Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sofuoğlu şampiyonluğa hırs yaptı!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Dünya Supersport Şampiyonası'nı üçüncü sırada tamamlayan Türk motosikletçi Kenan Sofuoğlu, 2010 yılını zirvede tamamlayabilmek için yeni sezon hazırlıklarına ara vermeden başladı.

2007 Dünya Supersport şampiyonu Kenan Sofuoğlu, yaptığı açıklamada, Portekiz'in Portimao Pisti'nde hafta sonu koşulan 14. ayak yarışlarıyla sezonu tamamladıklarını kaydetti. Bu sezon motordaki sorunlar nedeniyle sıkıntılı bir süreç yaşadıklarını anımsatan Sofuoğlu, son yarışlara doğru bu sorunları ancak aşabildiklerini dile getirdi.

Takımı Honda'nın da sorunların aşılması içim mücadele verdiğini anlatan milli sporcu, ''Benim için zor bir sezon geride kaldı. Ama buna rağmen sezonu Dünya üçüncüsü olarak tamamlamak güzel bir sonuç'' dedi.

''Takım arkadaşım bile bana sorunlar yaşamama rağmen zoru başardığını söyledi'' diyen Sofuoğlu, şöyle konuştu:
    ''Dünya üçüncüsü olmak güzel. Son yarışlarda bunun için mücadele ettim. En azından sezonu kürsüde bitirmeyi hedefledim. Zaten daha önce şampiyonluk yarışından kopmuştum ve aradaki puan farkı açılmıştı. Artık 2009'u kapattık. Bundan sonra 2010 sezonuna bakacağız. Gelecek sezon için testlere başladık. Zaten son yarışlarda motorda iyi gelişmeler olmuştu. Bu nedenle de son yarışlarda podyumda yer alabiliyordum. Önümüzde 2010 için geniş bir zaman var.''

-''2010 YILINDAKİ HEDEFİM DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU''-
    Bu yıl sezon ortasında sorunlar nedeniyle motor ve süspansiyon değişikliği yaptıklarını anımsatan Sofuoğlu, ''Düşe kalka sorunlarla mücadele ettiğim sezonu kürsüde tamamlayabilmek benim için kötü bir sonuç değil. 2010 yılındaki hedefim Dünya şampiyonluğu. Başka bir derece düşünmek mümkün değil. Zaten takımım da şampiyonluk istiyor'' diye konuştu.

Kenan Sofuoğlu, pistlerde 6-7 yıl daha yarışmayı planladığını da sözlerine ekledi.

Öte yandan 2010 yılının ilk yarışı mart ayında Avustralya'da gerçekleştirilecek.

Kaynak:Ajans Spor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

bencede biraz hırs yapması lazım.
    yaşadığı üzücü olaydan sonra . performansı baya düşmüştü,doğal olarak.
    sene inşallah Şampiyon

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Kenan hep hirsliydi.
    Motor yurumedimi olmuyor.Hirs yetmiyor.
    Aslinda bu sezon sampiyonluk için çok uygundu ama takimin motor degistirmek nereden aklina geldiyse,isi berbat ettiler.
    Gelecek sezon zor geçecek.
    Kawasaki motorunu harika hale getirdi.
    Laverty, iyice pisti ve sampiyonluk yarisinda ben de varim dedi.
    Bakalim neler olacak?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bu sene Crutclow ve Lascorz yok... Onların yerini kim doldurur bilemem ama kenanın rakipleri azaldı bence. Hondaya da güveniyorum, 1 seneyi daha heba etmemek için ellerinde geleni yapacaklardır. Ee kenan yetenekli, honda da olayları toparlayabilecek kapasiteye sahip olduğu için ben ciddi ciddi ümitliyim kenandan. Yani zaten önceleri de ümitliydim ama bu sene ibreler daha bi kendisine döndü gibi...

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Lascorz Superbike'da mı supersport'da mı olacak henüz belli değil. Dolayısıyla "Lascorz yok artık" diyemeyiz. Supersport'da kalsa bile Kenan'ın onu her türlü geçeceğine eminim ben.

Ancak Laverty denen bi adam var Çok iyi bir pilot ama Kenan'a takımı eli yüzü düzgün bir motor verirse mücadele edip onu da yener diye düşünüyorum ben.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler