Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kenan Sofuoğlundan Geriye Dönüş.

Motovento
    REKLAM ALANI
    arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Kenan Sofuoğlu İddialı
    2007 Dünya Super Sport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu, önümüzdeki yıl dünya şampiyonluğunu yeniden Türkiye'ye getireceğini söyledi.

Kenan Sofuoğlu, bu yıl kötü bir dönem geçirdiğini, ancak önümüzdeki sezon şampiyonluğa ulaşmak istediğini belirtti.

Adapazarı'nda bir açılışa katılan Sofuoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sofuoğlu, 2008 yılının her yönden iyi geçmediğini belirterek, ağabeyi Sinan Sofuoğlu'nun hayatını kaybetmesiyle, çok kötü bir dönem geçirdiklerini kaydetti.

Her şeyin zamanla düzeleceğine inandığını bildiren Sofuoğlu, ''Şu an Super Bike kategorisinde yarışıyorum. Dünya şampiyonu olduğum kategoriye geri dönüyorum. Çünkü motosiklete hiç uyum sağlayamadım. Takım geri dönmemi pek istemiyor. Normalde 3 yıl yarışmam gerekiyor. Ben onlara geri dönmek istediğimi söyledim. Geçen yılki motorumu çok özledim. Takımım da bu isteğimi sonunda kabul etti ve 2 yıl boyunca Super Sport kategorisinde yarışmaya karar aldık. Umarım önümüzdeki yıl dünya şampiyonluğunu tekrar Türkiye'ye getireceğim ve her şey değişecek. Bir sporcunun hayatında böyle zor dönemler yaşaması gerekiyor ki, iyi dönemlerin kıymetini bilsin. Yeni yılda çok daha iyi şeyler yapacağım'' dedi.

''ZORLUKLAR İÇİNDE DÜNYA ŞAMPİYONU OLDUM''
    Sofuoğlu, ağabeyi Bahattin'in yolun karşısına geçerken bir otomobilin çarpması sonucu, diğer ağabeyi Sinan'ın ise, Kocaeli'nin Körfez ilçesindeki yarış pistinde antrenman sırasında motosikletten düşerek hayatını kaybettiğini belirterek, ''Ecelin nerede geleceği belli değil. Ben yarışlar dışında da otomobille kaza yapabilirim veya onun dışında başka şeyler de başıma gelebilir. Yarışmaktan korkmuyorum'' diye konuştu.

Yıllardır yarışmak ve başarılar elde etmek için birçok zorlukla mücadele ettiğini dile getiren Sofuoğlu, ''Özellikle sponsorsuzluktan ve gerekli takım desteğini bulamamaktan dolayı çok zorluklar çektim. Ama hepsi geride kaldı. Zorluklar içinde dünya şampiyonu oldum. Bu yıl da böyle zorluklar yaşamam gerekiyordu. Dünya şampiyonluğu için daha fazla çalışıp, daha azimli hazırlanacağım. Annem ve babam, ağabeyim Sinan'ı kaybettikten sonra, hiçbir konuda beni frenlemediler. 'Nasıl istiyorsan öyle yap' dediler. Onlar iki evlatlarını kaybettiler. Benim içinde korku yaşamaları gayet normal. Ben de 'bana bir şey olursa annem ve babam ne yapar' diye düşünüyorum. Ama bunu da zamanla atlatacağıma inanıyorum. Zaman her şeye ilaç olacaktır'' dedi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bulosele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yolun açık olsun Kenan...

Motosikleti
    DERBI GPR125 R'ımı SATTIM:(
    2010-2011 de motogp 600 kategorisinde gormek ıstıyoruz kenanı.Motogp 600 un tozunu atacagından en ufak bır suphem yok.1-2 sene daha supersportda iyice deneyım kazanıp motogp 600 de patlama yapacak kenan.kocum benım sen bızım gururumuzsun.

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Bence Kenan zaten Superbike sınıfına geçmekte çok acele etti ve yanlış bir karar verdi, en azından iki sene Supersport deneyimi olması gerekiyordu. Dikkat ederseniz bu tür sınıf atlamaları en az 2-3 sene sonra yapılıyor. Superbike çok hızlı bir sınıf ve Kenan adapte olamadı. Umuyorum 2009 senesinde de şampiyon olur.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    gercekten cok zor bı donem gecırıor...umarım ıstedıgı gıbı ıyı bır yıl olur onumuzdekı sezon...
    [COLOR="Red"]CBR 1000 RR[/COLOR][COLOR="Black"]SON KARAR[/COLOR]

tororosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drz 400
    kenan kardeşim seneye seriye devam eminim
    bu pazar senı yakından görmek için sabırsızlanıyorum ,arkadaşım
    yolun bahtın açık olsun

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Yolun açık olsun. İyi dereceler elde edeceğine inanıyorum.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

jesse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ''00 ZX-12R..00 cb1100,, "16 integra 750
    seni hep takdir ediyorum kenan... umarım şansın bahtın hep açık olur ... kaskındaki isimler için .. yarış kenan
    bridge stone shirdge stone sharidge stone... ve tanrı lastikten kadını yarattı, sharon stone..
    Drift Religion

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)