Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Körfez pistinde yine ölümcül kaza...

Motovento
    REKLAM ALANI
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Khutuck
    Abi boşver pisti bence, çık caddede yarış, en azından caddede yarışmak daha güvenli. Körfez'de her yarışta biri ya ölüyor ya ağır yaralanıyor. Böyle yarış olmaz olsun...
    Her ne olursa olsun pist caddeden daha güvenlidir. Pistte ölen insan sayısı ile caddede ölen insan sayısını kıyasladığınızda bunu anlarsınız. İki üç senedir, motosiklet sürücüleri arttıkça ölenlerin sayısı da arttı. Sırf bu foruma üye olan onlarca arkadaşımızı kaybettik. Hepsi de caddede öldü. O yüzden bu düşünceyi savunmaktan vazgeçin. Cadde her zaman çok daha tehlikeli. Caddede olan kazada ölme veya sakat kalma şansınız çok daha yüksek.

@jeansatar
    körfez pistinin asfalt zemini gerçekten yamalar ve tümseklerle dolu.......... bu zeminde bırakın yarış yapmayı normal sürüş bile çok zor,
    ama yetkililerin henüz kılı bile kıpırdamıyor
    Yetkililer kim? TMF yarışta bile anons yaptı, pist TMF'nin değil, İMK'nın diye. Biz sadece pisti kiralıyoruz dediler. İyi de kardeşim güvenliği olmayan pisti neden kiralıyorsun? O suçu diğerine atıyor, diğeri ötekine... Bu iş böyle çözülmez. Bu şekilde devam ederse hiçbir şey değişmez. TMF'nin başına adam gibi adam geçmesi gerekiyor. Yarışçılardaki bilinç zaten sıfır değil sıfırın altında..

@aYe
    Valla artık yarışçı diyince ben on adım uzak durmak istiyorum, çünkü beraber yedikleri içtikleri arkadaşları dahi ölse umurlarında olmuyor çıkıp 1 teneke kupa almak onlar için daha önemli hale gelmiş, bir can daha gitmek üzere sanırım, önce çok üzüldük pist şöyle böyle derler haftaya da gider yarışırlar.
    On adım uzak durmak senin yeni yaptığın birşey değil. Bu sezon başında bu işe beraber girdik ancak sen beni yüz üstü bıraktın gittin. Bırak yarışı antremanlara bile gelmedin. Önemli olan teneke kupa almak değil, inandığın yolda ilerlemek ve kimsenin yapamazsın dediği bir şeyi başarabilmek. Bu yolda ilerlerken bir sürü zorluklar, engeller var, kaza yapmak, oranı buranı kırmak, hatta hayatını kaybetmek de bunun içinde. Ben bunu göze alarak girdim bu işe. Her yarışta bu riskler var. Üç hafta önce Dünya Supersport Şampiyonasında Craig Jones hayatını kaybetti. Pist mi kötüydü? Hayır. Ama en üzüldüğüm şey ne biliyor musun? Dost bildiğin insanların hiçbir neden göstermeden, konuşmadan, açıklama yapmadan seni yüzüstü bırakıp gitmesi. Bana en çok koyan bu! O yüzden sen ona adım değil yüz adım uzak dur bana...
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sedat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bws50
    Ya okuyorudam hep aynı yorumlar hep aynı laflar..

Bu kadar piste hata arıyan arkadaşlar birde Yarışcılarda arasınlar.. Bu yarışların düzenlemesi için çok yırtınanan adam var.. Ama çoğu 3 -5 gazcı adamlar.. ben iyiyim ben çok iyi bilirim diyip yarışan tipler.. Onun için birazdan davulun diğer sesine bakın.. O videoyu izleyen arkadaşlar soruyorum arkadaş virajı alamadığı için mi düşüyor ? yoksa pistemi giremiyor ?

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    Alıntı Loft adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya okuyorudam hep aynı yorumlar hep aynı laflar..

Bu kadar piste hata arıyan arkadaşlar birde Yarışcılarda arasınlar.. Bu yarışların düzenlemesi için çok yırtınanan adam var.. Ama çoğu 3 -5 gazcı adamlar.. ben iyiyim ben çok iyi bilirim diyip yarışan tipler.. Onun için birazdan davulun diğer sesine bakın.. O videoyu izleyen arkadaşlar soruyorum arkadaş virajı alamadığı için mi düşüyor ? yoksa pistemi giremiyor ?
    söylediklerinin bi çoguna katılıyorum malesef biraz gaza gelen kendini pistlerde buluyo malesef sonuda tatsız noktalanıyo... bunun bi standardı olmalı bi tecrübe aranmalı...
    haklısın virajı alamayıp kaza yapmış ve bu sebeple hayatını kaybetmiş olabilir ancak bu pistin sağlıklı oldugu yarış yapılabilir oldugu demek olmamalı pistin durumu ortada orda hayatını kaybeden tek yarışcımız erkan değil müdahale edilmediği sürecede daha çok kişinin de hayatını kaybetmesine sebep olabilir.
    ama bundada en büyük suç gene bizlerin bizler sesimizi çıkarmadıkca tepkimizi göstermedikce bu ve bunun gibi tatsız olayların da sonu gelmez

bizi bizden başkası düşünmez arkadaşlar
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

Motosikleti
    R6
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buna neden olan butun sorumluların Allah belasını versin..........

Aynı şekilde İstanbul Parkı üç-beş kuruşa Ecclestone'a peşkeş çekenlerinde...
    [COLOR="Blue"][B]"Ey yaşam, senin bunca değerli oluşun ölüm sayesindedir."

Lucius Annaeus Seneca [/B][/COLOR]

SmirnouF - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tekirdağ - Çerkezköy & Kırklareli - Pınarhisar
    Motosikleti
    ne bulursam gezerim xD
    şu an imkanım olsa gider o piste bi iş makinası sokar yolu kullanılmaz hale getirirdim . en azından bundan sonra başka canlar yanmaz !!! Belki o zaman yenileme yaparlardı (gerçi bizim federasyonumuz akıllı , bozulan pisti moto-cross yarışlarında kullanmaya kalkarlar )
    Umarım kaza yapan arkadaşımız en kısa zamanda eski saglığına kavuşur .Dualarımız onunla ...
    Bir Afrika Atasözü; Sular yükselince, balıklar karıncaları yer.Sular çekilince de karıncalar balıkları yer .Kimse bugünkü üstünlügüne ve gücüne güvenmemelidir. Çünkü kimin kimi yiyecegine “suyun akışı" karar verir. - Drift Religion

OGLUMVE BEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi yeşil fıstık
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sefer yorum yok...

anlıyan anladı katılmamak mümkün dehil
    cerrahi sana teşekkür ederim bana hayatımın süprizini yaptın:

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Khutuck

Her ne olursa olsun pist caddeden daha güvenlidir. Pistte ölen insan sayısı ile caddede ölen insan sayısını kıyasladığınızda bunu anlarsınız. İki üç senedir, motosiklet sürücüleri arttıkça ölenlerin sayısı da arttı. Sırf bu foruma üye olan onlarca arkadaşımızı kaybettik. Hepsi de caddede öldü. O yüzden bu düşünceyi savunmaktan vazgeçin. Cadde her zaman çok daha tehlikeli. Caddede olan kazada ölme veya sakat kalma şansınız çok daha yüksek.
    Abi ironiydi o yahu

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Arkadaşlar ne olayın detayını bilmeden ne de bu yarış ortamı hakkında bilgi sahibi olmadan abuk subuk konuşmayalım. Cumartesi kaza yapan kişi Aydın Erkan, kendisi senelerdir yarışıyor. Superstock 1000 A sınıfında çok deneyimli bir yarışçı. Yaş olarak da orta yaşlı biri. Sinan Sofuoğlu'nun da deneyimsiz olduğunu söyleyemezsiniz herhalde. İstediğiniz kadar deneyimli olun, eğer pist tehlikeliyse her zaman hayatınızı kaybetmeniz olası. Pist tehlikeli olmasa da, dünya standartlarında olsa da hayatınızı kaybedebilirsiniz, tıpkı Craig Jones gibi... Ben kazayı saniye saniye izledim. Arka düzlük pistin en hızlı yeri, orada freni kaçırdığınızda mecburen dümdüz devam etmek zorunda kalıyorsunuz. Buraya kadar herşey ok. Normalde kaçış alanı denilen mıcırla dolu bir alan olması gereken yerde tümsekler, çukurlar, taşlar, topraklar, kayalar olunca ister istemez bu şekilde bir kaza oluyor. Ben kazadan sonra Aydın abinin yanına gittim. Bilinci yoktu, kafasından darbe almıştı, kan vardı ve çok kötü bir sesle hırlıyordu. Şu anda durumundan haberdar değilim. Umarım durumu iyiye gidiyordur. Haber alan varsa lütfen yazsın...

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Abi detayını bilmeden diyorsun da, bir pistte ardı ardına iki yarışta, kendileri düşüp başka bir motorun altında kalmadıkları normal yarış kazalarında bir yarışçı ölür, diğer bir yarışçı ise ağır yaralanırsa fazla detay bilmeye gerek yok hani? Sonuçta Paris-Dakar'a çıkıp çölü geçmiyorsunuz, kontrollü ve yarışlar için özel tasarlanmış (?) bir pistte yarışıyorsunuz.

Bu sabah haber aldığımda durumu çok ağırdı
    [COLOR="Red"]ultrAslan[/COLOR] :bounce:

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne farkederki surucunun pistte kalamaması ?
    Duz asfaltta herkes gider zaten pist tasarımını ve insasını yapan akılsız herifler bu pistte bir insanın nerde ne sekilde yarıstan kopabilecegi uzerine pistin cevrelerini duzenlemeliler.
    Bu onemli olan sey.
    Bilgin Sana Kıymet, Talebin Ne ise O sun Sen. İnsanlığı Sade Yiyip İçmekte mi Sandın ? Halin Ne ise Müşteri Sen Oldun O Hale, Noksanı Meğer Adli İlahidemi Sandın ?

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @Khutuck
    Abi detayını bilmeden diyorsun da, bir pistte ardı ardına iki yarışta, kendileri düşüp başka bir motorun altında kalmadıkları normal yarış kazalarında bir yarışçı ölür, diğer bir yarışçı ise ağır yaralanırsa fazla detay bilmeye gerek yok hani? Sonuçta Paris-Dakar'a çıkıp çölü geçmiyorsunuz, kontrollü ve yarışlar için özel tasarlanmış (?) bir pistte yarışıyorsunuz.
    Bir yarışçı ne kadar profesyonel olursa olsun, her zaman hata yapma şansı vardır. Craig Jones'un geçirdiği kazada kimsenin yapabileceği birşey yoktu. Ancak Sinan'ın ve Aydın abinin yapmış olduğu kazada kendilerinin yapabilecek birşeyi olmamasına rağmen pist güvenli olsaydı kazaların sonucu bu kadar kötü olmazdı. Düştükten sonra sürüklenirlerdi, en kötü biryerleri kırılırdı. Ama ölmelerine neden olan şey tamamen pistin durumudur. Aksi birşey savunmuyorum, biliyorsunuz çok uzunca bir süredir bu işin içindeyim ve sizi bu konuda aydınlatıyorum. Çekmiş olduğum resimler gazetelerde çıktı. Aksi birşey savunuyormuşum gibi olayı başka yerlere çekmeyelim. Pist güvenli değildir ve yarışçılar burada yarışmaya devam etmektedir. Olay bu!

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @aYe

On adım uzak durmak senin yeni yaptığın birşey değil. Bu sezon başında bu işe beraber girdik ancak sen beni yüz üstü bıraktın gittin. Bırak yarışı antremanlara bile gelmedin. Önemli olan teneke kupa almak değil, inandığın yolda ilerlemek ve kimsenin yapamazsın dediği bir şeyi başarabilmek. Bu yolda ilerlerken bir sürü zorluklar, engeller var, kaza yapmak, oranı buranı kırmak, hatta hayatını kaybetmek de bunun içinde. Ben bunu göze alarak girdim bu işe. Her yarışta bu riskler var. Üç hafta önce Dünya Supersport Şampiyonasında Craig Jones hayatını kaybetti. Pist mi kötüydü? Hayır. Ama en üzüldüğüm şey ne biliyor musun? Dost bildiğin insanların hiçbir neden göstermeden, konuşmadan, açıklama yapmadan seni yüzüstü bırakıp gitmesi. Bana en çok koyan bu! O yüzden sen ona adım değil yüz adım uzak dur bana...
    Abi kişiselleştirmesene, niye üzerine alınıyorsun, a,b,c.. kişileri değil camiayı suçluyorum.

Suçlamaya da devam edicem çünkü aklım ve algılarım var.

Seni yüz üstü bırakma konusuna gelince kısa ve öz ifade edeyim motorun herşeyini öyle yada böyle hallettik zaten, bulgaristana da ben gelemeyeceğime göre, ki oraya gidilmemesi gerektiğini düşündüğümüde sana söylemiştim ama zataaliniz tarafindan kaale alınmadık.

İzmit'e gelmeyi çok isterdim ama pist düzelmemiş o yüzden gelmedim, bir cinayeti canlı canlı izlemeyi kaçırdığım için pişman da değilim, bir sonraki cinayetin kurbanı sende olabilirsin, ve ben yanında olup canlı izlemek istemiyorum.

Yoksa seni sevdiğimi biliyorsun, kovsanda sövsende farketmez kucana oturur yarış izlerim.
    ekinler baş vermeden kör buzağı topallamazmış.::tartis::

gokhand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o pistte meydana gelen kaza haberlerini değil şampiyonalrdaki dereceleri duymak istiyoruz.. daha Sinan abimin kanı kurumadan bune böylee yaaa yazık
    Safety First..!!!!
    Kaza Anında Seni Korur

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Bu ülkede neden birşeyler düzgün , bahanesiz , sorunsuz yapılamıyor? Neden ?

Abi yok ya bi pist insanı bu kadar mı soğutabilir. Çetin abi(Acar) bile geldi bugün motoru satıyorum diyo. Hem yakın arkadaşının durumuna üzülmüş olmalı. Daha nereye kadar gidicek ki bu durum? Biraz daha uğraşsalar şurayı düzeltseler fena mı olur? Bu arada Aydın abi de makineden çıkarılmış uyanması bekleniyor. .Ne diyelim . İnş. bi daha bu tür olaylar tekrarlanmaz herşey güzel bi şekilde anılır. .

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @aYe
    Yoksa seni sevdiğimi biliyorsun, kovsanda sövsende farketmez kucana oturur yarış izlerim.
    Herşey o kadar basit değil, her ne olursa olsun dostlar insanı yalnız bırakmamalıdır. Sen daha yarışlar başlamadan bunu yapmaya başladın, bunu sen de çok iyi biliyorsun. Yarışta benim her zaman yanımda olacak birine ne kadar çok ihtiyacım olduğunu da biliyorsun çünkü yarış işi tek kişinin yapabileceği bir olay değil, ekip işi. Rossi bile arkasında o 60 kişilik ekip olmadan bir hiç! Bu işler dışarıdan görüldüğü gibi değil.. Bazı şeyler kaybedilmeden değerlidir!

@R.a.c.e.R
    Abi yok ya bi pist insanı bu kadar mı soğutabilir. Çetin abi(Acar) bile geldi bugün motoru satıyorum diyo. Hem yakın arkadaşının durumuna üzülmüş olmalı. Daha nereye kadar gidicek ki bu durum?
    Çetin abi bu ortamdaki en eski ve en yaşlı kişi. Sinan'ı en iyi tanıyanlardan, bunca senedir de beraber olan bir kişi. Kendisi bile Sinan'ın ölümünden sonra bu işe devam ettiğine göre demek ki bu yarış işi öyle kolay kolay bırakılamıyor. Herkes çok kolay sorguluyor, suçluyor. O zaman neden bu insanlar yarışmayı bırakmadı? Bence yarışmayı bırakmak çözüm olmaz, sorunun köküne inmek lazım. Bu kapasitede insan da ne yazık ki yarış camiasında yok.. Umuyorum Aydın abi en kısa zamanda sağlığına kavuşur..

Vurgulamak istediğim yarışı bırakmaları değil zaten. İnsanların bu olaylardan dolayı motosiklet ten soğumaları.Ben de bunu istemiyorum. Benim vurgulamak istediğim yetkililerin güzel bi şekilde önlem alıp köküne inerek gerekli önlemleri almasıdır .

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Boy seni sevmem bilirsin, sende beni tabi. Geçmişte bayağı tartıştık (adı egeli kendi sinsi birinden gazı yemiştim bende itiraf ediyorum). Küfre girmedik fakat ince ince birbirimize bayağı giydirdik.

Lakin sen dahil motosiklet aşkıyla yanıp tutuşan hiçbir insanımızın şu berbat piste yara almasını isteyemem. Canınızı kaybetmenizi, felçi kalmanızı değil parmağınızın kırılmasına bile üzülürüm. Anlaşılan sessiz kalınarak çözüm bulunabilecek bir konu değil bu. Yarışçılar olarak 'biz bu berbat pistte yarışmıyoruz hayatımız bu kadar ucuz değil arkadaş' kararını alamaz mısınız? Toplanın, bizde destek verelim, organize olalım, Federasyonu, her kimse şu sorumluları protesto edelim, tişört bastıralım, para toplayalım, vefat edenlere saygı duruşunda bulunalım, temsili bir küçük pist yapıp Taksim meydanına bırakalım vs. Ne yapılabilir üstüne beyinlerimizi, bedenlerimizi yoralım, fırtına koparalım azıcık en azından rüzgar estirelim şunların yüzlerine!

Şartlar azıcık iyileşse ne yarışçılar çıkabilir aramızdan bir düşünsenize? Ben bile azıcık tecrübemle zaman zaman yolda kendimle yarışır buluyorum kendimi, şu virajı daha önce bu kadar hızlı dönmemiştim gibi, sonra toparlanıp 'len adam ol, ne o coştun birden' diye silkelenip kendime geliyorum. Yarışmayı herkes sever, ben neden hem çalışıp hem tatil günlerimde antreman yapıp bu açlığımı gideremiyorum. Bir alanda ne kadar bilinçli kalabalık varsa yaptırımı da o kadar kuvvetli olur. Bir yerlerden başlamak gerek, şu konuyu tartışmaya karar vermemiz bile bir başlangıçtır diye düşünüyorum.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    BIYIKLI, abi güzel diyorsun da bu konu öyle basitçe halledilebilecek konu olsaydı bu zamana kadar halledilirdi. Bak sana birşey diyeyim, ben MT'nin en eski üyelerinden biriyim ve MT'nin şimdiye kadar olan şeklini hiç beğenmediğimi defalarca dile getirdim. Bu siteye üye her kesimden, her sektörden doktorundan avukatına, mühendisinden memuruna binlerce insan var. Ancak bütün insanlar bu siteye sadece motosikletle ilgili yeni insanlar tanımak, haftasonu gezmek buluşmak için üye oluyor. Bu sitede senelerdir kimsesiz çocuklar, yaşlı insanlar ziyaret ediliyor, hatvanlar için yardımlar yapılıyor, televizyon eğlence programlarına gidiliyor. Ama ben bugüne kadar motosiklet sektörü, yarışlar, federasyon, eğitim, v.s.. yani kısacası motosiklet ile ilgili pek birşey yapıldığını görmedim. Son birkaç senedir MT'nin bu şeklinin değişmesi için birçok kez ortalığı karıştırdım. MT'nin bu potansiyeli ile artık bir klüp olması gerektiğini vurgulayıp durdum. Bugün MT'nin en güçlü kardeş sitesi olan Motordelisi bunu seneler önce yaptı, spor klübü kurdular hatta motosiklet federasyonuna bile girdiler. Onların bu konuda yaptığı bir sürü aksiyon var ve şu anda da TMF ile başları dertte. Tepkilerini açıkça dile getirebiliyorlar.

Yani senin dediğin gibi "biz MT olarak birşeyler yapalım" laflarına artık benim karnım tok. Ben bugüne kadar MT'nin ciddi birşeyler yaptığını görmedim, görebileceğimi de sanmıyorum. Yarışları, ölen yarışçıları, Körfez pistinin durumunu boşver, daha öncelikli aksiyonlar var MT'nin yapması gereken. Son birkaç senedir motosiklet kazasında ölen onlarda belki de yüzlerce arkadaşımız var. Bunun nedeni eğitimsizliktir, motosiklet kullanmanın otomobil kullanmak gibi birşey olduğunu sanmaktır, bilinçsizliktir. Birçok arkadaşımız bu nedenlerden dolayı hayatlarını kaybetti. Önce MT bu gibi sorunlara odaklansın, motosiklet kullanıcılarını bilinçlendirsin, eğitim olanağı sağlasın.

Bu dediklerimi kesinlikle Erhan'ın şahsına söylemiyorum. MT tek kişinin yönetiminde değildir. MT hepimizin, herkesin bu dediklerimi gerçekleştirmek için birşeyler yapması gerekiyor. Ben Erhan'a elimden geleni yapacağımı söyledim defalarca. Birçok arkadaşımız senelerdir bana eğitim ver deyip duruyor. Ben hangi şartlarda eğitim verebileceğimi söyledim. Bu şartlar sağlanırsa seve seve elimden geleni yaparım. Yani BIYIKLI arkadaşım, söylediklerin güzel şeyler, keşke gerçek olabilse...

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler