Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İzmir Yarış Pisti İhaleye Çıkıyor !

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBF 150/ Honda Titan 125

İzmir'de çöplük araziyi 2.5 milyon dolarlık yatırım yaparak Yarış Pisti'ne dönüştüren işletmeciden Özel idareye çağrı var.

İzmir'de çöplük hurdalık araziyi 2.5 milyon dolarlık yatırım yaparak Yarış Pisti'ne dönüştüren işletmeci, ekonomik kriz nedeniyle zor duruma düşünce, tesislere el konuldu. Önümüzdeki günlerde ihaleye çıkacak piste talip olanların, işletme bilgileri yeterli olmadığını öne süren ve İzmir'de yeteri kadar organizasyon ve yarış yapamıyacağını belirten TAR Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Erol Hülagü, tesislerin sahibi konumundaki Özel İdareye çağrı yaptı. "Piste talip olanlar İzmir için elini taşın altına koyabilecek mi? Bir süre sonra hayalkırıklığı yaşanmaması ve İzmir'in kurban edilmemesi için bir kez daha düşünülsün. Varını yoğunu ve tüm enerjisini bu işe kanalize edeceklere destek olunsun" dedi.

İzmir Yarış Pisti'nin halen resmi kiracısı durumunda olduklarını, yarış sayısını artırarak İzmir'e büyük katkılar koyacaklarını da belirten Hülagü, "Kontratımız devam ediyor. İzmir Yarış Pisti Kiralama ihalesinin durdurulması ve iptali yönünde yargıya da başvurduk. Mahkemenin bizim lehimize sonuçlanacağına yüzde yüz inanıyoruz. Üstelik ihaleye girecek olanlar, bu pisti 18 ay işletti. Bir yılda 3 resmi yarış yapabildi, Motosiklet Federasyonu da 4 yarış yaptı. O da bizim desteğimizle. Onların organizasyon bilgisi pist idaresine yetmediği için zarar etti. Şimdi bunlar tekrar talipler. Bu işin sonu hüsran. Özel İdare İzmir'e yazık etmesin" dedi.

Gazetelere de kamuoyuna derdini anlatmak için ilan veren TAR Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Erol Hülagü, Şimdi Ne olacak Başlıklı ilanda bakın neler diyor. Noktasına dokunmadan ilan metni şöyle:

ŞİMDİ NE OLACAK?
    244 dönüm çöplük-hurdalık araziyi, Ülkemizin �Şehrimizi övünerek yaşattığı
    bir tesis haline getirdik. İzmir Yarış Pisti

1997 yılında dönemin İzmir Büyük Şehir Belediye Başkanı'nın desteği ile çöplük-hurdalık arazi tasfiye edilip asfalt atılarak hizmete açıldı.

1999 yılında asfalt bedellerinin tümü belediye şirketine ödenerek hiçbir borç kalmadı.

Çöplük-hurdalık arazi karayollarına aitti, Yarış Pisti olup değerlendiğinde tahliye etmemiz için yıllarca / defalarca tahliye davaları açıldı.
    Bu konuda bize destek veren İzmir halkına, sahiplenen Vali ve Büyük Şehir Belediye Başkanlarımıza bu vesileyle Şükranlarımı sunuyorum.

1997 yılından 2004 yılına kadar yatırımların devam ederek Pistimiz Ülkemizin
    en büyük yarış pisti olarak çalışırken, pistimizi problemlerden kurtarmayı amaçlayan İzmir dönemin valisi, ödenecek bedelin İzmir�e harcanması kaydı ile Pist�in arazisinin İzmir İl Özel İdaresi tarafından alınmasını sağladı. Dönemin Valisi ve İl Özel İdaresi Meclisimiz�e, İzmir�liler ve motor sporları sevenleri adına teşekkürler ediyoruz.

2006 yılında ihaleye çıkan İzmir Yarış Pisti�ne teklifler veriliyor, sadece organizasyon yapabilenlerin katıldığı ihalede teklifimizi iki katına çıkararak işletme ihalesini kazanıyoruz.

Ancak şart, Taahütname� Yaptıklarımızdan feragat ve hiçbir hak talep etmeden terk etmek...

2.5 milyon Dolar yatırım yap, bütün birikimini, yıllarca kazancını yatır, bankalara v.b. borçlan�.
    2,5 milyon $ yatırım yap�. İstersen al malını git , yada imzala�imzalıyoruz.

Yılda en az 30 hafta sonu 50 nin üzerinde resmi yarış ve organizasyon yap,herkes memnun.

2007 yılından itibaren motor sporları gelirleri inişe geçiyor, yarışlar zarar edilerek de olsa yapılıyor, kiralar zorla da olsa ödeniyor�..

2008 yılı temmuz ayına kadar dayanabilen yatırımcı kuruluşumuz Tar Ltd. aldığı yatırım kredilerini ödeyemediği bankaların baskısı ile esas sözleşmeye dayanılılarak pistin ilgili bölümlerine kiracı buluyor.
    Amaç, yarışlar tarafımızdan yapılacak diğer aktiviteler ve eğitimler bu konuda Uluslar arası bir marka ile çalışan Kiracımız tarafından yapılacak, böylelikle birnebze rahatlanacak.

Sözleşmemiz, kiracı tarafından, Tar ile Özel İdare sözleşmesi baz alınarak yapılıyor.
    Kiracı,eğitim alanı ve go kart alanlarına asfalt ,kepenk gibi yatırımlar yaparak olayı Ülke bazında basın toplantıları ile duyuruyor.
    Kiralarını 5. aya kadar düzgün ödeyen kiracı, kiraları ödeyememeye başlıyor ve 2009 Ocak ayında İl Özel İdare�ye,�Tar 3. kişiye kiraya veremez � diye kendini şikayet ettiriyor.

Kirasını yarıya düşürüyoruz, kiraları yine problemli alıyoruz ve 6 aylık kira bedelini ödemeden,sözleşmemizi sonlandırmadan 2009 Aralık ayında çıkıp gidiyor. Aralık 2009 da Özel İdare kendilerine �fuzuli Şakil�sin( kira akdin sözleşmeye aykırı) ihtarı çekiyor... kiracımız �yaşasın�deyip pisti kendilerine teslim ederek çıkıp gidiyor. Ve Özel İdare Şirketi kapıya iki güvenlik koyarak iki aydır kimseyi içeri sokmuyor. Resmi kiracı Tar dahil kimseyi Pist�e almıyor.

ŞİMDİ NE OLACAK?

Tar bu gün sizin resmi kiracınız. Kiralarını ödeyememekten doğan temerrütten açılan dava halen devam etmekte, açılan dava konusuz kaldığından rededilmiş ve bu karar bile kesinleşmediğinden devam etmekte olup sonuçlanıncaya kadar kiracılığımız sürmekte .Tahliye davası sonuçlanıp yer teslimi gerçekleşinceye kadar kiracınız olup içeri almadığınız kiracınızım...

ŞİMDİ NE OLACAK?
    Vatandaşımız spor yapsın diye Devletim trilyonlar yatırıyor,bakımı için milyarlar harcıyor,
    Çöplük-hurdalık araziye 2,5 milon$ yatırım yap, kamuya aç vatandaş istediği gibi kullansın..

Trilyonlar yatırıp çürüyen tesislerini görme,cebinden yatırım yapanları,Şehrin kamu Otoritesi olarak destekleyeceğine�
    - Kiranı geç ödüyorsun�. - Başka taliplilerde var� - ÇIK..de�..

Temmuz ayında ortak bul yada devret teklifiniz,içerdeki kiracının anlamsız tutumlarının toplumumuzda bilinmesi nedeniyle, hiçbir kuruluş bu teklife yaklaşım göstermemiştir.

Borcumuzu ödemek ve hizmetlerimizi devam ettirmek için, yaklaşık 227.000TL. olan kira
    borcumuzun, %20 si peşin bakiyesini taksitlendirerek ödemek isteğimizi 2 Şubat günü yazılı olarak tarafınıza resmi olarak ilettik. Ayrıca 2008 yılı öncesi faaliyet programımızı (yıllık ortalama 50 yarış organizasyonu) arttırarak uygulayacağımızı yazılı taahhüt ettik.
    Sözlü cevap verilmiş�Mahkemeyi bekleyelim��

ŞİMDİ NE OLACAK?
    Halen yasal kiracılığımızın devam ettiği fakat fiilen el koyup ihaleye çıkarttığınız, içeri girmemizi engellediğiniz İzmir Yarış Pisti Kiralama ihalesinin durdurulması ve iptali yönünde yargıya başvurulmuştur.

İhale açılmadan ,aylar önce ihaleye gireceğini resmi bildiren kim?
    TOSFED (Otomobil Federasyonu). TOSFED 'in yan kuruluşu OMSport ile kaçan kiracım, İzmir Yarış Pistini 18 ay ortak işlettiler.Bir yılda 3 resmi yarış yapabildiler,
    TMF (Motosiklet Federasyonu) bir yılda 4 yarış yaptılar,TAR tarafından organize edildi.
    kiracı büyük umutlarla geldi kendince yatırımlar yaptı ancak, organizasyon bilgisi pist idaresine yetmediği için zarar etti.

Sonuç:İstanbul Park ve İzmit Körfez Pisti kapalı çalışmıyor.Bu guruplar işi biliyor olsalar şehirlerindeki Pistleri çalıştırırlar��Amaç farklı. İhaleye çıksa,İstanbullu 3 lira fazla verse ne olacak�verecekmisiniz.? İstanbullu sizin şehrinizi neden önemsesin� WRC (Dünya Ralli Şampiyonası) ERC (Avrupa Ralli Şampiyonası) İzmir�de başlatılarak şuan İstanbul�da yapılıyor�.

ŞİMDİ NE OLACAK?
    Borçlarımızı ödemek ve İzmir Yarış Pistini İZMİR�liler için çalıştırmak � yaşatmak istiyoruz.
    Geçmiş yıllarda yaptıklarımızı tekrar, çoğaltarak yaşatmak istiyoruz ve taahhüt ediyoruz.

Bugüne kadar hakkımızda tahliye - kesin tahliye kararı yoktur. Hukukun uygulanacağını her fırsatta dile getiren, kendilerini sözlü ve resmi ihtarla bilgilendirmemize rahmen duyarsız kalan yöneticilerimizi haklarımızın korunmasına karşı hukukun uygulanmasına davet ediyorum.

Erol HÜLAGÜ
    Yönetim Kurulu Başkanı
    Bir tutkudur içimizdeki özlemi yollara vuran..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    İstanbul Park kapalı... İzmit Körfez mühürlü... İzmir Pınarbaşı batık...

Geçmiş olsun ne diyeyim. İstanbul Park'a giremiyoduk ama hiç olmassa pist bozması da olsa 2 adet yarış yeri vardı. Artık onlar da yok.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda

Yazıklar olsun

İzmir pistinde gerçekleştirilen her resmi yarışa gittim.Her fırsatta hemen her antremana dahi gitmişimidir.

Saatlerce yakan güneşe bile aldırmadan adeta kavruldum ama sevdiğim sproru izledim.İzmir pistinin akibetini izlemeye devam edeceğim çünkü çok merak ediyorum aç gözlülerin kim olduğu ve ne yapacaklarına....İnsan olmak çok zor olsa gerek.....gerekirse gitmem artık piste olur biter.Ben paramı farklı şekillerde yemesini de bilirim,aç gözlü fıratçılara gerek yok
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Ülkemizin durumu gerçekten içler acısı. Biz her fırsatta pistlerin yetersizliğinden bahsediyorken İzmir pistinin de kapatılacak olması gerçekten çok vahim bir durum. 2,5 milyon USD komik paralar, bence problem paradan kaynaklanmıyor. İşin içinde başka şeyler var. Bu ülkenin motorsporları konusunda çok büyük açığı var, bir sürü potansiyeli olan gençlerimiz var ama yarışacak pistimiz yok... Ben gerçekten bu olayları geleceğe yönelik hiç hoş bulmuyorum. Çok yazık gerçekten...
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ülkemizin durumu gerçekten içler acısı. Biz her fırsatta pistlerin yetersizliğinden bahsediyorken İzmir pistinin de kapatılacak olması gerçekten çok vahim bir durum. 2,5 milyon USD komik paralar, bence problem paradan kaynaklanmıyor. İşin içinde başka şeyler var. Bu ülkenin motorsporları konusunda çok büyük açığı var, bir sürü potansiyeli olan gençlerimiz var ama yarışacak pistimiz yok... Ben gerçekten bu olayları geleceğe yönelik hiç hoş bulmuyorum. Çok yazık gerçekten...
    Abi bu gidişle bizim kızlar olsa olsa riva yolunda kapışırlar.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Haberi okudum ve çok üzüldüm. Çok acı.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @aYe
    Abi bu gidişle bizim kızlar olsa olsa riva yolunda kapışırlar.
    Yoo pockebike yarışı için zaten en uygun karting pistleri.. Sen kızı yarıştırmak istiyorsan yarıştırırız merak etme ama bir tane pocketbike alman lazım.. Ben seneye antremanlara başlayacağım
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Bu sene de yarış yok anlaşılan.... Herşey muamma canım ülkemde..
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Yunanistan ekonomik krizde ya. Yarışları orada yapar artık Sn. Memnun...

Yalnız yukarıdaki yazı ne kadar kötü bir dille yazılmış. Hiç bir şey anlaşılmıyor. Pist kapanıyor mu? Yoksa sadece el mi değiştiriyor? İstanbuldan birileri talip diye mi yaygara koparılıyor? Tosfed talip diye mi şikayet ediliyor? Tosfed alırsa motosiklet yarışları yaptırmayacak mı? Kısacası yazıyı okudum, konuya da uzak olduğumdan pek bir şey anlamadım.
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

Motosikleti
    cbf1000
    Tosfed alırsa motor yarışlarına vermeyecekmiş diye duydum...
    Zaten burda kayış kopuyormuş... Ya otomobil yarış pisti olacak ya da moto yarış pisti...
    Buralarda konuşulan bu...

Motosikleti
    cbf1000
    http://www.rallidergisi.com/diger-ha...irdi-1479.html

Böyle bir haber duydum............. Hadi bakalım hayırlısı....
    Kaynak
    http://www.yariscilar.com/forum/viewtopic.php?t=266

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.rallidergisi.com/diger-ha...irdi-1479.html

Böyle bir haber duydum............. Hadi bakalım hayırlısı....
    Kaynak
    http://www.yariscilar.com/forum/viewtopic.php?t=266
    Alpcim boşver kaynaa işin kaymana bakalım biz, sen gir ihaleye al pisti ben geliyorum izmire.

Üç beş çocukların cebine koy bişiler gönder gitsinler.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

ati_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ihale gerçekleşti sanıyorum.artık pınarbaşını modernize edip kesinlikle açmaları lazım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler