Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kenan Sofuoğlu Basın Toplantısı 18 12 2009

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    '78 Honda XL50, T1, '68 Simson Schwalbe, '91 Honda

Bugün, 18 Aralık 2009, TSYD'de Kenan Sofuoğlu'nun isteği üzerine düzenlenen basın toplantısında kısaca, 17 Aralık 2009 tarihinde Milliyet gazetesinde çıkan habere (bkz: http://www.milliyet.com.tr/Spor/Habe...Buyuk%20tehdit) cevaben İstanbul Park pistinin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne iadesi istendi.

Toplantıda konuşan Dünya Şampiyonu motosiklet pilotu: Benden sonra bir daha motosiklette iddialı pilot çıkarmak istiyorsak İstanbul Park'ı biz Türkler'e açmalıyız. İstanbul Park'ın şu anki yönetiminden bana yapılan "gel istediğin gibi motor sür" davetinin hiçbir anlamı yok. Çünkü oarad herhangi bir yarışımız yok. Orada antrenman yapmamın ne anlamı olabilir. Ayrıca pist sadece senede bir kez açıldığı için toz içinde ve bu pistte her F1 organizasyonunda tozdan şikayet var. Bu pist dünyadaki tüm pistler gibi günlük olarak Türk halkına, Türk motor sporlarına açılmalı. Bir hata yapıldı, bu hatanın üzerine bir de her sene bu Bernie Ecclestone'a 26.000.000 USD (26 milyon Amerikan Doları!) ödeyerek daha da sürdürülmemeli." dedi.

Ardından TMF başkanı Süleyman Memnun pist ile ilgili yakın geçmişimizdeki gelişmeleri ve hataları özetleyerek, "26 Milyon Dolara her sene yeni pist açılabileceğini Ankara'da 650 dönüm üzerinde çalışmasına başladığımız pistle herkese göstereceğiz" dedi. Konuyla ilgili kapsamlı bir raporu Hükümete sunduğunu belirten TMF başkanı Süleyman Memnun, raporun kopyalarını basına dağıttı.

Tüm basının iştirak ettiği toplantı yaklaşık 1 saat sürdü.

Toplantının ardından yaptığımız röportajda Kenan Sofuoğlu daha da bomba açıklamalar yaptı. Buyrun izleyin:

http://s2.photobucket.com/albums/y30...eg2video-1.flv

Yorum yapmadan hayırlısı diyorum.

Barkın Bayoğlu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    basbakan da orda olacaktı ama gitmemiss

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kenan sofuoğlu çok doğru demiş yetenekli birsürü pist sporcusu var artık yetenekli olup farkedilmeyenlerin ortaya çıkma vakti gelmeli gerek müzik gerek motor sporları konusunda

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Barkin;
    dizini surtmeye surtmeye kilo almissin abim.
    Bu otomobil dergisi bozar motosikletçiyi ona gore.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    adamım ya =) helal sana...ah birde kaderi kötü olmasaydıda manevi çöküntüler yaşamasaydı 3.değil yine 1. olurdu :( bekle 2010 kenan geliyor =)

cihan_34_ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F
    Dünya şampiyonu olduktan sonra evliliği düşünüyor süper
    Ilerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz... heybetini gizli tut gidişin ölümü korkutuyor...

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Çok güzel.

Moto2'de en iyi dereceyi yapması da müthiş sevindirici bir haber.

Elinize sağlık

İstanbul Park hadisesi de umarım olumlu bir neticeyle sonuçlanır da, yarışlar oraya alınır (ve pist günleri tabii ki ) Kenan'ın bu konuda elini taşın altına sokmuş olması da takdire şayan
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Silverwing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Örnek alınacak sporcusun Kenan Sofuoğlu. Sadece parayı cebe atarım, keyfime bakarım demiyosun. Süleyman Memnun'da beni şaşırttı. Hiç beklemezdim böyle olumlu hareketler.

seannnnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara'ya yapılmakta olan pist nerede?

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    dereyi görmeden paçayı sıvamamak lazım.
    hangi köprünün altından hangi sular akar belli olmaz.

uluslararası bir pist yapıp bunun işletmesini de gidip uluslararası sermayeye yedirmek herhal rtük üyelerine ayda 4000 tl kira yardımı vermekle aynı mantık olsa gerek.

boşuna klavyemi yormayayım nasıl olsa çok fazla birşey değişmeyecek.
    baksınlar keyiflerine köy itsiz.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İstanbul Park Yöneticisini Arıyor|Ya Devlet Başa,Ya Kuzgun Leşe

Eski motocross yarışcısı ve motosiklet mağazası sahibi Süleyman Memnun’un gönlünce yönetmekte olduğu Türkiye Motosiklet Federasyonu’nun spordan sorumlu Devlet Bakanı Faruk Özak’a sunulmak üzere hazırladığı bir rapor, geçtiğimiz günlerde attapirati.com haber portalının eline çok özel kaynakları tarafından ulaştı.Okunması gereken bir rapor bu.

Raporun başlığında Ya Devlet Başa, Ya Kuzgun Leşe yazıyor.

Bir Devlet bakanına sunulan raporda ne kadar doğru bir başlık bu, tamami ile sizlerin yorumuna bırakıyoruz.

Raporu okuduğunuzda, e ne varki bunda ? adam haklı şeyler söylüyor demeniz gayet doğal.Evet, doğru şeylerde olduğu şüphe götürmez bir gerçek.

Fakat bu raporu yazan kişiye zamanında “otoyol bariyerleri motosiklet sürücülerinin ölümlerine sebep oluyor, TMF bu konuda ne yapacak” diye sorulduğunda ” sokaktaki motosiklet sürücüsü beni ilgilendirmiyor, TMF sadece yarış düzenler ” cevabını alınca…Haklı olarak başka şeyleride düşünmemek elde değil.

Süleyman Memnun ( SM markası ile mont satıyor !! ) sporu geliştiriyorum adına bir takım faliyetler yapmakta fakat sokaktaki motosiklet sürücüsünü tanımamakta.TMF yönetimine geldiğinden beri sporu ve/veya kendisini ne kadar geliştirdiği ise tamami ile ayrı bir tartışma konusu.

Buyrun efendim. Süleyman Memnun bey’in Devlet Bakanına sunduğu rapor.

Raporda kısaca şunu söylüyor, Mümtaz Tahincioğlu İstanbul Park’ın ekmeğini yeterince yedi, hadi birazda biz yiyelim….

Burada Kuzgun kim ?
    Kaynak : attapirati.com

Haberdeki raporu indirmenizi ve okumanızı tavsiye ederim.
    Rapor için tıklayınız.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Biri yer biri bakar kıyamet hep bundan kopar.

Kenan'a mutlak başarılar.

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    çok doğru söylüyor eğer pist bizlere açık olsa kendimi çok daha rahat geliştirebiliceğime inanıyorumm... apexleri bulmak ve yarış sektörüne teşvik için yaılması gerekir.. hatta çok bile geç kalındı ama bundan sonrakiler için geçte değil pist eğitimleri verilerek çok güzel noktalara varılabilir....en azından bomboş durmaz... o pistte bir işe yarar..!!

organizasyonlar içinde önceden pist in tozunu almak bu durumda onlara değil bize düşer...

Kenan sofuoğluda istanbul parkta çay içmek istemiyor yarışmak istiyor...!!!!
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Görkem;
    raporu onceki gun okudum.
    Konu açilmayinca burada bir degerlendirme yapmayi uygun gormedim.
    Suleyman Memnun o kadar rapor yazacagina, direk ecclestone'yi arayip kufur edip kapatsa, daha fazla rahatlayacakmis.
    Benim kizdigim sey girdigi rant kavgasina Kenan'i da karistirmasi.
    Kenan memleketi için faydali olmaya çalisiyor.
    Bunlarda onun iyi niyetini suistimal ediyorlar.
    Raporda, çok ilginç iddialar ve vaadler var.
    Sonra uzerinde biraz konusuruz.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

"Ecclestone'un hükümranlığına son verelim"

2007 Dünya Supersport şampiyonu milli sporcu Kenan Sofuoğlu, İstanbul Park pistinin Türk sporunun hizmetine açılması gerektiğini söyledi
    Kenan Sofuoğlu, Motosiklet Federasyonu Başkanı Süleyman Memnun ve yönetim kurulu üyesi Faruk Berksan ile birlikte Türkiye Spor Yazarları Derneği'nin Levent'teki tesislerinde düzenlediği basın toplantısında, İstanbul Park'ta yıllardan beridir çözülemeyen problemlerin olduğunu ifade ederek, şunları söyledi:
    ''Formula 1 Başkanı Bernie Ecclestone bu pisti aldıktan sonra bu problem biraz daha büyüdü. Bu pist açıldığından beri Dünya Şampiyonası yaşamış bir sporcu olarak, en büyük hayalim bu pistte yarışmaktı. Ama 2010 yılına geldik ve hala İstanbul Park takvimine giremedik. Artık İstanbul Park'ta yarışmamın zamanı geldi. Motosiklet Federasyonu bu konuda çok önemli çalışmalar yapıyor ama Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu'nu bu çalışmaların içinde görmedik'' diye konuştu.

Dünyada İstanbul Park gibi pistlerin sporculara ve halka açık olduğunu anlatan Sofuoğlu, ''İlgili federasyonların koyduğu emniyet kuralları dahilinde antrenman yapılır, eğitimler verilir ve sayısız yarışlar düzenlenir. Sporcular Dünya Şampiyonaları için böyle tesislerde yetişir. Bu ülkenin parasıyla yapılan böylesine bir tesisi, Türk sporcusuna kapatma lüksü kimsede olamaz'' dedi.

-''ECCLESTONE'UN HÜKÜMRANLIĞINA SON VERELİM''-
    Formula 1 Başkanı Bernie Ecclestone'un İstanbul Park'ta önümüzdeki sezon yarışın yapılabilmesi için 26 milyon dolar istediğini ifade eden Kenan Sofuoğlu, şunları kaydetti:
    ''İstanbul Park'ı biz yaptırdık, Ecclestone'a bıraktık. Şu an sadece Formula 1 yarışları yapılıyor. Belki Ecclestone, bizim sporlarımızın Türkiye'ye gelmesini istemiyor. Normalde Avrupa pislerinde Superbike, Moto GP ve Formula 1 yapılır. Fakat bizim pistte sadece Formula 1 yapılıyor. 200 bin seyirci gelirse ben haklı olduklarını söylerim ama şu an bakıldığı zaman gerçek rakamlar 10 bin civarında. Ben bu tesisin senenin 3 günü çalışmasına izin veren Ecclestone'un istediği bedelin fahiş olduğunu iddia ediyorum. Halkımızın soyulmasına ses çıkarılmamasına isyan ediyorum. Ülkemizi, kendi paramızla yaptığımız tesislerimizi, yönetimimizi, sporcularımızı ve en önemlisi zihinlerimizi esir alan Ecclestone'un hükümranlığına lütfen bir son verelim. Bu tesisleri, Türk halkına ve sporcusuna açalım.''

Ecclestone'un istediği paranın verilmemesi gerektiğini savunan Sofuoğlu, ''Bu inanılmaz bir rakam. Belki Avrupa'da veren pistler vardır ama verseler de 200 bin, 300 bin seyirci gelen pislerdir bunlar. Türkiye'nin şu an bu kadar para verip de Formula 1'i getirmesi bence çok önemli değildir. Bir ülkedeki bir piste o ülkenin bir sporcusu yarışıyorsa, o sporun gelmesi Formula 1'den de diğer dallardan da daha önemlidir. Ben 7 yıldır yurt dışında yarışıyorum. Bu süre içinde daha kendi evinde yarışmak nedir öğrenemedim. Umarım 2011 takvimine gireriz. Sayın Başbakanım, Sayın Bakanım bu konu da karar verecek. Umarım artık bu Formula 1'in peşinden koşulmaz'' ifadelerini kullandı.

-''PİST KULLANILAMAZ HALE GETİRİLMİŞ''-
    Kenan Sofuoğlu, yıl boyuncu sadece Formula 1 yarışlarının yapıldığı İstanbul Park pistinin kullanılamaz hale geldiğini savunarak, sözlerini şöyle sürdürdü:
    ''Bu kadar büyük bir yatırım yapıldıktan sonra bu hale getirilmesi çok kötü. Ecclestone'un istediği parayla 5 şampiyonayı getirebilirsiniz. Biz pistin Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne verilmesini istiyoruz. Bu pistin Otomobil Sporları Federasyonu ile Motosiklet Federasyonu tarafından işletilmesi gerekiyor. Artık bununla ilgili doğru kararlar verilmeli. Yurt dışında herkes bana neden kendi evimde yarışmadığımı soruyor. Bunun cevabını vermek çok zor. Ben, onlara 'İstanbul Park İstanbul'da görünebilir ama sahibi Ecclestone' diyorum. Öte yandan biz Ecclestone'a gidip burada yarışmak istediğimizi söylediğimizde 'Devlet parayı versin, getiririm' diyor. Bence pistin önce sahibine gitmesi lazım. Yapılan yanlışın düzeltilmesi gerekiyor.''

Pistin kendisine açık olduğunu anlatan Sofuoğlu, ''Şu an gitsem istediğim gibi motosikletimi, otomobilimi kullanabilirim. Ama bunun bana hiçbir faydası yok. Orada yarışmadıktan sonra antrenman yapmamın hiçbir anlamı yok. Bana açık olması hiç önemli değil, diğer sporculara açık değil bir kere. Mesela Türkiye Şampiyonası'nı orada yapamıyorsunuz. Çok büyük ücretler isteniyor. Benim asıl istediğim Formula 1'e gerektiğinden fazla para ödenmesin. Dünya şampiyonu olmuş bir Türk, burada yarışsın'' diye konuştu.

-MEMNUN: ''İŞ KÖTÜ BİR SENARYO İLE BAŞLADI''-
    Motosiklet Federasyonu Başkanı Süleyman Memnun, İstanbul Park pistinin yapım aşamasında bazı kötü niyetli çalışmaların olduğunu iddia ederek, bu konuda Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Mümtaz Tahincioğlu'nu suçladı.

Memnun, Avrupa'da yapılan pistlerin yıl boyunca faaliyet gösterdiğini anlatarak, şunları kaydetti:
    ''Bu pist yapılırken, aslında Türkiye kendine bir pist yapmadı. Burada kötü bir senaryo var. Bir müteahhit zengin edilecek ve daha sonra o senaryoyu yazan adam da pisti işletecekti. Fakat işin sonunda bu kötü senaryo bozuldu. O zaman o günkü senaryoyu yazan adam Mümtaz Tahincioğlu, 'Türkiye bana bunu yar etmedi, ben de Türkiye'ye yar etmeyeceğim' dedi ve daha sonra pist Ecclestone'a kiraya verildi. 'Biz bunu işletemeyiz, amatörüz' dendi. Biz milletin 300 milyon dolarını harcarken, Moto GP'yi getirirken amatör değildik de kendi sporcularımız için işletmeye kalkınca mı amatör olduk?''

Mümtaz Tahancioğlu'nun Galatasaray Kulübü'nde yönetim kurulu üyesi olduğunu hatırlatan Memnun, ''Federasyonlar kuruldur, ama başındakiler kişidir. Şu anda Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Tahincioğlu, Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu üyesi, yetmedi genel sekreter, o da yetmedi basketbol şubesi sorumlusu. Şimdi soruyorum, Otomobil Sporları Federasyonu Başkanlığı'nın yanında Galatasaray gibi büyük bir kulüpte böylesine önemli görevleri üstlenen bir kişinin federasyonuna ne katkısı olabilir?'' dedi.

Süleyman Memnun, İstanbul Park'ın yapılış amacının Formula 1 yarışlarını getirerek, Türkiye'yi yurt dışında tanıtmak olduğunu dile getirerek, ''Bu kadar masraf ve zahmet Türkiye yurt dışında tanınsın diye yapıldı. Önceleri herkes hayranlıkla bakıyordu, 'Çok büyük paralar harcayarak, müthiş bir park yaptınız' diyorlardı. Onun arkasından bedava dağıtılan biletlerle 100 bin kişi geldi yarışa, ona da hayran kaldılar. Fakat şu an imajımız tam tersine döndü. Çünkü seyirci ilgi göstermiyor. Pistin anahtarı Ecclestone'a teslim edildi. O güzel reklam kötü bir şekle dönüştü. Paramızla bile reklam yapamıyoruz'' diye konuştu. Memnun, son olarak, Ecclestone'un önümüzdeki sezon yarışın yapılabilmesi için istediği iddia edilen 26 milyon dolar ile Ankara'da A lisanslı bir pist yapacaklarını dile getirdi.

Kaynak:Ajans Spor

ERGENE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    B-King
    Yazıyı okuduktan sonra acaba biz motor sürücüleri hiç mi tepki göstermedik bu olaylara diye bir düşündüm, gerçekten bir tepki sürüşü veya büyük bir protesto toplantısı yapıldımı?bir çok motor kulübü var ülkemizde neden biraraya gelip organize olup bir sürüş veya bir protesto veya bu pist olayıyla ilgili isteklerimizi dile getirdikimi? Kenan kardeşimiz elinden geleni Federasyonda elinden gelini yaptığına inanıyorum peki bizler?Ülkemize ait bu pisti neden bizler kullanamıyoruz?
    THRACE

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    '78 Honda XL50, T1, '68 Simson Schwalbe, '91 Honda

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı seannnnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'ya yapılmakta olan pist nerede?
    çubuk tarafı düşünülüyordu ancak ne aşamada bilmiyorum...

racing&blue - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda 600RR
    onu bunu bilmem açın artık şu pisti 2010 sezonuna orada başlayalım. adam akıllı bir pist bizimde hakkımız. kendi pistimizi uzakdan izliyoruz
    :pr: imzanın iyisini pistte görmek gerek

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler