Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sofuoğlu'nın "Dört dörtlük" başarısı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Türk motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nda sezonun ilk 4 yarışında podyuma çıkarak iyi bir başlangıç yaptığını söyledi.

Kenan Sofuoğlu, yaptığı açıklamada, şampiyonanın 13 ayaktan oluşan uzun bir maraton olduğunu ifade ederek, motosikletin üzerinde kalmayı başaranın şampiyonluğa ulaşacağını kaydetti.

Geçen yıla oranla bu sezon daha iyi durumda olduğunu ve motosikletinde sorun yaşamadığını anlatan Sofuoğlu, şöyle konuştu:
    ''Hollanda yarışı istediğim gibi geçmedi. Önde başladığım yarışmada taktik gereği geriye çekildim. Bu benim uyguladığım bir taktik türüdür. Yarışları hep böyle kazandım. Rakiplerimi 10 tur arkadan takip ederim ve davranışlarını izlerim. Ancak çekişmeye girdiğimde motosikletim bu kez yumuşak kaldı ve manevraların karşılığını alamadım. Bu motosikletle böyle bir taktiğin yanlış olduğunu anladım ve bundan sonra daha sert motosiklet kullanacağım.''

Sezonun ilk 4 yarışında iyi sonuçlar aldığını ve şampiyonada 9 koşunun daha bulunduğunu anımsatan Sofuoğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü:
    ''Yarışmalarda önemli olan puanlar alabilmek. Şampiyonanın sonu çok açık ve herşey olabilir. Motosikletin üzerinde kalarak, podyuma çıkan şampiyon olur. Bu bakımdan kendimi çok şanslı görüyorum. Motosikletime ve takıma güveniyorum. Geriye baktığımızda 4'te 4 podyum yaparak sezona iyi başladım. Şimdilik herşey yolunda gidiyor.''

Kenan Sofuoğlu, Avustralya'nın Phillip Island Pisti'nde koşulan 1. ayak yarışını üçüncü, Portekiz'deki ikinci ayağı birinci, İspanya'daki üçüncü ayak mücadelesini ikinci ve Hollanda'daki sezonun 4. ayak koşusunu ise üçüncü sırada tamamlamıştı.

-5. VE 6. AYAK YARIŞLARINA YURTDIŞINDA HAZIRLANACAK-
    Milli motosikletçi, İtalya'nın Monza Pisti'nde gerçekleştirilecek olan sezonun 5. ayak yarışına yurtdışında hazırlanıyor. Hollanda yarışı sonrası Türkiye'ye dönmeden çalışmalarını bu ülkede sürdüren Sofuoğlu, hafta sonu İtalya'ya geçerek çalışmalarına devam edecek.

İtalya'dan sonra 16 Mayıs'ta Güney Afrika'nın Kyalami Pisti'ndeki sezonun 6. ayak yarışları için bu ülkeye geçecek olan Sofuoğlu, iki yarış için yurtdışında hazırlanmış olacak.

Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası'nda genel klasmanda ikinci sırada bulunuyor.

Kaynak:Ajans Spor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

''Rakiplerimi 10 tur arkadan takip ederim ve davranışlarını izlerim. Ancak çekişmeye girdiğimde motosikletim bu kez yumuşak kaldı ve manevraların karşılığını alamadım. Bu motosikletle böyle bir taktiğin yanlış olduğunu anladım ve bundan sonra daha sert motosiklet kullanacağım.''
    Şaka falan mı bu

Motosikleti
    honda-ınnova cbf 150
    gene gururlandırdın bizleri.gazla be evlat gazlaaaaaaaaa

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    ''Rakiplerimi 10 tur arkadan takip ederim ve davranışlarını izlerim. Ancak çekişmeye girdiğimde motosikletim bu kez yumuşak kaldı ve manevraların karşılığını alamadım. Bu motosikletle böyle bir taktiğin yanlış olduğunu anladım ve bundan sonra daha sert motosiklet kullanacağım.''

kendisinin bilinçli geçildiğini düşünüyordum bende çünkü 2 motorunda aynı anda geçmelerine izin verdiği açıkça belliydi,tahmin ettiğim şeyi denedi ama geriden gelemediyinede başarısını taktir ederim
    Go fast KENAN
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

Şeyh Şamil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah yardımcısı olsun,Allah kaza bela vermesin..

Kenan Sofuoğlu'nun kardeşlerinden birisi yolda

karşıdan karşıya geçerken, diğeri ise; pistte motorla

antrenman yaparken rahmetli oldu..

Kenan'ın yolu açık, şansı bol ve ömrü uzun olsun!.....
    Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..Ne elbiseler gördüm içinde insan yok..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler