Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sofuoğlu en çok kazanan sporcu.

Motovento
    REKLAM ALANI
    sultanahmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZC, Suzuki GSX-F 600

Türk motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport tarihinde en fazla yarış kazanan sporcu oldu.

Türk motosikletçi Kenan Sofuoğlu, elde ettiği 14 birincilikle Dünya Supersport Şampiyonası tarihinde en fazla yarış kazanan sporcu unvanına sahip oldu.

İtalya Imola Pisti'nde dün koşulan sezonun 12. ayağını birincilikle tamamlayarak kötü gidişe ''dur'' diyen Sofuoğlu, aynı zamanda bir ilki de gerçekleştirdi. 1998 yılından buyana düzenlenen Dünya Supersport Şampiyonası'nda 2007 yılında Dünya Şampiyonu olmayı başaran milli sporcu, toplamda kazandığı 14 birincilikle de tarihi bir başarıya ulaştı.

Öte yandan Sofuoğlu, 2007 yılında 13 yarışla zirvede yarışı bırakan Fransız Sebastien Charpentien'e ait olan rekoru da eline geçirmiş oldu. Ayrıca şampiyon olduğu 2007 yılında 8 birincilikle bir sezonda en fazla yarış kazanan sporcu unvanını da elinde bulunduran Kenan Sofuoğlu, Supersport'un ''en iyi'' yarışçısı ilan edildi. Sofuoğlu, Charpentien'in 10 sezonda ulaştığı başarıyı 3 sezonda geride bırakmayı başaran isim oldu.

Motosiklet Federasyonu Başkanı Süleyman Memnun, yaptığı açıklamada, Kenan Sofuoğlu'nun yeniden eski günlerine döndüğünü dile getirdi.

Kenan Sofuoğlu'nun kendileri için büyük bir şans olduğunu belirten Memnun, ''Federasyon olarak büyük gurur duyuyoruz. Kenan, büyük bir yetenek. Elde ettiği başarılar bir çalışmanın sonucudur. Şu an dünyadaki en iyi 3-4 sporcu arasında yer almaktadır'' dedi.

Kaynak: NTV Spor
    Hangi istiklal vardir ki, ecnebilerin nasihatleriyle, ecnebilerin planlariyla yükselebilsin? Tarih böyle bir hadiseyi kaydetmemiştir. M.K.ATATÜRK
    Türkçemizin utanılacak birşeyi yok, ya sizin?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    karamurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fazer 600
    Çok sevindik...

tororosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drz 400
    kardeşim herşeyın en iyisine layıksın başarının farkındyız Allah yolunu bahtını acık etsın ,
    şansız bır sezon gecırsende ben farkındayımki en iyiyi sensin ,
    başarılar diliyorum,
    yeterki san yürüyen bir makıne versınler sen tekrar şampiyon olursun,
    saygılar k.saruhan

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    başarabileceğine ianamıştık. yeter ki sen de inan Kenan...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Çok güzel bir istatistik. İnşallah daha güzellerine de tanık olacaz...

Buarada tekrardan gördüğümüz üzere federasyonun tek bir görevi var bildiğimiz gibi; gurur duymak. Çok gurur duyuyolarmış beyfendiler...Kazananların arkasından anca gurur duyarsınız zaten. Yeni birilerini çıkartmaya çalışsanız ya birazda...Kafa lazım ama bunun içinde!!!

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    en çok kazanan başlığını okuyunca en çok parayı kazanan sporcu anladım.

tebrikler kenan,allah yolunu açık etsin.

Tedbirde kusur koyup takdire bahane bulma!

Motosikleti
    -
    Alıntı barannet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en çok kazanan başlığını okuyunca en çok parayı kazanan sporcu anladım.
    o günlerde gelir inş.

Motosikleti
    gönüller bir olsun da..
    seni hiç tanımayan binlerce kişinin senin için içtenlikle dua ettiğini her zaman hatırla, bunca dua varken arkanda, kendi azminin büyüklüğü de ortadayken.. hayırlısı ile her zorluğun üstesinden gelirsin.

biz federasyonumuz gibi gurur duymuyoruz. kardeşimiz abimiz başarılı oluyor diye övünç duyuyoruz. sen mutlu olduğun için mutlu oluyoruz, sen sevdiğin işi yaptığın için mutlu oluyoruz, bu toprakların evladı olduğun için mutlu oluyoruz, azmini yitirmediğin için pes etmediğin için mutlu oluyoruz..

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Helalllllll, yakışırrrr !!
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Motosikleti
    honda cbr 125 portakal : )
    ALLAH daim etsin her alanda
    İmzamı? Bilmiyorum! Parmak bassam olmazmı? :cat: :P :mrgreen:

NeTMaViSi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    3 motosiklet parçaladım şimdi tabanvayım :)
    ALLAH herzaman yardımcısı oLsun...
    [COLOR="DeepSkyBlue"]øØ |[ ߀Nim s€vdคM maviDir , mคvi iSe uMut... รєภ ђ€p yür€ğiNi mคvi Tut... ® ]| Øø
    TR - - A Rh+ ---> MæVi PæNT€RL€R - [/COLOR]

karmacoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sultanahmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türk motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport tarihinde en fazla yarış kazanan sporcu oldu.

Türk motosikletçi Kenan Sofuoğlu, elde ettiği 14 birincilikle Dünya Supersport Şampiyonası tarihinde en fazla yarış kazanan sporcu unvanına sahip oldu.

İtalya Imola Pisti'nde dün koşulan sezonun 12. ayağını birincilikle tamamlayarak kötü gidişe ''dur'' diyen Sofuoğlu, aynı zamanda bir ilki de gerçekleştirdi. 1998 yılından buyana düzenlenen Dünya Supersport Şampiyonası'nda 2007 yılında Dünya Şampiyonu olmayı başaran milli sporcu, toplamda kazandığı 14 birincilikle de tarihi bir başarıya ulaştı.

Öte yandan Sofuoğlu, 2007 yılında 13 yarışla zirvede yarışı bırakan Fransız Sebastien Charpentien'e ait olan rekoru da eline geçirmiş oldu. Ayrıca şampiyon olduğu 2007 yılında 8 birincilikle bir sezonda en fazla yarış kazanan sporcu unvanını da elinde bulunduran Kenan Sofuoğlu, Supersport'un ''en iyi'' yarışçısı ilan edildi. Sofuoğlu, Charpentien'in 10 sezonda ulaştığı başarıyı 3 sezonda geride bırakmayı başaran isim oldu.

Motosiklet Federasyonu Başkanı Süleyman Memnun, yaptığı açıklamada, Kenan Sofuoğlu'nun yeniden eski günlerine döndüğünü dile getirdi. *Hay dilini eşşek arısı soksun, Allahın memnunu , sanane.

Kenan Sofuoğlu'nun kendileri için büyük bir şans olduğunu belirten Meymun, ''Federasyon olarak büyük gurur duyuyoruz.
    Kenan, büyük bir yetenek. Elde ettiği başarılar bir çalışmanın sonucudur. Şu an dünyadaki en iyi 3-4 sporcu arasında yer almaktadır'' dedi.

Kaynak: NTV Spor
    haber başlığını görünce para kazanan sporcu anlamında sandım çok şaşırdım
    Kenan milli gururumuz, fedarasyonun gururu değil, ööle hazır başarının üstüne gel gurur duy sanane be memnun adam.

Allah yardımcın olsun Kenan, göğsümüzü kabartıyosun.
    May The Force Be With You

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    paranın satın alamayacağı kadar büyük bir gurur onur ve keyf olmalı

ayakta lıyorumm
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Silverwing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Helal olsun Kenan'a. Milli gururumuz. Diğer sporcular gibi sonradan olma Türk olmadığı için seviniyorum. Elvan' la, Melis Mey'le, Aurello ile Türk sporu bir yere varamaz.

TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Helal olsun Kenan'a.

Böylesine zorlu bir sporda başarılı olmak kolay değildir.

T0LGA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Yok-
    Gerçekten Gurur duydum ..Keşke Maddi imkanlarım olsada Türkiyeden böyle yetenekleri insanları değerlerdirsem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler