Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Körfez pistinde yine ölümcül kaza...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer

Yine aynı pist, yine şigan, yine kaza

Kocaeli'nin Körfez Yarış Pistinde, Sinan Sofuoğlu'nun kaza yaparak yaşamını yitirdiği şiganda kaza yapan sporcu ağır yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Körfez Pistinde yarın yapılacak Türkiye Motosiklet Pist ve Supermoto Şampiyonası 3. Ayak yarışının sıralama turları sırasında Kocaeli Motorsporları Kulübü sporcusu Aydın Erkan, 2007 Dünya Super Sport Şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun ağabeyi, pist şampiyonalarında çeşitli dereceleri bulunan Sinan Sofuoğlu'nun kaza yaparak yaşamını yitirdiği 'kara şiganı'nda henüz bilinmeyen nedenle motosikletinin kontrolünü kaybederek takla attı.

Derince Devlet Hastanesine kaldırılan sporcu, beyin kanaması teşhisiyle ameliyata alındı. Durumu ağır olduğu bildirilen Erkan'ın, sıralama turlarına takım arkadaşı Çetin Acar'ın motoruyla katıldığı öğrenildi.

[MEDIA]http://www.metacafe.com/fplayer/1658885/.swf[/MEDIA]

Haber Kaynak: Sporstudyo
    Video Kaynak: Motocamia

Türkiye Pist Şampiyonası 3.Ayak Superstock 600 C Sonuçları - Yarış Hakkında bilgi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Diğer bir konuda cevabım:

Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

....

Pisti sözde adam etmişler, yamalara döktükleri asfalt o kadar kötü ki, herkesin süreleri 1-2 saniye kötüledi. Yamalar sıcaktan erimiş, hem kayıyor hem de tümsekler oluştuğundan çok hızlı süratlerde motor çok fazla yatıkken zıplıyor yerinde durmuyordu. Bu şartlarda yarışmak gerçekten kolay değildi. Cumartesi günü yapılan sıralama turlarında Aydın Erkan adlı yarışçı, Sinan Sofuoğlu'nun kaza yaptığı yerde kaza yaptı ve durumu çok kötüydü. Hastaneye kaldırdılar, beyin kanaması geçirmiş, beyninde ödem oluşmuş, ameliyat ettiler, son duyduğumuz haberlere göre yoğun bakımdaydı. Umarım iyileşir, aynı pistte aynı sezonda ikinci birini kaybetmek hiç iyi olmaz. Yarışlarda aynı yerde biri daha düştü.

....
    Abi boşver pisti bence, çık caddede yarış, en azından caddede yarışmak daha güvenli. Körfez'de her yarışta biri ya ölüyor ya ağır yaralanıyor. Böyle yarış olmaz olsun...

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Buna neden olan butun sorumluların Allah belasını versin..........
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Hayır da sporcular bile bile bu pistte neden yarışır?... Yarışmasınlar...Ortada federasyon kalsın.... Yarışmacısı olmayan federasyon....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    sym mio
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum erhan' a kimse kusura bakmasın.
    [B]Bahar geri gelir biz olsak da olmasak da....[/B]::melek02:
    Apti mi kim o:cherry:,kımılcan:silent:
    ::fool::

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    federasyon hemen i açıklma apar pist standartlara uygundur der.. yazıklar olsun ama öle işte
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    körfez pistinin asfalt zemini gerçekten yamalar ve tümseklerle dolu..........
    bu zeminde bırakın yarış yapmayı normal sürüş bile çok zor,
    ama yetkililerin henüz kılı bile kıpırdamıyor
    her zaman oldugu gibi...............yazık çok yazık
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sonrada devlet büyükleri çıkıyor, bu ülkede spor gelişmiyor diyor. Siz önce sporcunun hayatını bir güven altına alın ondan sonra bol bol şampiyon çıkar bu ülkeden. Ne şampiyonlar öldü ya da sakat kaldı bu ölüm yuvası pistlerde...

Motosikleti
    Artık çok daha güzel bir şeye sahibim..

Çok konuştuk çok tartıştık... Benim görüşlerimi artık yazmak istemiyorum çünkü konuşursam daha da sivri , can yakıcı konuşurum.

Önceki forumlarda açılmış benzer başlıklarda, pist ve yarışlar hakkında tartıştıştığımız arkadaşlarında acilen beyinlerinin yıkanması lazım.
    Normal şartlarda yanlış olanı ayırt edemeyen herkesin beyninin yıkanması lazım...

Acil şifalar diliyorum , bizi üzmezsin inşallah arkadaşım.
    Hayat ne kadar uzun olursa olsun, hep beklenmeyen kadar kısadır.

n_tuncak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1000 Multistrada
    Siteye katılalı çok olmadı,yararlı ve güzel şeyler öğrendim fakat bu ölüm ve yaralanma haberleri üzüyor ve soğutuyor.Allah şifa versin umarım en az hasarla atlatır bunu Aydın Erkan..
    Sym Joyride 200 ,Peugeot satalis 250 ,Ybr125 ,Suzuki Bandit 600, Yzf-r25...

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    federasyon hemen i açıklma apar pist standartlara uygundur der.. yazıklar olsun ama öle işte
    O yamalı yerleri nerelerine sokacaklar ?
    Ben simdi sokacak birşey soylerdim ya neyse
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Valla artık yarışçı diyince ben on adım uzak durmak istiyorum, çünkü beraber yedikleri içtikleri arkadaşları dahi ölse umurlarında olmuyor çıkıp 1 teneke kupa almak onlar için daha önemli hale gelmiş, bir can daha gitmek üzere sanırım, önce çok üzüldük pist şöyle böyle derler haftaya da gider yarışırlar.

Malesef herkes ektiğini biçiyor avrupa şöyle böyle diyip sistem eleştirmekten kendimize hiç bakmıyoruz, bireyler olarak avrupalı gibimiyiz ki sistemimizden öyle olmasını bekliyoruz.?

Allah kaza yapan arkadaşın yardımcısı olsun, acil şifalar diliyorum.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    cinayet bu başka bişey değil
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla artık yarışçı diyince ben on adım uzak durmak istiyorum, çünkü beraber yedikleri içtikleri arkadaşları dahi ölse umurlarında olmuyor çıkıp 1 teneke kupa almak onlar için daha önemli hale gelmiş, bir can daha gitmek üzere sanırım, önce çok üzüldük pist şöyle böyle derler haftaya da gider yarışırlar.

Malesef herkes ektiğini biçiyor avrupa şöyle böyle diyip sistem eleştirmekten kendimize hiç bakmıyoruz, bireyler olarak avrupalı gibimiyiz ki sistemimizden öyle olmasını bekliyoruz.?

Artı 25.000....

Az öncede onu anlatmaya çalıştım.... Neden insanlar kendini tehlikeye atar?....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    Honda Cbr 125R '07
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amiiiin yedikleri boğazlarında kalsın
    Esir iken mümkün müdür ibadet,yatıp kalkıp Atatürk'e dua et..Senin gibi dürzülerin yüzünden,dininden de soğuyacak bu millet.İşgaldeki hali sakın unutma,Atatürk'e dil uzatma sebepsiz.sen anandan yine çıkardın ama,baban kimdi bilemezdin .erefsiz.

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hay diline sağlık Murat....

Öteki konuya yazdığım mesajımı buraya da ekledim..

Alıntı muratgergerli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza yapan kardeşime de buradan geçmiş olsun diyorum..
    Ama şunu da eklemek istiyorum...
    Çıkmayın be paşam...Çıkmayın bu piste..Boykot edin..
    Daha nice kaza haberi alacaz ki...

Ben duymaktan bıktım valla..Siz nasıl bıkmadınız ...
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

cooper061 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki gsxr 600
    2 gundur korfezde yarışları izliyorum. butun sporcuların ortak gorusu pistin berbat oldugu fakat hala yarışmakta ısrar ediyolar. Hep beraber piste çıkmama we yarışmama kararı alsalar mutlaka bişiler değişir. Hala spor zihnieti gelişmemiş apachi bi federasyon war. Yarışların tamamında pitlerden izledim. Sporcular bile arkada daracık alanda stoppie we teker yapıyolar. Gayet ciddiyetsiz bir ortam war. Seneye bende 600 cc C kategorisinde yarışmayı düşünüyodum fakat bu görüntülerden sonra bişiler değişene kadar yolların daha güvenli olduğuna karar werdim. bugün 2 kaza daha oldu TMF yarışında düşenlerden biri arkadaşım federasyon a küfür ede ede pite geldi. Sporcular aralarında pirelli wirajındaki yol bozukluğundan nasıl kaçıp wirajdan nasıl çıkacaklarını soruyolar. Federasyon we mentaliteler acilen değişmeli yoksa 5. sınıf motorcularla dewam edeceğiz. Tolga apak 600 cc motor ile nerdeyse 1000 cc lere tur bindiriyor. Yarışçıların arasında uçurumlar war. Anlatacak we yazacak çok şey war ama bunları yarışçıların dile getirip harekete geçmeleri gerekir. Fakat onlar hala kelle koltukta yarışıyolar.
    İ AM NOT RİDİNG FAST!! JUST FLYİNG LOW

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Asfalttan, yol yapımından kesinlikle anlamıyoruz. Madem anlamıyoruz, şu pisti verin gavurlara açın kesenin ağzını en kaliteli şekilde yapsınlar arkadaş. Yollarımız, pistlerimiz berbat durumda bu işin önünü almak, yolu amelelere değil eğitimli iyi mühendislere yaptırmak gerek!

Kaza geçiren umarım kısa zamanda sağlığına kavuşur, Federasyon başkanınında onuru varsa hemen istifa eder, bu işin tüm sorumlularını Allah'a havale ediyorum.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

EA-Bolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSXR-1000
    körfez pisti pek bakımlı deil. olacağı bu zaten.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu sefer yorum yok...

Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler