Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rossi 9. şampiyonluğunu kazandı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Moto GP'de sezonun sondan bir önceki yarışı olan Malezya Grand Prix'sini 3. sırada tamamlayan İtalyan Valentino Rossi, kariyerinin 9. şampiyonluğunu ilan etti.

Sezonun Malezya'da koşulan sondan bir önceki ayağı Malezya Grand Prixine büyük bir avantajla başlayan Rossi ihtiyacı olan dereceyi elde etti ve kariyerinin 7. Moto GP şampiyonluğuna ulaştı.

Yağış altında gerçekleştirilen Malezya Grand Prixine pole pozisyonunda başlayan Yamaha pilotu Valentino Rossi, ıslak zeminde temkinli davranmayı tercih etti.

İlk turlarda gerilere düşen İtalyan sürücü, sonrasında temposunu arttırdı ve öne çıkmayı başardı. Genel klasmanda en yakın rakibi Jorge Lorenzo'nun 38 puan önünde yarışa başlayan Rossi, finişi 3. sırada geçerek kariyerinin 7. Moto GP, toplamda da 9. dünya şampiyonluğunu elde etti.

Malezya Grand Prixinde Casey Stoner 1., Dani Pedrosa ikinci, Rossi'nin en yakın takipçisi Jorge Lorenzo ise 4. oldu.

1. Casey Stoner Ducati 47m24.834s

2. Dani Pedrosa Honda + 14.666s

3. Valentino Rossi Yamaha + 19.385s

4. Jorge Lorenzo Yamaha + 25.850s

5. Nicky Hayden Ducati + 38.705s

6. Chris Vermeulen Suzuki + 41.061s

7. Toni Elias Gresini Honda + 48.555s

8. Marco Melandri Hayate Kawasaki + 55.557s

9. Loris Capirossi Suzuki + 1m00.303s

10. Mika Kallio Pramac Ducati + 1m00.440s

11. Aleix Espargaro Pramac Ducati + 1m01.655s

12. Alex de Angelis Gresini Honda + 1m01.847s

13. Colin Edwards Tech 3 Yamaha + 1m10.778s

14. Gabor Talmacsi Scot Honda + 1m15.851s

15. James Toseland Tech 3 Yamaha + 1m50.672s

Kaynak:Türkiye F1

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Çok yetersiz bilgi vermiş TürkiyeF1...

Beklenen heyecan Valentino Rossi'nin pole posizyonda başladığı yarışta ilk viraj sonrası 9.luğa kadar gerilemesiyle ilk belirtilerini gösterdi.

Jorge Lorenzo'nun arıza yaşadığı motorunu değiştirip, yedek motosikletle de ayarlarını tamamlayıp gride vaktinde yetişememesi sonucu yarışa son sırada başladı. Yine de hızla yükseldi ve bu defa alışılmış tezcanlılıklarını yapmadan gayet güzel yükseldi, genelde Rossi'nin arkasından kopmadı. (Hatta bir süre önünde bile götürdü yarışı...)

Yağmur sebebiyle yarış zaten 40 dakika gecikmeli başladı.

İlk turun ve ilk virajın birçok geçiş olurken Casey Stoner elde ettiği 1.lik, Dani Pedrosa da 2.lik pozisyonunu finişe kadar muhafaza ettiler.

Rossi'nin şampiyonluk ilanı için 4. olması yetiyordu, yarışı 3. sürdüren Andrea Dovizioso'nun yaşadığı talihsiz düşüş sonrasında podyumun son basamağına oturdu, sonra da rahat rahat sürerek yarışı bu şekilde sonlandırdı.

9. şampiyonluk kutlamaları iyiydi, keyifliydi, renkliydi; Rossi bir süre Gallina Vecchia (Yaşlı Tavuk) baskılı bir T-shirt ve 9 numarasıyla dikkat çeken bir yumurtanın yanı sıra yarış sonunda değiştirdiği, yine bir tavuk ve yumurta resimleriyle süslü kaskla dolandı, takımının ve hayranlarının getirdiği canlı bir tavukla da pozlar verdi.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

T0LGA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Yok-
    Bugün çok güzel bir yarış izledik Seneye umarım Casey Stoner Şampiyon olur

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Güzel bir yarış mı izledik? Ben farklı bir şey mi izledim acaba Gayet vasat geçti bence...

Seneye Honda'yı falan geçtim Yamaha adam gibiyi aşıp, deli gibi bir motor yapmazsa Stoner tek başına takılır...

En kötü 2010'da zevksiz bir sezon geçiririz, sonraki sene Rossi-Stoner çekişmesi izleriz zaten. Yine takımın hangi elemanı 1. hangisi 2. olacak diye merak ederiz.

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şampiyon belli 2,kim
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Bu yarışı izleyemedim malesef
    AntiRossicilere Hayır! Yaşasın Rossiizim
    Seneye Allah kerim

T0LGA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Yok-
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel bir yarış mı izledik? Ben farklı bir şey mi izledim acaba Gayet vasat geçti bence...

Seneye Honda'yı falan geçtim Yamaha adam gibiyi aşıp, deli gibi bir motor yapmazsa Stoner tek başına takılır...

En kötü 2010'da zevksiz bir sezon geçiririz, sonraki sene Rossi-Stoner çekişmesi izleriz zaten. Yine takımın hangi elemanı 1. hangisi 2. olacak diye merak ederiz.
    ßence Çok heyecanLı anLar oLdu heLe VirajLarda Rossi'nin önüne 7 kişi geçince ayrı ßi heyecan ßastı ßeni Bide Lorenzo 25 sırada yaşıya başlayınca tam bir yarış oldu +Yağmur :D Ama Stoner seneye show yapacan bak gör abi.Çok Umutluyum Stoner'dan

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Rossi'nin önüne 7 kişi geçmesi 1 virajlık işti; beni kesmedi
    Lorenzo'yu da 25.göremedim hiç, start alan 17 motorun 17.siydi en kötü... O da ilk viraja kadardı...

Stoner'dan ben de umutluyum, çok şey başaracak.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler