Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dakar Temsilcimiz Kemal Merkit Türkiye’ye Döndü

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

32. Dakar Rallisi’nde mekanik destek almadan (Mello Moto) yarışanlar dalında birinci olan Kemal Merkit, İstanbul’a döndü.
    Türk Hava Yolları’na ait bir uçakla 20.05 sıralarında Sao Paolo’dan İstanbul’a gelen Çöl kaplanı lakaplı sporcu Kemal Merkit, Türkiye’ye birincilikle döndüğü için mutlu olduğunu söyledi.
    Türkiye dönüşü Atatürk Havalimanı’nda basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kemal Merkit, Dakar rallisinin kendisi için mükemmel geçtiğini ve tekrar yarışmak istediğini belirtti. Merkit şunları söyledi: ‘Bu senenin en mutlu yanı birincilik ile dönmem. En mutsuz tarafı Kutlunun bileğini kırıp yarışı tamamlayamamış olması. Önümüzdeki sene inşallah Kutluyla birlikte karşınızda olacağız. Bu sene başımdan değişik olaylar geçti. En dramatik olay 13. gün motorun arkasında alevleri görmemdi.
    Bir yandan da Türk bayrağı ile podyuma çıktığımda göz yaşlarımı tutamadım. Ben desteksiz yarışırken 70 milyonun desteğini hissediyordum. Bunun için de çok mutluyum.
    600 km debriyajsız geçen etapta çok zorlandım. 7,3 ve 13 etapta zorlandım.
    Hedefe yine de kendi sıramda 6. vardım. Motorun suya düşüşü beni bayağı engelledi. Ama yine de Mekanik sorunlar olmadan dört dörtlük bir yarışma oldu.
    Türkiye’ye dönüşte ilk yapacağım şey pazar günü bisiklet yarışım vardı ama röportajlar var nasıl yapacağım bilmiyorum. En çok sevdiklerimi özledim’ dedi.

Merkit Arjantin–Şili topraklarında düzenlenen 32. Dakar Rallisi “Malle Moto” mekanik destek almadan yarışanlar kategorisinde birinci olurken genel klasmanda ilk 50’de yer aldı.

Kaynak:ABZAH

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    İnsan bi Türk'ü böyle başarılı bi halde görünce gurur duyuyor yau.. Helal olsun.. Teşekkürler paylaşım için.
    Sen istiyor temiz bir yamaha ? Verecek 2.500 $ ..

Vay, bisiklet yarışlarına da katılıyormuş. Bu kadar mı aktif olur bir insan.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 400
    Gurur duyuyoruz..
    teşekkürler Kemal..

her daim yolun açık olsun..

Gururmuzsunuz her ikisizide gönülden tebrik ediyorum...

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    helal olsun. mekanik destek almadan böyle bir yarışa katılmak cesaret ister ve tabi ki kendine yetecek kadar da mekanik bilgi ve tecrübe.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merkit ve Torunlar'ı bir kez daha yürekten kutluyorum ve keşke bu başarılar hakettiği ilgiyi görebilse, basında yeteri kadar yer bulabilse diyorum. Bu şekilde bu sporlara olan ilgi ve sponsor desteği de artarak çok daha iyi yerlere gelebilme şansımız olur. Ama maalesef canım ülkemde futboldan başka spora yeterince ilgi alaka gösterilmiyor..

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    ne mutlu orada TÜRK ulusunu temsil edene ne mutlu sağsalim dönebilene başarılarının devamını dilerim tebrikler...
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    bitirmesi bile çok iyi bir sonuçken birde 1.lik olması harika olmuş.tebirkler.bu arada mekanik destek almadan yarışan kaç yarışcı olduğunu bilen var mı ve eğer mekanik destek alsa derece dahada yukarılara gider mi merak ediyorum.
    İki kişinin bindiği motor değildir.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    desteksiz yarışarak kazanmak nasıl bir gurursa, destek ver"E"meyen federasyon için o kadar YÜZ KARASIDIR....
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Genelde bu tip mesajsızlıklardan şikayet etmem, ağlanmam ama; bu konunun 9 mesajda kalması acı olmuş gerçekten...

Kemal Merkit'in hakikaten "Desteksiz Yarıştığını" kanıtlamışız...

Tebrikler Kemal Merkit, tebrikler Kutlu Torunlar, bu cesareti taşıdığınız, bu gururu yaşattığınız için...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Silverwing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İnşallah daha çok Türk katılımcının olduğu Dakar rallisi görürüz. Kemal Merkit'e tebrikler.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Tebrık edıyor ve kutluyorum sızlerı elimizden geldığınce takıp etmeye calıştık dualarımız ve stenıze zıyaratcı mesajları ile destekçi olmaya calıştık .Mutlu son ile bıten bu yarışın devamlarını daha cok mutlu sonlar sızden beklıyoruz teşekkürler.

ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    desteksiz yarışarak kazanmak nasıl bir gurursa, destek ver"E"meyen federasyon için o kadar YÜZ KARASIDIR....

federasyon mu ???? o nedir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler