Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Geçemeyince Kenan'a arkadan çarptı

Motovento
    REKLAM ALANI
    onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılmıyorum. Kenan bütün haftasonu boyunca son sektörde en hızlı isimdi ve yarışta da o viraja Laverty'den hep daha geç fren yaparak giriyordu. Laverty son turda belki liderliği geri alabilirdi, ancak o virajda 100 defa denese 99'unda başaramazdı.

Bence basit bakkal hesabıyla "2. olursam 5 puan fark yerim, ikimizde düşersek fark 12 puanda kalır" diye düşündü ve sadece Kenan'ı biçmek için hareket etti. Düşerek biçmeyi hesap etmiş olamaz, ancak düşmeseydi yine Kenan'ın üzerine yaslanacak veya Kenan'a çarpacaktı.

Bizim buralarda şark kurnazlığı deniyor kısaca. Bu yarıştan diskalifiye edilmeliydi Laverty. Bu yıl 2 etti. Silverstone'da Lascorz'a çarparak sakatlanmasına sebep oldu. Aynısının Kenan'ın (veya kendisinin) başına gelmeyeceğinin de garantisi yoktu. Kenan Miller 2009'da bitime 3 viraj kala Laverty'yle temas yaşamıştı, ancak düşürmedi. Ben 4 senedir izliyorum, Kenan'ın çok sert çok agresif blok geçişleri oldu ama hiçbir zaman başka bir pilotu biçmedi. Laverty bu sene şampiyonadaki 2 rakibine de çarparak(kasıtlı veya değil) düşürdü.
    bu yorumun noktası noktasına kadar katılıyorum...evet ayrıca duygusal bir milletiz benim görüş açımdan görenlerin sayısı oldukça fazla...
    "puan farkı daha çok açılacağına ikimizde düşelim şansım son yarışa kalsın" çarpışmasıdır bu
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    İyi ya, ilk okuduğumdaki şaşkınlığım gitti.Daha çok eğlenmeye başladım ben...

Bir araştırma yaptım, motoru kaldırmak için Laverty'ye yardım eden dombili amcamlardan 1 tanesi irlandalıymış, diğeri de israilli eski bir mosad ajanı...Zaten bahsettiğim silahı da o temin etmiş düştükten sonra, yani ben yanlış görmüşüm Bizim Kenan'a yardım eden amca ise aslen sakaryalıymış. Kütükte öyle görünüyor en azından.

Bir de M.Pirro çizgiyi geçmeden önce Kenanın motorunu hareket ettirip arkasından geldiğini ve Laverty'nin gelemediğini hissetmiş...Yaklaşık 150 metrelik mesafede... Ama Kenanı kıskandığı için ve büyük ihtimalle bir türk olduğundan dolayı 1.olmasını istemediği için gazı sonuna kadar açtığını öğrendim. Çok ayıp bir hareket gerçekten.

Biz duygusal bir milletiz demeyin lütfen. Aramızda bazılarımız duygusaldan ziyade "benim başıma geldiyse senin ananı avradını... yok bana denk gelmediyse olur böyle şeyler" mantığına sahip. Tabi bu da duygusal bir hareket. Dugusal eziklik.

İngiltereli futbolseverler yada ispanyol motorsiklet tutkunları yarışları ve maçları duygusal izlemiyorlar mı? Onlar izledikçe para kazanıyorlar gibi, sanki bir tek biz duygusalmışız gibi düşünmeyin. Biz değiliz sadece milletçe duygusal olan ama adil ve tarafsız olmayan biziz. Bunu beceremeyen hatta hiç oralı olmayan biziz. 2si arasındaki farkı kime anlatıyorum tabi orası tartışılır...

Hürriyet'in web sitesindeki olaya bakarmısınız?
    Dünya Süpersport kategorisindeki yarışı "Amatör Spor" olarak değerlendirmişler

http://www.hurriyet.com.tr/spor/amat...06.asp?gid=373
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

estelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 125 kt
    sitelerinde motosiklet sporları diye bölüm olmadığı için oraya koymuşlar

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hürriyet'in web sitesindeki olaya bakarmısınız?
    Dünya Süpersport kategorisindeki yarışı "Amatör Spor" olarak değerlendirmişler
    Ne bekliyordun ki... Şu an gücü elinde bulunduranlar motosikletin Türkiye'de yükselmesini istemiyorlar. Otomobil üreticileri için çok cazip bir pazar çünkü. Devlet için de beleşten fazla fazla vergi kapısı. IMF borç faizleri nasıl ödenecek yoksa
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bizim ofisteki kimse Kenan SOFUOĞLU ismini duymamış...

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim ofisteki kimse Kenan SOFUOĞLU ismini duymamış...
    Çok normal.

Motosiklet sürücülerinin çoğu da tanımıyor.

Basın destek vermiyor, sıradan haber gibi geçiyorlar. Kanallara çıkmıyor. İlgili programlara davet edilmiyor (ilgili program da yok gerçi ya), röportajlar yapılmıyor. Yapılsa da 5-10 saniyelik bir görüntü ile geçiştiriliyor sanrıım, çünkü hiç görmedim.

Adam da sansasyon yaratmıyor. Namazında niyazında biri.
    Şöyle bir otelde 3 hatunla basılsın bak tüm dünyaya yayılmış Türkler tarafından nasıl tanınır.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Öyle sıradan, baba parasıyla yarışan bir sürücü felan da değil hani. Adam 2. şampiyonluğuna gidiyor ama bir İLHAN MARSEL kadar ses getiremiyor. Hani deli gibi de sürüyor motoru, güzel haber de yapılır kenanın yarışlarından ama... Garip işte..

Motosikleti
    var bi şeyler
    @ Syanur,

Yabancı forumlara bakıyor musun hiç bilmiyorum ama, Kenan Miller 2009'da Laverty'yi son turda dokunarak geçtiğinde özellikle dili İngilizce olan ulusların mensupları Kenan'ı çarmıha germeye hazırlanıyorlardı. Burada yazılan küfürleri kesinlikle tasvip etmiyorum, ama küfürler haricinde yazılan yorumlar yabancıların bize bakış açısı kadar ön yargılı değil. Laverty Kenan'ı bu şekilde biçince takındıkları tavrı da anlatmama gerek yok sanırsam. Sıradan bir yarış kazasıymış... Kenan Laverty'ye yapsaydı kıyamet kopuyordu şimdi

Ayrıca şunu da söyleyeyim. Olaylara tarafsız bakmaktan bahsediyorsun. O zaman şu gerçeği belirteceğiz: Laverty'ye yardım Kenan'dan önce geldi, 2 pist görevlisi Laverty'ye yardıma koşarken Kenan'a -gecikmeli olarak - 1 görevli geldi ve Laverty'nin motoru daha önce ayaktaydı. Ama büyük ihtimalle vitese geçiremedi. Bu olayda kasıt var demiyorum. Ama olay bu şekilde cereyan etti. Tabii düşen pilotlara yardım edebilecek sadece 3 görevli varsa 1.5 1.5 şeklinde bölünmelerini beklemiyorum, onu da belirteyim

Pirro konusuna gelirsek. Imola 2006'da o zaman takımın 2. pilotu olan Kenan'dan şampiyonluk için mücadele eden takım arkadaşı Charpentier'ye yardım etmesi istenmişti, Kenan 1'liği O'na bırakarak şampiyonluk şansını son ayağa taşımasına katkıda bulunmuştu. 4 yıl öncesine benzer bir şekilde yarıştan evvel Pirro'ya Kenan'a yardım etmesi için takım tarafından tembihte bulunulduğuna en ufak şüphem yok. Aslında son virajdan çıktıktan sonra Pirro arkasına da bakıyor. Bitiş çizgisi son virajdan 50-60 metre değil de 200 metre sonra olsaydı yavaşlayıp Kenan'a yol verecek ve Laverty'nin önünde 2. bitirecekti. Zaten çizgiyi geçtikten sonra arkasına bakıp Kenan'ın 2. Laverty'nin 3. olduğunu görünce "ne yaptım lan ben" der gibi başını tutuyor ve sonra da ellerini dışarı açıyor. Son turuna 4. başladığı yarışı 1. bitirdiğinden de olabilir, o kadarını bilemeyeceğim

mczaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    henüz yok.
    Bence çok ince hesaplı bir art niyet var burda dikkatli inceleyince prof. olmuş bir pilot o tip bir frenleme yapmaz dalgınlık yada hata değil bu.

Yinede Kenan ondan sonra düşmesine rağmen ondan önce yola dönebildi.

Shrieker@ ben tv den izlerken hiç gelmedi sandım fakat vidyoda rakibine 2 tane hemen sonrasında da Kenana 2 tane geliyor .

Küfür eden arkadaşlar edicektir kimse karışamaz sonuçta kendi yorumları dır.Ama tabi işin çılgınca fanatikliğine bürünmemek lazım.

Bu Şampiyona da Yamaha nedençekildi onu anlamadım?
    3.18 tl olan benzinin 2 tl'si vergi

Motosikleti
    var bi şeyler
    Bu arada videoyu tekrar seyrediyorum. Yarış bittikten sonra pite dönüş turunda (Laverty biçmeseydi zafer turu olacaktı, neyse) Kenan'ın kendisini tebrik etmek için yanına gelen bir yarışçıya (sanırım Massimo Roccoli edit: değilmiş, 45 numara Gianluca Vizziello listeden baktım şimdi) vücut diliyle neler olduğunu anlatması ve diğer yarışçının -yine vücut diliyle verdiği- şaşkınlık dolu tepki izlemeye değer

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:50 ----------

Alıntı mczaga adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bu Şampiyona da Yamaha nedençekildi onu anlamadım?
    R6 2009'da en iyi motordu ancak Yamaha 2009'un sonunda şampiyonluğu aldıktan sonra maddi nedenlerden dolayı Yamaha fabrika desteğini çekti, bir ara takımın fabrika desteği olmadan devam etmesi gündeme geldi ancak daha sonra ondan da vazgeçtiler.

Bu arada videoyu tekrar seyrediyorum. Yarış bittikten sonra pite dönüş turunda (Laverty biçmeseydi zafer turu olacaktı, neyse) Kenan'ın kendisini tebrik etmek için yanına gelen bir yarışçıya (sanırım Massimo Roccoli edit: değilmiş, 45 numara Gianluca Vizziello listeden baktım şimdi) vücut diliyle neler olduğunu anlatması ve diğer yarışçının -yine vücut diliyle verdiği- şaşkınlık dolu tepki izlemeye değer
    Videonun linkini paylaşabilirmisin?

Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videonun linkini paylaşabilirmisin?
    http://www.youtube.com/watch?v=1sdbC...eature=related

6:06'ya denk geliyor

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı mczaga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence çok ince hesaplı bir art niyet var burda dikkatli inceleyince prof. olmuş bir pilot o tip bir frenleme yapmaz dalgınlık yada hata değil bu.

kazadan önce viraj pozisyonu alırken laverty'nin vucuduna bakın , viraj önceside virajda da yarıştakinden farklı olarak pozisyon alıyor

[QUOTE=mczaga;2163082] Yinede Kenan ondan sonra düşmesine rağmen ondan önce yola dönebildi.[QUOTE]

Kenan kaza sırasında daha takla atarken ayağa kalkmanın mücadelesini vermeye başlıyor ve tekrar düşüyor Allah Kenan'ın kalbine göre verdi , motoru çalışmayıp sonlara düşseydi veya hiç dönemeseydi daha çok moral bozucu olacaktı.
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Bu arada videoyu tekrar seyrediyorum. Yarış bittikten sonra pite dönüş turunda (Laverty biçmeseydi zafer turu olacaktı, neyse) Kenan'ın kendisini tebrik etmek için yanına gelen bir yarışçıya (sanırım Massimo Roccoli edit: değilmiş, 45 numara Gianluca Vizziello listeden baktım şimdi) vücut diliyle neler olduğunu anlatması ve diğer yarışçının -yine vücut diliyle verdiği- şaşkınlık dolu tepki izlemeye değer [COLOR="Silver"]
    İzleyebileceğimiz yer var mı bahsettiğin diyaloğu?

Edit: Paylaşmışsın zaten gözümden kaçtı teşekkürler...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Teşekkürler.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Kenana zaten altin madalya yakişmaz.
    Ne o öyle kıro gibi
    Gümüş daha iyi
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kenana zaten altin madalya yakişmaz.
    Ne o öyle kıro gibi
    Gümüş daha iyi
    Bu da çok değişik bir bakış açısı olmuş
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Shrieker

Kasıt aramana birşey demiyorum. Yada kasıtlı olduğunu düşünenlere...Ben düşünmüyorum. Ancak yazılanları sende okudun dimi? Şike nedir ya?? Nasıl yani?

Bak tamam onları geçiyorum, yabancıların Kenana muamelesini de anlıyorum, sonuçta medya işin içine girince biliyorsun herzaman abartı ve haksız eleştiri olur. Yani evet Kenana da zamanında haksız eleştiriler yapıldı. Ama bu bizim de aynı şeyi yapmamızı gerektirir mi? Tamam doğrudan düşüncen "kasıt" olabilir. Ama öyle bir şekilde yazanlar varki...Yazdığını savunmasını bilmeli bir insan.Ortalık çocuk parkına dönmüş resmen.

Hem yardımcı olanlar konusunda da sana katılıyorum. Yani ilk başta ona yardım eden 2 kişi gördüm ve çok sinirlendim. Ama belki de kamera çekmiyordu ve Kenana yardım eden daha önce harekete geçmişti belkide. Yada oradaki görevliler de Kenan yerine Laverty'yi tercih ettiler bir anlığına taraflı düşünerek. Belki de Laverty'yi destekliyorlardı. Ama bunun konumuzla ne alakası var dimi? Yani 1-2 saniye içinde kafasına göre yardıma koşan görevlilerden kimi sorumlu tutabiliriz...??

Pirro hakkında aynı şeyleri düşünüyoruz, yanlış anlamışsın. 2006 daki olayı da öğrenmiştim zaten. Ama o olay Kenana özgü bir şey, bu büyüklüğü herkesten beklemek doğru olmaz. Ki zaten 2miz de Pirronun bilinçli olarak yapmadığını düşünüyoruz. Adam o sırada neler yaşamış-düşünmüştür kimbilir. Ama ona da laf ediyoruz...Dediğimiz gibi mesafe uzun olsaydı belki biraz daha tartışabilirdik olayı. Ama okadar kısa sürede nasıl karar versin adamcağız, zaten gördüğü sahnedeki şaşkınlık ona yetmiştir.(Bu arada benim bildiğim 1 çizgi olur, yarış o çizginin arkasında başlar ve o çizgiyi geçince biter.İmola da neden bitiş çizgisi başlangıç çizgisinin daha gerisinde??)

Benim demek istediğim ama sonrada vazgeçtiğim şey de, olayda bence kasıt veya sinsice planlanan birşey yok. Ha Lavety çok iyi niyetli bir insan da demiyorum. Olayda büyük aptallık var. Geçmesinin neredeyse imkansız olduğu yerde şansını denemesi yanlış birşey ve bu birçok yarış sporunda olduğu gibi incelemeye alınmalı. Yani alamıyacağın bir viraja girerek veya herhangi bir şekilde diğer yarışçılara tehlike yaratıyorsan bu durum incelemeye alınır. Öyle kafana göre davaranamazsın yarışlarda. Bunun en güzel örneğini F1 takip edenler Montoya'dan bilirler. "Ooo bu adam çok hızlı, süper..."felan diye övüyorlardı. Ama adam 2-3 yarışta bir kendisiyle birlikte başkalarını da yarış dışı bırakıyordu.Çünkü bam güm heryere çarpıyordu...Tabi bazı cezalar aldı ve bana göre çok daha ceza verilmeliydi. Diğer yarışçılar bilmiyor mu son gaz gitmeyi?? Öyle kafana göre istediğin şekilde yarışamazsın dimi... Bu yarışta da bu durum oldu bence. Ki birçok yarışta sürücülerin kendilerine hakim olamadığını, aptalca şeyler yaptığını biliyoruz. Futbolcular bile kendine hakim olamıyor, ortalama 250km hızla giden bir yarışçı da aynı hataya düşebiliyor sıklıkla. Ama sonucuna-cezasına da katlanmalı.

Tabi dediğim gibi kasıt da olabilir, kendi düşüncendir. Benim kızdığım nokta yazmasını konuşmasını bilmeyenlere. Bir de eminim ki burdakilerin çoğu olayın içinde kenan olmasa, yada farklı bir pozisyonda olsa çok farklı şeyler yazardı. Burada ve "diğer" yerlerde okuyorum, adam diyor yarış boyunca laverty'ye küfrettim bilmem ne yaptım felan...Ya arkadaş ezikmisin sen neden rakibine küfrediyorsun? Kenan ne yaptıysa o da aynısını yaptı. Hatta Kenan hataya zorlamak için resmen Laverty ile oynadı. Tam tersi de Silverstone da oldu. Bunlar normal. Ama yarışın sonundaki olay dediğim gibi incelenip karar verilmeli. Yarattığı tehlike konuşulmalı, sadece sonuç değil. Ayrıca gelip de özür dilememesi(yad ben kaçırdım) çok ayıp gerçekten. İşte buna çok kızıyorum.

Bir de "olan Kenana oldu" diyenleri anlayamıyorum. Laverty niye düstü? 5 puan farka rağzı olmadığı için. Ama 5 olmadı da 4 puan fark oldu. Yani illa ki sonuca bakcaksak Kenana birşey olmadı.Yoksa bende istiyordum Laverty düşsün Kenan garantilesin diye ama normal şartlarda beklenen bir sonuç olmadığı için hayal kırıklığına uğramış gibi davaranmıycam.

Birde bazı arkadaşlara WTCC yarışlarını izlemelerini şiddetle öneriyorum.

(kenanın olayı anlatışını bende gördüm)

simyacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 tmax
    dustukten sonra ıkıncı olmak ve centılmenlık ornegı kenan zaten sampıyon hem pıstlerın hem gonullerın
    daha önce beynini götüremediğin yere motorunu götürme!!!
    ybr250-vstrom-600f-fz6-fazer1000-cbf1000-z1000sx(-xcity250&crosstourer1200)

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)