Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Geçemeyince Kenan'a arkadan çarptı

Motovento
    REKLAM ALANI
    invent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600RR 05
    bence de kasıt yoktu. ama adam düzgün süremedi düştü, 3. lüğü haketmedi. Kenan'ı da düşürdü istemeyerek, olan Kenan'a oldu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    T0LGA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Yok-
    Arkadaşlar o ayak frenajı rahat yapmasını sağlıyor.Hem bedenen hem zihnen.Kenan son yarıştı 6 cı olsa levarty 1 ci olsa bile gene şampiyon oluyor ilk 3 girse kenan için yeterli bu yarışta fazla zormicanı düşünüyorum.Ama nede olsa o bir Türk 1 olmak için zorlicaktır

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Düştükleri anı tekrar tekrar seyrettim. Sadece talihsiz bir kaza gibi görünüyor.
    SS kullanıcıalrı ve yarış tutkunlarının fikirlerini de duymak lazım ama sadece sayfaya bakmakla yetiniyorlar şimdilik.

ben son saniyeler gözümü kapatıyordum tam göremedim

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yuh yani adam burada olsa linç edecek bazıları..
    ben edebilriim, gönüllü lazım mı hocam
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben edebilriim, gönüllü lazım mı hocam
    Etmeyin yav, spordur bu neticede
    Pek anlamam bu işlerden ama izleyince bana da kasıt yokmuş gibime geldi..Ayrıca bile bile kaza yapılması da büyük risk almak demek..Neticede motoru devirince neler olabileceği meçhul..

Bir düşünce:

Yarışın kazananı Pirro, Kenan'ın düştüğünü gördükten sonra baktı ki Kenan kalkıp Laverty'nin önünden geliyor Finish çizgisine gelmeden beklese ve
    1.Kenan
    2.Pirro
    3.Laverty olsa nasıl olurdu?

Sonuçta Pirro'da TenKate Honda takımı yarışçısı. Pirro için kendi seyircisi önünde yarış kazanmak tabiki önemli önemli fakat öte yandan takımının diğer yarışçısı şampiyonluğa koşarken böyle bir hareket nasıl karşılanırdı?

Aklıma takıldı
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir düşünce:

Yarışın kazananı Pirro, Kenan'ın düştüğünü gördükten sonra baktı ki Kenan kalkıp Laverty'nin önünden geliyor Finish çizgisine gelmeden beklese ve
    1.Kenan
    2.Pirro

Sonuçta Pirro'da TenKate Honda takımı yarışçısı. Pirro için kendi seyircisi önünde yarış kazanmak tabiki önemli önemli fakat öte yandan takımının diğer yarışçısı şampiyonluğa koşarken böyle bir hareket nasıl karşılanırdı?

Aklıma takıldı
    şike kabul edilebilir di...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:47 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:45 ----------

Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Etmeyin yav, spordur bu neticede
    Pek anlamam bu işlerden ama izleyince bana da kasıt yokmuş gibime geldi..Ayrıca bile bile kaza yapılması da büyük risk almak demek..Neticede motoru devirince neler olabileceği meçhul..
    nakit sıkıntım var hocam yaaa
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

buruc72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir zamanlar 600 rr
    Çok belli olurdu.

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aşağıdaki Laverty röportajı sanırım dün yapılmış.
    Neler söylediğini bir arkadaşımız çevirebilir mi?

Ben hala yarış sonrası neler dediğini merak ediyorum.
    Yarış sonrası röportajını bulan varsa ekleyebilir mi?
    Harika aksanindan anladigim kadari ile.

• Bla bla...Sampiyona nasil gidiyor,2 round kala kolay degil dimi?
    • Hala kolay degil, brno ve diskalifiyden sonra 22 puan geriye dustuk,yaris kazanmam gerekiyordu ben isimi yaptim ve kazandim ama ne yazik ki Kenan da ayni sekilde bunu basardi.Aradaki fark 10-12 puan son yarislardan birinde kazanmam gerek.
    • Eminim ki supersport a sampiyon unvani ile gecmek istiyosun,daha once sampiyonluga cok yaklastin ve bu yollardan daha once gectin.Bu sefer de degistirip sampiyon olmak istiyor musun?
    • Kesinlikle, bu sene sampiyonlugu hak ettigimizi dusunuyorum.Takimim en iyi motora sahip, en dominant surucu benim sezon boyunca yedi birincilik ile.Kenan cok dayanikli bu yuzden hala sampiyonluga tutunuyor.Gecen sene durum tam tersiydi ben cabalayandim, bu yuzden hep geri cektim kendimi gecen sene.Itiraf etmeliyim bu sene 1. olmazsam uzulucem.

Geri kalan superbike a gecisi hakkinda ve spikerin tabiri caizse Laverty i poh pohlamasi.
    We are many...

buruc72 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bir zamanlar 600 rr
    Yarış sonrası podyum ve basın toplantısını vermediler. Herhalde halter şampiyonasına geçtiler. Daha sonra superbike yarışı vardı o zaman verdiler mi bilmiyorum.. seyretmedim.

Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika aksanindan anladigim kadari ile.

• Bla bla...Sampiyona nasil gidiyor,2 round kala kolay degil dimi?
    • Hala kolay degil, brno ve diskalifiyden sonra 22 puan geriye dustuk,yaris kazanmam gerekiyordu ben isimi yaptim ve kazandim ama ne yazik ki Kenan da ayni sekilde bunu basardi.Aradaki fark 10-12 puan son yarislardan birinde kazanmam gerek.
    • Eminim ki supersport a sampiyon unvani ile gecmek istiyosun,daha once sampiyonluga cok yaklastin ve bu yollardan daha once gectin.Bu sefer de degistirip sampiyon olmak istiyor musun?
    • Kesinlikle, bu sene sampiyonlugu hak ettigimizi dusunuyorum.Takimim en iyi motora sahip, en dominant surucu benim sezon boyunca yedi birincilik ile.Kenan cok dayanikli bu yuzden hala sampiyonluga tutunuyor.Gecen sene durum tam tersiydi ben cabalayandim, bu yuzden hep geri cektim kendimi gecen sene.Itiraf etmeliyim bu sene 1. olmazsam uzulucem.

Geri kalan superbike a gecisi hakkinda ve spikerin tabiri caizse Laverty i poh pohlamasi.
    Teşekkürler Jubaa
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Kasıt var gibi bence. Hem motoru nazikçe yatırıp çok kontrollü kaymış, hem de daha sürüklenmesi sonlanmadan ayağa fırlayıp motoruna koşmuş. KAza geçiren insan bir an olsun duraksamadan hareket edebilir mi böyle?

Chaz Davies de son turda Pirro'nun iki saniye önündeymiş ama benzini bitmiş arkadaşın
    [B]J şimdi asker[/B]

Motosikleti
    var bi şeyler
    Bir düşünce:

1.Kenan
    2.Pirro

Aklıma takıldı

Kenan 2006'da takım arkadaşı Sebastien Charpentier şampiyonluk için savaşırken 1. götürdüğü yarışta Charpentier'in geçmesine izin vermişti. Ne kadar ironiktir ki pist yine Imola'ydı. Ben Pirro sıralamalarda 3. olunca yarışta Kenan'a yardım edebileceğini düşünmüştüm, ancak Laverty ve Kenan'ın yarış temposunu tutturmasına pek ihtimal vermiyordum ve öyle de oldu. Pirro'yu suçlayamayız, ancak yine de arkasına şöyle iyice bir bakıp Kenan'a fazladan 5 puan kazandırabilirdi. Ancak bitiş çizgisine 50-60 metre kalmış, arkasından gelen var mı yok mu yavaşlarsam geçilir miyim diye düşünene kadar zaten çizgiden geçmiş olurdu her halükarda.

Kendi evinde, kendi seyircisi önünde yarışıyor ve daha önce hiç birincilik almamış olması da cabası.

Gelecek haftaki son yarışta 2. kez Dünya Şapiyonu olması için Kenan'a 6.'lık yetiyor...

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Jagadam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasıt var gibi bence. Hem motoru nazikçe yatırıp çok kontrollü kaymış, hem de daha sürüklenmesi sonlanmadan ayağa fırlayıp motoruna koşmuş. KAza geçiren insan bir an olsun duraksamadan hareket edebilir mi böyle?

Chaz Davies de son turda Pirro'nun iki saniye önündeymiş ama benzini bitmiş arkadaşın
    Valla bitis cizgisi o kadar yakinimda olsa bende duraksamazdim acikcasi.
    Orda o hamleyi yapmak zorundaydi son viraj son sans denedi beceremedi, sanssiz bi sekilde Kenan a vurdu cunku dip dibe gidiyorlardi.
    We are many...

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ayrıca düştükten sonra 2kişi lavertynin motorunu kaldırmasına yardım etti kenana 1 kişi yardım etti o halde kaldırdı kenan bitirdi yarışı hemen :D
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kenan geçen yil Lascorz la ikisine oyle bir surpriz yapmisti.
    Ayni sekilde risk aldi ve ikisini de geçti.
    Aynisini Laverty yapmak istedi.
    Kimse isteyerek düsmez.
    Kalkacaginin garantisi yok çünkü.
    Kalksan da motorun kalkacaginin garantisi yok.
    Laverty ve Kenan ikisi de sampiyonlugu hak ediyorlar.
    Eger konu Kenan olmasaydi, Laverty'nin hirsini takdir eder ve cani gönülden sampiyon olmasini isterdim.
    Ama bu saatten sonra Kenan ona pabuç birakmaz...
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kenan geçen yil Lascorz la ikisine oyle bir surpriz yapmisti.
    Ayni sekilde risk aldi ve ikisini de geçti.
    Aynisini Laverty yapmak istedi.
    Kimse isteyerek düsmez.
    Kalkacaginin garantisi yok çünkü.
    Kalksan da motorun kalkacaginin garantisi yok.
    Laverty ve Kenan ikisi de sampiyonlugu hak ediyorlar.
    Eger konu Kenan olmasaydi, Laverty'nin hirsini takdir eder ve cani gönülden sampiyon olmasini isterdim.
    Ama bu saatten sonra Kenan ona pabuç birakmaz...

Katılmıyorum. Kenan bütün haftasonu boyunca son sektörde en hızlı isimdi ve yarışta da o viraja Laverty'den hep daha geç fren yaparak giriyordu. Laverty son turda belki liderliği geri alabilirdi, ancak o virajda 100 defa denese 99'unda başaramazdı.

Bence basit bakkal hesabıyla "2. olursam 5 puan fark yerim, ikimizde düşersek fark 12 puanda kalır" diye düşündü ve sadece Kenan'ı biçmek için hareket etti. Düşerek biçmeyi hesap etmiş olamaz, ancak düşmeseydi yine Kenan'ın üzerine yaslanacak veya Kenan'a çarpacaktı.

Bizim buralarda şark kurnazlığı deniyor kısaca. Bu yarıştan diskalifiye edilmeliydi Laverty. Bu yıl 2 etti. Silverstone'da Lascorz'a çarparak sakatlanmasına sebep oldu. Aynısının Kenan'ın (veya kendisinin) başına gelmeyeceğinin de garantisi yoktu. Kenan Miller 2009'da bitime 3 viraj kala Laverty'yle temas yaşamıştı, ancak düşürmedi. Ben 4 senedir izliyorum, Kenan'ın çok sert çok agresif blok geçişleri oldu ama hiçbir zaman başka bir pilotu biçmedi. Laverty bu sene şampiyonadaki 2 rakibine de çarparak(kasıtlı veya değil) düşürdü.

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunun anası da son 200 de şike yapmış, ortaya bu şike çocuğu çıkmış...
    hocam valla alemsin sana katılıyorum helal olsun kenana yürü be koçum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)