Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Stoner: ‘Neredeyse ölüyordum’

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS

Ducati pilotu, Honda’dan Andrea Dovizioso ile mücadelesinden galip ayrılmayı başarırken, yarışın ilerleyen dakikalarına doğru Valentino Rossi ve Jorge Lorenzo ile irtibatını kaybetti.

Stoner, serbest antrenmanlar ve sıralamalarda da Yamahalar’ın hızına yetişememesine rağmen, motosikletinin yarışta daha iyi bir performans gösterdiğini söyledi.

Buna karşın hastalığı nedeniyle fiziksel olarak güç kaybettiğini ve gribin tesiriyle yarışın kötü geçtiğini kaydetti.

Stoner, “Cuma günü her şey çok iyi başlamıştı. Bu sonuç benim için oldukça hayal kırıcı. Küçük bir de kaza yaptık ama motosiklet iyiydi” yorumunda bulundu.

Stoner, “Cumartesi günü ise makinenin hızı rekabetçi olmaktan çok uzaktı. Yarış öncesinde bazı değişiklikler yaptık ve bu da ciddi sonuçlar verdi ve yeniden rekabetçi bir seviyeye geldik” dedi.

Ancak bu sabah hastalığının şiddetlenmesiyle birlikte güçlüklü yarışabildiğini ifade eden Stoner, “Gerçekten yarışı bitiremeyeceğimden korktum. Ancak finiş görebilmek için elimden gelen her şeyi yaptım. Yarışın ortasında vazgeçmek üzereydim, neredeyse ölüyordum. Fakat son bir gayretle puan için mücadele etmeye karar verdim” şeklinde konuştu.

Kaynak:Türkiye F1

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    superzzt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 135 + GT650 Comet
    Nedense çok alakasız ama işyerinde biri grip olsa 1 hafta izin almak için yırtınır adamdaki hırsa hayran kaldım.Gerçekten puan alıp almaması sorun değil ama hasta olduğu halde yarışa devam etmesi...

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Yapılan anlaşmalar v.s. oldukça yüklü meblağlar var işin içerisinde.Sonuna kadar mücadele etmek zorundalar,ne olursa olsun.

futbolculara iğne falan yapıyolar. bunlara olmuyomu acaba
    :bounce:-Esas problem gördüklerimiz değil göremediklerimiz-:bounce:

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Başkalrı olsa yarışmak için bin dereden su getittirir
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Alıntı ergün1968 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yapılan anlaşmalar v.s. oldukça yüklü meblağlar var işin içerisinde.Sonuna kadar mücadele etmek zorundalar,ne olursa olsun.
    Bence de böyle bişey söz konusudur,bi tek para yeri geldiğinde sağlığın önüne geçebilir

Kaskın içinde burnu falan akıyosa napıyodur yavrucak hem? :( Çek,çek beyni sulanmıştır
    [COLOR="Navy"][B][I]Am I, a part of the cure?
    Or am I part of the disease? [/I][/B][/COLOR] :silent:

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    aslında çok sakat iğne filn belki bi yorgunluk ve baş dönmesi yapar yani uyuşturma etkisi olur ozmnda düşer adam çünkü yüksek hızlarda gidiyolar. ben burnum aksa hayatta yarışamazdım ağızdan nefes alınmazki o kadar hızda insanın dikkati dağılır. O kadar para var anlaşma var. sonuçta yarışcak memur değil, esnaf değil adam, kepengi kapat git olayı yok. bi markanın temsil etmek sorumluluk ister.

neyse Allah kolaylık versin artık. bide

bişey dicem bu yarışları yorumlayan kişiler ne kadar bilgisiz , yani öle alelade bir spiker

rahmi barutçu, ayşe şule bilgiç vb.. gibi ileri sürüş uzmanları olsa iyi olucak.

şimdiki spikerler yarışçıları ayak hareketlerine anlam veremedi. motor süren herhangi biri az çok bilir ne anlama geldiğini neyse artık buna da şükür.

Motosikleti
    -
    ben katılmıyorum
    cunku stonerın ducatiye değil, ducatinin stonera ihtiyacı var..

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Çoğu para demiş ama bence hırsları paranın önünde.Bu kadar hırslı olmasalar bu kadar başarılı olamazlar.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Finiş sonrası halinden belli idi ayakta zor duruyordu zaten.

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu durumda yarışı 3. olarak bitirmesi takdire değer bence, ne kadar üst seviye bir pilot olduğu ortada.

ortomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 honda cbf500
    zengini malı benim çenemi yoruyor gene ama ciddi paralar kazanıyorlar , gözümüz yok , hasta halde motora binmesi kendisi ve diğer sürücüler için risk bence. binmemeliydi. demmekki karşılığında önemli bir getirisi var , para veya manevi tatmin gibi.
    :pr:

Motosikleti
    keeway superlight 150
    sponsor baskıları ..alakasız bir örnek gibi görünebilir ama , ronaldo büyük sakatlığının ardından dünya kupasında oynamaması gerektiği halde nike firmasının yeni kranponu için sahaya çıktı ve 14. dakika da tekrar sakatlandı..

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    MotoGP, Superbike gibi yarışlarda yarışan ve özellikle ilk 10 içerisinde olan pilotlar çok iyi para alıyorlar, bu bir gerçek. Ancak şampiyon olarak dünyanın en iyisi olma hedefi nedeniyle inanılmaz bir istikrar ve hırsa da sahipler. Geçen sene Troy Bayliss şampiyonluğa oynarken yaptığı kaza sonucu elinin küçük parmağı ezilmişti. Doktorlar kendisine ameliyat olması ve yarışa bir süre ara vermesi gerektiğini, aksi taktirde ezilme sonucu kangren olması nedeniyle parmağını kaybedeceğini söylediklerinde, parmağını kesmelerini söylemiş. Parmağını kaybetti ama bu sayede 2008 Superbike Dünya Şampiyonluğuna da adını yazdırdı. Bu adamlar dünyanın en iyileri, o yüzden onların kriterleri ile bizim kriterlerimiz arasında dünya kadar fark var.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Casey Stoner olayı o kadar dramatize etti ki ,neredeyse ağlayacağım.Yarış bittiğinde 3.lüğüne mazeret bulmak için motorunun üzerine kapandı.Karısı falan geldi motorun başına,sırtını sıvazladı.Gerçekten çok komikti.Dani Pedrosa bu sezon nerdeyse her yarışını ağır kazalardan sonra morarmış,şişmiş ,ezilmiş etlerinin acısını bastırmak için iğnelerle çıkıyor.Kalçası zaten müzmin sakat olan bir pilot.Ben daha duymadım ağladığını.

2007 'de Melandri sıralama turlarında ayak bileğini kırdı(Laguna Seca).Ertesi gün 2 kişi koluna girdi.Motorun tepesine çıkardılar.10.cebe yerleşti.Hatta gridde de ,yarım saat motorun tepesinde sıcakta öylece oturdu.Sonra yarış başladı,bütün rakiplerini tek tek geçti.En sonunda Rossi ve Pedrosa'yı da geçerek 3.lüğe oturdu.Podyum merdivenlerini tek ayakla sekerek çıkarken yalınayaktı ve çektiği acı yüzünden okunuyordu.Takımı gözyaşlarına boğuldu.Özveri de budur,kahramanlıkta...

Bunun gibi yüzlerce bilmediğimiz örnek vardır,tabii birçoğu isimsiz kariyeri olmayan ama o motorun üzerinde durmaya,yarışmaya ,mücadele etmeye çalışan pilotlardan.

Hiçbir pilot para veya sponsorlardan dolayı, sağlığı elverişli olmadığı halde yarışmaya mecbur değildir.MotoGp'nin her yarışta "Clinica Mobila" isimli dünyanın en teşkilatlı gezici hastanesi vardır.Bu hastanenin büyücü lakaplı başhekimi Pr. Dr. "Claduio Costa" pilotla yüzyüze bir konuşma yapar ,eğer uygun görmezse söyler,gerisi pilotun ve takımın insiyatifindedir.
    Long Live Mustaine !!!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Alıntı superzzt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedense çok alakasız ama işyerinde biri grip olsa 1 hafta izin almak için yırtınır adamdaki hırsa hayran kaldım.Gerçekten puan alıp almaması sorun değil ama hasta olduğu halde yarışa devam etmesi...

O senin dediğin İşten işe değişir...

Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen sene Troy Bayliss şampiyonluğa oynarken yaptığı kaza sonucu elinin küçük parmağı ezilmişti. Doktorlar kendisine ameliyat olması ve yarışa bir süre ara vermesi gerektiğini, aksi taktirde ezilme sonucu kangren olması nedeniyle parmağını kaybedeceğini söylediklerinde, parmağını kesmelerini söylemiş. Parmağını kaybetti ama bu sayede 2008 Superbike Dünya Şampiyonluğuna da adını yazdırdı.
    Düzeltelim , bu mewzu 2007 de Donington Park ta Bayliss yarisi 1. götürürken düsmesi sonucu oldu. Parmaklar üzerine böyle bir pazarlik yapilmadi tabi, sag elin serce parmaginin son iki bogumu asiri derece ezildigi icin kesildi. Sezonuda 4. kapatti Bayliss.

Tabi kaza yapti diye yatmadi benim gibi 6 hafta
    Azimli insanlar vesselam. Örnek cok "Mick Doohan" var mesela ölümüne yaristi zamaninda, öyle sakatliklar kazalar gecirdiki motorda debriyajin yerini falan degistirmislerdi.. Michael Schumacher war sonra cmts arabayi parcaladi pazar yaris kazandi. Profesyonel deniyoya bu isteki anlami bu olsa gerek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler