Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

30.Dakar Rallisinde Ölüm

Motovento
    REKLAM ALANI
    arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting

30. Dakar Rallisi'nin 2. etabından bu yana kendisinden haber alınamayan Fransız motosikletçi Pascal Terry, yarış güzergahının bir yerinde ölü bulundu.
    Arjantin ve Şili'de gerçekleştirilen Dakar Rallisi'nin organizasyon komitesinden yapılan açıklamaya göre, Arjantin'deki bir güzergahta, yarışın pazar günkü 2. etabından bu yana kayıp olan Fransız motosikletçi Terry'nin cesedine rastlandı.

Yoğun çalılıklar nedeniyle aşılması zor olarak nitelenen bir yerde, Terry'nin kaskı ve motosikletini bulan yetkililer, 15 metre ileride de 49 yaşındaki Fransız sporcunun cansız bedenine ulaştılar.
    Kaynak:Mynet Spor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Cani pahasina girilen bir yaris. Acaba ne geldi basina. Umarim afrikada ki gibi teror olaylari degildir. uzucu bir haber.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

kevın - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha ESD
    Ölüm sebebini ben de merak ettim. Gerçekten çok üzücü bir haber
    O da asi ruh yaşamla ölüm arasında.

En çok direnenler, en çok bilenenlerdir

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Noslu F-16
    motorcu tepkisini hassasiyetini anlarım ama Dakarda rahmete ermiş bir adamcağıza ah vah etmekde bana saçma geliyor

Kemal Merkiti tanırım başkasınıda sallamam

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    ilginç ben dakarda yarışcıların hepsi birşekilde takip ediliyor başına birşey gelirse yardımcı olunuyor zannediyordum ama alakası yokmuş düşerek ölmesi pek ihitmal değil gibi belki kalp kriizi felan geçirmiştir.
    İki kişinin bindiği motor değildir.

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    anlamadığım mesajlar niye siliniyor.. tartışma olmayacaksa forum niye..

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Forumun amacına uygun tartışma olmayacaksa forum niye?...
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Alıntı sametrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilginç ben dakarda yarışcıların hepsi birşekilde takip ediliyor başına birşey gelirse yardımcı olunuyor zannediyordum ama alakası yokmuş düşerek ölmesi pek ihitmal değil gibi belki kalp kriizi felan geçirmiştir.
    Her araçda ikaz düğmesi mevcut, motorsport.com un haberine göre ikaz düğmesine basarak yarış kontrol ekibine ulaşmış ve benzin bittiğini iletmiş, arkasında ki yarışmacılardan biri checkpoint 'e gitmesine en azından yakınına gitmesine yetecek kadar benzin vermiş. Sonrası henüz netlik kazanmış değil, ikinci kere ikaz düğmesine basmasına engel yada gelen çağrıyı cevaplamasına engel bir sağlık sorunu olup olmadığı belirsiz, polis olayı inceliyor, yarışmacı geri rapor vermeyince, yarış kontrol ekibide yarışmacıya ulaşamayınca arama kurtarma ekibini bölgeye yönlendirmişler, yapılan arama faaliyetleri sonrası 6 sını 7 ye bağlayan gece, sabaha karşı 2 yi 10 geçe motosikletinden 15 metre ötede, çalılıkların içinde, ulaşılması zor bir noktada bulunmuş.

Ayın 12 sinde 12. etap günü 50. doğum gününü kutlayacakmış, ilk defa katıldığı Dakar rallisi en büyük hayallerinden biriymiş. Huzur içinde yatsın.

Dakar.com üzerinde ki tanıtım sayfasına buradan bakabilirsiniz.

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Alıntı komtan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayın 12 sinde 12. etap günü 50. doğum gününü kutlayacakmış, ilk defa katıldığı Dakar rallisi en büyük hayallerinden biriymiş. Huzur içinde yatsın.
    büyük şansızlık yaşamış o zaman ama 50 yaşında hayalinin peşinde koşarken hayatını kaybetmesi çok etkileyici.
    İki kişinin bindiği motor değildir.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sanki iş içinde iş varda yarış tehlikeye girmesin diye açıklama yapmıyorlarmış gibi bir hava sezinledim.İnşallah başkasının başınada böyle garip bir olay gelmez.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanki iş içinde iş varda yarış tehlikeye girmesin diye açıklama yapmıyorlarmış gibi bir hava sezinledim.İnşallah başkasının başınada böyle garip bir olay gelmez.
    Bencede bu işte bi iş var bu kadar basit değil yani aa ölmüş diyip hiç bir inceleme yapmadan adamı gömemezler İnş. en kısa zamanda nedeni ortaya çıkar
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilginç bir olay dediğiniz gibi başka bir olayda olmuş olabilir..
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

karmacoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı amadeus1111 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorcu tepkisini hassasiyetini anlarım ama Dakarda rahmete ermiş bir adamcağıza ah vah etmekde bana saçma geliyor

Kemal Merkiti tanırım başkasınıda sallamam
    Kafana Kutlu TORUNLAR kadar taş düşsün.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En azından hayalini kısmende olsa gerçekleştirmiş.. Umarım sağlık sorunları nedeniyle vefat etmiştir..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    15 yıl önce olmuş olsa neyse de...Artık her araçta GPS vericisi/alıcısı olduğunu (veya olması gerektiğini) düşünüyorum.Organizasyondaki bir eksiklikten dolayı uzun sürmüş olabilir bulunması...

Huzur içinde yatsın.

Alıntı karmacoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kafana Kutlu TORUNLAR kadar taş düşsün.
    +1
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    KAWASAKİ VN 800
    Üzücü bir olay,he ne kadar yabancı da olsa sonuçta ikiteker aşkından ölmüş temennimiz başka üzücü olayların olmaması

Motosikleti
    Arjantinde büyük bir skandal yaşanmakta uyarı ikaz sinyali Arjantindeki Organizasyon
    Merkezi yerine Paris Merkeze sinyal göndermesi ile anlaşılmış ve bunun üzerine
    Arjantine konu ile ilgili haber ulaştıkdan sonra ortaya çıktığı söyleniyor.Arjantinli
    yetkililer ile Organizasyondan yapılan araştırmaların sinyalin tam yerinin bulunamaması
    sinyalin olduğu bölgenin çok çalılık olması sebebi aramanın uzun sürmesine sebeb olmuş.
    Tam bir traşedi bence böylesi yüksek yapılanmalı bir organizasyonda yaşanması
    bence büyük bir skandal motor sever dostumuz nur içinde yatsın.

jumper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 :)
    Alıntı amadeus1111 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ne işi varmış çöllerde!

Motosikleti
    Alıntı jumper adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ne işi varmış çöllerde!
    Kişisel tepkini anlarım ama aynı organizasyonda yarışan 2 tane Türk yarışçı var
    ve aynı kaza onlardan birinin başına gelmiş olsaydı ^Ne işi varmış çöllerde^diye
    yazacakmıydın yoksa arkasından başka şeyler mi yazacaktın.Bizim bu konu ile ilgili
    motorcu dostumuzun başına gelen talihsiz ölüm şekline olan tepki sadece.Çünki
    içimizden sevgili Kemal Merkit ve Kutlu Torunlar var.Onlarda diğer yarışçılar gibi
    hayalleri ve tutkularını yaşamak adına ülkelerini temsil ediyorlar ki yaşadıkları zorluklar
    ortada umarım diğer yarışmacılar finişe hak ettikleri yerde bitirirler.

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jumper adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ne işi varmış çöllerde!

Senin ne işin var buralarda

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler