Olayları dramatize edip kendi prim ve çıkarları uğruna daha önce adından bile bahsetmedilmeyen, spor sayfalarının en alt sutünlerinde bile yer verilmeyen Sofuoglu'nun şampiyonluğunu üzerinden bugun prim saglaniyor anlasilan.

Sofuoglu'nun 2007 yilindaki zaferiyle aynı haftaya denk gelen fenerbahçe ile beşiktaş derbisinden zaman ayırıp iki satır yazı yazmayan üşenenler bugün Kenan'i dilinden düşürmez olmuş.

Günlerce spor sayfalarını meşgul eden ve spor yazarları için rant kapısı olan futbol ve basketbol sektöründe yazılacak birşeyin olmamasımı sizi bu yaziyi yazmaya zorladı acaba?

Sofuoglu'nun suçu yok.
    Suç sizde!

Dün Nurcan'in suçu neydi..
    http://www.bugun.com.tr/kose-yazisi/...-makalesi.aspx

Bugünde Sofuoglu'nun...
    Yarınsa bilinmez.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws50
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saçma sapan bir yazi olmus.
    Sezon boyunca Kenan'in adini agzina almayanlar simdi uzerinden prim yapmaya çalisiyorlar.

Kavuk meselesini açiklayayim musadenizle.
    Kavugu takan biziz çunku.

Kenan'in boyle bir talebi kesinlikle olmamistir.
    Kavuk meselesi, yillardir Kenan'in pesinden dunyanin öbür ucuna bile giden, sevgili Varol abinin fikriydi.
    Onceki sampiyonlugunda taç takmistik.
    Fakat bizim kulturumuzde taç yoktur.
    Olaydan sonra Varol abiyle konustugumda, o da bana o zaman ben de bir dahaki sefere kavuk takarim dedi.

Kavuk konusunun itiraz edilecek bir tarafi yok.
    Bizim geçmisimizde var olan bir nesne.
    Ustelik kutlamanin sekli konusunda en büyük hak sahibi Varol abidir.
    Iyi gününde de kötü gününde de o hep Kenan'in yanindaydi.
    O öyle uygun gördü, bize de emegine saygi duymak düstü.

Abarti olan tek sey fes konusudur.
    Fakat su bir gerçek ki Kenan'in pesinden o yaris bu yaris kosan toplulugun buyuk bolumu milliyetçi ve maneviyatçi insanlardan olusuyor.
    Onlar o fesleri takmaktan gurur duydular.
    Ben ayni fikirde degilim belki ama insan olmanin yolu, birbirimizi farkliliklarimizla sevmek,dusuncelerimize saygi gostermek, birbirimizi hazmetmekten geçiyor.
    Bizler ogün o tribünde farkli görüslerde onlarca insandik.
    Ama bizi birlestiren sey,oyle buyuktu ki, kardes gibiydik.
    Umarim derdimizi anlatabilmisimdir.
    yaws ağzını yediğim sen nerdesin

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı DNGe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçek manada bir KÜLTÜR DEVRİMi'ne ihtiyacı var bu ülkenin..çok yol almamız lazım çok...
    Kültür devrimi birçok insanın işine gelmez , cahili yönetmek daha kolaydır değil mi ,kim yapacak o KÜLTÜR DEVRİMİ ni bizden başka. Yapılan yanlışlara kabul edilebilir diyen biçok şeyle yetinip sömürülen milletimiz mi yoksa yöneticiler mi ?

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı mavibuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    **

Pes arkadaş!

**

KESTANE ÇIKTIĞI KABUĞU BEYENMEZMİŞ

ağzına sağlık kardeşim.biz ecdadımızı unutmadık,unutmayacağız...
    Sofuoğluna da başarılarının devamını diliyorum.Allah yolunu açık etsin....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler