Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sofuoğlu ABD'de avantaj peşinde

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Türk motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nda sezonun 7. ayak yarışını (A) Milli Futbol Takımı'nın şu an kamp yaptığı ABD'de koşacak.

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Pazartesi günü ABD'nin Salt Lake City kentindeki Miller Motorsport Pisti'nde koşulacak olan sezonun 7. ayak yarışı için bu ülkeye gitti.

Geçen yıl ABD'deki yarışında iyi sonuçlar aldığını ve sezonun en başarılı yarışını çıkardığını anlatan Sofuoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu koşuda da bunu gerçekleştirmek istediğini söyledi.

(A) Milli Futbol Takımının ABD'deki kamp programı kapsamında Çek Cumhuriyeti ve Kuzey İrlanda ile yaptığı hazırlık maçlarında iyi sonuçlar aldığını anımsatan Sofuoğlu, “Milli takımımız da şu an burada kamp yapıyor. Ülkenin farklı yerlerindeyiz ama aynı heyecanı yaşıyoruz. Millilerin maçlarını izlemek isterdim. ABD'de bulunan (A) Milli Futbol Takımımızın bana uğur getireceğine inanıyorum. Türkiye'nin 2 maçta elde ettiği başarılı sonuçları ben de pistte gerçekleştirmek istiyorum” dedi.

AVANTAJ ARIYOR

Dünya Supersport Şampiyonası'nda şu an 117 puanla lider durumda olduğunu ifade eden Sofuoğlu, şöyle konuştu:
    “Miller Pisti, benim için çok önemli. Geçen yıl burada çok güzel yarışma çıkarmıştım. Bu sefer de başaracağıma inanıyorum. Öncelikli hedefim her yarıştan puanlar çıkarabilmek. Çünkü uzun maratonlu bir şampiyonayı koşuyoruz.
    Lider geldiğim ABD'den yine lider olarak dönmek istiyorum. Eğer bunu koruyabilirsem puan olarak iyi bir avantaj yakalamış olacağım. Bu sezon kendimi şampiyonluğa odakladım. Şampiyonayı mutlu sonla bitirmek istiyorum.”
    Avrupa ülkelerine kıyasla ABD'de zaman farkı bulunduğunu ve buna alışmak için erken gitmek zorunda kaldığını dile getiren Sofuoğlu, “Zaman farkından etkilenmemek için takım olarak erken geldik. Çünkü fark nedeniyle ilk gece uyumakta zorlanıyorum” dedi.

Şampiyonanın 7. ayak koşusu Miller Motorsport Pisti'nde 31 Mayıs Pazartesi günü koşulacak.

Kaynak: Hürriye

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Türkiye saati ile yarışın kaçta başlayacağını bilen varmı?
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

KadZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Supersport yarışı Türkiye saati ile pazartesi akşamı saat 22:30 da.
    KADir ZEngin

Ne kadar hızlı gittiğini durman gerektiğinde anlarsın...

Alıntı KadZe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Supersport yarışı Türkiye saati ile pazartesi akşamı saat 22:30 da.
    Teşekkür ediyorum bu bilgi için. Yarış birazdan başlayacak sanırım.

Kenan'a başarılar diliyorum
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)