Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İstanbulpark'ı almak isterim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting

Eccleston hataydı

İstanbul Park’ın kullanılamayışının bir sebebi olarak gösterilen Tahincioğlu bu konu hakkında da önemli açıklamalar yaptı: "İstanbul Park Pisti’nin yapılmasının amaçları bir tane değildi. Dünya standartlarında bir altyapıyı sağlamak ve sporcu yetiştirmek istiyorduk. Ulusal ve uluslararası organizasyonları düzenleyerek bu yönde kalitemizi artırmak istiyorduk. Daha pist yapılmadan konuştuğumuz anlarda bu pisti işletmesi gerekecek birisinin olması gerektiğini söylüyorduk. İşletme çok kolaydır ama en zor iştir. Bilen birisi yaparsa hiçbir problem olmaz ama maalesef bu söylendi, yine maalesef başımıza bu problem geldi ve onu aşamadık. Bunun aşılacağını düşünmeme rağmen haklı olarak parayı veren kurumlar bu işin başında olmak istediler. Fazla kurumların birleşmesinin getirdiği ortaklığın ve çok seslilikten dolayı işletme istenen düzeye gelemedi. Sonrasında Bernie Ecclestone fotoğrafın içine girdi. Onu ikna ettiler. Bende açık açık söyleyeyim en başta çok mutlu oldum. Onun varlığı Türkiye’ye artı getirir ve pistin kullanımı konusunda ciddi artılar sağlar diye düşündüm ama düşündüğüm gibi olmadı. Orada hatalıyım. Keşke düşündüğüm gibi olsaydı. Onun kendine göre haklı olduğu yerler var. Diyor ki, "Ben bu alanın kapısını açtığımda tamiratı ve tadilatı için aldığım para yetmez. Ben çok spesifik organizasyonlar getireceğim ve bu tip organizasyonlar için de şu parayı istiyorum." Bu konuda ben onu ikna edemedim. Oranın kullanılamamasının suçu benim değil. Az önce saydığım nedenler burada en önemli rolü oynadı. Bu benim için çok acı bir tablo. Ancak dışarıda konuşulanları da haklı buluyorum. Çünkü bu kadar güzel bir tesis yaptıran bir kitle bunu nasıl kullanamaz diye söylenmesini bende doğal karşılıyorum. Dışarıdan biri gelse ve bu yaşananların fotoğrafını çekse aynı yorumu yapar."

İstanbul Park’ı almak isterim

Tahincioğlu hakkındaki bir başka söylenti olan Galatasaray yönetimine geçmesinin ardından motorsporlarını ikinci plana ittiği yönündeki iddiaları da yanıtladı: "Benim GS yönetimine geçmemle birlikte motorsporları asla ikinci plana inmedi. Ben bu dönemi tesisleşme dönemi olarak görüyordum. Organizasyon olarak yapabilecek her şeyi yapmıştık. Bir iki tane tesisimiz olması ve onların da yarım yaşıyor olması, onlarında kendi içinde sorun yaşaması benim tesisleşme konusundaki fikrimi güçlendiriyordu. Ben sessiz durmama rağmen görülmeyen bir çaba harcıyorum. Niyetim tesisleşmeyi başlatıp gelecek federasyona en azından bir şeyler bırakmak. Ankara ile çalışıyoruz, İzmir’i geliştiriyoruz, Körfez’i geliştiriyoruz, İstanbul Park’ı almak istiyoruz, Bursa’daki tesisi canlandırmak istiyoruz. İstanbul Park’ın işletmesini almak isterim. Bunu bir federasyon başkanı olarak değil ben burayı bu işi bilen birisi bir danışman olarak çıkabilirsem birilerine yaptırırım. Çünkü işletme çok kolay ama biz bunu çok zora soktuk."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    bence bu pist kapansın, Kenan Sofuoğlu nun yapacağı antremen için bile astronomik rakamlar isteniyor, madem bu pist imaj için, bari kendi vatandaşlarımızında kullanacabileceği ayrı pistlerde olsun, sırf ülke reklamı oluyor diye pist yaptırmak çok saçma geliyor bana..

Motosikleti
    Fazer
    Alıntı arslanfb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onun varlığı Türkiye’ye artı getirir ve pistin kullanımı konusunda ciddi artılar sağlar diye düşündüm ama düşündüğüm gibi olmadı. Orada hatalıyım. Keşke düşündüğüm gibi olsaydı.
    hala işin başındakilerin ne kadar amatör, ne kadar işbilmez olduğunu buradan anlıyoruz... bu tip anlaşmaların ve düzenlemelerin düşünerek değil, yazılı olarak yapılması gerektiğini bu kademedeki kişi bilmeyecekse kim bilecek acaba

Ecclestone'a pisti vermeden önce bunları konuşup, anlaşmanın çerçevesine dahil etmeyi düşünmemelerini anlayabilmek mümkün değil

bulosele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tam bir fiyasko baska birsey degil...

Bu tür olaylar Türk Milleti'nin kaderi mi?

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tam türk işi valla.... Akıl sır erdirilemiyor.

Metrobuslarında sağdan direksiyonlu sipariş edilmesi olayı vardı.

İşin başındaki insanlar ne kadar dikkatli ne kadar iyi niyetli bilmiyorum?

Bi de istanbul parkın cevresindeki arazileri kapatıp otel ve konut yapıp köşe olan arkadaşlar var tabi.

Olan Türkiyenin yetiştireceği sporculara ve ulusal başarısına oluyor...

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    bırakın adamlar kendilerini tatmin etsin
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

Mert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R1 ;)
    Geçti bolun pazarı sür nereye sürersen....
    RACING TEAM ÜYESİ :GAZCI ÜYE

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    olimpiyat stadıda çok farklı değil istanbulun iki ucuna iki güzel tesis yap bi sürü para harca sonra onu işleteme çok yazık çok
    İki kişinin bindiği motor değildir.

arslanfb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 390 düke-kmcyo 250 xciting
    Mümtaz Tahincioğlu aslında Motorsporlarına çok şeyler kazan bir kişi olarak
    özeleştiride bulunuyor lakin;yapılan hata o denli büyük ki yazıda da bunu dile getirsede
    kaçan balık her zaman büyük olmuştur umarım istediklerini hayata geçirir de şu
    piste gönül rahatlığı ile gider Kenanımızı da izleriz inşallah.

Alıntı sametrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olimpiyat stadıda çok farklı değil istanbulun iki ucuna iki güzel tesis yap bi sürü para harca sonra onu işleteme çok yazık çok

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bariz itiraf gibi özeleştiri olmuş.En kısa zamanda bu pistin sarı Eccleston'un elinden kurtarılıp işler hale geçirilmesi sağlanmalıdır.Çünkü batılıların en büyük numarası, bizim verim alabileceğimiz alanları alavere dalavereyle elimizden alıp,paçavra gibi bir kenara atmaktır.Zararın neresinden dönersek kardır.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

ferrari_gani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4 ruhlu karakaçan enduro&touring&race GETZZZ
    bir ara caddelerden pistlere die bi akım vardı.
    bi ara türkiyenin motorsporcularını yetiştireceği bir pist yapıyoruz sözleri vardı.

ne olcak dursun orda işte kime ne zararı var :S
    dünyada her erkeğe 4 kadın düşüyor. benim hakkımı her kim yiyosa haram zıkkım olsun elinde patlasın

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Bu ülkede herkes tabiki İstanbul Park pistinin daha fazla kullanılmasını daha çok yarış ve organizasyon düzenlenmesini ister. Ancak şunuda unutmayın bu pist federasyonun eline geçer ve yoğun kullanılmaya başlanırsa 3 bilemediniz 5 yıl içinde Körfez pistine döner. Orasında burasında yamalar, yağ birikintileri, kenarda koca koca kayalar falan görülmeye başlanır. Daha sonra F1 takviminden çıkarılır. Kendi organizasyonlarımızda sık sık kazalar olmaya başlar, zar zor yetiştirdiğimiz pilotlar ölür vs.vs.vs.
    Eccleston bu konuda haklı. Siz Mümtaz Tahincioğlunu dediklerine kanmayın. Kendi hatalarını örtbas etmek için hedef şaşırtıyor. Önce elindeki pistleri bir düzelt. Sen elindeki bütün pistleri rezil hale getir ondan sonrada İstanbu Parkı iste. Olacak işmi? Eccleston ne diyor ben bu pisti açtığımda aldığım para tamirat ve tadilata yetmez. Yani adam pist mahvolur sonra da düzeltemezsiniz diyor.
    Özetle İstanl Park ta Körfez pisti gibi olsun istemiyorsanız bizim federasyondan kimsenin eline düşmemesi gerekir. Mümtaz bey bir zahmet önce Körfez pistinin kenarındaki kayaları temizlesin. Pistin asfaltını düzeltsin. Güvenlik önlemlerini sağlasın. Ekipler için düzgün çalışma ortamı, seyirciler için üstü kapalı tribün yapsın. Bunlarıda düzgün yapsın ondan sonra İstanbul parka talip olsun.

Ömercik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ Tigrina 100 (Hasta ve sıkıntılı)
    Yucika nickli abimiz çok güzel şeyler söylemiş.Katılıyorum.
    Motosiklet Misyoneri Etrafımda motosiklet ve motosiklet sürücülerine karşı cephe almış, sığ görüşlü veya olumsuz düşünen her tipteki insan itinayla bastırılır, yıldırılır, görüşlerinin olumlu yönde değişmesi için var güçle konuşulur.

Motosikleti
    Sattım.Seneye GSXR-600 İnşallah.
    yucika 10 numara konuşmuşsun kardeşim.dilin dert görmesin.ağzına sağlık.
    2008.CBR.125-2006.CBR.600F-Arkası seneye...

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    sattım gitti

Motosikleti
    olsa tükan senin babam varolsun
    yazacak yorumum bile yokhhh

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)