Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Körfez pistinde yine ölümcül kaza...

Motovento
    REKLAM ALANI
    BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu ümitsiz yazını okuyunca sana hak vermedim değil. Bende hatırlıyorum bir 'benzin protesto' tişörtü bastırmayı bile becerememiştik. Fakat ne bileyim insan böyle eli kolu bağlı, birileri canını yitirirken tepki vermeden duramıyor. Mt adına olur buradan birkaç kişi olur küçücük bir tepki bile olsa vermek gerek. Hani şu son kazalardan ve ölümlerden öyle etkilendim ki (pekte etkilenmem aslında vicdanım bayağı taşlaştı ama sanırım konu motosiklet ve insan olunca...) birşeyler yapasım var, ne olursa olsun, küçücük ve/veya büyük, yeter ki şu sorumlular azıcık utansın. Medya ve maymunları dönüp baksın iki dakika...

Ben icraat adamı değilim, lider hiç olamam, çok iyi muhalif olurum orası ayrı. Fikir senden çıktı tut ucundan deseniz kimse arkamdan gelmez. Hani yazıyorum belki sevilen, sayılan birileri tartışmaları dinler hadi arkadaşlar şunu yapıyoruz kim benimle der, işte o zaman her neye karar verildiyse arkasındayım, çok basit azıcık para toplayalım bir gazeteye vicdanları sarsacak bir yazıyla ilan verelim deseniz ona da razıyım.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BIYIKLI, abi güzel diyorsun da bu konu öyle basitçe halledilebilecek konu olsaydı bu zamana kadar halledilirdi. Bak sana birşey diyeyim, ben MT'nin en eski üyelerinden biriyim ve MT'nin şimdiye kadar olan şeklini hiç beğenmediğimi defalarca dile getirdim. Bu siteye üye her kesimden, her sektörden doktorundan avukatına, mühendisinden memuruna binlerce insan var. Ancak bütün insanlar bu siteye sadece motosikletle ilgili yeni insanlar tanımak, haftasonu gezmek buluşmak için üye oluyor. Bu sitede senelerdir kimsesiz çocuklar, yaşlı insanlar ziyaret ediliyor, hatvanlar için yardımlar yapılıyor, televizyon eğlence programlarına gidiliyor. Ama ben bugüne kadar motosiklet sektörü, yarışlar, federasyon, eğitim, v.s.. yani kısacası motosiklet ile ilgili pek birşey yapıldığını görmedim. Son birkaç senedir MT'nin bu şeklinin değişmesi için birçok kez ortalığı karıştırdım. MT'nin bu potansiyeli ile artık bir klüp olması gerektiğini vurgulayıp durdum. Bugün MT'nin en güçlü kardeş sitesi olan Motordelisi bunu seneler önce yaptı, spor klübü kurdular hatta motosiklet federasyonuna bile girdiler. Onların bu konuda yaptığı bir sürü aksiyon var ve şu anda da TMF ile başları dertte. Tepkilerini açıkça dile getirebiliyorlar.

Yani senin dediğin gibi "biz MT olarak birşeyler yapalım" laflarına artık benim karnım tok. Ben bugüne kadar MT'nin ciddi birşeyler yaptığını görmedim, görebileceğimi de sanmıyorum. Yarışları, ölen yarışçıları, Körfez pistinin durumunu boşver, daha öncelikli aksiyonlar var MT'nin yapması gereken. Son birkaç senedir motosiklet kazasında ölen onlarda belki de yüzlerce arkadaşımız var. Bunun nedeni eğitimsizliktir, motosiklet kullanmanın otomobil kullanmak gibi birşey olduğunu sanmaktır, bilinçsizliktir. Birçok arkadaşımız bu nedenlerden dolayı hayatlarını kaybetti. Önce MT bu gibi sorunlara odaklansın, motosiklet kullanıcılarını bilinçlendirsin, eğitim olanağı sağlasın.

Bu dediklerimi kesinlikle Erhan'ın şahsına söylemiyorum. MT tek kişinin yönetiminde değildir. MT hepimizin, herkesin bu dediklerimi gerçekleştirmek için birşeyler yapması gerekiyor. Ben Erhan'a elimden geleni yapacağımı söyledim defalarca. Birçok arkadaşımız senelerdir bana eğitim ver deyip duruyor. Ben hangi şartlarda eğitim verebileceğimi söyledim. Bu şartlar sağlanırsa seve seve elimden geleni yaparım. Yani BIYIKLI arkadaşım, söylediklerin güzel şeyler, keşke gerçek olabilse...
    Bu sözün çok hemde çok ağır.... Erhana yakın olabilirsin.... Hatta kastetmemiş bile olabilirsin... Ama Mt yi genelleme altında tutamassın....

1- Mt yarış veya yarışmacılardan ibaret değil.... Aksine kendi halinde ama motoru sevda edinmiş kişilerden oluşmakta.... İçimizde yarışçılar da mevcut.. Hatta katılan arkadaşlarımıza destek te verebiliyoruz imkanlarımız dahilinde.... İmkanlarımız dahilinde diyorum çünkü herşeye destek verme şansımız yok.... Şansımız olsa maddi gücümüz yeterli gelmez....

2- Bizler burda Mt adına öyle güzel şeyler yapıyoruz ki hatta öyle faydalı şeyler bazan ben bile inanamıyorum....

3- Bizden ne gibi destek yapabileceğimizi söylemeden hemen yargılamaya geçmen de sitenin gediklisi olarak bence doğru değil....

Söylemek istediğim ayrıca bir şey var... Yarış falan olmasa, pist sorunu olmasa siteye uğradığın yok.... Bu kadar da bencil olma bence... Senden faydalanmak isteyen o kadar yeni genç elemanlar var...

Dağ dağa küsmüş ineğin haberi olmamış hikayesini bırak ve siteye önem ver bence... Sitede yarışlarla veya motosiklet camiasına ciddi olarak eğilen gençlerin çoğu İstanbulda.... Bizim buradakilerin çoğu gezmelik motorcu....

Yani ellerinden tutman şart....

Ayrıcana bu siteye üye olmamı sağlayan '' senden satın aldığım kışlık bot'' su geçiriyor haberin olsun...... Kazıkladın beni....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Sevgili alp_tunay, yazmış olduğum şeylerin harfi harfine arkasındayım. Uzun zamandır bu siteyi takip edenlerin, MT'nin geçmişinden günümüze olan gelişimini bilenlerin de şöyle dediklerimi cidden bir düşünüp değerlendirdiğinde benimle aynı fikirde olacağını düşünüyorum. Ben MT'yi karalamak, kötülemek adına söylemiyorum bunları, aksine MT'nin bu kapasitesi ve potansiyeli ile aslında olması gereken güzel yerlerden şu anda yoksun olduğunu, böyle olmamasını istiyorum. Bir şeyler yapmak için, söz hakkı sahibi olmak için bu işi ciddi bir şekilde ele almak yani bir klüp haline gelmek şart. Yoksa yüzlerce kişi toplanıp protesto benzeri birşey yapsak bile bizi kimse kaale almaz. Ben bu siteye üye olalı beş sene olmuş, senden üç sene daha eski üye olmam ama yazmış olduğum mesaj sayımın seninkinin beşte biri olması siteye uğramadığım anlamına gelmiyor. Forumu takip ediyorum ama geyiğe ayıracak kadar lüks vaktim yok. İlgimi çeken, birilerine birşeyler katabileceğime inandığım başlıklara yazıyorum artık. Tartışma olan başlıkları okumuyorum bile. İnsanların konu hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadan iddialaşmasından, tartışmalardan sıkıldım artık. Benden aldığın botu ne kadar zaman önce kaça aldın? Bunca zaman sonra su geçirmesi normal herhalde, istersen ona benzer başka bir bot daha var, yine Almanya'dan getirtmiştim, hiç kullanmadım kullanacağımı da sanmıyorum, istersen uygun fiyata verebilirim
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

tororosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drz 400
    Arkadaşa geçmiş olsun diyorum Allah sevenlerine ve biz motor severlere bağışlasın çok üzücü bir okadarda düşündürücü bir olay .
    çok yazdım cızdım herşeye heryere elime ne geçti ne bir haklısın nedebir sonuç.
    bu federasyonun ve federasyonu destekleyen yalaka halsıyetsızleri şiddetle kınıyorum bunlar insan olmaoz bunlar resmen katil ve devlette dahıl göz yumuyor bunlara nasıl bir yönetım nasıl bir anlayış anlamış değilim
    avrupada en dandık pist bunabeş basar nasıl iştir anlamış değilim ,
    yaz ciz aynı şey boş işler yıne cıkarlar o piste yarışırlar
    bukadar ucuzmu arkadaşlar insan hayatı ya yapmayın etmeyın cıkmayın o piste imkanı olan gitsin avrupada yarısın ,
    Sofuoğlu ailesinin arkasından sevinmelerini bildiler ölümünede sebep oldular sinan kardeşimin
    yalakalarda federasyonun yanında oldu
    ALLAH BELANIZI VERSİN İŞEYARAMAZ LAR RAHAT UYUYORMUSUNUZ IM ŞİMDİ .ALLAHIM SABIRVER YARABBIM
    CILDIRMAMAK İMKANSIZ NERDE BU DEVLET NERDE Bİ DUR DIYEN CIKMICAKMI

D C R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kawasaki Versys 650
    Allah acil şifalar versin, inşallah en yakın zamanda iyileşir bu arkadaşımız

Federasyon ( ... )
    DoCqueR | D C R | H4LuK... - "Motosiklet Gibisin, Binmek İstiyorum" Drift Religion

Motosikleti
    Honda CBR1100xx - Kymco Agility 125
    Pistin etkisi muhakkak olabilir ama adamın viraja girişine bakılırsa, en kral pistte olsa faydasız...
    [COLOR="Red"][B]Şeytan[/B][/COLOR]cım, [B]Motosiklet[/B]'i icat ettiğin için sana minnettarım... :P

Sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws50
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ne olayın detayını bilmeden ne de bu yarış ortamı hakkında bilgi sahibi olmadan abuk subuk konuşmayalım. Cumartesi kaza yapan kişi Aydın Erkan, kendisi senelerdir yarışıyor. Superstock 1000 A sınıfında çok deneyimli bir yarışçı. Yaş olarak da orta yaşlı biri. Sinan Sofuoğlu'nun da deneyimsiz olduğunu söyleyemezsiniz herhalde. İstediğiniz kadar deneyimli olun, eğer pist tehlikeliyse her zaman hayatınızı kaybetmeniz olası. Pist tehlikeli olmasa da, dünya standartlarında olsa da hayatınızı kaybedebilirsiniz, tıpkı Craig Jones gibi... Ben kazayı saniye saniye izledim. Arka düzlük pistin en hızlı yeri, orada freni kaçırdığınızda mecburen dümdüz devam etmek zorunda kalıyorsunuz. Buraya kadar herşey ok. Normalde kaçış alanı denilen mıcırla dolu bir alan olması gereken yerde tümsekler, çukurlar, taşlar, topraklar, kayalar olunca ister istemez bu şekilde bir kaza oluyor. Ben kazadan sonra Aydın abinin yanına gittim. Bilinci yoktu, kafasından darbe almıştı, kan vardı ve çok kötü bir sesle hırlıyordu. Şu anda durumundan haberdar değilim. Umarım durumu iyiye gidiyordur. Haber alan varsa lütfen yazsın...
    Boy ben kocaelinde oturuyorum ve hemen hergün körfez pistindeyim..

Oraya her giren çıkandan azda olsa bilgim var.. Şimdi gelelim C katororisine bir turda en az 25 motorcu kalkıyor, bununla beraber en az 15 hayatından ilk kez piste giriyor ve aralarındaki profosyenel sürücülerle yarışmaya başlıyorlar.. Neyi nasıl yapacaklarını çoğukez bilmiyorlar bu sebebden doLayıda diğer sürücülere tehlike saçıyorlar. bunu sen benden daha iyi biliyorsun..

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Kaza yapan kişi'ye Allah'tan acil şifalar diliyorum. Umarım eski sağlığına bir an önce döner.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Loft
    Oraya her giren çıkandan azda olsa bilgim var.. Şimdi gelelim C katororisine bir turda en az 25 motorcu kalkıyor, bununla beraber en az 15 hayatından ilk kez piste giriyor ve aralarındaki profosyenel sürücülerle yarışmaya başlıyorlar.. Neyi nasıl yapacaklarını çoğukez bilmiyorlar bu sebebden doLayıda diğer sürücülere tehlike saçıyorlar. bunu sen benden daha iyi biliyorsun..
    Evet aynen dediğin gibi oluyor. Ancak ben de dahil olmak üzere üşkemizde herkesin yarışlara başlayışı aynen bu şekilde olmak zorunda çünkü ne pist eğitimi veren bir kurum var, ne yarışmak isteyenleri denetleyen bir kurum var. Motoru olan ve lisans alan herkes yarışa katılabiliyor. Ben en azından 20 senenin üzerinde olan motosiklet deneyimi, California Superbike School'dan aldığım eğitimler ve bu işe verdiğim önem ve titizlik sayesinde bugüne kadar kimseyi riske sokmadım. Son yarışta ilk defa piste çıkan çok genç ve toy arkadaşlar vardı. Ümit kupası yarışında onlardan biri düştü. Kullandığı eldiven yarış için uygun olmayan, hiçbir koruması olmayan bez bir eldivendi ve bazı yerleri parçalanmıştı. Doğru düzgün kontrol bile yapılmıyor. Bence herkes piste salınmamalı, belli bir tecrübeye sahip olduktan, pistin ve yarışın kurallarını tam olarak öğrendikten sonra yarışa girebilmeli. Tabi bunların geçen yarışta olan kaza ile ilgisi yok, kaza yapan çok deneyimli bir yarışçıydı.

Alıntı Loft adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boy ben kocaelinde oturuyorum ve hemen hergün körfez pistindeyim..

Şaka gibi, hem de berbat bir şaka!

Bu neye benziyor biliyor musunuz? İnşaat Mühendisi olmak için 4 sene çok zor bir yüksek okul eğitimi lazım ama gel gelelim inşaat yapmak için hiçbir yeterlilik aranmıyor, her kafasına esen inşaatçı olabiliyor, inşaat yapabiliyor. Sonrası toprak ana bir sallıyor 40.000 ölü kimbilir kaçbin yaralı ve sakat...

Motosiklet yarışlarına uyarlayıp bold yaptığım kısımları Yarış Pilotu ve Yarışçı diye düşünün.... Sadece 1 ölümcül kaza için belkide "çok büyük şans" demek lazım... Yurdumun acı gerçekleri :-(

Kaza geçiren arkadaşa acil şifalar dilerim, yaşarsa umarım kalıcı fiziksel hasarı olmaz...

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Aydın Erkan'ın son durumuyla ilgili bilgi sahibi birileri var mı? Yoğun bakımdan çıktı mı?

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ayrıcana bu siteye üye olmamı sağlayan '' senden satın aldığım kışlık bot'' su geçiriyor haberin olsun...... Kazıkladın beni....
    Senidemi kazıkladı bu terbiyesiz uckagıtcı
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senidemi kazıkladı bu terbiyesiz uckagıtcı
    Sen ne aldın ki?....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen ne aldın ki?....
    Genelde hep boyumun ölçüsünü
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    geçmiş olsun inş en yakın zamanda iyleşirrr
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    resmi olmayan bi kaynaktan aldığım bilgiye göre durumu halen ciddiyetini koruyormuş..
    GKN MOTORS

Sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws50
    Aydın abinin durumu iyiye gidiyor arkadaşlar.. vucudunda ufak ufak kıbırdalar var.. İnşallah en yakın zamanda sağlığına kavuşur..

n_tuncak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1000 Multistrada
    Arkadaşın durumu ile ilgili daha ayrıntılı bilgisi olan varsa iletsin lütfen.Allah yardımcısı olsun.
    Sym Joyride 200 ,Peugeot satalis 250 ,Ybr125 ,Suzuki Bandit 600, Yzf-r25...

muratgergerli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı n_tuncak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın durumu ile ilgili daha ayrıntılı bilgisi olan varsa iletsin lütfen.Allah yardımcısı olsun.
    İleti bir üst mesajda ..
    İmza mı; yok anam taklit ediliyor... Parmak basıyorum artık..
    ŞEYTAN TÜYÜNÜ BENDE UNUTMUŞ.

n_tuncak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1000 Multistrada
    Gereksiz yer kapladıysam özür.Linkler bazen geç geliyor.Siteden kaynaklansa gerek .Admin bu konuda gerekeni yapar umarım.Bu arada Aydın Kardeşin durumunun daha iyi olduğuna sevindim hızla iyileşmesi dilekleriyle...
    Sym Joyride 200 ,Peugeot satalis 250 ,Ybr125 ,Suzuki Bandit 600, Yzf-r25...

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler