Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Geçemeyince Kenan'a arkadan çarptı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

İtalya’da İmola Pisti'nde yapılan 12. yarışın bitimine 200 metre kala yarışı zirvede götüren Sofuoğlu, arkasındaki en büyük rakibi İtalyan Laverty'nin kendisine arkadan çarpması sonucu istenmeyen görüntüler ortaya çıktı.

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nda İtalya'da gerçekleştirilen sezonun 12. ayak koşusunu ikinci sırada tamamlayarak genel klasmanda liderliğini sürdürdü.

İtalya'daki Imola Pisti'nde gerçekleştirilen ve ilk cepte başladığı koşuyu Kenan Sofuoğlu, talihsiz bir şekilde ikinci sırada tamamlayarak sezonun son yarışına 16 puanlık bir avantajla girdi.

İrlandalı Eugene Laverty'nin son turda, yarışın bitimine metreler kala, mücadelenin en önünde giden Kenan Sofuoğlu'nun motosikletine çarpması sonucunda iki sporcu da yere düştü. Bu sırada arkadan gelen İtalyan Michele Pirro, iki sporcuyu da geride bırakarak yarışmayı lider tamamladı. Kenan Sofuoğlu, daha sonra motosikletini kaldırarak, yarışı Pirro'nun arkasından ikinci sırada tamamlayabildi. Laverty ise üçüncü sırada yer aldı.

Şampiyonluktaki en önemli rakibi İrlandalı Eugene Laverty ile Kenan Sofuoğlu'nun mücadelesine dönüşen koşuda milli motosikletçi mücadeleyi ikinci sırada bitirmesine karşın, puanını 243'e taşıyarak genel klasmanda liderliğini sürdürdü.

Laverty ise 227 puanla genel klasmanda ikinci sırada kaldı. Sakatlığı nedeniyle son iki koşuda yer alamayan İspanyol Joan Lascorz da 168 puanla genel klasmanda üçüncü sıradaki yerini korurken, Imola koşusunu ilk sırada bitiren İtalyan Pirro ise 91 puanla genel klasmanda 5. sırada yer buldu.

Spor Toto Teşkilat Başkanı Bekir Yunus Uçar, PTT Genel Müdürü Osman Tural, İstanbul Sancaktepe Belediyesi Başkan Yardımcısı Tarık Yusuf Uçar'ın da aralarında bulunduğu 15 kişilik bir grup da yarışı tribünden izleyerek Kenan Sofuoğlu'na destek verdi.

Sezonun son yarışı olan 13. ayak mücadelesi ise 3 Ekim'de Fransa'daki Magny Cours Pisti'nde koşulacak.

Kaynak: Hürriyet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Saaten 300km/h hizla giderken bile demekki insan oglu şike yapabiliyor
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

reak41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya terbiyesiz herif ya son virajda yapılırmı bu:s

T0LGA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Yok-
    Ben kenan yerinde olsam baya küfür falan ederdim heralde ama helal olsun kenanımıza inş şampiyon olcak

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    İrlandalı yapmaz öyle şey
    Kolpa Adamları

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    helal olsun kenana iyi yarıştı

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Laverty "geçemiyorsan düşürmeye bak" felsefesini tamamen yeni bir seviyeye taşıdı. Diyecek çok birşey yok. Kenan Laverty'yi bugün açık ve net bir şekilde yendi.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    apaçık ortada bu motoru kaydırmak filan değil tamamen motorunla Kenanı engellemek için yattı ve motoru Kenanın üstüne saldı...anladı ki son virajda da geçemedi şansını son yarışa saklamak için yaptı izlerken ben Kenan'ın yerine yeterince sövdüm
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

FlexMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    kasıt yok gibi geldi bana biz Türk milleti fazla evhamlıyız

Kenan bu gün resmen ezdi Laverty'yi.
    Hele bir ara sol eliyle "Hadi geç bari" dedi ve o geçtikten bir kaç tur sonra tekrar bunu geçti

Yarışın sonundaki basın toplantısını izleyen oldumu?
    Muhtemelen basın tarafından laverty'e bunlar sorulmuştur.
    Acaba ne cevap verdi ?
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    allah bin belanı versin Laverty!!!
    allahtan Kenan'ın sol ayağına birşey olmadı ,
    19 tur boyunca Laverty ile oynadı Kenan , istediği zaman geçti , istediğinde geçmesine izin verdi yarışı hep elinde tuttu o son virajda Laverty'nin vücut pozisyonunu değiştirmesinden belliydi böyle bir hareket yapacağı çok son viraja kadar çok zevkli bir yarıştı , ama Laverty bükemediği bileği öpmek yerine çamr yapmayı tercih etti....
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

T0LGA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Yok-
    evet millet basın toplantsı falan izleyen varmı ??

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Aslında herhangi bir kasıt yoktu.Öyle başlıktaki gibi arkadan çarpma falanda yoktu.Yarışın son virajında hangi yarışçı olsa riski göze alır ve o manevrayı yapmaya çalışırdı.
    Ayrıca Milli gururumuz Kenan ın şımarıp ucuz Rossi taklitleri yapmasıda son derece yanlıştı.
    İnşallah bu durumdan vaz geçer ve bildiğimiz mütevazi Kenan Sofuoğlu olur.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında herhangi bir kasıt yoktu.Öyle başlıktaki gibi arkadan çarpma falanda yoktu.Yarışın son virajında hangi yarışçı olsa riski göze alır ve o manevrayı yapmaya çalışırdı.
    Ayrıca Milli gururumuz Kenan ın şımarıp ucuz Rossi taklitleri yapmasıda son derece yanlıştı.
    İnşallah bu durumdan vaz geçer ve bildiğimiz mütevazi Kenan Sofuoğlu olur.
    Rossi taklidinden kastınız, Kenan'ın viraj girişlerinde ayağını açması ise bence yanlış düşünüyorsunuz.
    Ne yani, Rossi viraj girişlerinde ayağını açıyor diye bundan sonra yapan herkes Rossi taklidi yapıyor demek mi olacak?
    Sürücü viraja nasıl rahat giriyorsa o şekil kullanır, kaldı ki bazı virajlarda arkadaki rakibin atağını engellemenin de bir yoludur.

Kenan'ın şımardığına asla katılmıyorum.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yuh yani adam burada olsa linç edecek bazıları..

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rossi taklidinden kastınız, Kenan'ın viraj girişlerinde ayağını açması ise bence yanlış düşünüyorsunuz.
    Ne yani, Rossi viraj girişlerinde ayağını açıyor diye bundan sonra yapan herkes Rossi taklidi yapıyor demek mi olacak?
    Sürücü viraja nasıl rahat giriyorsa o şekil kullanır, kaldı ki bazı virajlarda arkadaki rakibin atağını engellemenin de bir yoludur.

Kenan'ın şımardığına asla katılmıyorum. Bence yanlış düşünüyorsunuz.
    Kastettiğim o ayak açması değildir.Rakibini tahrik edip "Gelde geç"gibi hareketler yapması idi.
    Şımarma konusuna gelince,bu benim şahsi fikrimdir.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı necatik35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kastettiğim o ayak açması değildir.Rakibini tahrik edip "Gelde geç"gibi hareketler yapması idi.
    Şımarma konusuna gelince,bu benim şahsi fikrimdir.
    Simarmadan ziyade bu hareketleri bence rakibinin sevkini kirmak icin yapti.

Son turda Laverty nin asilcagini biliyordu onu yormaya aklini karistirmaya belki de sinirlendirmeye calisti, ki son viraja kadar gayet basarili gitti de.

Ta ki Laverty yapmak zorunda oldugu hamleyi yapip gecmeye calisana ve on tekeri kaybedene kadar.
    We are many...

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bana da kasıt yok gibi geldi açıkçası...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Aşağıdaki Laverty röportajı sanırım dün yapılmış.
    Neler söylediğini bir arkadaşımız çevirebilir mi?

Ben hala yarış sonrası neler dediğini merak ediyorum.
    Yarış sonrası röportajını bulan varsa ekleyebilir mi?

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)